Jump to content
Sign in to follow this  
Owner

writer.pl

Recommended Posts

Ja tam lubie angielskie keywordy w .pl, chociaż nie mam pojęcia ile może być warta dla KK. Mi się podoba a Tobie życze powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę się wygłupić z wyceną (bo ciężko tą domenę wycenić), więc napiszę, za ile bym sprzedał, gdybym miał taką domenę i pojawiłby się klient.

 

Za 4k PLN oddałbym, gdyby nie było wiele zapytań, w przypadku większego zainteresowania, próbowałbym uzyskać kwotę 5,5-6k PLN.

 

Fajna domena.

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za opinie!

 

Zastanawiam się czy jak pisze gibu, writer jest angielskim keywordem. Nie spotkaliście się z takim określeniem po polsku? Dla mnie znaczenie słowa writer jest oczywiste. Ba! Brakuje mi takiego słowa w języku polskim, ponieważ pisarz i dziennikarz to pojęcia zbyt szerokie. Pierwsze kojarzy mi się z pisaniem książek, drugie głółwnie z reportażami w gazetach bądź informacjami w telewizji. I writer jest właśnie dobrym określeniem dla osób zajmujących się tworzeniem treści, głółwnie na potrzeby stron www. Termin 'writer' używa się także w j. polskim, czego dowodem np. wyniki wyszukiwania na hasło 'praca writer'. Nie wiem jednak, czy termin jest dość popularny poza branżą.

 

W j.angielskim to na pewno top generyk, czego dowodem jest fakt, że choćby połowa różnego rodzaju edytorów tekstu ma w nazwie słowo 'writer'. Dość popularnym serwisem jest iwriter.com.

 

Pytanie zatem, czy writer.pl można uznać za polski generyk?

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie bardzo dobra domena z wieloma możliwościami rozwoju.

Co do wyceny to wydaje mi się że widełki 3-5 K powinno się osiągnąć, na większe kwoty sądzę trzeba będzie poczekać dłużej.

 

#dziennikarze.com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pytam serio, obecność w sjp to konieczny warunek uznania domenę za generyczną? Ja znalazłem taką definicję:

 

Prawdopodobnie to kalka z języka angielskiego, w którym słowo generic oznacza „rodzajowy, pospolity, ogólny". W anglojęzycznych tekstach poświęconych domenom można również trafić na określenie descriptive domain names (domeny opisowe), które dosyć trafnie oddaje sedno sprawy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajna domena, ale raczej pospolitego słowa z niej nie zrobisz. Ogólnie na polskim rynku mało jest takich keywordów. Możliwości rozwoju jednak ma wielkie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytam serio, obecność w sjp to konieczny warunek uznania domenę za generyczną? (...)

Ee... co za różnica, dla nas domainerów może to być generyk, dla innych nie musi ;)

 

a copywriter jest w sjp :)

 

Dobra domena, z pewnością zasługuje na średnie x xxx, ale może warto czekać na coś lepszego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×