Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Wycena i opinia

Recommended Posts

zostawcie jak jest i nie kombinujcie jak woźny w dzień nauczyciela...wzorem AM. Jedynie co można by poprawić to ograniczyć wycene do jednej domeny/24h. Spowoduje to, że posiadacze stada ninj nim cokolwiek wrzucą może zastanowią się bardziej nad swoim wyborem.

 

Bazyli zbyt bardzo skupiasz się na AM ;) z tego co wiem to chyba można dodać tylko jedną domenę na 24/h... :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynie co można by poprawić to ograniczyć wycene do jednej domeny/24h. Spowoduje to, że posiadacze stada ninj nim cokolwiek wrzucą może zastanowią się bardziej nad swoim wyborem.

 

Chyba nie bardzo, bo teraz jest tak, że mozna dać do wyceny jedną domenę/24h i czasem trafiają się ciekawe domeny (rzadziej), ale czasem trafiają się domeny wrzucane tam bez zastanowienia np. minutę wcześniej zarejestrowane z palca (częściej).

 

Anubisowi chodziło o to, żeby podnieść ten próg z 24h do 5 lub 7 dni, bo w czasie 5 lub 7 dni jest większa szansa kupić więcej ciekawych domen i coś ciekawszego wybrać do przedstawienia w tym dziale.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba nie bardzo, bo teraz jest tak, że mozna dać do wyceny jedną domenę/24h i czasem trafiają się ciekawe domeny (rzadziej), ale czasem trafiają się domeny wrzucane tam bez zastanowienia np. minutę wcześniej zarejestrowane z palca (częściej).

 

Anubisowi chodziło o to, żeby podnieść ten próg z 24h do 5 lub 7 dni, bo w czasie 5 lub 7 dni jest większa szansa kupić więcej ciekawych domen i coś ciekawszego wybrać do przedstawienia w tym dziale.

 

Wtedy skończy się to tak, że "nowi" będą zakładać po x kont aby wrzucić do wyceny swoje ninje ;-)

 

Ja poszedłbym w kierunku tego co jest u konkurencji i już kiedyś było poruszane. Odrębny dział gdzie można będzie wrzucić rezerwacje i niech sobie nawzajem wyceniają zainteresowani. Jeśli ktoś nie będzie chciał wyłączy powiadomienia o nowych postach i nie będzie go widział. Wtedy myślę, że jakość domen wrzucanych do działu Wycena i opinia się szybko podniesie.

 

Edit: Literówki.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zablokować możliwość dawania do wyceny domen zarejestrowanych z palca. :) Obecne rejestracje z palca, to głównie śmieciowe domeny, więc nie ma czego wyceniać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zablokować możliwość dawania do wyceny domen zarejestrowanych z palca. :) Obecne rejestracje z palca, to głównie śmieciowe domeny, więc nie ma czego wyceniać.

Nie wierzę, że domainer pisze takie teksty.

Chyba nie widziałeś wątku "ciekawe rejestracje z palca", i nie dopuszczasz myśli o nowych technologiach, produktach itd.

Faktycznie, oled.pl czy euro2012.pl to niezłe nindże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że domainer pisze takie teksty.

Chyba nie widziałeś wątku "ciekawe rejestracje z palca", i nie dopuszczasz myśli o nowych technologiach, produktach itd.

Faktycznie, oled.pl czy euro2012.pl to niezłe nindże.

Rafał, oled.pl zarejestrowana w 2008 roku, a euro2012.pl w 2004. Rozumiem, że to były tylko przykłady. Napisałem, że obecne palcówki, to głównie śmieciowe domeny. Rozumiem, że obecne palcówki to głównie bardzo dobre domeny, warte oceny i zapychania forum.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, że domainer pisze takie teksty.

Chyba nie widziałeś wątku "ciekawe rejestracje z palca", i nie dopuszczasz myśli o nowych technologiach, produktach itd.

Faktycznie, oled.pl czy euro2012.pl to niezłe nindże.

 

I wszystko zepsułeś, miałeś nie mówić nikomu :-p

Share this post


Link to post
Share on other sites

W puli wolnych nie ma już tak dobrych domen jak w 2008 roku (a co dopiero w 2004 roku), więc SELES ma rację.

Nawet jeśli znaleźć domeny związane z nowymi technologiami, produktami etc. to na dziś trudno je wycenić albo trudno je wycenić powyżej reg fee czy niskich kwot skoro dopiero mogą zyskać na wartości w przyszłości.

 

Co do przykładów to mapadomen.pl pokazuje, że mimo wszystko domena oled.pl była zarejestrowana w 2008 nie z palca, a z opcji, a wcześniej zarejestrowana w 2006 roku. Więc na pewno nie kwalifikuje się do domen "z palca". A euro2012.pl to też niezbyt dobry przykład, bo raz, że ta domena nie została sprzedana za żadne pieniądze (a co dopiero duże), bo abonent bezpowrotnie zmarnował tę szansę, a dwa, że dziś (po EURO 2012) to już jest ninja. ;)

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W puli wolnych nie ma już tak dobrych domen jak w 2008 roku (a co dopiero w 2004 roku), więc SELES ma rację.

Rok nie ma znaczenia przy domenach reganych pod wpływem newsów, trendów, odkryć, nowych produktów, nawet gdy w 2023 roku podadzą na odkrywcy.pl, że nanotechnologia to pikuś ponieważ jeszcze precyzyjniej jest tworzyć materiały za pomocą minimikropikotechnologii to minimikropikotechnologia.pl będzie sporo warta. Dzins i Dres zostanie wyparty przez "Fregs" to fregs.com też zyska na wartości.

Tutaj zawsze można poczuć się jak w 1997 roku i cieszyć swobodą działania/rejestracji. Jak może mieć znaczenie czy to 1997 czy 2004, skoro wtedy takie wyrażenia nie istniały?

 

Nawet jeśli znaleźć domeny związane z nowymi technologiami, produktami etc. to na dziś trudno je wycenić albo trudno je wycenić powyżej reg fee czy niskich kwot skoro dopiero mogą zyskać na wartości w przyszłości.

Energetyka.pl też trudno wycenić powyżej 20k ponieważ nie wiadomo czy ktoś w ogóle kiedyś tyle zapłaci ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok nie ma znaczenia przy domenach reganych pod wpływem newsów, trendów, odkryć, nowych produktów

Tutaj zawsze można poczuć się jak w 1997 roku i cieszyć swobodą działania/rejestracji. Jak może mieć znaczenie czy to 1997 czy 2004, skoro wtedy takie wyrażenia nie istniały?

 

Z tym się zgadzam, ale jednak nie wszystkie domeny w dziale "Wycena i opinia" są takie - jest to raczej mniejszość.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można zablokować możliwość dawania do wyceny domen zarejestrowanych z palca. :) Obecne rejestracje z palca, to głównie śmieciowe domeny, więc nie ma czego wyceniać.

 

Śmiać się czy płakać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie być gołosłownym polecę przykładem "z palca". Dziś zarezerwowałem domenę optymalizacja-energetyczna*pl (+ bez myślnika też). Poważnie się zastanawiam nad ich rejestracją mimo ich długości, braku statystyk AdWords, mizernych wyników google (tylko 1010). Nie wiem, czy się taki termin przyjmie i będzie popularny, ale IMO mam prawo tak sądzić i zaryzykować. Pozwala mi na to następująca logika myślenia:

 

1. Uwolnienie rynku energii w Polsce.

 

2. Audyty energetyczne (już fraza o dużo lepszych parametrach i zajętych końcówkach) są po to, aby sprawdzić gdzie, jak i dlaczego energia zużywana jest w sposób nie do końca optymalny. Robi się je po to, aby wykryć ewentualne luki i nieprawidłowości i właśnie zoptymalizować system energetyczny.

 

3. Ponadto można tu przytoczyć optymalizację podatkową, optymalizację stron, optymalizację systemu / oprogramowania, itd. dlaczego nie zrobić energetycznej, skoro ma być różnie z cenami energii?

 

4. Przykład: http://www.profitia.pl/oferta/optymalizacja-energetyczna/

 

 

Oczywiście może to być nietrafiona próba, ale moim zdaniem ciekawa. Z domeną to jest tak, jak z cyklem życia produktu w teorii marketingu - są narodziny, jest wzrost wartości, nasycenie (tu najlepiej sprzedać), spadek wartości, i często obumieranie (dla przykładu produkt: magnetowid - 20, czy 15 lat temu przeżywał świetność - dziś mój stoi w piwnicy i się kurzy, mimo iż ma nową wymienioną głowicę - z całym szacunkiem do właściciela domeny magnetowid*pl).

 

Poniższy schemat jest uproszczeniem i produkty, jak i domeny będą miały indywidualne, często bardziej zachwiane wykresy i niekoniecznie będą się składały ze wszystkich faz. Może się zdążyć, że mój produkt-domena optymalizacja-energetyczna*pl nie osiągnie nigdy fazy wzrostu, a zacznie się schyłek - to właśnie jest moje ryzyko.

 

cykl_zycia_produktu.jpg

Do własnego rozważenia pozostawiam w którym miejscu na wykresie chcecie kupować swoje domeny, a w którym sprzedawać... :)

 

 

Edit: Jak myślicie warto dawać "palcówki" do wyceny, czy nie? ;)

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Edit: Jak myślicie warto dawać "palcówki" do wyceny, czy nie? ;)

 

Do wyceny nie warto ich dawać,ale warto rejestrować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatkowo bardzo irytuje mnie przypadek dość często występujący na forum. Ktoś wrzuca domenę (zazwyczaj rejestracja "z palca") do działu Wycena i opinia, by następnie, za 2 dni, wystawić domenę na sprzedaż np. na aukcji od 10 PLN, albo KT z ceną 30 PLN.

 

Użytkownicy tego forum wyceniają domeny zwykle dla KK i poświęcają swĂłj czas by taka osoba wiedziała co odpisać klientowi, a tymczasem niektĂłre osoby wykorzystują to by reklamować sobie przyszłą aukcje domeny.

 

Zgadzam się z tą opinią. Uważam, ze jest to lekceważenie innych użytkowników.

Staram się pisać w omawianym dziale coś więcej, niż tylko dwa słowa i gdy widzę, że domena wyceniana przez kilku użytkowników (żeby nie było, że tylko przeze mnie) na niskie xxxx, dwa dni później ląduje z ceną 30 PLN KupTeraz, to mam poczucie zmarnowanego czasu.

 

Dla pełnej jasności. Ja też stosuję wyprzedaże za xx, ale nie daję tych domen do wyceny tydzień przed wystawieniem takiej ceny.

 

I jeszcze jedno. Uważam w ogóle za BEZSENSOWNE pytanie o wycenę d2d. Z dwóch powodów. Po pierwsze - takie sprzedaże rządzą się innymi zasadami i zbyt wiele czynników subiektywnych wpływa na ostateczną cenę (m.in. szybka potrzeba gotówki, prywatne kontakty między domainerami, itp.), po drugie - KK też czytają ten dział i ich chęć wydania za domenę 2k (gdy tak wyceniono dla KK), budzi naturalny opór, gdy tę samą domenę wyceniono w tym samym miejscu na 200 PLN (d2d).

Rodzi też chęć kombinacji na przykład z "użyciem" podstawionego kupującego.

 

Zauważcie, że w handlu "normalnymi" towarami, zwykłemu klientowi zazwyczaj trudno jest kupić coś w cenie hurtowej, a tam ceny różnią się tylko o 10-30%, a nie jak w przypadku domen o 500-1000%.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dodać administracji pracy i wprowadzić konieczność akceptacji dodawanych w tym dziale tematów. Do chwili zaakceptowania użytkownicy widzą tylko treść ''oczekuje na akceptację''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podłącze się tutaj.

Czy administracja forum może reagować na ogłoszenia w dziale WiO ?

Bo odnoszę wrażenie, że duża część tematów jest zakładana po to by rozreklamować domenę i za kilka chwil ją wrzucić na aukcje.

To samo dotyczy tematów, które są odkopywane po roku i podbijane mniej więcej tak "postanowiłem domenę wystawić na aukcję" lub "domena trafiła na aukcję" itp. - by po chwili ujrzeć ją w dziale HiO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podłącze się tutaj.

Czy administracja forum może reagować na ogłoszenia w dziale WiO ?

Bo odnoszę wrażenie, że duża część tematów jest zakładana po to by rozreklamować domenę i za kilka chwil ją wrzucić na aukcje.

(...)

 

Też odnoszę takie wrażenie, a tendencja wydaje się coraz silniejsza. Ktoś wrzuca do wyceny domenę, chociaż tak naprawdę ma gdzieś wycenę, bo za chwilę puszcza domenę na aukcji z niską ceną startową, będącą de facto jego własną wyceną domeny (a na pewno świadomie ustaloną ceną, za jaką jest gotów zbyć domenę). Nie wiem, czy takie postępowanie jest w jakiś sposób sprzeczne z regulaminem forum, ale wiem jedno: na pewno jest ono... nieeleganckie. <_<

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ktoś wrzuca do wyceny domenę, chociaż tak naprawdę ma gdzieś wycenę, bo za chwilę puszcza domenę na aukcji z niską ceną startową, będącą de facto jego własną wyceną domeny (a na pewno świadomie ustaloną ceną, za jaką jest gotów zbyć domenę)...

Przy brzegu morza, nad brzegiem morza, przy morza brzegu nad brzegiem...

:)

 

Prawie każdy z działów tego forum służy mniej lub bardziej promocji naszych domen...

Jedyną rzeczą którą bym zmienił to ograniczył możliwość wypowiedzi autora postu w dziale wycena.

Zakłada temat, pisze co chce na temat owej domeny ( jej historia, ruch, itp )i więcej nie udziela się w temacie. Daje możliwość wypowiedzenia się innym, bez możliwości zabrania "głosu"...

Bo ostatnimi czasy pewni użytkownicy zrobili sobie gadu - gadu z tego działu...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest niezgodne, jest nieeleganckie. Rzetelnie moderacja nie jest w stanie tego kontrolować i podejmować decyzji na własną rękę wg uznania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest niezgodne, jest nieeleganckie. Rzetelnie moderacja nie jest w stanie tego kontrolować i podejmować decyzji na własną rękę wg uznania.

Mam rozumieć to w ten sposób, że każdą domenę, którą dałem do wyceny mogę sobie podpić z informacją, że wystawiłem ją na aukcje ? I nie będzie to niezgodne z regulaminem, tylko nieeleganckie z mojej strony ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie to miałem na myśli. WiO nie jest działem Handel i to wbrew regulaminowi. Każdą taką sytuację należy raportować, a ja nagrodzę ją ostrzeżeniem.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×