Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Anubis

Wycena i opinia

Recommended Posts

Guest Anubis

Witam

 

Wnoszę o zrobienie porządku w dziale "Wycena i opinia".

 

Propozycja: Jeden post nie na 24h, a na np. 5 lub 7 dni. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na mniejszą ilość tematów zakładanych w dziale WiO, a i domeny wystawiane tam miały by większą wartość - nowi, ze względu na ograniczenia, prowadzili by ostrzejszą selekcję domen które tam wystawiają, bez wrzucania każdego zarejestrowanego palucha (bardzo często, bez wartości). Pozostali wrzucaliby domeny głównie wtedy kiedy mają zapytanie, a nie na "wróżenie" bo MOŻE się klient trafi.

 

Piszcie jeśli macie inne pomysły/sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ogólnie jestem za tym, aby nie znajdowały się tam domeny "ile wycenić dla kk a ile w d2d" bo większość z tych domen nie dostanie żadnej oferty przez cały swój okres istnienia..

 

Słuszne wydaje się tylko dawanie domeny do wyceny :

1. gdy dostaniemy ofertę

2. czy przedłużyć domenę czy nie

 

W innych przypadkach.. jakoś nie widzę większego sensu wycen domen - chwalenie się.. czy jeszcze coś innego.

 

A ogrom tematów faktycznie robi duży bałagan i większość tematów i tak pozostaje bez odpowiedzi

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słuszne wydaje się tylko dawanie domeny do wyceny :

1. gdy dostaniemy ofertę

2. czy przedłużyć domenę czy nie

 

Ilość domen się nie zmniejszy, bo każdy będzie pisał, że dostał ofertę, a jak niby chcesz to weryfikować ? Mało było osób na forum, które pisały, że 5 godzin po rejestracji mają zapytanie/ofertę ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się szukać.. ale zastanawia mnie kiedy ostatnio kolega Anubis udzielił jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi w dziale który wymienia, a który tak mu przeszkadza... Lub kiedy ostatnio czekał tam na wycenę własnej domeny ...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie chce mi się szukać.. ale zastanawia mnie kiedy ostatnio kolega Anubis udzielił jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi w dziale który wymienia, a który tak mu przeszkadza... Lub kiedy ostatnio czekał tam na wycenę własnej domeny ...

 

Kolega Anubis nie udziela się w temacie WiO z powodów dla których chce by ten dział ostrzej uregulować.

 

Co nie wejdę na forum przez "Wyświetl nową zawartość" to ledwo się można przebić przez tematy które faktycznie mają jakąkolwiek wartość. Mimo tego trafi się czasem domena w dziale WiO nad którą można debatować jednak ginie ona niejednokrotnie w natłoku innych.

 

Poza tym: Jeśli się już udzielam, a piszę: "Bez wartości" czy "Beznadziejna domena" to wierz mi że sprawdzam taką domenę dokładniej niż spora część osób udzielających się w tym dziale wyceniających domenę na podstawie własnego "widzi mi sie".

 

Jako że Ci się szukać nie chce to Cię wyręczę: Ostatnio pisałem w wycenach domen Procesory.pl i punkt-foto.pl i uważam że lepsza taka wycena niż żadna. Zaznaczając przy tym że przy wycenie domeny procesory.pl nie mogłem przestać przecierać oczu ze zdumienia nad wycenami moich poprzedników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej by było rzeczywiście, gdyby w dziale "Wycena i opinia" było mniej nazw, a bardziej konkretnych.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wnoszę o zrobienie porządku w dziale "Wycena i opinia".

 

Propozycja: Jeden post nie na 24h, a na np. 5 lub 7 dni.

 

Piszcie jeśli macie inne pomysły/sugestie.

Nie chce mi się szukać.. ale zastanawia mnie kiedy ostatnio kolega Anubis udzielił jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi w dziale który wymienia, a który tak mu przeszkadza... Lub kiedy ostatnio czekał tam na wycenę własnej domeny ...

 

Jak dla mnie może być jeden post z domeną do wyceny raz na 7 dni. Całkiem dobry pomysł.

 

@Dick - Kolega Anubis raczej sam wycenia sobie swoje domeny (i to dosyć wysoko) + podobno nieźle je w tych ustalonych przez siebie cenach sprzedaje do KK...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Dick - Kolega Anubis raczej sam wycenia sobie swoje domeny (i to dosyć wysoko) + podobno nieźle je w tych ustalonych przez siebie cenach sprzedaje do KK...

 

Z pogrubioną częścią się zgodzę. Reszta to jakieś plotki.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z pogrubioną częścią się zgodzę. Reszta to jakieś plotki.

Dlatego użyłem słowa "podobno" (które u mnie jest jak "prawdopodobnie" w reklamie Calsberga z przed jakiegoś czasu) -_-

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepiej by było rzeczywiście, gdyby w dziale "Wycena i opinia" było mniej nazw, a bardziej konkretnych.

 

To prawda, tylko jak ktoś daje domenę do wyceny, to chyba nie wie, albo ma wątpliwości, czy ona jest konkretna, prawda? Bo jak by był pewny, to by siedział cicho i zacierał rączki. Po co w takim razie jest ten dział? Żeby dawać do wyceny domeny w stylu lekarze*pl?

 

 

Edit: Z mojej strony dodam postulat, jeśli wziąć pod rozwagę interes ogółu, ustalenia metodologii wyceny. Wiadomo, ze napisanie komuś: "ninja", albo "0" jest tylko wyrażeniem opinii bez uzasadnienia i jeśli ktoś ma coś takiego pisać, to lepiej niech milczy. Natomiast napisanie "średnie xxx" jest już lepsze, bo nie określa dokładnie wartości, tylko jej przybliżenie. Brakuje mi tu jeszcze horyzontu czasowego, tzn. poglądu na temat kiedy najprawdopodobniej podana w wycenie wartość może się spieniężyć. Albo podawanie dwóch wartości, np.: "na dzień dzisiejszy reg fee, ale kto wie za 5 lat niskie xxxx do wyciągnięcia". To chyba są bardziej pełne wyceny, niż :ph34r: ?

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Dodatkowo bardzo irytuje mnie przypadek dość często występujący na forum. Ktoś wrzuca domenę (zazwyczaj rejestracja "z palca") do działu Wycena i opinia, by następnie, za 2 dni, wystawić domenę na sprzedaż np. na aukcji od 10 PLN, albo KT z ceną 30 PLN.

 

Użytkownicy tego forum wyceniają domeny zwykle dla KK i poświęcają swój czas by taka osoba wiedziała co odpisać klientowi, a tymczasem niektóre osoby wykorzystują to by reklamować sobie przyszłą aukcje domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Bazyli jak zwykle na temat.

 

Wróćmy jednak do głównego wątku i apelują do administracji o zabranie głosu w tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam mieszane uczucia.

Jak już ktoś wspomniał nie spodziewajmy się dodania wyłącznie domen do wyceny typu lekarze.pl

To forum jest także dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Apze

Ze skrajności w skrajność widzę. Nikt tu na takie domeny nie czeka bo właściciele takich domen doskonale zdają sobie sprawę z ich wartości.

 

Zauważ także że połowa tematów w dziale wycena i opinia pozostaje bez odpowiedzi, a spora część z nich ma czasem jedną ocenę (i to nie zawsze od osoby doświadczonej).

 

Nowicjusze mogli by dodawać np. kilka-kilkanaście domen w jednym temacie, raz na 5-7 dni i jeśli by było coś wartego uwagi to na pewno ktoś by zabrał głos. Jeśli nie i nikt nie odpowie to mamy jeden temat a nie 5-7 na tydzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5-7 dni - jestem za.

A ja przeciw. Zachowajmy dotychczasową formę. Bo to dobre i czytelne rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu nic zmieniać lepiej z pewnymi rzeczami się po prostu pogodzić. Jak pójdziecie tą drogą to lada chwila ktoś zada pytanie czy może nie zamknąć forum bo starzy wyjadacze mało piszą a nowicjuszy się czytać nie chce. Wszyscy kiedyś zaczynali i tyle.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uważam, że obecna forma jest dobra - ale, trzeba napisać profesjonalny poradnik jak samemu wyceniać wartość domeny i co wpływa na jej wartość, wymienić czynniki, przedstawić co to archive.org, alexa, PR, itp. itd.

Taki poradnik można by zrobić w pigułce na "10 stron A4". Czyli przede wszystkim edukacja - tego czego brakuje w polskich szkołach :) To może by uchroniło wielu żółtodziobów przed rejestracją domen typu ninja - i być może spowodowało wstyd przed zapytaniem ile warta jest domena nic nie warta ;) Taki poradnik powinien stać jak byk w dziale wyceny domen.

 

Gdyby były podstawy teoretyczne co do wyceny domen, wtedy można prowadzić merytoryczne dyskusje, dlaczego ktoś uważa tak - a nie inaczej. Póki co, każdy wycenia domeny wg. własnych kryteriów bez żadnych standardów, schematów. Może i to jest dobre, bo wiem że tutaj liczy się wyczucie i czasami pierwiastek tego czego może brakować innym, ale... może by jakoś się dało ten pierwiastek skrystalizować.

Edited by getsoft
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ograniczenia są złe ;p więc jestem za tym, żeby zostawić tak jak jest,

pojawianie się tych domen w nowej zawartości mi osobiście nie przeszkadza

nie ma ich aż tak dużo znowu...

Co Ty taki policjant ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wycena domen" to dział, który chyba najbardziej przyciąga nowych użytkowników na forum a zdaje się, że na tym właśnie powinno zależeć najbardziej administratorom (a dokładniej właścicielowi domeny di.pl, który wydaje mi się, że ma spore profity z reklam rejestratorów i giełd).

Z drugiej zgadzam się z Anubisem - po co nam dział wycena, który nie spełnia swojej funkcji ze względu na w dużą "miałkość" wycen oraz - tu też należy się zgodzić - kiepską "jakość" domen dodawanych często hurtem do wyceny. Może kompromisem pomiędzy stanem obecnym a postulatami "krytyków" byłaby możliwość dodania domeny do wyceny raz na trzy dni (72h)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak by coś takiego wyglądało od strony technicznej, ale może stworzyć "poczekalnie" z ankietą czy domena w ogóle nadaję się do wyceny, powiedzmy musi otrzymać 10 pozytywnych głosów żeby trafiła do działu WiO, a jak uzyska 10 negatywnych będzie wiadomo, że ninja.. Wilk syty i owca cała..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak by coś takiego wyglądało od strony technicznej, ale może stworzyć "poczekalnie" z ankietą czy domena w ogóle nadaję się do wyceny, powiedzmy musi otrzymać 10 pozytywnych głosów żeby trafiła do działu WiO, a jak uzyska 10 negatywnych będzie wiadomo, że ninja.. Wilk syty i owca cała..

 

Ciekawy pomysł, ale raczej na tyle trudny w realizacji, że chyba jednak nie ma szans na jego wprowadzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zostawcie jak jest i nie kombinujcie jak woźny w dzień nauczyciela...wzorem AM. Jedynie co można by poprawić to ograniczyć wycene do jednej domeny/24h. Spowoduje to, że posiadacze stada ninj nim cokolwiek wrzucą może zastanowią się bardziej nad swoim wyborem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×