Jump to content
Luke

Apple a a.pl-e ;-)

Recommended Posts

NIe sądzę, aby dali radę. Choć logika sobie, a orzeczenia sobie. Ważne jest jednak to, co jest w treści wniosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to przejdzie to będzie totalne DNO i można naprawdę zacząć bać się o nasze domeny, nawet jeśli nie są TM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to przejdzie to będzie totalne DNO i można naprawdę zacząć bać się o nasze domeny, nawet jeśli nie są TM.

 

No to możemy się cieszyć jednak, że jesteśmy trochę zaściankiem Europy.

 

Bo wg tego, co @deli napisał tutaj - http://di.pl/topic/87014-kolega-delirium/page__view__findpost__p__518389

to w Niemczech to jest dużo dalej posunięte. ;) Na pewno niefajnie dostać "rachunek adwokata

na okolo 1500-2200 Euro" jeśli się zgrzeszyło lub nawet nie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to możemy się cieszyć jednak, że jesteśmy trochę zaściankiem Europy.

 

Bo wg tego, co @deli napisał tutaj - http://di.pl/topic/87014-kolega-delirium/page__view__findpost__p__518389

to w Niemczech to jest dużo dalej posunięte. ;) Na pewno niefajnie dostać "rachunek adwokata

na okolo 1500-2200 Euro" jeśli się zgrzeszyło lub nawet nie...

 

Pisałem juz o tym na tym forum. Taki rachunek TRZEBA zapłacić, bo inaczej albo proces albo klauzula wykonalności (= komornik za jakiś czas). Oczywiście tego typu pisma zazwyczaj nie są wysyłane tak sobie od czapy. Na szczęscie wysokość tej "prowizji" dla kancelarii jest ustawowo regulowana (dzięki socjalistycznym regulacjom - powiedzą zwolennicy JKM).,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie chodzi o domenę A.pl, a o logo na innej stronie spółki A.pl, a mianowicie:

 

logo.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o domenę A.pl, a o logo na innej stronie spółki A.pl, a mianowicie:

 

logo.png

 

O to jakie zarzuty ma Apple do A.pl, słowa Rzecznika UPRP Adama Taukerta:

 

- "po pierwsze, jest to znak niezwykle podobny do tego, którym dysponuje amerykańska firma"

- "po drugie, A.pl korzysta z renomy firmy Apple, a po trzecie z faktu, iż nazywa ta jest powszechnie znana dzięki działalnoći Apple"a"

 

29 sierpnia odbyło się pierwsze posiedzenie, ale odroczono je na cztery dni, ale A.pl poprosiło o dodatkowy czas i po 12 września będzie ustalony nowy termin, bo Apple zasypało ich tyloma dokumentami, że A.pl potrzebowało więcej czasu.

 

Informacje z Rzeczpospolitej, 11.09.2012r.

 

W moim odczuciu to już trochę, a nawet duża przesada to niech tera Lego zabierze L, a Mc Donalds M lub MC itd.... Chyba im się mania wielkości dała we znaki, a jak im tak bardzo zalezy niech zapłaca im za sprzedaż domeny, a podejrzewam, że jakby dostali odpowiednią cenę to na pewno zgodziliby sie ją sprzedać. Dla mnie ogólnie ten proces to jakaś farsa. I tyle.

Edited by saledomain

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arogancja i bezczelność Apple przerasta w tym momencie ludzkie pojęcie. Prawnicy tej firmy jak widać mają bardzo bujną wyobraźnię. Może polski wymiar sprawiedliwości powinien zakazać sprzedaży produktów Apple w Polsce i będzie po problemie. Jeżeli Apple wygra ten proces to będzie można całkowicie potwierdzić, że Polska to dziki kraj.

Edited by Pablo
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arogancja i bezczelność Apple przerasta w tym momencie ludzkie pojęcie. Prawnicy tej firmy jak widać mają bardzo bujną wyobraźnię. Może polski wymiar sprawiedliwości powinien zakazać sprzedaży produktów Apple w Polsce i będzie po problemie. Jeżeli Apple wygra ten proces to będzie można całkowicie potwierdzić, że Polska to dziki kraj.

 

To prawda, z Apple trzeba coś zrobić. Pozywają wszystkich o wszystko i paranoi nie widać końca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

A.pl jest tylko stroną w postępowaniu (gdyż tak też nazywa się spółka, a dokładniej A.pl Internet S.A.) odnośnie loga na stronie Fresh24.pl gdzie w stopce widnieje Copyright a.pl 2008-2012. Więc pisanie takich rzeczy "A.pl narusza renomę firmy Apple" i/lub "A.pl korzysta z loga niezwykle podobnego do tego którym dysponuje amerykańska firma" może być zasadne.

 

Poza tym Polska to nie kraj gdzie produkty Apple są tak popularne jak w USA, UK, Niemczech czy innych krajów zachodnich i zagranie o samą domenę A.pl jest bezsensowne marketingowo.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym slowem: C H O R E !

 

A co do a.pl to naszla mnie jeszcze taka dosc futurystyczna mysl, ze moze jApko chce miec swoj serwis do skracania linkow, i to a.pl calkiem by im pasowalo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co do a.pl to naszla mnie jeszcze taka dosc futurystyczna mysl, ze moze jApko chce miec swoj serwis do skracania linkow, i to a.pl calkiem by im pasowalo ;)

 

To bardziej by im pasowało ap.pl - i w dodatku łatwe do odebrania, bo ma iphona na stronie głównej. :o:P

 

[edit] To jeszcze nic, oni tam między ajfonami pokazują SAMSUNGA!!!!!1111

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem w najbliższym czasie najeść się do syta jabłek i dobrze zapamiętać ich smak z obawy gdyby ich nadgryzanie zostało opatentowane a uprawianie powszechnie zakazane ;)

 

73jab_ko.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postanowiłem w najbliższym czasie najeść się do syta jabłek i dobrze zapamiętać ich smak z obawy gdyby ich nadgryzanie zostało opatentowane a uprawianie powszechnie zakazane ;)

Ja wrzucam jabłuszka do sokowirówki i mam pyszny soczek.

 

. Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bardziej by im pasowało ap.pl ...

 

Moze najpierw zabezpieczaja sobie literowke, a dopiero pozniej siegna po ap.pl? Bo jak sam napisales, odebranie jej to juz tylko formalnosc ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze najpierw zabezpieczaja sobie literowke, a dopiero pozniej siegna po ap.pl? Bo jak sam napisales, odebranie jej to juz tylko formalnosc ;)

 

Odbieranie jedno lub dwuliterówki formalnością? Raczej patologią.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odbieranie jedno lub dwuliterówki formalnością? Raczej patologią.

 

Po procesach wygrywanych przez jApko, oraz patentach jakie mu przyznano, wiele dotychczasowych patologii zaczyna byc nrmalnoscia :) Poza tym, jApko ma ogromny sztab prawnikow, jak i prawie nieograniczone zasoby gotowki. Kazdego mozna przeplacic, by byle absurd wcielic w zycie i jeszcze ladnie to wytlumaczyc. Tu nawet nie chodzi o logike, tylko o to, czy polscy sedziowie tak jak ich odpowiednicy w USrAju sa ulomni umyslowo, badz przekupni. Pamietaj, ze do sądu nie idzie sie po sprawiedliwosc, a po wyrok ;)

--

Nie wiem, czy zauwazyles na koncu poprzedniej wypowiedzi emotke " ;) ".

 

Odnosnie jeszcze calego tego chorego wybryku jApka, to gdyby faktycznie odebrali te domeny i cos na nich utworzyli globalnego, wcale bym sie nie pogniewal. Swiadomosc istnienia domen ,pl w swiecie by znacznie wzrosla :D

 

--

 

Zauwazylem, ze wiele wpisow bierzesz b. powaznie... Ja czasem pisze z przymrozeniem oka, wiec nie traktuj tego tak analitycznie ;)

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauwazylem, ze wiele wpisow bierzesz b. powaznie... Ja czasem pisze z przymrozeniem oka, wiec nie traktuj tego tak analitycznie ;)

 

Wpisy na poważne tematy faktycznie najczęściej odbieram zbyt poważnie - wiem dobrze o tym. Zresztą w internecie jest bardzo trudno poznać czy ktoś pisze jeszcze na poważnie czy już nie. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla apple świetna okazja do przejęcia znaku i domeny, nawet za cenę kupna całej spółki. Nieraz już całe firmy były kupowane dla samej domeny, np. live.com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • najlepszawrozka.pl   Sprzedam domenę najlepszawrozka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • www.PaniAI.pl   Krótka, treściwa i łatwa do zapamiętania nazwa dla... produktu lub marki związanej z AI.   Robot, asystent(ka), aplikacja? Pani AI zrobi dla Ciebie wszystko, o ile powstanie. Ale wymyślona przeze mnie nazwa już czeka, gotowa do zakupu i wykorzystania.
    • Cześć! Wznawiamy promocję na rejestrację domen .pl za 2 PLN netto  Tym razem na nieco innych warunkach - limit dla jednego Klienta wynosi 5 domen w promocji do końca kwietnia. Po wykorzystaniu limitu cena rejestracji wyniesie 10 PLN netto. Odnowienie według cennika dostępnego na stronie https://ddregistrar.pl/cennik/   Tym razem promocyjna cena naliczy się już automatycznie, nie trzeba czekać na uaktualnienie cen przez obsługę.   Pula promocyjnych domen: 500. Promocja trwa do końca kwietnia 2024. Organizator zastrzega sobie możliwość wyłączenia promocji w dowolnym momencie.   Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 PLN netto za rejestrację .pl na 1 rok.     Promocja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Domenę po rejestracji, po 5 dniach, można przenieść bezpłatnie do dowolnego rejestratora. Kod AuthInfo znajduje się w panelu administracyjnym.   Organizatorem promocji jest DD sp. z o.o. - operator serwisu ddregistrar.pl.   DD
    • expirki.pl   Zapraszamy do licytacji domen z portfolio expirki.pl Katalog wszystkich aukcji (kwiecień 2024) https://www.aftermarket.pl/katalog/3469/   Lista domen wraz z parametrami SEO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FkFaxbkP25bfcI98I_SnCLeJQwmalixvKGSlCcWs6h8/   Szczegóły na blogu: https://expirki.pl/aukcje-domen-kwiecien-2024/
    • Bardzo ciekawe info! Dzięki  
    • Sprzedałem ją kiedyś za okolice 10k+.
    • Wyscigi.eu     https://www.aftermarket.pl/domena/wyscigi.eu/?utm_source=market_redirect&_track=4d27347ec40a09903b1c380b2e6a067b
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,177
    • Most Online
      880

    Newest Member
    Perman
    Joined
×