Jump to content
polmajk

Nowa forma "reklamy" - Wypromuj swoją domenę wśród 200000 osób

Recommended Posts

Drodzy użytkownicy,

W ramach testów chcielibyśmy zaprosić Was do skorzystania z możliwości reklamy Waszych domen wśród użytkowników serwisu Facebook. Nasz fanpage w tym serwisie ma już ponad 7500 fanów, a włącznie z ich znajomymi nasze wiadomości mogą dotrzeć do ponad 200000 osób.

Teraz, dzięki usłudze Facebook pod nazwą "Promoted posts", mamy możliwość zareklamowania oferty sprzedaży lub aukcji Waszej domeny wśród tych osób. Dzięki temu, ponad 200000 osób dowie się o Waszej domenie i będzie miało możliwość jej zakupu.

Aby skorzystać z tej opcji, należy zakupić jeden z naszych testowych pakietów reklamowych. Koszt pakietu obejmuje cenę reklamy w serwisie Facebook:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2622133046!

Po zakupieniu reklamy, prosimy o przesłanie odnośnika do oferty sprzedaży domeny oraz kilkuzdaniowego jej opisu. Zostaną one umieszczone na naszym fanpage wraz z wykupioną reklamą, dzięki której około 200000 osób zobaczy je po zalogowaniu się w serwisie Facebook. Czas emisji reklamy to 5 dni.

 

Cena pakietu - 2000 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa forma zajmowania się własnym PR :) zamiast robienia czegoś dla klientów - a niestety coraz mniej tego, to wszelkie działania mające na celu podbijanie swojego budżetu. Już pomijam to jak likujący(oraz ich znajomi) AM są teraz traktowani.

 

Czekałem na te inne formy wynagradzania stałych klientów co było obiecywane ( jako coś zamiast bonusów na przechwytywanie ) a tu raczej moje konto na fb ma być wykorzystywane jak nabijanie portfela. Strzał w kolano. Mam nadzieję że stosowna ilość osób zrezygnuje z lubienia ich :)

 

Teraz już pozostało chyba tylko czekać na możliwość kupienia pakietu opieki nad dzieckiem czy wybrania się z żoną lub kobietą użytkownika na zakupy.

 

Porażka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duży zasięg reklamy, ale chyba target nie ten.

Mi się przypomniał post networkera w wycenie domeny panie*pl:

 

pamietam jak jeszcze zajowamełm się SEO, SEM i robiłem też audyty kampanii w sieci przypadek jak duża, znana agencja doradziła developerowi wydanie całkiem grubej kasy na portalach dla budowlańców - wszak dział "budowanie", a że klient docelowy nie ten. kogo to obchodzi. reklama była droga, prowizja zatem słuszna i się kręci - tylko klient niezadowolony

 

Wydaje mi się, że tutaj efekt takiej reklamy mógłby być też podobny - duża część użytkowników facebooka zapewne nie prowadzi żadnego portalu, nie ma żadnej domeny ani może nawet żadnego biznesu. No i cena za droga takiej reklamy.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz już pozostało chyba tylko czekać na możliwość kupienia pakietu opieki nad dzieckiem czy wybrania się z żoną lub kobietą użytkownika na zakupy.

 

Porażka...

 

Jest jeszcze możliwość prostytuowania się na Grouponie.

 

ekhem, ale chyba już były jakies konta hostingowe AM w zakupach grupowych, dobrze pamiętam?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie, że choć późno to jednak niektórym powoli otwierają się oczy na pewne działania AM. Obawiam się jednak że to nie ostatni "rewelacyjny" pomysł i niedługo będzie ich więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dość że cena z kosmosu to tak jak pisał @thomaso te 200000 to nie są nasi kk, to nie są nawet klienci d2d tylko znajomi użytkowników AM. Poza tym te 7500 fanów AM pewnie i tak dostaje codziennie newsletter więc po co płacić 2k ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nadal nie rozumiem, jak z 7500 fanów w ciągu 5 dni zrobiło się 200 000 odbiorców...

 

Chodzi o znajomych tych co lubią fanpage, a wiec super target do sprzedania domeny ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o znajomych tych co lubią fanpage, a wiec super target do sprzedania domeny ;p

Nadal nie rozumiem. Przecież znajomi nic nie zobaczą jeśli "lubiący" nie wykona żadnej akcji.

Poza tym AM cały czas wrzuca jakieś aukcje na swój fanpage :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nadal nie rozumiem. Przecież znajomi nic nie zobaczą jeśli "lubiący" nie wykona żadnej akcji.

Poza tym AM cały czas wrzuca jakieś aukcje na swĂłj fanpage :P

Chyba że wejdą na tablicę lubiącego AM ;) jednak faktycznie to zjawisko marginalne :)

 

No cóż kiedyś może i byli nowatorską giełdą wprowadzającą trendy...

 

Teraz wprowadzając coraz większy niesmak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o znajomych tych co lubią fanpage, a wiec super target do sprzedania domeny ;p

 

Hmm - u mnie po odliczeniu spośród znajomych z facebook-a osób, które już polubiły fanpage Aftermarket.pl pozostało zero osób, które w ogóle mogłyby być zainteresowane zakupem jakiejkolwiek domeny na rynku wtórnym i tak "na oko" co najmniej kilkadziesiąt osób, którym musiałbym pół godziny tłumaczyć co to w ogóle jest domena, więc target nie jest w ogóle trafiony. ;p

 

Za te 2000 zł wolałbym sobie kupić jakąś ciekawą domenę. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby cos to ja tez moge sprzedac taka reklame, ale zasieg duzo wiekszy - 3 400 000

Chyba, że ktoś ma też domeny globalne i tureckie to jeszcze 5 200 000 potencjalnych kupujacych czeka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam słów. Do ciekawostki dodam, że AM pozyskuje swoich fanów na facebooku poprzez serwis - fancop.com, czyli za 2.50 można kupić sobie 100/150 fanów - większość kont widmo ze znajomymi z Izreala bądź też konta, które testują serwis i zapomniały się wylogować ze swojego konta głównego. Aż ciśnie się na usta - "Kończ waść, wstydu oszczędź...".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drukowana wersja czasopisma została pod koniec grudnia rozesłana w trzech tysiącach egzemplarzy do wybranych firm działających w szeroko pojętej branży internetowej: projektowania stron internetowych, SEO, agencji interaktywnych, usługodawców hostingu

 

popyt rośnie - domeny znikają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

popyt rośnie - domeny znikają ;)

 

Serio ? :)

Zauważyliście jakieś większe zainteresowanie, a może sprzedaże po publikacji ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serio ? :)

Zauważyliście jakieś większe zainteresowanie, a może sprzedaże po publikacji ?

Tak, dostałem ofertę przez Namedrive na zupełnie przyzwoitą domenę *eu, oferta opiewała na całe 10 USD :)

Nie wiem tylko czy klient był w uniesieniu po przeczytaniu gazetki AM :D

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×