Jump to content
Sign in to follow this  
pb

Wymiana?

Recommended Posts

Zastanawiam się, czy wszyscy nastawiacie się tylko na zysk (kliknięcia/sprzedaż), czy może drzemie w was również dusza kolekcjonera? Ja jestem w dużej mierze kolekcjonerem i z niektórymi domenami nie chcę się rozstawać nawet mimo sporych ofert za niektóre z nich. Czasem mam co do nich jakieś plany, czasem sentyment, a czasem po prostu zbyt mi się podobają, żeby je tak po prostu sprzedać. Zapewne mam kilka domen, które bardziej podobają się innym niż mnie, z pewnością jest też odwrotnie – wy macie domeny, które z różnych powodów mi się podobają (choć tu nie mogę powiedzieć, że bardziej niż wam, co najwyżej zgadywać ;-). Dlatego pomyślałem o wymianie. Co powiedzielibyście na taką formę? Można by wymieniać się 1:1, można jedną domenę za kilka innych itp. Na razie tylko pytam, bo chcę poznać wasz stosunek do tego. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to może zgadamy się jakoś i wymienimy listami domen, które chcielibyśmy lub moglibyśmy wymienić? Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia formy (tu trzeba uczciwości...), no to później. Na razie czekam na opinie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, ale trudne w realizacji.

Dla chcącego nic trudnego, zawsze można się umówić w kawiarni z wnioskami cesji pod pachą. ;-)

No ale tak jak pisałem, przede wszystkim potrzeba tu uczciwości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jest...Nie wiem dlaczego ale uwielbiam patrzeć na swoje domeny ( to jakieś zboczenie? ;) )

Wiem co czują Ci którzy wydają ogromne sumy na dzieła sztuki po to tylko aby np Van Gogh wisiał nad kominkiem.

Jestem wzrokowcem i często rejestruje domeny które mi się podobają, zdarza się że są one znikomej wartości ale ten ciąg znaków coś ma takiego w sobie że aż grrrrr :P

A co do wymiany to najlepiej pewnie wyjdzie to w Az.pl można samemu przetransferować domenę na inne konto a w razie przekrętu narobić szumu i az.pl zażąda cesji z podpisem, a jesli stwierdzi brak dokumentu z podpisem to domena wróci do właściciela...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do wymiany to najlepiej pewnie wyjdzie to w Az.pl można samemu przetransferować domenę na inne konto a w razie przekrętu narobić szumu i az.pl zażąda cesji z podpisem, a jesli stwierdzi brak dokumentu z podpisem to domena wróci do właściciela...

 

Tak, nowy system transferu wewnętrznego w AZ jest miodzio. No i tak jak piszesz, bez podpisanego dokumentu cesji ma się argument na przekręt. Ale to też argument za tym, żeby tymi podpisanymi dokumentami się wymienić (np. już po transferze), aby zabezpieczyć sobie przyszłość. Ja mam prawie wszystkie domeny w AZ i chwalę sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Popieram pomysł :rolleyes: Zawsze to jakieś nowe zastosowanie domen ;) Gratuluję pomysłowości :P

 

No wszystko fajnie, tylko że na razie jakoś nie zaskoczyło, tzn. nie znalazł się nikt chętny na wymianę. Może machnę jakiś serwis gdzie można będzie 'wystawić' domeny do wymiany i się dogadać...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że jakiś serwis byłby pomocny.

 

No to może zrobię jakiś serwis (mini-forum?) w wolnym czasie (czyt. w tej dekadzie, jak dobrze pójdzie). Mam parę domen do wykorzystania, co o nich myślicie (nie proszę o wycenę, więc nie besztajcie mnie za to, że niektóre są zarezerwowane :))?

 

domeny.info.pl

domenowo.pl

wymianadomen.pl

 

Która z nich lepiej się nada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tych 3ch na pewno najlepsza jest trzecia.

Jezeli bedzie to mini-forum nie licz na spam z di.pl :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jezeli bedzie to mini-forum nie licz na spam z di.pl :) :)

 

Nie mam w zwyczaju reklamować się na innych stronach, jeśli o to chodzi.

Właściwie, to w ogóle nie mam w zwyczaju się reklamować, jak do tej pory zainteresowani jakoś zawsze do mnie trafiali. ;-)

 

Ale nie mam zamiaru robić forum jako takiego, jedynie wykorzystać jakiś skrypt forumowy (z lenistwa) jako tablicę ogłoszeń: oferuję to a to, poszukuję tego a tego itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wymianadomen.pl

 

 

Zdecydowanie najlepsza.

 

ps. Trochę byłem zawalony robotą. Jak ogarnę wszystko, to podeślę Tobie listę domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odgrzewam temat. To robimy coś w tym temacie? :P

 

Nie opłaciłem wymianadomen.pl, teraz inicjatywa leży po stronie tego, kto ją złapał. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie opłaciłem wymianadomen.pl, teraz inicjatywa leży po stronie tego, kto ją złapał. :>

Musiala mi umknac, szkoda, ze nie uprzedzales.

Co nie zmienia faktu, ze mozna by sie powymieniac. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musiala mi umknac, szkoda, ze nie uprzedzales.

Co nie zmienia faktu, ze mozna by sie powymieniac. :P

 

Zauważyłem, że domeniarze nie są tym zainteresowani. Np. zaproponowałem pewnemu człowiekowi wymianę [popularny przedmiot szkolny].pl (duży ruch, był na niej serwis) na [mniej popularny, ale bliższy memu sercu przedmiot szkolny].pl (nie wiem jaki ruch, ale od paru lat zaparkowana), odpisał że nie jest zainteresowany wymianą, swoją domenę może mi sprzedać za 30k, a moją ewentualnie odkupić za 8k. Pewnie ta sama filozofia byłaby przy wymianie abc.pl na xyz.pl – każdy właściciel wyceniałby swoją domenę wyżej, więc wymiana dla żadnego nie byłaby opłacalna... :P

 

@SELES: Co do domeny, miałem ją tylko w rezerwacji, nic dziwnego że nie zauważyłeś. ;-) Ale ktoś inny owszem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zauważyłem, że domeniarze nie są tym zainteresowani. Np. zaproponowałem pewnemu człowiekowi wymianę [popularny przedmiot szkolny].pl na [mniej popularny, ale bliższy memu sercu przedmiot szkolny].pl, odpisał że nie jest zainteresowany wymianą, swoją domenę może mi sprzedać za 30k, a moją ewentualnie odkupić za 8k. Pewnie ta sama filozofia była by przy wymianie abc.pl na xyz.pl – każdy właściciel wyceniałby swoją domenę wyżej, więc wymiana dla żadnego nie byłaby opłacalna... :P

 

przy ewentualnym projekcie, mozna by powolac do zycia "rade pomocnicza", ktora rozwiazywalaby takie spory :P

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
przy ewentualnym projekcie, mozna by powolac do zycia "rade pomocnicza", ktora rozwiazywalaby takie spory :P

 

Oczywiście opinię „rady” uznawałaby tylko ta strona, której domena byłaby wyceniona wyżej... :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Pewnie ta sama filozofia byłaby przy wymianie abc.pl na xyz.pl – każdy właściciel wyceniałby swoją domenę wyżej, więc wymiana dla żadnego nie byłaby opłacalna... :P

 

Ja mam ochote, nawet probowalem prawie przez 3 miesiece taka transakcje przeprowadzic z jednym z naszych forumowych kolegow, oferujac finalnie w mojej ocenie za pewna domene, ktora jest mi dosyc bliska znacznie wiecej niz jest "rynkowo" warta. Niestety bez rezultatu.

 

 

@SELES: Co do domeny, miałem ją tylko w rezerwacji, nic dziwnego że nie zauważyłeś. ;-) Ale ktoś inny owszem.

 

Zrozumialem, ze nie oplaciles jej, w sensie, ze nie przedluzyles. Nie skojarzylem wczesniej, ze miales ja tylko w rezerwacji.

 

 

Informuje, iz ja jestem otwarty na wymiany, moje publiczne portfolio jest do dyspozycji. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
No wszystko fajnie, tylko że na razie jakoś nie zaskoczyło, tzn. nie znalazł się nikt chętny na wymianę. Może machnę jakiś serwis gdzie można będzie 'wystawić' domeny do wymiany i się dogadać...

oczywiscie pomysl bardzo dobry

wazne , zeby bylo wiadomo co jest do wymiany

serwis sie przyda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×