Jump to content
hubert7

Status domeny:CLIENT TRANSFER PROHIBITED

Recommended Posts

Chcę przetransferować domenę globalną (.org) z AZ.pl do innej firmy, domena jest jeszcze ważna nie cały miesiąc (ponad 3tygodnie), mam kod AuthInfo normalnie dostępny, bo domena nie jest z promocji. Wyłączyłem ukrywanie danych whois. Problem z przeniesieniem jest taki, że domena ma status:CLIENT TRANSFER PROHIBITED. Pytam się tutaj, bo AZ.pl odpisuje w takiej szybkości na maile, że się chyba nie doczekam na odpowiedź, a boję się czekać, bo wyjdzie, że będę musiał AZ.pl jeszcze płacić za przedłużenie, jak będzie taka szybkość działania.

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwyczajnie wystarczy odblokowac domene na transfer. Nie znam panelu az tak dobrze zeby ci podac jak to zrobic ale sadze ze powinno byc to dostepne z panelu uzytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam się dziwię, jak to możliwe, że takie 200 czy 500 zł to dla małej firemki mogą być znacznym obciążeniem a dla średniej firmy 1000-2000 zł za odkupienie domeny.

 

Kiedyś przechodząc obok mojego fryzjera, który ma też salon urody - taki mały, lokalny, jakich wiele w każdej nawet najmniejszej mieścinie - zauważyłem, że wypisana u niego na banerze domena spadła (bo chciałem numer telefonu na stronie znaleźć). Poinformowałem właściciela przy nastepnej wizycie, pokazałem mu, że za 200 zł może odkupić (że to nie ja oczywiście jestem tym złym domainerem). Wszystko ładnie wiedział, że mu spadła "bo w firmie informatycy nie dopilnowali". No ale żal mu było wydać 200 zł, powiedział, że kupił sobie .com.pl. No ale na banerze jak byk domena .pl wszyscy z ulicy widzą ten adres. Zmiana ulotek, baneru, pewnie wpisów w katalogach w necie kosztowałaby więcej niż te marne 200 zł, ale nie dał sobie wytłumaczyć. Akurat przechodził na platformę Zapisy24.pl w efekcie koszmarny adres Firma.Zapisy24.pl, którego to adresu nijak na banerze nie było (no bo baner - płachta na płocie - też żal ściągnąć).

 

Zero jakiegokolwiek zrozumienia, pomimo że dałem mu cały (za darmo) wykład o funkcjonownaiu domen i ich znaczeniu w marketingu i dla wizerunku.

 

Efekt: dzisiaj nie ma śladu po domenie .com.pl, domena .pl spadła po roku, o czym gościowi przypomniałem, więc chyba regnął i dzisiaj już drugi rok z kolei jest zarejestrowana (przypuszczam, że to on), ale nigdy nie było nawet przekierowania choćby na tę platformę zapisy24.pl, na której strona funkcjonuje. A w necie i tak mnóstwo wpisów ze starym adresem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Czy ty nie pomyliłeś tematów? Tutaj jest inny problem, z transferem domeny do innej firmy, bo jest zablokowana i nie wiadomo dlaczego, a nie ze spadnięciem domeny.

Edited by hubert7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×