Jump to content
thomaso

Zmiana cennika rejestracji i odnowień w Aftermarket.pl

Recommended Posts

Drodzy użytkownicy,

Pragnę poinformować, iż w nadchodzącym miesiącu w naszym serwisie ulegnie zmianie cennik rejestracji i odnowień domen.

Zmiana cennika związana jest ze stale rosnącymi kosztami utrzymania serwerów i innej infrastruktury niezbędnej do utrzymywania Waszych domen. Szczegóły nowego cennik znajdują się pod adresem:

http://www.aftermarket.pl/Cennik_PL_20121001.pdf

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

AfterMarket.pl

 

Z cennika wynika, że dla osób utrzymujących małą liczbę domen będzie drożej niż teraz, ale dla osób utrzymujących dużą liczbę domen będzie nawet taniej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Zmiana cennika związana jest ze stale rosnącymi kosztami utrzymania serwerów i innej infrastruktury niezbędnej do utrzymywania Waszych domen."

 

AM chwalił się na FB swoją infrastrukturą - cztery dedyki, UPS (mam nadzieję ;)) streamer do backup... gdzie tu rosnące koszta? Miejsce w szafie podrożało tak znacząco że trzeba podnieść ceny o 20%? Kwota powyżej 1000 PLN za dzierżawę miejsca byłaby kompletnie nierynkowa. Sprzęt się zwraca w godzinę pracy, nie mówiąc o rzeczach typy konta NASK które zarobiły na siebie miliony razy (wg. wywiadu z mambiznes) Jak wprowadza się negatywne dla klienta zmiany to WARTO mu to dobrze wyjaśnić... bo chociaż niskie bezpieczeństwo domen było okupione niską ceną to teraz każdy z pomniejszych domainerów będzie musiał zadać sobie pytanie "Dlaczego korzystam z usług AM a nie X skoro przestaje mi się to opłacać a sporo przez to wycierpiałem".

 

405838_372201769463156_2114901230_n.jpg

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Co sądzicie o nowym cenniku?

Osobiście rozumiem, że razem ze wzrostem serwisu, reklamą rosną koszty. Jednak czy taka podwyżka nie jest odrobinę za duża? Osobiście mogę dołożyć te kilka złotych jeśli pomoże to w stabilności systemu i szybszych wypłatach.

 

Taa, te parę złotych w mojej opcji hurtowej to jest jakieś 500 zł na rok więcej. K..a!

 

Jeszcze ze 2-3 podwyżki i zrównają się z AZ.pl w cenniku hurtowym!

 

A ceny gTLDs wyższe niż w OVH.pl, które też jakiś czas temu miało niezłą podwyżkę.

 

Ciężkie czasy, ciężkie czasy.

 

Człowiek uciuła sobie parę zł bonusów, liczy każdą złotóweczkę, a tu YEBS!

 

Cena odnowień .pl zbliża się do Premium.pl

 

Jeśli Premium.pl nie podniesie cen, to chyba wygra serwisem, a jeszcze brakuje, jak od października będzie specjalna promocja na transfery .pl do Premiu.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cennik najbardziej uderza w klientów indywidualnych, którzy utrzymują kilka domen lub jak to napisałeś Adelard "pomniejszych domainerów", a tak to chyba takiej wielkiej tragedii nie ma. Przygotowałem takie małe zestawienie podwyżek dla .pl:

 

Poniżej 5 utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 9.95 zł (z 50 zł do 59.95 zł)

5+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 7.95 zł (z 50 zł do 57.95 zł)

10+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 4.95 zł (z 50 zł do 54.95 zł)

20+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 0.95 zł (z 50 zł do 50.95 zł)

50+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 1.95 zł (z 45 zł do 46.95 zł)

100+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 2.45 zł (z 42 zł do 44.45 zł)

200+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 1.95 zł (z 40 zł do 41.95 zł)

500+ utrzymywanych domen wzrost cen odnowień o 0.95 zł (z 40 zł do 40.95 zł)

1000+ utrzymywanych domen spadek cen odnowień o 0.05 zł (z 40 zł do 39.95 zł)

 

Myślę, że dla innych końcówek mogą być zbliżone proporcje.

Oczywiście po tym wyliczeniu anuluję swój poprzedni post, że dla utrzymujących dużą ilość domen będzie coś taniej - bo 5 groszy to wielkiej różnicy nie robi, no i mało kto w roku przedłuża 1000 domen. No ale na pierwszy rzut oka tak się wydawało.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Myślę, że dla innych końcĂłwek mogą być zbliżone proporcje.

Oczywiście po tym wyliczeniu anuluję swĂłj poprzedni post, że dla utrzymujących dużą ilość domen będzie coś taniej - bo 5 groszy to wielkiej rĂłżnicy nie robi, no i mało kto w roku przedłuża 1000 domen. No ale na pierwszy rzut oka tak się wydawało.

Globalne raczej dla każdego rosną.. tylko albo 9zł albo 5 zł;)

 

Ale mniejsza... jak na razie wszystko drożeje ( jednak nie to boli.. bo 10zł to była cena po kosztach.. więc niech mają chociaż te 90gr na sztuce.. nie jest majątek.. ). Gorzej z tym że cały czas wprowadzają nowinki aby ratować swój budzet, jednak dalej nie ma nic dla stałych klientów wiernie wierzących w am i plusy związana z utrzymywaniem swojego biznesu u tego rejestratora.

 

Ale mam nadzieję że wymyślą coś co zrekompensuje to wszystkie podwyżki no i te strasznie wydłużający się czas oczekiwania na wypłatę ( co miało miejsce jeszcze nie tak dawno )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekamy na więcej! :)

 

Same podwyżki i zmiany uderzające w inwestorów...

Doczekamy się wreszcie jakiegoś bonusu, promocji dla stałych klientów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czekamy na więcej! :)

 

Nie pisz tak, bo może w AM tak jak ja - biorą wszystko w poważnych tematach na poważnie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

300 domen x 1,95 = 585 / 0,05 = 11.700 zł - wartość sprzedaży, by uzyskać prowizję odp. podwyżce

 

Sprzedaż domen na giełdzie AM musi być niezadowalająca, skoro przychody giełdy z prowizji są za niskie do pokrycia kosztów. Podwyżka to pójście na łatwiznę, zamiast szukać pomysłów na zwiększenie sprzedaży, by rosły wpływy z prowizji, szuka się szybkich dochodów.

 

Powody niskiej sprzedaży na giełdzie sięgają początków serwisu, połączenie przechwytywania z giełdą, czyli pomieszanie rynku inwestorów z klientami końcowymi, a sprawą kluczową były pomysły na sprzedaż śmieciowych domen typu FM, LM, sprzedaż rezerwacji. Nie słuchano użytkowników, że to jest zły kierunek, i teraz takie są skutki. Będą kolejne podwyżki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od początku roku systematycznie AM spada w dół, podwyżka cennika może miała być "lepem" na tych, którzy mają domeny gdzie indziej, by nie robiąc promocji zachęcić do przeniesienia i załapania się na niższy ceny za większą ilość.

 

Dla mnie problem zaczął się gdy wzorem PPD, potem Premium zaczęto przechwytywać wszystko co leci i wystawiać na aukcję - śmieci pomieszano z wartościowymi domenami, a tego kiedyś AM podobno chciał uniknąć wprowadzając opłatę za wystawienie aukcji.

 

Nie wiem na ile przechwytywanie tego co wygasa przynosi AM zyski, lepiej chyba budować przyjazną giełdę dla dobrych domen, bonusy i zachęty dla stałych klientów.

 

Teraz wszystko idzie w drugą stronę - co chwilę rezygnacja z wcześniejszych pomysłów, typu bonusy, saldo debetowe, opłaty itp - zero stabilności i przewidywalności, a domena to biznes długofalowy i potrzebujący stabilności, to nie pieczywo z datą ważności kilku dni.

Edited by piter

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej sytuacji podwyżka cen nie jest czymś niespodziewanym, a raczej normalnym zjawiskiem rynkowym, zwłaszcza, jeśli weźniemy pod uwagę niedawne problemy finansowe tej firmy. Jednak mam nadzieję, że pójdą za tym również zmiany jakościowe, bo aktualny panel AM pozostawia wiele do życzenia. Już nie wspomnę o problemach z transferem domen, ktore też pojawiały się jakiś czas temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mechanizm, od tych którzy mają więcej- brać mniej, a tych, którzy mają mniej- więcej, jest... typowo polski. Humorystycznie, natomiast na poważnie roszady cenowe usług są naturalne, świadczy to o świadomości osoby odpowiedzialnej za finanse w AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak ceny są już wyższe niż np w ovh, to odnowienia działaja chociaż normalnie? Czy trzeba w ostatnim dniu nerwowo odpytywać whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę nie fair jest to, że domeny w kwarantannie (z możliwością reaktywacji) traktowane są jako nieistniejące co powoduje zmniejszenie progu ilościowego dla przedłużeń.

 

Duży minus dla AM ode mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×