Jump to content
sedo

.pl domeny teraz dostępne w aukcji Sedo - GreatDomains

Recommended Posts

Po pierwsze aukcje były z cenami minimalnymi, a ja z zasady nie biorę w takich udziału.

 

Doprawdy? Przeciez bierzesz. Np. kupiles pare domen na MeetDomainers w aukcjach z cenami minimalnymi.

 

napisałem, że mogłyby się znaleźć osoby z forum, które zapłaciłyby więcej. Nie jestem jedyną osobą na forum. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

 

Czy gdzies to negowalem? Ja odnosze sie do twojego stwierdzenia, ze SAM dalbys WIECEJ za KAZDA z tych domen, a ty probujesz zamecic bardzo prosta sprawe.

Napisales:

 

Założę się, że znalazłoby się trochę osób na forum, które zapłaciłyby więcej niż 100 euro za siatkowka*pl czy 2200 euro za sushi*pl albo 2890 euro za weterynarz*pl. Ja za każdą z tych domen zapłaciłbym więcej.

 

Czyli poprawnym zrozumieniem twojej wypowiedzi jest, ze ty nie zaplacilbys wiecej. tak?

 

Wybacz moje trudnosci z czytaniem i prosze wyjasnij mi jeszcze raz:

Jak jest w koncu: Zaplacilbys wiecej czy nie zaplacilbys wiecej? Bo sam juz nie wiem.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mylisz pojęcia Alexis. Cena minimalna to nie to samo co cena startowa. Na MeetDomainers zawsze były ceny startowe, nigdy nie było cen minimalnych. Jeśli domena miała cenę startową np. 10 tys. PLN i ja ją akceptowałem, to oczywiście, że licytowałem w takiej aukcji. Cena startowa od minimalnej różni się tym, że startowa jest publicznie znana, a minimalną nie.

 

Te aukcje na Sedo miały / mają ceny minimalne. Z tego co pamiętam to te domeny się nie sprzedały w podanych cenach, bo nie osiągnęły minimalnych. Być może Ci to umknęło? Te ceny końcowe aukcji na Sedo nie oznaczają, że domeny w tych cenach zostały sprzedane. Oznaczają tylko, że na takich cenach zakończyły się aukcje. Bez osiągnięcia cen minimalnych transakcje nie są wiążące dla stron biorących udział w aukcji.

 

Powtórzę: gdyby te aukcje odbyły się na aukcjach aftermarket.pl lub premium.pl, nie miały cen minimalnych i ceny startowe od złotówki, to uważam, że osiągnęłyby wyższe ceny. Sam licytowałbym wyżej, bo wiedziałbym, że w razie wygranej domena jest moja. Na Sedo licytowałbym głównie chyba dla poprawy nastroju właściciela domeny.

 

Czy teraz wyraziłem się już wystarczająco jasno?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis, obserwowałem i nie pamiętam żadnych podbić, nie było też żadnych sprzedaży.

Oczywiście świadczy to o tym że topowe domeny .pl nie mają żadnej komercyjnej wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@DD, Alexis

 

Dajcie sobie po razie bo to aż strach czytać takie pierdoły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DD, Alexis

 

Dajcie sobie po razie bo to aż strach czytać takie pierdoły.

 

Masz racje Anubis. Przepraszam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na choinki byla jakas oferta ale nie wiem czy domena zostala sprzedana.

 

Nie została, Na choinki.pl była oferta 9999 euro (która nic nie zmienia, bo minimalna była od 10 tys. euro).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie została, Na choinki.pl była oferta 9999 euro (która nic nie zmienia, bo minimalna była od 10 tys. euro).

 

Widac oferta byla od wlasciciela.

 

ps. Albo od Misia :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ostatniej GreatDomains, było kilka polskich domen. M. in. wodka.pl, chyba an.pl (?)

selection.pl i jeszcze coś, nie pamiętam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wodka.pl, chyba an.pl (?)

selection.pl i jeszcze coś, nie pamiętam ...

if.pl ;)

 

Chyba żadna nie poszła?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy takich cenach minimalnych, to nie było nawet od czego zacząć. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

wodka.pl była chyba z minimalną 25 albo 50 tys. euro. Sporo wódki by trzeba wypić, by zalicytować.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

wodka.pl była chyba z minimalną 25 albo 50 tys. euro. Sporo wódki by trzeba wypić, by zalicytować.

25k usd

Share this post


Link to post
Share on other sites

if.pl ;)

 

Chyba żadna nie poszła?

 

Żadna ale/chociaż były dość zróżnicowane kwotowo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

25k usd

 

Trochę mniej wtedy, faktycznie. Nie chciałbym żebyś mnie źle zrozumiał - domena jest świetna i dla koncernu z branży spirytusowej to kwota nie jest zaporowa, ale na taką aukcję, gdzie mógł raczej zalicytować tylko jakiś inwestor to ona była bardzo wysoka. Chyba, że celujesz w to, by wodka.pl dołączyła do nawet już sporego grona domen, które sprzedały się po aukcji GreatDomains czyli:

choinki.pl

gory.pl

imprezy.pl

 

i wtedy liczysz na jakąś konkretną ofertę po tej aukcji, a to była bardziej forma reklamy takiej topowej domeny.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

To raczej domena z grupy tych, które albo sprzedadzą się za przyzwoite pieniądze, albo pozostaną w portfolio na długie lata ;) Nie mam "ciśnienia" z jej sprzedażą, dlatego mogłem pozwolić sobie na wysoką (choć moim zdaniem mimo wszystko bardzo atrakcyjną) cenę minimalną.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę mniej wtedy, faktycznie.

Ale i tak trochę więcej niż wodka.eu czy vodka.es

 

Nie mam "ciśnienia" z jej sprzedażą,

Wcale się nie dziwię bo Bartol to Bartex ;), czyli vodka.pl

 

certyfikat1_big.gif

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wcale się nie dziwię bo Bartol to Bartex ;), czyli vodka.pl

Chcesz mi powiedzieć, że pędzę bimber? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×