Jump to content
sedo

.pl domeny teraz dostępne w aukcji Sedo - GreatDomains

Recommended Posts

Domeny były tylko zgłoszone / zaakceptowane na aukcję. Do samego rozpoczęcia licytacji jeszcze troszke brakowało.

Edited by polmajk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie kwoty, które widziałem, chyba wczoraj, to było (..) 250 euro za show.pl.

 

Jeśli show.pl została wylicytowana za 250 EUR, to niezła porażka. Sam dałbym za nią więcej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli show.pl została wylicytowana za 250 EUR, to niezła porażka. Sam dałbym za nią więcej :)

Co z tego, że dałbyś, skoro o ile pamiętam, to cena minimalna była powyżej 100k PLN? Takie wysokie oczekiwania + cena minimalna = bak licytujących (nawet za niskie kwoty, bo to strata czasu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z tego, że dałbyś, skoro o ile pamiętam, to cena minimalna była powyżej 100k PLN? Takie wysokie oczekiwania + cena minimalna = bak licytujących (nawet za niskie kwoty, bo to strata czasu).

 

Nie wiedziałem, że była cena minimalna. Z poprzednich postów wywnioskowałem, że nie było chętnych i została sprzedana za 250 EUR.

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że była cena minimalna. Z poprzednich postów wywnioskowałem, że nie było chętnych i została sprzedana za 250 EUR.

 

Wierzysz w to, że nikt nie byłby chętny aby za taką domenę dać 250 eur? :-p

 

 

Ja ciekaw jestem jak to jest z tym wycofywaniem zgłoszonych domen. Jeśli rzeczywiście jest taka możliwość i nic to nie kosztuje to niezły sposób na promocję swoich domen ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejśćie Sedo do aukcji domen .pl nr 2 :) Aukcja rozpoczęta http://www.sedo.com/search/searchresult.php4?partnerid=55354&et_cid=1&et_lid=1&et_sub=gd_lander

 

Powodzenie tych aukcji jest w interesie całego rynku .pl, gdyż ma szansę zwrócić większą uwagę zagranicznych inwestorów na .pl ccTLD.

Domeny sushi*pl i weterynarz*pl /i już nie będę wprost wypisywał swojej :)/ chyba nawet bardziej ciekawe niż propozycje z pierwszej aukcji, a z cenami minimalnymi w zasięgu atrakcyjnym nawet dla polskich domainerów, o klientach branżowych nie wspominając.

 

Pierwsza aukcja z .pl była skazana na porażkę, gdyż przede wszystkim domeny były przeszacowane. Owszem - były dobre, ale nie aż na rejony 100k PLN; tym bardziej, że prawdopodobnie nie postarano się o zaangażowanie potencjalnych odbiorców branżowych, którzy mieliby podstawy do takich ofert.

 

Jak będzie tym razem? - okaże się za tydzień. Sądzę, że .pl ccTLD ma potencjał ku temu, aby na stałe wpisać się w międzynarodowe inwestycje ccTLD. Acz nie przyjdzie to łatwo - sentyment do .pl ccTLD jest słaby, albo w ogóle go nie ma w wymiarze rynku globalnego. ...ale to także nie bez znaczenia - jest tanio, a zatem szansa na wysoki ROI znacznie wyższa niż dla dojrzałych ccTLD lub "dot-com-king". Trzymam kciuki za .pl w GreatDomains Auction. ~AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Docelowo na 2 aukcji GreatDomains jest miejsce dla 5 domen .pl

 

Teraz mają być niższe reserve price range.

Mimo wszystko przed wystawieniem własnych, wolę poczekać na efekty innych aukcji - ruch inwestorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakończenie aukcji już jutro, a .pl bez rewelacji, powiedziałby wręcz, że bardzo słabo. Siatkowka.pl - bez ofert? To lekki absurd.

 

Jeśli taka siatkowka.pl nie osiągnie choćby dolnego progu minimum w wysokości 5k EUR, dla mnie będzie to sygnał, że polski rynek wtórny .pl nie istnieje, ale że istnieje za to "domenowy rynek aukcji i spadów od 1zł". Oby tak nie było. ***

 

Jak mocną domeną jest siatkowka.pl nie trzeba raczej rozwijać...

 

Edit:

*** - OK, dopuszczam jeszcze możliwość (o wcale nie małym prawdopodobieństwie), że powodem słabej frekwencji jest - że tak powiem - bierność Sedo w kwestii polskiego (i nie tylko) rynku ccTLD, jego marketingu, atencji etc etc.

Jak to się mówi - marketing dźwignią handlu, a domeny jakkolwiek będące towarem/usługą, nie różnią się w tej kwestii, choć wymagają rzetelnego podejścia...

Jak widać .pl to nie jest takie eldorado, aby "towar" sprzedawał się sam.

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli taka siatkowka.pl nie osiągnie choćby dolnego progu minimum w wysokości 5k EUR, dla mnie będzie to sygnał, że polski rynek wtórny .pl nie istnieje, ale że istnieje za to "domenowy rynek aukcji i spadów od 1zł". Oby tak nie było. ***

 

Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat, ale niestety wiekszosc ludzi woli bawic sie w patriotow, zamiast zarabiac pieniadze tam gdzie sa do zarobienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że gdyby siatkowka.pl pojawiła się chociażby na allegro w cenie 50 tys. PLN - sprzedaż nastąpiła by szybko... Obrót domenami na SEDO, zwłaszcza .pl które dysponują przecież najbardziej rozwiniętymi mechanizmami D2D pośród wszystkich ccTLD to kompletna głupota - oczywiście można wierzyć w tajemniczych inwestorów globalnych którzy nagle obudzą się z letargu i zamiast kupować kingcomy wybiorą TOP keyword w obcym im języku i rejestrze ale mam nadzieję to przeświadczenie jest właśnie weryfikowane.

 

Czy jedna aukcja powinna zmieniać cokolwiek w sposobie patrzenia na cały rejestr? Nie sądzę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat, ale niestety wiekszosc ludzi woli bawic sie w patriotow, zamiast zarabiac pieniadze tam gdzie sa do zarobienia.

 

Jeśli dobrze przypuszczam, masz na myśli rynek .de? - Ja również potwierdzam. Rozmowa o domenowych targach z Europą Zachodnią jest zupełnie inna, niż z Polaczkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat, ale niestety wiekszosc ludzi woli bawic sie w patriotow, zamiast zarabiac pieniadze tam gdzie sa do zarobienia.

 

Czyli na .co? :-p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat, ale niestety wiekszosc ludzi woli bawic sie w patriotow, zamiast zarabiac pieniadze tam gdzie sa do zarobienia.

 

a gdzie są do zarobienia, reklamowałeś rynek .co, po roku od jego startu, kiedy najlepsze keywordy już zostały wyprzedane, czyli za późno na inwestycje, a słabsze były zbyt ryzykowne, twierdziłeś też, że będzie rozwijać się rynek polskich keywordów .co, ten jednak się nie rozwija, i taka inwestycja to byłby niewypał,

 

jeżeli chcesz pisać "Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat", to wypadałoby nie być gołosłownym, a założyć temat moje inwestycje i pokazać w co zainwestowałeś, a potem po roku czy dwóch latach pokazać wynik tych inwestycji, inaczej są to bajki,

 

poza tym same domeny to nie jest wcale rynek inwestycyjny, jest to pomieszanie inwestycji z hazardem, jeżeli dokona się inwestycji w zbyt słabe domeny, to bardzo łatwo można stracić, więc wybieranie się na nieznane rynki bez odpowiedniej wiedzy w temacie, ma więcej wspólnego z hazardem niż inwestycjami, a sam polski rynek jest całkiem dobrze rozwinięty, tylko nie ma w nim na razie dużych pieniędzy, są tego minusy, ale także plusy,

Edited by Andro
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gdzie są do zarobienia, reklamowałeś rynek .co, po roku od jego startu,

 

Po roku to ty sie zorientowales. Zwracalem uwage forumowiczow na rynek .co od samego startu, jako na ciekawy rynek z duzym potencjalem wzrostu (w przeciwienstwie do polskiego) twierdzac, ze w ekonomii wielkosci zblizonej do polskiej, ale silniej sie rozwijajacej napewno jest duzo domen wartych zainteresowania. Notabene: Kolumbia wlasnie przeszla Argentyne jesli chodzi o produkt narodowy i jest obecnie druga ekonomia poludniowoamerykanska po brazylii ;-) Trzeba nieraz sie poinformowac z neutralnych zrodel, a nie czerpac cala swoja wiedze z filmow sensacyjnych.

 

twierdziłeś też, że będzie rozwijać się rynek polskich keywordów .co, ten jednak się nie rozwija, i taka inwestycja to byłby niewypał,

 

Gdzie to twierdzilem? Twierdzilem ze znajac polska mentalnosc ludzie beda otwierali serwisy na domenach .co, zamiast kupowac .pl od domeniarzy i oslabiajac tymsamym rynek wtorny .pl i dokladnie to sie dzieje.

 

więc jeżeli chcesz pisać "Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat" to wypadałoby nie być gołosłownym, a założyć temat moje inwestycje i pokazać w co zainwestowałeś, a potem po roku czy dwóch latach pokazać wynik tych inwestycji, inaczej są to bajki,

 

Mysle, ze forumowicze, ktorzy wiedza w co zainwestowalem i co sprzedalem usmiechaja sie w duszy czytajac Twoje slowa :-) Wybacz, ale zbyt cenie sobie swoje finanse, by przechwalac sie bez potrzeby.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze przypuszczam, masz na myśli rynek .de?

 

.de .uk .co .ru .rf (cyrylica) .br .in czy chocby .cn

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po roku to ty sie zorientowales. Zwracalem uwage forumowiczow na rynek .co od samego startu, jako na ciekawy rynek z duzym potencjalem wzrostu (w przeciwienstwie do polskiego) twierdzac, ze w ekonomii wielkosci zblizonej do polskiej, ale silniej sie rozwijajacej napewno jest duzo domen wartych zainteresowania.

 

Oczywiscie ze moglem dac te informacje jeszcze przed general availability, w fazie sunrise albo landrush, kiedy ja rejestrowalem domeny .co, ale po co niepotrzebnie robic sobie samemu konkurencje? Z drugiej strony sadzac po reakcjach na temat .co i kolumbii od niektorych forumowiczow to i tak by nie zajarzyli o co chodzi. Niektorzy nawet jak zobacza nie nalezaca do nikogo walizke pelna pieniedzy, to sie nie schyla, zeby ja wziac, tylko wymyslaja 1000 powodow, dlaczego to jest niemozliwe. Coz poczac ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

poniekąd pocieszajace jest tez to, że kousen.nl ( pończochy ) czy memory.co.uk tez póki co szału nie robią ;)

 

Glowa do gory. W sedo czesto w ciagu ostatniej godziny jest 10-krotny wzrost ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zwracalem uwage forumowiczow na rynek .co od samego startu, jako na ciekawy rynek z duzym potencjalem wzrostu (w przeciwienstwie do polskiego)

Na swoim blogu dopiero w lutym 2011 zacząłeś seryjnie pisać o .co, jak już nakupiłeś domen. To było za późno na dobre inwestycje. Jeżeli ktoś skorzystał z tych cennych informacji, to jest duże prawdopodobieństwo, że stracił. Dlatego pewnie do dzisiaj są tajemnicą:

Wykorzystaj cenną informację zanim dowiedzą się inni

Mam dla Ciebie pewną informację, dotyczącą domen .co, o której najwyraźniej nie wie obecnie nikt w Polsce, a która może okazać się bardzo cenna. Chodzi tu o realne pieniądze.

Strat domen .co to 1.04.2010, a okres Landrush to czerwiec-lipiec 2010, wpis na blogu jest więc prawie rok później.

http://en.wikipedia.org/wiki/.co

http://www.go.co/2years/infographic.jpg

 

.de .uk .co .ru .rf (cyrylica) .br .in czy chocby .cn

Zawsze pisałeś głównie o .co, a takim zdaniem to nikt nie zostanie "uświadomiony".

 

Oczywiscie ze moglem dac te informacje jeszcze przed general availability, w fazie sunrise albo landrush, kiedy ja rejestrowalem domeny .co, ale po co niepotrzebnie robic sobie samemu konkurencje?

 

Nie oceniałem twoich nieznanych inwestycji, tylko twoją wypowiedź:

 

Probuje uswiadomic to forumowiczom od ladnych paru lat, ale niestety wiekszosc ludzi woli bawic sie w patriotow, zamiast zarabiac pieniadze tam gdzie sa do zarobienia.

Wybacz, ale zbyt cenie sobie swoje finanse, by przechwalac sie bez potrzeby.

 

Jedna wypowiedź zaprzecza drugiej, albo bicie piany, albo fakty, fakty są więc takie:

 

Na tym forum sa sami naganiacze. Jesni naganiaja na .pl, inni na .com albo .eu, jedni na IDN, a Ci ktorzy uwazaja sie za moralnie najbardziej ok naganiaja poprostu tylko i wylacznie na swoje domeny :D

 

I to jest właściwa ocena sytuacji.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na swoim blogu dopiero w lutym 2011 zacząłeś seryjnie pisać o .co, jak już nakupiłeś domen. To było już za późno, na naprawdę dobre inwestycje. Jeżeli ktoś z skorzystał z tych cennych informacji, to jest duże prawdopodobieństwo, że stracił. Dlatego pewnie do dzisiaj są tajemnicą:

 

Strat domen .co to 1.04.2010, a okres Landrush to czerwiec-lipiec 2010, wpis na blogu jest więc prawie rok później.

 

Zwykle nie klne, ale K--WA MAC!!! Jeszcze polskiego bloga powinienem zalozyc w Sunrise na temat .co zeby pan Andro sie nie przypierdolil? Dla WSZYSTKICH uzytkownikow tego forum start domen to poczatek general availability. Ani w .eu, ani w .tel ani w .info ani w .co NIKT Z TEGO FORUM poza mna nie bral udzialu ani w sunrise ani w landrush. Ludzie poprostu nie maja jaj by podjac ryzyko, dlatego dla nich domeny startuja z poczatkiem general availability. I ja TU NA FORUM zaraz po starcie general availability pisalem o .co dokladnie to co wyzej w temacie, bedac od poczatku krytykowanym. Wowczas mozna bylo zarejestrowac jeszcze wiele wartosciowych domen .co, ktore w miedzyczasie zostaly sprzedane z duzym zyskiem (przyklad: Goodies.co sprzedany dla Walmart) i ja takze wtedy jeszcze rejestrowalem, ale niektorzy woleli filozofowac, wymadrzac sie i tworzyc jakies teorie wartosciowosci rejestrow itd. itp.

 

A teraz jak zwykle mowia: "Za pozno sie dowiedzialem. Gdybym wiedzial wtedy a wtedy, to..." Zawsze tak jest i pisalem ze w tym przypadku tez tak bedzie. Poczytaj sobie tematy na temat .co z roku 2010 to zobaczysz :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po roku to ty sie zorientowales. Zwracalem uwage forumowiczow na rynek .co od samego startu, jako na ciekawy rynek z duzym potencjalem wzrostu (w przeciwienstwie do polskiego) twierdzac, ze w ekonomii wielkosci zblizonej do polskiej, ale silniej sie rozwijajacej napewno jest duzo domen wartych zainteresowania. Notabene: Kolumbia wlasnie przeszla Argentyne jesli chodzi o produkt narodowy i jest obecnie druga ekonomia poludniowoamerykanska po brazylii ;-) Trzeba nieraz sie poinformowac z neutralnych zrodel, a nie czerpac cala swoja wiedze z filmow sensacyjnych.

Tak właśnie było jak piszesz, przedstawiałeś rynek .co jako atrakcyjny ze względu na rzekomy potencjał kolumbijskiej gospodarki (nawet w ten sam sposób próbowałeś zdyskredytować mnie jak teraz Andro, uznałem wówczas że nie ma sensu rozmawiać w taki sposób ). Jak czas pokazał nie miałeś racji, po pierwsze praktycznie nie notuje się sprzedaży domen .co z hiszpańskimi keywordami za wysokie sumy pomimo, że paleta najlepszych domen dostępna jest na sprzedaż, co nie ma miejsca w innych rejestrach. Po drugie ilość domen .co zarejestrowana przez Kolumbijczyków to ok. 8% całości. Jak widać domeny .co sprawdzają się jako literówki kupowane dla ruchu, zabezpieczenie domen .com lub w najlepszym wypadku jedna z alternatyw .com. Trzeba przyznać, że na tym polu rejestr .co ma duże osiągnięcia, które zawdzięcza swojej wzorcowej promocji, jednak Twoja teza się nie sprawdziła.

 

btw. Jedno trzeba przyznać, rejestr .co robi świetną robotę w promocji tego rozszerzenia, jak żaden inny. Mam nadzieję, że NASK zrobi kiedyś choć 10% tego dla promocji domen pl.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×