Jump to content
sedo

.pl domeny teraz dostępne w aukcji Sedo - GreatDomains

Recommended Posts

Tak właśnie było jak piszesz, przedstawiałeś rynek .co jako atrakcyjny ze względu na rzekomy potencjał kolumbijskiej gospodarki (nawet w ten sam sposób próbowałeś zdyskredytować mnie jak teraz Andro, uznałem wówczas że nie ma sensu rozmawiać w taki sposób ). Jak czas pokazał nie miałeś racji, po pierwsze praktycznie nie notuje się sprzedaży domen .co z hiszpańskimi keywordami za wysokie sumy pomimo, że paleta najlepszych domen dostępna jest na sprzedaż, co nie ma miejsca w innych rejestrach. Po drugie ilość domen .co zarejestrowana przez Kolumbijczyków to ok. 8% całości. Jak widać domeny .co sprawdzają się jako literówki kupowane dla ruchu, zabezpieczenie domen .com lub w najlepszym wypadku jedna z alternatyw .com. Trzeba przyznać, że na tym polu rejestr .co ma duże osiągnięcia, które zawdzięcza swojej wzorcowej promocji, jednak Twoja teza się nie sprawdziła.

 

I znowu teorie wartosciowosci rejestru? Teoretyzowanie i duszenie sie w polskiej sadzawce ;-)

Ja wole odnosic sukcesy niz zachowac racje, wiec dla spokoju waszego ducha przyjmijmy, ze inmwestorom z polski warto inwestowac tylko w domeny .pl, bo wszystko inne jest zbyt obce i zbyt niebezpieczne. I w ten sposob wszyscy beda szczesliwi (choc biedni).

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

a podobno nie przechwalasz się, bez potrzeby ;)

 

"I prefer to be successfull than to be right" - takie powiedzenie po angielsku. Po polsku:

"Ja wole odnosic sukcesy niz zachowac racje"

 

Czy przytaczajac nieznany Ci cytat przechwalam sie? Przepraszam jesli to tak zabrzmialo. Przyjmijmy jeszcze dla spokoju waszego ducha ze jestem glupi, niewyksztalcony, brzydki i biedny :)

 

Choc jak mawial Oscar Wilde: "Lepiej byc pieknym niz bogatym, ale lepiej byc bogatym niz brzydkim" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyniki aukcji Sedo:

 

weterynarz*pl 2890 EUR

sushi*pl 2200 EUR

siatkowka*pl 100 EUR

pilarka*pl 100 EUR

ict*pl brak ofert

 

Dla żadnej z domen nie została osiągnięta cena minimalna.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

może czas trochę spuścić z tonu i spojrzeć prawdzie w oczy?? SEDO to największa platforma gdzie można znaleźć kupców dla domen z całego świata. Jeżeli tutaj takie keywordy dostają takie ceny to może znak, że albo my albo rynek się myli? Zostaje nam nasz własny grajdołek, ale kto zapłaci za sushi.pl więcej??

Share this post


Link to post
Share on other sites

może czas trochę spuścić z tonu i spojrzeć prawdzie w oczy?? SEDO to największa platforma gdzie można znaleźć kupcĂłw dla domen z całego świata. Jeżeli tutaj takie keywordy dostają takie ceny to może znak, że albo my albo rynek się myli? Zostaje nam nasz własny grajdołek, ale kto zapłaci za sushi.pl więcej??

Może się mylę (?), ale mam przeczucie, że gdyby aukcje tych domen odbyły się na Aftermarket.pl lub premium.pl bez cen minimalnych i od 10 PLN, to uzyskałyby dużo wyższe kwoty niż te osiągnięte na Sedo. Może nie byłoby to 5000 euro. Ale to już inna para kaloszy.

 

Założę się, że znalazłoby się trochę osób na forum, które zapłaciłyby więcej niż 100 euro za siatkowka*pl czy 2200 euro za sushi*pl albo 2890 euro za weterynarz*pl. Ja za każdą z tych domen zapłaciłbym więcej.

 

Wielokrotnie też negatywnie wypowiadałem się o aukcjach z cenami minimalnymi i wyniki aukcji domen .pl na Sedo tylko mnie utwierdzają w mojej opinii.

 

I ostatnie - Sedo jest najlepszą platformą do sprzedaży domen .com czy .de. Ale nie .pl. Obcokrajowcy nigdy szczególnie nie inwestowali w polskie domeny i to się raczej w najbliższym czasie nie zmieni.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyniki aukcji Sedo:

Dla żadnej z domen nie została osiągnięta cena minimalna.

Nie obserwowałem tych aukcji - czy może ktoś napisać jakie były ceny minimalne tych domen ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obserwowałem tych aukcji - czy może ktoś napisać jakie były ceny minimalne tych domen ?

 

Jakie dokładnie to wiedzą tylko wystawiający (bo Sedo podaje tylko orientacyjnie), ale dla trzech domen były takie:

 

weterynarz*pl - 1000-4999 euro

sushi*pl - 1000-4999 euro

siatkowka*pl - 5000-10000 euro

 

Więc ceny końcowe weterynarza i sushi zmieściły się w tych granicach, zabrakło do minimalnej pewnie niewiele.

Wydaje mi się, że siatkowka*pl nie była licytowana wyżej niż te 100 euro z powodu takiej ceny minimalnej.

 

Pozostałych dwóch domen (pilarka*pl i ICT*pl) nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że były też 1000-4999 euro.

W ogóle aukcje z cenami minimalnymi są dobre jako reklama ofert domen, ale dla samych licytujących są bez sensu. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może się mylę (?), ale mam przeczucie, że gdyby aukcje tych domen odbyły się na Aftermarket.pl lub premium.pl bez cen minimalnych i od 10 PLN, to uzyskałyby dużo wyższe kwoty niż te osiągnięte na Sedo. Może nie byłoby to 5000 euro. Ale to już inna para kaloszy.

 

Założę się, że znalazłoby się trochę osób na forum, które zapłaciłyby więcej niż 100 euro za siatkowka*pl czy 2200 euro za sushi*pl albo 2890 euro za weterynarz*pl. Ja za każdą z tych domen zapłaciłbym więcej.

 

Wielokrotnie też negatywnie wypowiadałem się o aukcjach z cenami minimalnymi i wyniki aukcji domen .pl na Sedo tylko mnie utwierdzają w mojej opinii.

 

I ostatnie - Sedo jest najlepszą platformą do sprzedaży domen .com czy .de. Ale nie .pl. Obcokrajowcy nigdy szczególnie nie inwestowali w polskie domeny i to się raczej w najbliższym czasie nie zmieni.

 

DD

 

Nie mylisz się ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie dokładnie to wiedzą tylko wystawiający (bo Sedo podaje tylko orientacyjnie)...

Dzięki. Swoją drogą trochę to dziwne podejście. Jeżeli byłaby jedna, konkretna kwota, to wtedy ktoś nie licytuje wcale albo ją akceptuje i ew. konkuruje z innymi licytującymi.

Po co w ogóle licytować poniżej ceny minimalnej ?

Żeby pokazać innym swoją aktywność ?

Jak np. na AM widzę cenę minimalną w postaci gwiazdek, to od razu rezygnuję ze starań o taką domenę.

Wyjątek zrobiłbym pewnie tylko wtedy gdyby mi na jakiejś domenie naprawdę zależało i byłbym gotów przekroczyć nawet tą najwyższą kwotę, mieszczącą się w tym przedziale.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest ryzyko, jest zabawa :)https://premium.pl/pilarka.pl

 

Sprawdźmy czy osoby podnoszące argument (odstraszającej) ceny minimalnej na GreatDomains Auction w Sedo miały rację :)

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest ryzyko, jest zabawa :)https://premium.pl/pilarka.pl

 

Sprawdźmy czy osoby podnoszące argument (odstraszającej) ceny minimalnej na GreatDomains Auction w Sedo miały rację :)

Może to być kwestia odstraszania ceną minimalną ale może też być kwestia oceny samej domeny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Sedo jest najlepszą platformą do sprzedaży domen .com czy .de. Ale nie .pl. Obcokrajowcy nigdy szczególnie nie inwestowali w polskie domeny i to się raczej w najbliższym czasie nie zmieni.

 

No właśnie o tym mówię. To że TY więcej zapłacisz za domeny w transakcji D2D to fajnie ale KK brak i to na światowej platformie. Dla mnie to jasny sygnał. Zostaja nam tylko KK z Polski. Swoją drogą pamiętam historię jaką pisał keyword na temat chęci zakupu domeny zdrowie.pl za grube XXX XXX EUR przez firmę farmaceutyczną ze Szwajcarii bodajże. Tak więc jak to jest?? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje domen są dla domeniarzy, a nie dla KK, który kupuje jak ma taką potrzebę. KK zazwyczaj nie monitoruje aukcji i nie kupuje na zapas. Jak ktoś chce uzyskać cenę dla KK to powinien na niego grzecznie czekać. Sprzedając na aukcji trzeba się liczyć ze stosunkowo niską ceną - w końcu nabywca też będzie chciał zarobić na odsprzedaży, która nie wiadomo czy i kiedy nastąpi. Nawet domena taka jak zdrowie*pl miałaby obecnie problemy z przekroczeniem 100 tys. PLN na aukcji. Chyba, że pojawiliby się KK.

 

DD

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aukcje domen są dla domeniarzy, a nie dla KK, który kupuje jak ma taką potrzebę. KK zazwyczaj nie monitoruje aukcji i nie kupuje na zapas. Jak ktoś chce uzyskać cenę dla KK to powinien na niego grzecznie czekać. Sprzedając na aukcji trzeba się liczyć ze stosunkowo niską ceną - w końcu nabywca też będzie chciał zarobić na odsprzedaży, która nie wiadomo czy i kiedy nastąpi. Nawet domena taka jak zdrowie*pl miałaby obecnie problemy z przekroczeniem 100 tys. PLN na aukcji. Chyba, że pojawiliby się KK.

 

DD

 

Zgadzam się w 100% Jak KK chce to odszuka właściwą domenę i ją nabędzie, a aukcje to raczej dla inwestorów na rynku domen internetowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raptem 50 % :)

 

Wielokrotnie było wspominane że tylko w ten sposób ( lub przez opcje , których i tak zresztą nie ma ) można kupić / zdobyć dobre generyczne domeny.

 

Mam nadzieję i czekam niecierpliwie na inne tego typu przedsięwzięcia bez ceny minimalnej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet domena taka jak zdrowie*pl miałaby obecnie problemy z przekroczeniem 100 tys. PLN na aukcji. Chyba, że pojawiliby się KK.

Trochę przesadziłeś ale i tak nie będzie możliwości aby się o tym przekonać.

Ale pomarzyć można :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest nowa aukcja GreatDomains, gdzie można kupić następujące polskie domeny:

 

aids.pl - 1,000 - 4,999 USD

choinki.pl - 10,000 - 24,999 EUR

smaki.pl - 5,000 - 9,999 EUR

ocen.pl - 5,000 - 9,999 EUR

 

I co? Jak wyniki, bo nie sledzilem...

 

Może się mylę (?)...

 

Założę się, że znalazłoby się trochę osób na forum, które zapłaciłyby więcej niż 100 euro za siatkowka*pl czy 2200 euro za sushi*pl albo 2890 euro za weterynarz*pl. Ja za każdą z tych domen zapłaciłbym więcej.

 

Myslisz sie. Gdybys zaplacil wiecej, to dlaczego nie zaplaciles? :-)

Aukcja najwyrazniej zakonczyla sie na tych kwotach. Dlaczego nie dales wiecej?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz sie. Gdybys zaplacil wiecej, to dlaczego nie zaplaciles? :-)

Aukcja najwyrazniej zakonczyla sie na tych kwotach. Dlaczego nie dales wiecej?

Po pierwsze aukcje były z cenami minimalnymi, a ja z zasady nie biorę w takich udziału. Wielokrotnie o tym pisałem. Nie znaczy też, że ja sam zapłaciłbym tyle ile wynosiła cena minimalna, bo z tego co pamiętam, to te ceny były dla mnie za wysokie, żeby zakup był opłacalny. Po trzecie: napisałem, że mogłyby się znaleźć osoby z forum, które zapłaciłyby więcej. Nie jestem jedyną osobą na forum. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×