Jump to content
Sign in to follow this  
Domenno.pl

Problemy z transferem domen z AM/Dropped do OVH

Recommended Posts

Próbuję przetransferowac kilka domen .info i .com z AfterMarket do OVH. Transfer kilkakrotnie spotkał się z odrzuceniem.

 

Otrzymałem mail z błędem w którym m.in. zapisano:

 

Poniżej zamieszczamy odpowiedź serwera: podczas wykonywania

sekwencji waitingAckTransfer:

 

Transfer został anulowany

 

Możecie Państwo go rozwiązać samodzielnie logując

się do managera:

 

Z informacji, które udało mi się uzyskać od OVH - transfer został odrzucony przez KEY-SYSTEMS GMBH i mam do nich napisać. Nie wiem czy to AM (generalnie z uzyskanych informacji od AM wynika, że nie blokują oni w żadne sposób transferów, domeny mają statusy pozwalające na ich transfer). Problem występuje od pewnego czasu i dotyczy na razie kilkunastu domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź w whois jaki jest mail przypisany do kontaktu administracyjnego, na ten mail idzie potwierdzenie i ktokolwiek ten mail odbiera (człowiek lub automat), klika na link anulujący transfer. W następnej kolejności nalegaj, by tego jednak nie robił. ;-) A najlepiej poproś o zmianę tego maila na własny, tak byś miał kontrolę nad swoimi domenami. Jest jeszcze możliwość, że to jest Twój mail i sam klikasz na linki anulujące transfer. ;-) w domenach globalnych jest tak dziwnie, że klikasz "potwierdzenie" jeśli chcesz anulować transfer, a jeśli nie chcesz, to nic nie klikasz. w .pl jest odwrotnie i ludzie, przyzwyczajeni do klikania w linki potwierdzające, często się mylą. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adresy e-mail są prawidłowe, czasami w ovh jest inny mail niż w whois, przychodzi wówczas info na oba maile i jedynie co można zrobić to wybrać dane i je potwierdzić. Potem przychodzi taki mail z potwierdzeniem tranferu, gdzie generuje się jakiś kodzik i to na tyle.

 

ten mail idzie potwierdzenie i ktokolwiek ten mail odbiera (człowiek lub automat), klika na link anulujący transfer. W następnej kolejności nalegaj, by tego jednak nie robił. ;-)

 

a gdzie mam pisać w tej sprawie? Oni chyba nie robią pierwszy raz transferu to wiedzą gdzie klikać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kontaktach jest Twój mail - pytanie więc czy dostałeś mail do potwierdzenia/odrzucenia transferu, dokładnie go przeczytałeś i nie anulowałeś transferu klikając w link? Jeśli po Twojej stronie wszystko jest ok, to wygląda na to, że faktycznie rejestrator blokuje transfer, w takiej sytuacji powinieneś zwrócić się bezpośrednio do keysys z pytaniem dlaczego tak się dzieje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie robiłem transferu i gdy teraz zacząłem sobie wiadomości tłumaczyć, widzę że niepotrzebnie kliknąłem na link, po którym wygenerował się taki kodzi. Wydaje mi się, że kiedyś trzeba było taki tranfer potwierdzić i może to się zmieniło albo mi się coś po długim czasie pomyliło. Innego powodu nie widzę. Dzięki - temat do zamknięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×