Jump to content
ryskadow

Aftermarket.pl - jak odzyskac domeny utracone przez rejestratora?

Recommended Posts

ok 6 tyg temu (2012-08-06) podczas przedluzania 10 domen pojawilo sie info

 

Unable to perform operation (Object status prohibits) - dla kazdej z nich

 

wiec napisalem ticketa, otrzymalem zwrotne info ze zajma się tym.....

 

 

i kolejna odpowiedz przyszla po 5 tyg (2012-09-13) !!!!

 

ze niestety domeny zostaly utracone z powodu bledu systemu.

 

Rekompensaty za utracone domeny nie otrzymalem do dzis , przynajmniej dwie z nich byly moimi jednymi z lepszych domen .eu (kazdy je wycenia po swojemu).

 

 

 

Czy ma ktos doswiadczenie w odzyskiwaniu domen od AM?

Support milczy od dluzszego czasu.

 

 

Dodam, ze domeny mialem w panelu.

 

W historii finansow, z 2011 roku domeny sa czasem oplacone, a czasem nie...czyli juz tam jest burdel

 

dla jednej z domen mam

 

2012-07-31 07:30:11 -18.00 PLN Odnowienie

2011-08-09 10:13:55 -18.00 PLN Odnowienie

2010-06-10 19:03:21 -16.00 PLN Rejestracja

 

 

czyli wg historii odnawialem domene 2012-07-31 a mimo to nadal byla (2012-08-06) nieoplacona....bo probowalem ja przedluzyc.

 

Eurid pokazuje ze domena jest od August 9, 2011 ponownie zarejestrowana.

 

 

Mysle, ze jedyny sposob na sprawdzenie czy domeny do nas należą to cykliczna zmiana DNSów na inne, jesli dla wystapi blad zmiany dnsów - to juz moze swiadczyc o problemie.

 

Ciekawe ilu w Was ma wirtualne domeny w swoim panelu aftermarket.

 

 

Wczesniej byly jaja z domenami PL ktore spadaly, bo nie bylo kasy w nasku na ich przedluzenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja powoli wyprowadzam domeny gTLDs z Aftermarket, tzn. wraz ze zbliżającym się odnowieniem każdej z nich, będę transferował z AM. NIe będę firmował bajzlu na linii AM- EuroDNS - Eurid (czy jakie tam organizacje uczestniczą w tym). Ostatnio jak kilka razy chciałem odnowić globalne czy .eu to wyskakiwal blad operacji, brak srodków, whatever. Stwierdzilem, ze póki co, OVH stał się droższy (na co narzekałem ostatnio na forum), ale za to stabilny.

 

Czy wszystkie Twoje utracone to były .eu albo jakies globalne? Czy miałeś jakąś .pl-kę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, że dziwne rzeczy dzieją się u tego rejestratora z domenami. A support albo ma tyle pracy albo ma klientów w nosie. Ostatnio już puściły mi nerwy i wytransferowałem od nich prawie wszystkie domeny. Nigdy więcej współpracy z tym rejestratorem. A szkoda bo mogliśmy wspólnie osiągnąć wartość dodaną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

druga

Czy wszystkie Twoje utracone to były .eu albo jakies globalne? Czy miałeś jakąś .pl-kę?

 

 

jedną pl-kę sami licytowali i odkupili, drugą ja odkupilem i zwrocili kase

a czy bylo wiecej, musialbym szukac w ticketach, ale jesli byly to jakies gorsze

 

zreszta support odpowiada w takich przypadkach po kilku tygodniach, wiec nawet o tych eu zapomnialem (okres urlopowy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio też miałem podobny problem.

 

Chce odnowić domeny, środki są na ich koncie (w systemie), a tu komunikat błędu.

 

Dopiero po którymś e-mailu odnowili je ręcznie.

 

Więc raczej nie naprawili tego błędu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×