Jump to content
maryuse

Obsługa SMS

Recommended Posts

Pomogę wdrożyć aplikację do przyjmowania SMS-ów na dowolną stronę WWW.

 

Opis i zalety

Usługa - co bardzo istotne! - NIE JEST oparta o SMS typu Premium!

Użytkownik wysyła SMS na - Tobie tylko - dedykowany numer telefonu składający się z 9 cyfr: XXXYYYZZZ.

Skrypt przetwarza tekst wiadomości SMS i natychmiast prezentuje jego treść na stronie WWW.

Koszt usługi to cena zwykłego SMS-a w macierzystej sieci GSM użytkownika. Jeśli użytkownik posiada uruchomione pakiety SMS - koszt jest praktycznie żaden.

Aplikacja pozwala na łączenie 4 SMS-ów, czyli użytkownik może wysłać wiadomość składającą się z maksymalnie 612 znaków (to właśnie cztery SMS-y). Koszt wysłania wiadomości składającej się z 4 SMS-ów to: 4 razy stawka za zwykłego SMS-a.

Możliwość odbierania SMS-ów z dowolnych sieci GSM, zagranicznych również.

 

Wymagania

Konto hostingowe z obsługą PHP.

Dostęp do bazy danych MySQL.

Znajomość obsługi FTP - konieczne będzie przesłanie plików na serwer, ewentualnie pomogę to wykonać.

Znajomość programowania w PHP, Python, HTML, CSS nie jest konieczna, aczkolwiek pozwoli zrozumieć działanie skryptów i wykonanie przeróbek.

Umiejętność posługiwania się - minimum! :-) - notatnikiem, aby edytować kilka zmiennych w kodzie wyżej wymienionych skryptów.

 

Składniki

W skład aplikacji wchodzą:

skrypt, który przyjmuje i przetwarza nadesłane wiadomości SMS,

skrypt, który zapisuje je do bazy danych,

skrypt, który odczytuje ogłoszenia z bazy danych.

 

Przykład działania aplikacji można przetestować na stronie Siemanko!pl

 

Zalety aplikacji

Niezwykła łatwość, wygoda i swoboda dla użytkowników zamieszczających treści na stronie WWW.

Użytkownik nie musi dysponować dostępem do internetu - wystarczy "zwykła" komórka z funkcją wysyłania SMS-ów. Czy są takie, które tego nie potrafią?

Jeśli znasz serwis np. GumTree i wiele podobnych - zrozumiesz jak przydatną i funkcjonalną może okazać się taka aplikacja - praktycznie nieograniczona możliwość publikacji darmowych ogłoszeń, linków, zamówień, itd. na własnej stronie WWW.

Pomyśl nad zwiększeniem ruchu na Twojej stronie WWW.

 

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.

Cena wdrożenia wraz z niezbędna pomocą to kwota 99 zł.

Podejmę się także zaprogramować konkretne rozwiązania.

Edited by maryuse
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie jeszcze, prócz ceny wdrożenia i opłat za serwer, ponosi się koszty?

Pominąłem tę kwestię, ale nie celowo:

Każdy z użytkowników (mowa o użytkowniku, który będzie aplikację używał na swoim serwerze lub koncie hostingowym a nie tym, który SMS-y będzie przesyłał) otrzymuje indywidualny numer telefonu (9 cyfr) w systemie pre-paid, który zostanie zarejestrowany na Jego dane. Na starcie konto pre-paid zawiera 20 zł. Można je doładować w dowolnym momencie kwotą - nawet do 5 tys zł. Saldo konta można zużyć na dowolne usługi: SMS, MMS, rozmowy. Ważne jest aby z numeru, który został nadany użytkownikowi, wysłać/odebrać przynajmniej 1 SMS-a w przeciągu roku.

To czy użytkownik będzie konto zasilał zależy już tylko od Niego samego, dlatego tę kwestię uznałem za nieistotną.

 

Reasumując...

wymagane są:

- serwer lub konto na serwerze o parametrach wspomnianych wyżej,

- w zasadzie - na upartego - treści nadsyłanych wiadomości można zapisywać w pliku tekstowym i z takiego pliku je odczytywać ale jest to bardzo niedogodne rozwiązanie, dlatego też pisałem o MySQL,

- przydatna może okazać się domena internetowa ;) (myślę, że na tym forum jest to oczywiste).

 

Jeszcze parę rzeczy, które mi się nasunęły:

1. Użytkownicy, którzy wysyłają SMS-y nie muszą się logować (lub zakładać kont) na Waszych stronach WWW aby móc dodać jakąkolwiek treść, czy komentarz,

2. Nie muszą mieć dostępu do Internetu czy komputera aby cokolwiek dopisać, napisać,

3. Usługę można wykorzystać do:

- SMS-owych aukcji,

- głosowań w opcji "TAK" - "NIE" wraz z graficzną ich interpretacją,

- zapytań o ceny domen,

- dodawania przez Nich własnych firm do katalogów.

- oraz wiele, wiele innych.

 

Oczywiście wszystko wymaga zaprogramowania, lecz zasada pozostaje niezmienna i w pierwszym poście przedstawiłem tylko jedną z możliwości, które system może zaoferować. Resztę pozostawiam inwencji użytkowników/operatorów systemu.

 

Zaznaczę jeszcze, że rozwiązanie jest jak najbardziej legalne i dopuszczalne. Nie jest to żadna rzecz, która pozwala omijać infrastrukturę telekomunikacyjną operatorów GSM.

 

Edit:

dopiszę jeszcze adres do siebie:

maryuse [AT] gmail.com

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe rozwiązanie. I koszt wdrożenia atrakcyjny. Będę o tym pamiętał, gdy wykonam strony. Gwarantuje to zero spamu, na naszej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe rozwiązanie. I koszt wdrożenia atrakcyjny. Będę o tym pamiętał, gdy wykonam strony. Gwarantuje to zero spamu, na naszej stronie.

 

Dziękuję Ci bardzo,

Bardzo trafna uwaga!

No chyba, że ktoś z pakietem SMS-ów będzie je nachalnie wysyłał... no ale to już "uroki" Internetu, smartfonów i innych gadgetów.

Tutaj niestety mamy dwie rzeczy:

SMS-y typu premium używane są z powodzeniem w branży adult - tam się sprawdzają, natomiast wielu internautów uważa, że w Internecie wszystko jest za free i powyższe rozwiązanie powinno ich zadowolić.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość zaproponowania własnego numeru lub wyboru?

 

Ja wysyłam. Czy skrypt mi odpowiada, potwierdza itp? Czy jest to komunikacja w jedną stronę? Jeśli tak to zakładam ewentualne koszty, co rozumiem oczywiście.

 

Z bramek są przyjmowane smsy?

 

Generalnie fajny pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest możliwość zaproponowania własnego numeru lub wyboru?

 

Ja wysyłam. Czy skrypt mi odpowiada, potwierdza itp? Czy jest to komunikacja w jedną stronę? Jeśli tak to zakładam ewentualne koszty, co rozumiem oczywiście.

 

Z bramek są przyjmowane smsy?

Obecnie nie ma możliwości wybrania własnego numeru - być może... jeśli wszyscy czterej operatorzy "dogadają" się między sobą. Nie ma także możliwości wybrania numeru skróconego ale na to też istnieje rozwiązanie. Abonament miesięczny za skrócony numer wynosi ok. 300 zł

 

Komunikacja jest dwukierunkowa. W kierunku do użytkownika - tego, który wysłał SMS-a koszty - ponosi usługodawca.

Skrypt odpowiada raportem do Ciebie jako operatora systemu. Można też odesłać raport do użytkownika ale... znowu koszty ponosi usługodawca, czyli Ty.

 

SMS-y z bramek nie są obsługiwane ze względu - chociażby - na transfery u operatorów.

 

Co z bazą numerów, z których są nadawane smsy, czy ona się "zbiera"?

Usługodawca ma pełny wgląd do bazy numerów, z których otrzymuje SMS-y ale tutaj na straży stoi Prawo Telekomunikacyjne, GIODO, Ustawa O Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną i parę innych regulacji, o których usługodawca musi zawsze pamiętać i przestrzegać. Generalnie chodzi o Spam.

Mój skrypt nie zawiera takiej opcji ze względu na powyższe, ale każdy, we własnym zakresie, i na własną odpowiedzialność, może takie dane zbierać.

 

Zaznaczę, że czym innym jest wysłanie SMS-a przez użytkowania do Ciebie (jako providera) a następnie zwrotne odesłanie komunikatu do Niego, a czym innym gdy Ty pierwszy wysyłasz do użytkownika Spam licząc na to, że ten odpowie lub odpowiednio zareaguje -> opcje OPT-in i OPT-out.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×