Jump to content
michaelt

Kontakt z kupującym

Recommended Posts

Witam,

w jaki sposób można skontaktować się z kupującym na giełdzie w aftermarket? Szukam i szukam takiej opcji...czy tylko "ranking kupującego" jest dostepny?

Dzięki za podpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam (bo z AM już praktycznie nie korzystam) została zablokowana taka możliwość z uwagi na proceder sprzedaży pozagiełdowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam (bo z AM już praktycznie nie korzystam) została zablokowana taka możliwość z uwagi na proceder sprzedaży pozagiełdowych.

 

Dzięki za info. Ostatnio miałem problem z escrow. Domena sprzedana, opłacona przez kupującego "wisiała" kilka dni w moim koncie jako "oczekuje na zapłatę". Dopiero po ticketach i telefonach udało się doprowadzić transakcję do końca. Dlatego nie mam pewności, że domena, którą obecnie sprzedałem i oczekuje na zapłatę nie jest już opłacona. To jest trochę mhhhh pośrednik biorący prowizję, którego trzeba pilnować, aby wywiązał się z podstawowych obowiazków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie chodzi o to że się nie wywiązują, po prostu zdarza się, że środki przekazują dopiero pod koniec termin escrow - mimo że środki wpłyną do nich wcześniej. Też spotkałem się z takim przypadkiem. Jednak na szczęście czekanie dodatkowego dnia nie było dla mnie żadnym problemem

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nie chodzi o to że się nie wywiązują, po prostu zdarza się, że środki przekazują dopiero pod koniec termin escrow - mimo że środki wpłyną do nich wcześniej. Też spotkałem się z takim przypadkiem. Jednak na szczęście czekanie dodatkowego dnia nie było dla mnie żadnym problemem

 

dla mnie tez nie jest to problem, tylko nie mam czasu na pilnowanie, czy wszystko w AM działa poprawnie i chociaż jestem "skromnym" użytkownikiem, to pewności i zaufania mam dla nich coraz mniej...niestety

 

 

P.s - spróbuj tłumaczyć KK, laikowi, osobie, której pomagałeś zakładać konto w AM potrzebne do escrow, dlaczego po wpłacie pieniędzy i opłaceniu domeny nie jest ona automatycznie na jego koncie.

Edited by michaelt

Share this post


Link to post
Share on other sites

pilnować raczej nie musisz... wszystko robione jest automatem, i jak tylko kasa doszła do nich i Ty ją dostaniesz, natomiast jeśli klient nie opłaci domeny w czasie po tym czasie będzie wiadomość o tym, że klient nie opłacił domeny

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.s - sprĂłbuj tłumaczyć KK, laikowi, osobie, ktĂłrej pomagałeś zakładać konto w AM potrzebne do escrow, dlaczego po wpłacie pieniędzy i opłaceniu domeny nie jest ona automatycznie na jego koncie.

Prawdopodobnie nie korzystał z przelewu ekspresowego tylko przelew na konto a to wiadomo, że dłużej trwa proces księgowania na konto AM trwa nieco dłużej.

 

Po opłaceniu domeny domena znajduje się koncie kupującego w czasie do 2-3 godzin

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po opłaceniu domeny domena znajduje się koncie kupującego w czasie do 2-3 godzin

 

Zgadzam się z Tobą. Tylko w tamtym konkretnym przypadku pieniądze były na koncie mojej klientki, opłaciła domenę etc. i przez 3 dni wszystko wisiało w próźni.

Nie jestem typem buntownika, nie obrażam się na aftermarket itd. ;) lubię ten serwis, ale lubię też wiedzieć, że płacąc za usługę ( czyt. prowizja ), ktoś zadba o to ( będzie pilonował tych "automatów" ), aby została dobrze wykonana.

Ok - tematem wątku był kontakt z kupującym. Już wiem, że nie ma takiej opcji. Mogę tylko powiedzieć, że nie rozumiem zupełnie dlaczego została wycofana.

 

Pozdrawiam

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę tylko powiedzieć, że nie rozumiem zupełnie dlaczego została wycofana.

 

 

 

Jeden z użytkowników tego forum zasugerował, że można zbierać kontakt przez AM następnie domenę sprzedawać własną drogą ( proforma, faktura ) A co za tym idzie AM traci prowizję :) I aby całkowicie zaprzestać takim możliwością postanowili całkiem ukryć dane kontaktowe potencjalnych klientów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×