Jump to content
Sign in to follow this  
novitz

Udowodnienie posiadania domeny w AM

Recommended Posts

Witam,

 

Klient prosi mnie o udowodnienie posiadania domeny w AM. W whois domeny moje dane są niedostępne a w panelu nie widzę miejsca, gdzie mógłby dane upublicznić. Macie jakieś pomysły ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaparkowałbym domenę i można własny opis podać pod domeną wystawioną na giełdzie - możesz w opisie na stronie choćby napisać, że właścicielem jest Jan Kowalski.

 

Ja osobiście odpowiedziałbym:

- Facet, albo kupujesz, albo nie, tak się nie będziemy bawili, zapłać i sam sobie udowadniaj, że jesteś właścicielem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz pokazać w whois dane, załóż nowy kontakt, typ firmowy, i tam wpisz swoje dane, a następnie zmień kontakt przy domenie na ten nowy. W AM z tego co pamiętam nie da się włączyć jawnych danych przy kontakcie typu "osoba fizyczna", więc to jedyny sposób.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście odpowiedziałbym:

- Facet, albo kupujesz, albo nie, tak się nie będziemy bawili, zapłać i sam sobie udowadniaj, że jesteś właścicielem.

 

Z takim podejściem to Ty nic nie sprzedaż.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z takim podejściem to Ty nic nie sprzedaż.

 

Już trochę sprzedałem (choć tanio) i jeszcze nikt nie poprosił mnie o notarialnie poświadczone zaświadczenie, że jestem właścicielem domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już trochę sprzedałem (choć tanio) i jeszcze nikt nie poprosił mnie o notarialnie poświadczone zaświadczenie, że jestem właścicielem domeny.

 

I już w swojej wypowiedzi natrafiłeś na słowo klucz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już trochę sprzedałem (choć tanio) i jeszcze nikt nie poprosił mnie o notarialnie poświadczone zaświadczenie, że jestem właścicielem domeny.

 

W temacie nie ma mowy o notarialnym zaświadczeniu o posiadaniu domeny.

 

Gdy kupiec czegoś nie wie lub się myli to należy go prawidłowo nakierować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady :) Biorąc pod uwagę, iż jest to klient korporacyjny, wolałbym by dowód posiadania domeny był jak najbardziej przejrzysty ;)

Domena jest na firmę - nie na osobę fizyczną. PB, czy to coś zmienia? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz pokazać w whois dane, załóż nowy kontakt, typ firmowy, i tam wpisz swoje dane, a następnie zmień kontakt przy domenie na ten nowy. W AM z tego co pamiętam nie da się włączyć jawnych danych przy kontakcie typu "osoba fizyczna", więc to jedyny sposób.

 

A w Premium jest taka możliwość? Jeśli tak to może ją przenieś do Premium i ustaw aby Twoje dane były widoczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A w Premium jest taka możliwość? Jeśli tak to może ją przenieś do Premium i ustaw aby Twoje dane były widoczne.

 

w Premium można - mam stworzony taki kontakt na swoje dane (jako os.fiz.) z zaznaczoną opcją publikacji w whois.

 

(co okazało się niezwykle przydatne przy okazji weryfikacji własności w sedo ;) )

Edited by thurisaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×