Jump to content
bartxx86

Nokturn.pl Nocturne.pl

Recommended Posts

Nokturn.pl

Nocturne.pl

 

Jak w temacie. Z jaką ceną proponujecie wystawić na giełdę?

 

Z góry dzięki za opinie.

Bart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałem sprawdzić co to znaczy.

Dla mnie laika termin bezwartościowy.

 

Jeżeli mógłbyś to powiedz czym się kierowałeś podczas rejestracji.

 

 

#uwertura.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma tragedii, nazwa w sam raz dla zespołu muzyki klasycznej lub jako brand w FMCG (słodycze, bombonierki itp.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli mógłbyś to powiedz czym się kierowałeś podczas rejestracji.

 

 

#uwertura.pl

 

To nie rejestracja z palca, kupiłem na aukcji przechwyconych ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie doceniacie tego zestawu (chociaż polska wersja jest tu wiodąca).

Tego typu terminy muzyczne są bardzo dobrymi nazwami osiedli mieszkaniowych, budynków biznesowych, różnych hoteli, pensjonatów, itp. Nie będę już wspominał o bardzo znanym serwisie aukcyjnym :D , który też nazwę ma ewidentnie muzyczną.

 

Myślę, że to jest zestaw z gatunku "TiC", czyli "trzymać i czekać". Cena zależy wyłącznie od talentu i umiejętności sprzedającego.

 

 

Ja wystawiałbym za 500 i modlił się, żeby się jej pozbyć.

 

No comments :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wystawiałbym za 500 i modlił się, żeby się jej pozbyć.

 

Nie wiem jak Ty majster, ale ja nie zwykłem wystawiać domen poniżej ceny ich zakupu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałem sprawdzić co to znaczy.

Dla mnie laika termin bezwartościowy.

 

Jestem podobnego zdania.

 

Mam wrażenie, że Koledzy chyba nie rozumieją w czym rzecz.

Oczywiście szanse, że tę domenę kupi nawiedzony kompozytor aby promować napisany przez siebie nokturn fortepianowy opus 58 w tonacji e-dur, są bliskie zera.

Chodzi o brandową wartość tej nazwy, która bardzo ładnie brzmi i jak większość innych terminów muzycznych była, jest lub będzie wykorzystana komercyjnie.

To trochę tak jakby liczyć, że domeny imienne typu "Aldona.pl", "Joanna.pl", czy "Klaudia.pl" kupi ktoś mający takie właśnie imię, tylko po to aby postawić na domenie blog dla grupy przyjaciół i zupełnie zapomnieć, że jest masa firm, które tak się właśnie nazywają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minęło trochę czasu od ostatniej wyceny. Może ktoś miałby coś ciekawego do dodania? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny dobre pod brand, co już nadmienił Andrasz. Jeśli nie masz w zwyczaju wystawiania domen poniżej ceny zakupu, (w tym przypadku mam na myśli aukcję od 1 PLN, na której to domena(y) mogłyby niestety nie zostać docenione), trzymaj je, jak długo się da. Ja bym sobie założył, że np. przedłużam 3 razy i jeśli nie będzie żadnych ofert, to próbuję sprzedać po kosztach w D2D lub decyduję się na kolejne 3 przedłużenia... Dla poważnie zainteresowanego i majętnego KK kilkanaście K może nie być problemem.

 

Powodzenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym przedłużył (ale weź pod uwagę moje zerowe doświadczenie :)) Jestem na etapie - prawie każda domena ma dla mnie potencjał, a już moje to szczególnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazwa fajna dla jakiegoś klubu xxx, muzycznego, zespołu (niekoniecznie klasyczna muzyka), ogólnie można podpiąć do wszystkiego co kojarzy się z działalnością nocną, więc jest trochę zastosowań. Nazwa znana i wydająca się być frazą poważną z nutką mistycyzmu. Dlatego sądzę że na klienta możesz długo czekać.

 

Ustawiłbym cenę 5k i sprzedał za ofertę około 3k (jeżeli wpłynie). Po około 5 latach przedłużania wystawiłbym na giełdę, w przypadku braku zainteresowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podtrzymuję swoją opinię napisaną dokładnie co do dnia rok temu :D

Trzymać i czekać.

 

PS. Pytanie o przedłużenie było zapewne pytaniem retorycznym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 lata jeszcze nie minęły, a jedynie rok... jasne, że trzymać :)

 

Jakieś oferty były?

 

@ Mr.Nice & Tabasco: Proponuję takie ćwiczenie sprawnościowe. Wejdźcie w posiadanie domeny muzycznej, której fraza będzie jednym wyrazem, dość krótkim (około 7 liter) i będzie to termin ścisły i słownikowy, bez żadnych dodatków na końcu, czy na początku, bez myślników, itp. Jak już będziecie mieli po takiej domenie, wtedy bierzcie się za wycenianie podobnych domen, bo już będziecie wiedzieli jak ciężko to zdobyć. Czasem jedyną opcją jest opcja na domeny, na której realizację można czekać 2, 3, albo i więcej lat... i się nie doczekać.

Jesteście raptem od miesiąca na forum. Proszę o trochę rozsądku i wyobraźni przy wycenach, a nie jedynie prób zrobienia zamętu, czy zemsty za wyceny Waszych domen, bo nie tędy droga. Obserwujcie, czytajcie i uczcie się, a będzie wam dane...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 lata jeszcze nie minęły, a jedynie rok... jasne, że trzymać :)

 

Jakieś oferty były?

 

@ Mr.Nice & Tabasco: Proponuję takie ćwiczenie sprawnościowe. Wejdźcie w posiadanie domeny muzycznej, której fraza będzie jednym wyrazem, dość krótkim (około 7 liter) i będzie to termin ścisły i słownikowy, bez żadnych dodatków na końcu, czy na początku, bez myślników, itp. Jak już będziecie mieli po takiej domenie, wtedy bierzcie się za wycenianie podobnych domen, bo już będziecie wiedzieli jak ciężko to zdobyć. Czasem jedyną opcją jest opcja na domeny, na której realizację można czekać 2, 3, albo i więcej lat... i się nie doczekać.

Jesteście raptem od miesiąca na forum. Proszę o trochę rozsądku i wyobraźni przy wycenach, a nie jedynie prób zrobienia zamętu, czy zemsty za wyceny Waszych domen, bo nie tędy droga. Obserwujcie, czytajcie i uczcie się, a będzie wam dane...

jakiej zemsty

mnie sie domeny nie podobaja i sa dla mnie bezwartosciowe, no moooooze ktos cos tam da ale watpie

i tyle

moje zdanie

Edited by Tabasco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×