Jump to content
bartxx86

Nokturn.pl Nocturne.pl

Recommended Posts

3 lata jeszcze nie minęły, a jedynie rok... jasne, że trzymać :)

 

Jakieś oferty były?

 

@ Mr.Nice & Tabasco: Proponuję takie ćwiczenie sprawnościowe. Wejdźcie w posiadanie domeny muzycznej, której fraza będzie jednym wyrazem, dość krótkim (około 7 liter) i będzie to termin ścisły i słownikowy, bez żadnych dodatków na końcu, czy na początku, bez myślników, itp. Jak już będziecie mieli po takiej domenie, wtedy bierzcie się za wycenianie podobnych domen, bo już będziecie wiedzieli jak ciężko to zdobyć. Czasem jedyną opcją jest opcja na domeny, na której realizację można czekać 2, 3, albo i więcej lat... i się nie doczekać.

Jesteście raptem od miesiąca na forum. Proszę o trochę rozsądku i wyobraźni przy wycenach, a nie jedynie prób zrobienia zamętu, czy zemsty za wyceny Waszych domen, bo nie tędy droga. Obserwujcie, czytajcie i uczcie się, a będzie wam dane...

dzięki exallwave, za to, że jako jedyny chciałeś wypowiedzieć się w tym poście by pomóc nam "nowym" zrozumieć świetność tej niebagatelnej domeny, natomiast również nie rozumiem Twojej opinii jako, że napisałem komentarz z zemsty czy próby zrobienia zamętu?? Nigdy do czegoś takiego nie dążyłem , wyraziłem swoją opinię tak jak to robi większość użytkowników tego forum, jak dla mnie nazwa bezwartościowa, w życiu nie pomyślałbym o założeniu takiej domeny nie wspominając już o potencjalnym odbiorcy.

Przyjmuję wyzwanie i postaram się taką właśnie domenę zdobyć.

Natomiast podzielam zdanie Tabasco, odnośnie wycen i opinii przez "wiekowych" użytkowników forum ( oczywiście nie wszystkich ponieważ spotkałem się od niektórych osób z bardzo dobrą opinią mimo iż była mocno krytyczna, przyjąłem ją do serca wiedząc, że są to osoby z długim stażem ) nie da się natomiast ukryć tego że chęć wyceniania domen dla nowych użytkowników przez forumowych wyjadaczy jest znikoma a nikt nie lubi się przecież o to prosić, później otrzymuje ostrzeżenia, żebym nie pisał postów pod swoimi ale jak mogę tego nie robić skoro nikt nawet nie chce podjąć próby jej wyceny ( jak pisał doggystyle prawdopodobnie dlatego, że jest beznadziejna) mimo wszystko kilka dobrych rad które pomogą podnieść na duchu nowe osoby nie zaszkodzą, a taka obojętność mocno zraża, w chęci jakiegokolwiek udziału ponieważ wszystko obraca się wokół osób które siedzą już x lat czasu w temacie klepiąc się po plecach.

W mojej opinii forum powinno pomagać, naprowadzać i wzajemnie się wspierać, mimo różnicy poglądów i popełnianych błędów przez nowych użytkowników.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety również musiałem się dokształcić, bo w głowie miałem księżyc, zamiast nocy.. Niezłe na brand, ale nie jestem pewien, czy potencjalny nabywca doceni komplet z angielską wersją, i czy w ogóle się na nią znajdzie nabywca.

2-4k jak dla mnie. Domena artystycznie związana z muzyką i malarstwem... Możliwe, że jej nie doceniam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) nie rozumiem Twojej opinii jako, że napisałem komentarz z zemsty czy próby zrobienia zamętu?? Nigdy do czegoś takiego nie dążyłem , wyraziłem swoją opinię tak jak to robi większość użytkowników tego forum, jak dla mnie nazwa bezwartościowa, w życiu nie pomyślałbym o założeniu takiej domeny nie wspominając już o potencjalnym odbiorcy.

Chciałbym w to wierzyć. Domena z tematu, to może nie "symfonia", czy "rapsodia", ale też jest ciekawa na brand. Nie wiem, jak można ocenić ją jako bezwartościową... tego ja nie rozumiem.

 

Przyjmuję wyzwanie i postaram się taką właśnie domenę zdobyć.

Życzę powodzenia. Ustal dokładny termin, do kiedy nabędziesz taką domenę i zapisz ręcznie datę na papierze - będzie Ci łatwiej osiągnąć ten cel. Pochwal na forum, jaką domenę udało Ci się nabyć.

 

Natomiast podzielam zdanie Tabasco, odnośnie wycen i opinii przez "wiekowych" użytkowników forum ( oczywiście nie wszystkich ponieważ spotkałem się od niektórych osób z bardzo dobrą opinią mimo iż była mocno krytyczna, przyjąłem ją do serca wiedząc, że są to osoby z długim stażem ) nie da się natomiast ukryć tego że chęć wyceniania domen dla nowych użytkowników przez forumowych wyjadaczy jest znikoma a nikt nie lubi się przecież o to prosić, później otrzymuje ostrzeżenia, żebym nie pisał postów pod swoimi ale jak mogę tego nie robić skoro nikt nawet nie chce podjąć próby jej wyceny ( jak pisał doggystyle prawdopodobnie dlatego, że jest beznadziejna) mimo wszystko kilka dobrych rad które pomogą podnieść na duchu nowe osoby nie zaszkodzą, a taka obojętność mocno zraża, w chęci jakiegokolwiek udziału ponieważ wszystko obraca się wokół osób które siedzą już x lat czasu w temacie klepiąc się po plecach.

W mojej opinii forum powinno pomagać, naprowadzać i wzajemnie się wspierać, mimo różnicy poglądów i popełnianych błędów przez nowych użytkowników.

Też tu kiedyś byłem nowy i też miałem podobne wrażenia do Twoich. Z różnych względów zaprzestałem dodawania swoich domen do wyceny. Po co sobie psuć humor tym, że ktoś nie doceni mojej domeny? :) Potrzeba uznania z piramidy Maslova jest ważna, ale mi wystarczą moje własne metody oceniania domen... w końcu to ja je będę opłacał i z roku na rok weryfikował, czy są warte przedłużania, czy nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Andrasz: jak najbardziej było to pytanie retoryczne, nie zwykłem puszczać wolno domen, za które zapłaciłem powyżej średniego xxx ;-)

 

Czy ktoś jeszcze chciałby coś dodać?

 

Edit: Mile widziane odpowiedzi w temacie domen, a nie tego jak to biedni i pokrzywdzeni przez starą "klike" są nowi userzy ;-)

Edited by bartxx86
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiedziałem, że pytanie o przedłużenie jest czysto retoryczne - natomiast ja zadam już mniej retoryczne: czy były jakieś oferty na ten komplet?

 

Teoretycznie nazwa mniej ważna/obca - (tj.) łacińska, włoska czy cholera wie jaka (w niemieckim, holenderskim i pewnie kilku innych stosowana jest właśnie taka pisownia) - jest mniej warta i pewnie masz ochotę ją puścić nawet osobno za niższą kwotę. Sam nie jestem pewien czy traktować je jako pakiet czy zupełnie odrębne domeny - jakby nie było w niezależnie jakim brzmieniu nazwy te nadają się bardziej na brand i nie warto sugerować się przy okazji ich - niewątpliwym ale niezbyt komercyjnym - znaczeniem generycznym. Brand - wiadomo - jest tylko jeden i z tego punktu widzenia mniej istotne jest posiadanie jego odpowiedników znaczeniowych w wielu językach ale w tym wypadku niewykluczona jest ekspansja podmiotu chociażby spod .nl na rynek polski.

 

Sam mam dwie sztuki z gatunku "domeny muzyczne" i, mimo że obie były czystymi palcówkami zamierzam je trzymać przynajmniej kilka lat.

 

Ta decyzja jest poniekąd wypadkową tego, że swego czasu z palucha zarejestrowałem domenę cotangens.pl (wówczas jedyną wolną funkcję trygonometryczną), następnie sprzedałem ją na LM z zyskiem, następnie znów zarejestrowałem i sprzedałem, i znów i potem puściłem ją wolno a teraz widzę, że jest jest zagospodarowana (prawdopodobnie po rejestracji z palca) przez KK.

 

# interludium, divertimento at pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ bartxx86: Sorry za OT, ale co miałem zrobić w zaistniałej sytuacji... ;-) Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem - w sumie można to było i tak odczytać. Koniec z tzw. "personalnymi wycieczkami".

 

Wyceny dokonałem już wcześniej i ją podtrzymuję. Za komplet, a nawet za jedną z nich może to być IMO średnio wysokie xxxx lub nawet xxxxx.

 

Ponawiam pytanie: Czy pojawiło się zainteresowanie kompletem lub jedną z wycenianych tu domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorki za zwłokę w odpowiedzi, z tego co pamiętam nie było zapytań ani o komplet ani o żadną z osobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wracając do tematu naprawdę myślicie, że te domeny mają większe szanse niż barbaro.pl czy deciso.pl ??

 

Nokturn ma praktycznie wszystkie przedrostki wolne, w czasach popularyzacji domen eu i innych "tańszych" rzeczy, myślicie że ktoś zechce złożyć na nią ofertę ? Jeszcze może jakąś szansę ma nocturne , ponieważ kojarzy się z jakimiś turniejami ale jakimi i gdzie? Jak dla mnie zbyt ogólnikowo. Wydaje mi się, że moje domeny biją ją na głowę, chociażby dla samego parkingu, bądź przekierowania jak i dźwięcznych nazw wpadających w ucho.

 

pozdrawiam

p.s.

Tylko bez spiny Panowie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wracając do tematu naprawdę myślicie, że te domeny mają większe szanse niż barbaro.pl czy deciso.pl ??

myślę, że tak, aczkolwiek są bardzo niskie dla wszystkich tych domen ;)

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypraszam sobie stawianie ich w jednym rzędzie, z nazwą nokturn są przynajmniej jakieś firmy w PL ;-)

 

wydawnictwonokturn.wordpress.com/

 

www.grupanokturn.pl/O_firmie/

 

m.pf.pl/companyResult.jsp?search_word=nokturn&offset=0&index=ypwpgeo

 

Edit: piszę z telefonu i nie jestem pewien, czy linki działają, jeśli nie z góry przepraszam ;-)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×