Jump to content
damien

AM i cash-back z Alior Sync

Recommended Posts

Cześć. Właśnie przeczytałem ten

( http://samcik.blox.pl/2012/08/Robisz-zakupy-w-necie-karta-Alior-Sync-Mozesz.html ) artykuł na blogu Samcika. Wpis z sierpnia, chciałbym się dowiedzieć, jak sprawa wygląda teraz.

Wpłacając środki przez "Płacę z Alior Sync" jest napisane: "Prowizja 2,5%".

Czyli dopłacamy 2,5%, Alior Sync oddaje nam 5% i jesteśmy 2,5% do przodu?

Czy źle to zrozumiałem?

 

PS. Pocieszający jest fakt, że cash-back w Alior Sync będzie dostępny od teraz tylko dla aktywnych klientów banku, na pewno zmniejszy to ilość nadużyć a jednocześnie ułatwi życie uczciwym klientom.

http://samcik.blox.pl/2012/11/Sync-bedzie-oferowal-cash-back-tylko-wybranym.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przykładzie, jeżeli będzie Pan chciał zasilić saldo kwotą 100 PLN, to z konta zostanie pobrana kwota powiększona o prowizję 2,5% (102,50 PLN), a Alior Sync powinien zwrócić 5% (5,12 PLN) od kwoty pobranej z konta.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tu otwiera się pewna furtka :P

Ktoś wie ile max miesięcznie Allior Sync oddaje z racji Cash Backu?

 

obiło mi się o uszy, że do 50zł miesięcznie, ale warto sprawdzić w regulminie AS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co ja wiem jest tak jak pisze @deathmul - max 1250pln czy coś około.

 

ja założyłem konto specjalnie pod płatności za domeny, przedłużenia itd i zawsze te 5% wraca do kieszeni...

 

aha,do 50pln miesięcznie to w millenium jest cashback.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że jedyna opłata za korzystanie z Płacę przez Alior Sync to te 2,5%, ale z drugiej strony: o co w takim razie cały ten raban? Przecież AM pobiera opłaty za wszystkie szybkie płatności, z jakiegokolwiek banku. A pan Samcik przedstawił to tak, jakby AM nałożyło na Płacę z Alior Sync dodatkową, kolejną opłatę.

 

Co do wysokości cash-backu - zwrot można otrzymać od wysokości 25 000 zł miesięcznie, czyli jest to 1250 zł.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą dostać co najwyżej 50 zł miesięcznie cash-backu, ale za to są zwolnione z wymogów, które zostały nałożone na dorosłych klientów, którzy chcą się ubiegać o zwrot (saldo na koncie 1500 zł, kredyt itp.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany o których napisał Samcik będą obowiązywały od od 1 stycznia 2013 (dotychczasowi klienci) i od 1 grudnia 2012 (nowi klienci).

 

Czy ktoś już zasilał większą kwotą konto AM przez Alior Sync i bank bez problemu przyznał cashback?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zeszły miesiąc dostałem ok. 270 zł zwrotu.

Mój kolega, który zrobił zakupy za prawie 20 K, dostał jakieś 750 zł zamiast 900 zł, bo niby musieli potrącić jakiś podatek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mój kolega, który zrobił zakupy za prawie 20 K

 

a mówią, że polacy nie mają pieniędzy ... :-) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój kolega, który zrobił zakupy za prawie 20 K, dostał jakieś 750 zł zamiast 900 zł, bo niby musieli potrącić jakiś podatek.

 

Mój znajomy z kolei ma dużą sprzedaż przez allegro więc oczywiście profity z założenia Sync widoczne gołym okiem, więc konto założył. No ale po zwrocie w pierwszym miesiącu pełnej kwoty tj. 1250 zł, w drugi zaczęli coś się czepiać ale zwrócili też 1250 zł, a w kolejnym... wypowiedzieli umowę :D Oczywiście obroty na tym koncie były jak najbardziej legalne, zwykła sprzedaż prowadzona przez allegro przez firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście obroty na tym koncie były jak najbardziej legalne, zwykła sprzedaż prowadzona przez allegro przez firmę.

 

No ale to jest chyba konto osobiste? Przy zakładaniu nie widziałem opcji założenia firmowego, być może dlatego mu zamknęli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój znajomy z kolei ma dużą sprzedaż przez allegro więc oczywiście profity z założenia Sync widoczne gołym okiem, więc konto założył. No ale po zwrocie w pierwszym miesiącu pełnej kwoty tj. 1250 zł, w drugi zaczęli coś się czepiać ale zwrócili też 1250 zł, a w kolejnym... wypowiedzieli umowę :D Oczywiście obroty na tym koncie były jak najbardziej legalne, zwykła sprzedaż prowadzona przez allegro przez firmę.

 

Rozumiem jakby miał duże zakupy ale dużą sprzedaż i założył konto w Syncu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem jakby miał duże zakupy ale dużą sprzedaż i założył konto w Syncu? :)

 

Nie no, chodzi generalnie o obroty, cała działalność opiera się o zakupy i sprzedaż na allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W zależności od banku i oferty, zwrot za zakupy kartą (tzw. cashback albo moneyback) może wynosić od 1 do 5 proc. wydanej sumy. Dla banku taka premia to narzędzie marketingowe, dla Ministerstwa Finansów to przychód od którego trzeba zapłacić podatek.

 

http://www.sfora.biz/Masz-w-banku-taka-usluge-Musisz-to-wpisac-do-PITa-s51376

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×