Jump to content
maryuse

Di.pl schodzi na psss...y

Recommended Posts

Skoro ktoś uważa, że forum, w którym uczestniczy schodzi na psy a jest jego częścią, to albo w pozytywnym znaczeniu docenia psiaki ( chociażby za wierność ) albo daje m.in. nie najlepszą laurkę sobie samemu jako uczestnikowi tej społeczności.

Chyba, że w domyśle mamy rozumieć, że krytykant nie ma sobie wiele do zarzucenia ale inni nie dorównują mu poziomem...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie by bylo jakby gielda na tym forum byla taka aktywna

 

;)

 

 

Mlm - wiesz moze moje pytanie bylo troche zbyt zaczepne, jednak troszke wiecej sie znam na marketingu wielopoziomowym, dwa lata bylem menadzerem jednej z najwiekszych Polskich stron placacych za klikanie w reklamy ;)

 

To fajnie miałeś...Domyślam się, że skoro trzeba było tylko klikać,to pewnie już dawno po firmie... :P super to musiała być "fucha" -)))

 

A wracając do tematu nie podoba mi się to, że wyszukiwarka na tym forum działa jak pisali przedmówcy do 1-ego roku wstecz... I jak tu potem nie mieć pretensji do niektórych odnośnie dublowania tematów, które kiedyś były ?

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest tak zle. Widze, ze niektorzy z Was sa bardzo konserwatywni ;) Ja juz np. zapomnialem, jak wygladalo poprzednie forum. To jest jakie jest, ale przestalem zwracac na to uwage. A co do "doswiadczonych", to mi akurat wrecz przeciwnie, brakuje postow nowych ludzi, przez co jest wlasnie zastoj. Domeny to nie jest jakas specjalna branza, gdzie mozna elaboraty pisac. Zazwyczaj to, co bylo potrzebne, juz zostalo opisane, a nowosci nie ma az tyle, by codziennie sie o tym rozpisywac...

 

W moim odczuciu, przydaloby sie niektore tematy rozbic na dzialy. Przykladowo ciekawe artykuly o domenach, gdzie wrzuca sie linki, ale malo kiedy sie dyskutuje. W osobnym watku latwiej cos napisac.

 

Cieszmy sie, ze di.pl to nie np. pl.comp.domeny, bo to dopiero bylaby tragedia ;) Usenet, ten ktory jeszcze nie wymarl, calkowicie sie zmienil. Cieszmy sie rowniez, ze nie jest to elektroda.pl, gdzie mod/admin w zaleznosci, czy ma okres, czy katar, bana daje nawet za brak przecinka we wlasciwym miejscu...

 

Kiedys di skupialo pasjonatow. Obecnie rynek zmienil sie na tyle, ze oprocz pasji, jest to tez biznes. A jak dobrze wiemy, w biznesie sentymentow nie ma ;) Niektorzy pozakladali swoje fora, inni udzielaja sie tylko dla dobrego wlasnego wizerunku, bo to napedza im klientow, a jeszcze inni nie udzielaja sie wcale, bo byc moze zrezygnowali, albo poszli swoja droga...

 

Na di swego czasu bylo tez duzo falszu. Ktos nakupil IDN-y, i przez kilka m-cy forsowal to rozwiazanie, zarazajac czesc nieswiadomych, ktorzy od niego kupowali. Inny znowu zachlysnal sie .co albo innym wynalazkiem i spamowal gdzie sie dalo, probujac przekonac tych mniej rozeznanych...

 

Totez jak napisalem, mi brakuje mniej doswiadczonych, swierzych ludzi, ktorzy moze i zadaja banalne dla nas pytania, ale nie sieja fermentu jak ci starzy, ktorzy gdy trzeba stanac murem w obronie wspolnego dobra, chowaja glowe w piasek i maja wszystko w d... byle nie narazic sie kolegom z NASK. Jak juz sie ucisza sytuacja, to wracaja z nowym genialnym pomyslem, ktory znowu chca forsowac, byle to od nich kupic domeny, a "ofiarami" sa swierzaki, a czesto i ci bardziej doswiadczeni, ktorzy nie sa za pan brat, badz w kolku rozancowym danego "potentata".

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

MLM nawet ta firemka istnieje do tej pory i ma 40000 uzytkownikow ;)

 

Super... To ja też się nie będę chwalił :P i napiszę, że firma z którą niedawno zacząłem współpracę działa już w 24 krajach na świecie i w październiku tego roku rozpoczęła działalność w Polsce. Myślę, że nie liczba uczestników jest tu najistotniejsza, co moment wejścia, ( póki rynek danymi produktami nie jest nasycony )...

 

 

PS:

W ciągu najbliższych 2 tygodni zamierzam rozpocząć prowadzenie konferencji w internecie odnośnie możliwości współpracy z tą firmą. Wtedy postaram się zamieścić stosowne zaproszenie z linkiem na mój webinar w dziale "Na Każdy temat" tak aby każdy, potencjalnie zainteresowany informacjami o współpracy mógł sobie spokojnie wejść i wysłuchać co mam do powiedzenia i pokazania na ten temat- tak żebyśmy z pełnego kopyta zaczęli działać i od razu zarabiać :-)

 

Pozdrawiam

 

mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

- zmienimy wyszukiwarkę i ostatnie posty usera by łatwiej było dotrzeć do starszego kontentu - jest to na liście TODO

- może zamkniemy czat i wersję mobilną ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

- zmienimy wyszukiwarkę i ostatnie posty usera by łatwiej było dotrzeć do starszego kontentu - jest to na liście TODO

 

jestem jak najbardziej za...

 

- może zamkniemy czat i wersję mobilną ?

 

Nie mam smartfona a więc też jestem za... :)

A co inni myślą na ten temat ? ^_^

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co inni myślą na ten temat ? ^_^

 

Ja jestem przeciwko zamknięciu wersji mobilnej - sam często przeglądam forum i piszę posty na di.pl z telefonu (mam HTC Desire z klawiaturą i wielkiego problemu pisanie nie robi). A wersja mobilna dużo, dużo szybciej się ładuje niż zwykła i jest bardziej funkcjonalna do przeglądania forum na telefonie.

 

Co do czatu to ostatnio nie mam zbytnio czasu tam zaglądać, ale sporo razy byłem na czacie wcześniej i wątpię, żeby miał on jakikolwiek wpływ na "poziom" forum (dyskusje toczą się przeważnie na tematy nie związane z domenami, więc nie jest to zamiennik dla forum, lecz raczej uzupełnienie).

 

Wpływ na "poziom" to może mieć najwyżej to, że może temat zwyczajnie się wyczerpuje (bo w domenach od jakiegoś czasu w ogóle się nic nie zmienia).

 

Edycja: w sumie też są powody techniczne (przynajmniej u mnie), bo czasem się ładuje wątek po pół minuty to nie chce się w ogóle przeglądać (na telefonie problem nie występuje, a tylko na laptopie). A jak się przejrzy na telefonie to (jak pisał wyżej pb) wątek już na laptopie się nie wyświetli, bo jest przeczytany, a potem trudno go znaleźć i odpisać w nim, więc już się nie odpisuje. ;) Bo dłuższe odpowiedzi z odnośnikami czy czymkolwiek takim to na telefonie jest już duże wyzwanie - na laptopie wtedy dużo łatwiej.

Edited by thomaso
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jak się przejrzy na telefonie to (jak pisał wyżej pb) wątek już na laptopie się nie wyświetli, bo jest przeczytany, a potem trudno go znaleźć i odpisać w nim, więc już się nie odpisuje. ;)

 

Ja mam akurat telefon tylko dotykowy i przyznam, że nie przepadam za odpisywaniem z niego na posty. Lubię jednak tak w wolnych chwilach zajrzeć na forum co się dzieje. Może zamiast wycofania wersji mobilnej dałoby się poszerzyć funkcjonalność swego rodzaju schowek, do którego moglibyśmy wrzucać tematy, na które chcielibyśmy w późniejszym czasie odpowiedzieć? Wtedy przy wejściu z komputera nie uciekały by nam wątki, w których chcieliśmy zabrać głos :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak mi proponował jeden z forowiczów, na początku 2013 r. otworzę forum DI, choć pod innym adresem.

Powód? Znowu żądają zbanowania Mastera - tym razem Szogun, kara za zacytowanie piosenki Gracjana Roztockiego. W temacie "czego dzisiaj słucham".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak mi proponował jeden z forowiczĂłw, na początku 2013 r. otworzę forum DI, choć pod innym adresem.

PowĂłd? Znowu żądają zbanowania Mastera - tym razem Szogun, kara za zacytowanie piosenki Gracjana Roztockiego. W temacie "czego dzisiaj słucham".

Jeśli nie będziesz tu pisał to jestem jak najbardziej ZA :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super... To ja też się nie będę chwalił :P i napiszę, że firma z którą niedawno zacząłem współpracę działa już w 24 krajach na świecie i w październiku tego roku rozpoczęła działalność w Polsce. Myślę, że nie liczba uczestników jest tu najistotniejsza, co moment wejścia, ( póki rynek danymi produktami nie jest nasycony )...

 

 

PS:

W ciągu najbliższych 2 tygodni zamierzam rozpocząć prowadzenie konferencji w internecie odnośnie możliwości współpracy z tą firmą. Wtedy postaram się zamieścić stosowne zaproszenie z linkiem na mój webinar w dziale "Na Każdy temat" tak aby każdy, potencjalnie zainteresowany informacjami o współpracy mógł sobie spokojnie wejść i wysłuchać co mam do powiedzenia i pokazania na ten temat- tak żebyśmy z pełnego kopyta zaczęli działać i od razu zarabiać :-)

 

Pozdrawiam

 

mlm

Błagam, czy możemy chociaż na tym forum (jednym z niewielu miejsc w internecie, którego jeszcze nie opanowali bardziej lub mniej nachalni MLM-owcy) pomijać tematykę tego "biznesu". Chyba ma on niewiele wspólnego z domenami.

 

Jeśli to forum zacznie (choć po części) zajmować się tematyką MLM, to ja (z ogromnym żalem, ale jednak) przestanę tutaj zaglądać...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już kiedyś było takie "nowe DI". Chyba już nie istnieje.

 

 

A to ciekawe. Ale odpowiem: Oczekujcie nieoczekiwanego. Wygrywa ten, kto idzie do celu i nigdy się nie poddaje. Ja ufam, że takie nowe DI nie zabije oryginału. Ale ja to sobie muszę w głowie poukładać finansowo. Bo to i musi być wykonane i wypozycjonowane i finasowo - jak zbankrutuję, to pogrzeb takiego nowego forum. Tylko z głową, JEŚLI MIAŁOBY POWSTAĆ. Podobnie CENYDOMEN.INFO - nie hop siup, jeśli tak, to z głową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błagam, czy możemy chociaż na tym forum (jednym z niewielu miejsc w internecie, którego jeszcze nie opanowali bardziej lub mniej nachalni MLM-owcy) pomijać tematykę tego "biznesu". Chyba ma on niewiele wspólnego z domenami.

 

Jeśli to forum zacznie (choć po części) zajmować się tematyką MLM, to ja (z ogromnym żalem, ale jednak) przestanę tutaj zaglądać...

 

Sebastian

alpine5

 

A co, byłeś kiedyś w mlm, że masz takie złe wspomnienia ? :-)

O tym chcesz teraz pogadać ? :)

 

Pozdrawiam

 

mlm

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to ciekawe. Ale odpowiem: Oczekujcie nieoczekiwanego. Wygrywa ten, kto idzie do celu i nigdy się nie poddaje. Ja ufam, że takie nowe DI nie zabije oryginału. Ale ja to sobie muszę w głowie poukładać finansowo. Bo to i musi być wykonane i wypozycjonowane i finasowo - jak zbankrutuję, to pogrzeb takiego nowego forum. Tylko z głową, JEŚLI MIAŁOBY POWSTAĆ. Podobnie CENYDOMEN.INFO - nie hop siup, jeśli tak, to z głową.

 

 

Domena: nowedi.pl » WWW

Adres IP: Nieznany

Status: Domena wolna

Opcja: Domena nie istnieje

 

Trzymam kciuki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena: nowedi.pl » WWW

Adres IP: Nieznany

Status: Domena wolna

Opcja: Domena nie istnieje

 

Trzymam kciuki ;)

 

Nie Panowie, ktoś wziął 2 tyg. testu, ale nie może być nowedi.pl . Adresu mojego nikt nie używa - spada on w styczniu. A plany - najpierw zdobyć domenę, a forum, jak będę miał dobry serwer, ja nie wiem, wiosna - lato, nie śpieszy mi się, na razie inne rzeczy piszę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...taka mała dygresja:

 

Pamiętacie "Piąty Element" i scenę jak Zorg zrzuca pustą szklankę ze stołu i nagle zaczyna się życie na podłodze? Ten temat właśnie to wywołał :) Jeśli jednak pójść dalej tym tropem, to Zorg dławi się wisienką :)

 

A wersja mobilna musi zostać - wspaniały zabijacz czasu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro ktoś uważa, że forum, w którym uczestniczy schodzi na psy a jest jego częścią, to albo w pozytywnym znaczeniu docenia psiaki ( chociażby za wierność ) albo daje m.in. nie najlepszą laurkę sobie samemu jako uczestnikowi tej społeczności.

Chyba, że w domyśle mamy rozumieć, że krytykant nie ma sobie wiele do zarzucenia ale inni nie dorównują mu poziomem...

Nie mogę założyć już sondy w tym temacie ale jeśli chcesz wybierz opcję, która Tobie pasuje.

Dodam tylko - jeśli chodzi o mnie to mam sobie wiele do zarzucenia.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też trzeba wziąć pod uwagę, że użytkowników w pewien sposób tworzy administracja - to ona wyklucza oraz też włączą nowych użytkowników w dyskusję (zachęcając ludzi bogatą treścią merytoryczną). Teraz z tego co można zauważyć pojawia się tutaj moda na pajacowanie oraz pobłażliwość w tego typu zachowaniu, a jak mnie pamięć nie myli jeszcze kilka lat temu zostali banowani użytkownicy, którzy de facto wnosili sporo ożywienia w rynek polskich domen. Chociaż mogę się mylić, kilka lat temu jeszcze raczkowałem i dopiero zaznajamiałem się z domenami ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tego co można zauważyć pojawia się tutaj moda na pajacowanie oraz pobłażliwość w tego typu zachowaniu ...

 

Ja nie rozumiem. Żądałeś Szogun zbanowania mnie, za wklejenie piosenki Gracjana Roztockiego. A kontrowersje wywołałem raptem tylko w dwóch tematach - skąd ta histeria, o pajacowaniu?

 

Admin przejrzał wszystkie moje posty i nie dopatrzył się, abym złamał regulamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×