Jump to content
Cockney

Laptop / notebook jakość + cena

Recommended Posts

Aktualnie szukam kolejnego przenośnego urządzenia pod nazwą handlową nołtbuk lub laptok.

 

Nie jestem na bieżąco z hardware stąd pytanie / prośba o pomoc i nakierowanie na ścieżkę prawdy :)

 

Ceny nie mam jakoś ograniczonej, aczkolwiek z racji sposobu użytkowania chcę kupić coś rozsądnego. A sposób użytkowania to internet, office, czasem filmy, zdjęcia. Czasem gdzieś pojedzie i rzuci coś projektorem lub odtworzy jakieś nagranie audio. Gier raczej nie.

 

Na co dzień podłączony będzie pod monitor zewnętrzny, klawiaturę i mychę, więc 15,6" jest ok. 13-14 też, ale warunkiem jest napęd dvd.

 

Obecnie mam Fujitsu Amilo i nie jestem zadowolony. Mam Della Inspiron i jestem, ale to sprzęt z ceną 4 na początku i nie do tej formy plumkania w klawiaturę- po prostu nie będę lambo jeździł po bułki :). W Dell podoba mi się serwis- padł mi dysk i matryca, szybka akcja i wymiana w domu (fakt, że padły nie był już taki fajny).

 

Będę wdzięczny za pomoc, myślałem o HP lub ASUS ale sam już nie wiem.

Edited by Cockney

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja słyszałem taką plotkę, że MSI się nie psuje. Ale HP, ASUS, cenione marki. Wszystko zależy od tego, ile się na to ma. Jakaś renomowana marka i będziesz zadowolony. Przepłacać także nie ma sensu. Najlepiej: nie za tanio, nie za drogo i żeby producent miał dobrą opinię na Wikipedii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja słyszałem taką plotkę, że MSI się nie psuje. Ale HP, ASUS, cenione marki. Wszystko zależy od tego, ile się na to ma. Jakaś renomowana marka i będziesz zadowolony. Przepłacać także nie ma sensu. Najlepiej: nie za tanio, nie za drogo i żeby producent miał dobrą opinię na Wikipedii.

 

Powiem Ci że obawiałem się, wchodząc na temat z Twoją odpowiedzią. No i miałem nosa :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad zakupem laptopa, konkretny model jeszcze nie wiem, skłaniam się jednak ku Lenovo ThinkPad
, raczej seria L

 

Wymagania:

- biznesowy (poręczny - nie za ciężki, ale wiadomo, ultranotebook to nie ta kategoria cenowa)

- max. 14,1'', lepiej by było 13,3''.

- HDD w miarę mały, używam głównie USB HDD 3,5''

- no i wymóg absolutny - matowy ekran - żadnych lustrzanych, odbijająych światło gó...n - właśnie dlatego celuję w Lenovo Think Pad

 

innych szczególnych wymagań nie mam.

 

1. Czy ktoś zetknął się z Lenovo ThinkPad i może coś napisac, jaki sprzęt ma/miał i jak się sprawuje.

2. W jakiej firmie kupowac? Czy firma Kuzniewski.pl jest godna polecenia (obsługa klienta)?

3. Ewentualnie czy ktoś może polecić inny laptop do 3000-3500 zł brutto z matowym ekranem do max 14,1'?

 

Z góry dziękuję za ewentualne pomocne informacje.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto, jeżeli biznesowe Lenovo to raczej seria T (zobacz model T430/T430i), alternatywne polecane modele w tej cenie to HP 6470b (z carepack), 8460p, Samsung NP540U3C (Ultrabook i to w budżecie ;)).

Kuzniewski jako sklep jest bardzo w porządku ale płaci się z to ekstra ;)

ThinkPad to nie do końca to samo co kiedyś - w wielu miejscach obudowy metal zastąpił plastik ale dalej jest to jeden z najlepiej spasowanych notebooków, kwestia preferencji - ja polecam HP Elitebooki - tańsze elementy zamienne np. baterie, metalowa obudowa, serwis który terminowo naprawia sprzęt.

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem Dell'a v131 z drugiego obiegu ale na gwarancji NBD do 2015 roku, i5, ssd, wbudowany modem. Polecam, na baterii targa około 8 godzin, bardzo lekki i poręczny, fajnie się pracuje.

 

Niestety nie występuje już jako nówka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto, zakupiłeś już ten komputer ?

 

Wracając do tematu, zapytam się czy ktoś z Was mógłby polecić jakiś ciekawy notebook/ultrabook 13.3 - 14? mój budżet to 3000 zł. Zależy mi na komputerze, który słynie z jakości oraz solidności wykonania, gdyż dużo będzie się przemieszczał ze mną a więc nie ukrywam iż czas pracy na baterii tez ma bardzo duże znaczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Umberto:

 

Od ponad trzech lat mam Lenovo ThinkPad T61 na wypady z aparatem do zgrywania zdjęć w plenerze i innych bzdur. Powiem tak: z bardziej wytrzymałym laptopem w życiu się nie zetknąłem, a już kilka przerobiłem.

Gumowana z zewnątrz pokrywa ekranu, klawiatura nie do zajechania i bardzo solidne wykonanie. Jak go od czasu do czasu przeczyszczę z kurzu i syfu, to autentycznie wygląda jak nowy. Nic w nim nigdy nie padło, a nie ma łatwego życia. Zdecydowanie polecam - solidny sprzęt, a przy tym poręczny. Już sobie wyobrażam Macbooka lub innego świecącego cudaka po 3 latach takiej jazdy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Umberto:

 

Od ponad trzech lat mam Lenovo ThinkPad T61 na wypady z aparatem do zgrywania zdjęć w plenerze i innych bzdur. Powiem tak: z bardziej wytrzymałym laptopem w życiu się nie zetknąłem, a już kilka przerobiłem.

Gumowana z zewnątrz pokrywa ekranu, klawiatura nie do zajechania i bardzo solidne wykonanie. Jak go od czasu do czasu przeczyszczę z kurzu i syfu, to autentycznie wygląda jak nowy. Nic w nim nigdy nie padło, a nie ma łatwego życia. Zdecydowanie polecam - solidny sprzęt, a przy tym poręczny. Już sobie wyobrażam Macbooka lub innego świecącego cudaka po 3 latach takiej jazdy :)

Trzy lata w tej dziedzinie to całe wieki... Lenovo było kiedyś ok. Kiedyś, gdy jeszcze lecieli na technologii odziedziczonej po IBM. Obecnie przeszli na własne konstrukcje i przez to robią przeciętny sprzęt, a i serwis w PL nie ma najlepszych opinii... Podobnie Asus i Dell, kiedyś b. dobre marki, a teraz...

 

Ogólnie teraz laptopy to raczej sprzęt jednorazowego użytku i jeśli już, to należy się kierować funkcjonalnością, dobrym serwisem i rozszerzoną gwarancją niż marką.

 

Ja nie mogę doczekać się na obniżkę cen HP EliteBook Revolve :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Umberto:

 

Od ponad trzech lat mam Lenovo ThinkPad T61 na wypady z aparatem do zgrywania zdjęć w plenerze i innych bzdur.

 

T61 chyba już nie ma w ofercie - chyba seria T500 jest jego następcą, ale one są 15,6-calowe. Mnie interesuje mniejszy.

 

 

Najbardziej przeszkadza mi to:

 

Jedynym zgrzytem jest klawisz Fn w dolnym lewym rogu, gdzie naturalnie powinien znajdować się Ctrl.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-IBM-Lenovo-ThinkPad-T61.3973.0.html

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymagania:

- biznesowy (poręczny - nie za ciężki, ale wiadomo, ultranotebook to nie ta kategoria cenowa)

- max. 14,1'', lepiej by było 13,3''.

- HDD w miarę mały, używam głównie USB HDD 3,5''

- no i wymóg absolutny - matowy ekran - żadnych lustrzanych, odbijająych światło gó...n - właśnie dlatego celuję w Lenovo Think Pad

Musi być nowy? Na allegro można kupić IBM T60 i T60p (jeszcze IBM, nie Lenovo) za około 500zł z fakturą. Jak ma być mały to X60. Wymagania spełnia, zepsuje się to, przy takiej cenie, kupisz kolejny zamiast przejmować się brakiem gwarancji.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrzebuję czegoś, co zastąpi mi laptop w podróży. Miałem netbooka i sprawdzał się w 100%, jednak się zepsuł. Sam tablet to dla mnie za mało. Czy takie urządzenie jest w stanie zapewnić podobną funkcjonalność i komfort pracy jak netbook? Cel - wygodne korzystanie z internetu, YouTube, Office. Żadne gry, żadne skomplikowane aplikacje. Kamery, aparaty, inne gadżety całkiem zbędne.

 

http://allegro.pl/asus-transformer-t100ta-z3740-532gb-win8-1-office-i3861295925.html

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Zdecydowanie NIE polecam, chyba że chcesz przypomnieć sobie czasy Celerona 300 (a i to komfort wtedy był większy, niż na tym, co przedstawiłeś). Atom to porażka pod KAŻDYM względem. Wprawdzie da się na tym pracować, aczkolwiek nie rozumiem producenta, który daje do tego procka TYLKO 2GB RAM. Mam podobny sprzęt Sony Vaio (na szczęście odkupiony za 300zł, bo w firmie nie mieli do tego cierpliwości po 3(!!!) dniach, a zapłacili za to ~4 tys. zł !) i... gdyby nie waga < 0,5kg (zamiast laptopa ważącego kilka razy więcej), również pozbyłbym się tego jak najszybciej.

 

Cokolwiek kupisz, będzie dobre. Fajne sprzęty są na AMD, niestety ich dostępność i ilość jest znikoma. A jeśli Intel, to poniżej i3 nie warto się nawet zastanawiać. Podobnie z RAM - poniżej 4GB (ew. możliwości rozbudowy do tej wielkości) nie warto...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jaka cena. No i zawsze lepiej miec w podróży mniejsze cacko, a laptop poniżej 15,6" tani nie jest.

 

2 GB RAM to porażka. Ja nie widzę sensu kupowania obecnie laptopa z mniej niż 16 GB.

 

Polecam lenovo think pad edge. Najwiekszy plus: matowy ekran. Jedyny mankament to bateria, która trzyma do 3 godz., no ale jest mały, więc ma małą pojemność akku - coś za coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jaka cena. No i zawsze lepiej miec w podróży mniejsze cacko, a laptop poniżej 15,6" tani nie jest.

 

2 GB RAM to porażka. Ja nie widzę sensu kupowania obecnie laptopa z mniej niż 16 GB.

 

Polecam lenovo think pad edge. Najwiekszy plus: matowy ekran. Jedyny mankament to bateria, która trzyma do 3 godz., no ale jest mały, więc ma małą pojemność akku - coś za coś.

Dziękuję Umberto, ale 13 cali to za dużo, raz że za duży, a dwa że szkoda mi wydawać większej sumy na coś, co nie jest podstawowym sprzętem, ani nie będzie szczególnie dużo eksploatowane, a mocno narażone jest na zniszczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajne sprzęty są na AMD, niestety ich dostępność i ilość jest znikoma. A jeśli Intel, to poniżej i3 nie warto się nawet zastanawiać. Podobnie z RAM - poniżej 4GB (ew. możliwości rozbudowy do tej wielkości) nie warto...

 

To jak porównasz tablet, netbook oraz laptop do korzystania z internetu, do podróży i użytkowania stacjonarnie w różnych miejscach. Bo wydaje się, że albo tablet 10-12" jeżeli kryterium jest mobilność, albo laptop, jeżeli chodzi o komfort korzystania. Jakie marki polecasz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli ktoś szuka taniego laptopa z ekranem w granicach 11 - 12 cali to polecam ACER V5 ( DOTYKOWY EKRAN !) Mały i zgrabny, wyglądem przypomina ultrabooka - choć nim nie jest (nazwa ultrabook zarezerwowana jest tylko dla laptopów napędzanych procesorem intel) Laptop wykonany z plastiku dobrej jakości, z odległości około 1,5 metra łudząco podobny do aluminium. Cena zakupu od 1 200zł jest to sprzęt ze słabym procesorem AMD obsługujący do 10GB pamięci RAM napędzany WINDOWS 8. Jest dobrym wyborem dla osoby szukającej małego sprzętu w podróż. Dodam, że nie nagrzewa się i mimo małej wielkości posiada bardzo wygodną klawiaturę. Idealny wybór do Internetu. Rozkręcenie laptopa nie stanowi problemu, wymiana na dysk SSD od wykręcenia i zakręcenia pierwszej śrubki zajmuje do 5 minut. ACER V5 dostępny jest w wielu konfiguracjach i z różnymi rozmiarami ekranu - do 17 cali.

 

Dla osoby posiadającej większy kapitał polecam Dell 3030 - Procesor i3, 4GB RAMU, dysk SSD! 64GB - Ekran 13 cali i Windows 7 professional (Trudno dostępny, ale ciągle do kupienia) cena około 1 700zł - Za te pieniądze nie kupimy żadnego innego nowego laptopa z dyskiem SSD i procesorem i3 - 3 generacji. Wadą jest nagrzewanie DELL podobnie jak HP, ale jeżeli przeczyścimy wnętrzności sami lub oddamy do serwisu raz na rok na wydmuchanie i wymianę past - NIE BĘDZIE PROBLEMU.

 

Każdy producent laptopów ma wady, najbardziej zaufaną firmą jest dla mnie Toshiba. W porównaniu z konkrecyjnymi laptopami w użytkowaniu i bezawaryjności wypada najlepiej, Nigdy również nie miałem problemów z ewentualnym serwisowaniem takiego laptopa. Niestety w pedelach do 2 tysięcy nie odpowiada mi klawiatura (wygląd i najczęściej brak odległości między klawiszami) i konkurencja wizualnie wygląda ładniej. Sama jakość wykonania i żywotność Toshib nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Edited by papluch
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×