Jump to content
prezes

Najważniejsze tematy miesiąca/kwartału na di.pl

Recommended Posts

Jest wśród nas wiele osób, które z różnych przyczyn od czasu do czasu miewają okresy, kiedy po prostu nie ma czasu śledzić wszystkiego i wszystkich wątków na di.pl, nawet jeśli ktoś zwykle siedzi w domenach.

Co sądzicie, aby jakaś miła grupka (modów, userów lub sam admin - tu uśmiech do każdego po kolei) prowadziła stały, edytowany lub dopisywany wątek w którym jedynie możnaby podsumowywać, komunikować najważniejsze dla branży tematy, które wraz z rozrostem forum czasem umykają gdy ktoś rzadziej zagląda.

Przykładowo wątek taki zawierałby podsumowanie typu:

 

 

wrzesień-listopad 2012

* krach na rynku domen, ceny finalne aukcjach domen ostro w dół :D (link)

* Unia wprowadza darmową domenę .e - posiadacze eu robią w majty (link)

* Producent emalii protestuje pod NASK o oddanie mu domeny e-mail.pl (link)

 

 

Oczywiście puściłem wodze fantazji, jednak wyłącznie po to by wszyscy zrozumieli o co mi chodzi. Jest szansa na prowadzenie takiego wątku podsumowującego?

Z życia - na pewno wielu osobom przetarł oczy wątek o sytuacji dropped, nie chciałbym tego typu ważniejszych tematów przegapiać, a choć często zaglądamy bez postowania, o sytuacji dropped niektórzy dowiedzieli się później niż by chcieli (a dzięki takiemu podczepionemu wątkowi mogliby wcześniej).

Pytanie: czy jest wola na taką inicjatywę oraz czy jest chęć na prowadzenie takiego wątku?

Edited by prezes

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Po wprowadzeniu takiego "udogodnienia" wiele osób przestanie w ogóle odwiedzać inne tematy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny argument :lol: Moim zdaniem forum od tego nie zdechnie. Wręcz przeciwnie - zatrzyma tych, którzy nie mają na nie czasu. A jest na pewno grupa osób, której najzwyklej nie chce się regularnie sprawdzać działów i rezygnują. Przykład wątków o sytuacji AM temu dowodzi - niektórzy burzyli się, gdy temat przeniesiono do właściwego działu, bo prawda jest taka, że mniej osób tam zagląda.

Ale, możemy jeszcze bardziej utrudnić korzystanie z forum, namnożyć działów, pomieszać, zmieniać kolejność co tydzień albo prezentować posty w formie slajdów z doklejanymi reklamami (do wykoania!). Klikalność wzrośnie - krótkoterminowo.

A' propos wpływu ruchu na forum i jego finanse - w ogóle wprowadzić odpłatność i zamknąć darmowe przeglądanie :lol: jestem pewny (poważnie), że znajdzie się grupka która będzie płacić :). Ile można wyceniać domeny za darmo czy udzielać porad prawnych :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wśrĂłd nas wiele osĂłb, ktĂłre z rĂłżnych przyczyn od czasu do czasu miewają okresy, kiedy po prostu nie ma czasu śledzić wszystkiego i wszystkich wątkĂłw na di.pl, nawet jeśli ktoś zwykle siedzi w domenach.

Co sądzicie, aby jakaś miła grupka (modĂłw, userĂłw lub sam admin - tu uśmiech do każdego po kolei) prowadziła stały, edytowany lub dopisywany wątek w ktĂłrym jedynie możnaby podsumowywać, komunikować najważniejsze dla branży tematy, ktĂłre wraz z rozrostem forum czasem umykają gdy ktoś rzadziej zagląda.

 

Pytanie na jakiej zasadzie oceniane byłoby to co jest najważniejsze, a zatem kwalifikuje się do tego działu, a co nie. Ile osób tyle opinii, dla jednego będzie ważna np. sytuacja domen .eu ponieważ w nie inwestuje, a komuś innemu będzie to zupełnie obojętne w jego mniemaniu. Jeszcze inny zaś będzie chciał tam napisać o swoich planach odnośnie domen na przyszły rok i zrobi się śmietnik...

 

Może byłaby możliwość wprowadzenia jakiejś formy oceny miary istotności danego tematu (nie mam na myśli już istniejących lajków), coś a'la wykop/zakop w serwisie wykop.pl. Ustaliłoby się, że powiedzmy raz na miesiąc/kwartał jak proponujesz wskazana osoba mod/admin przenosiłaby najpopularniejsze w ocenie nas wszystkich tematy do przyklejonego na pierwszej stronie wątku. Moim zdaniem byłoby to bardziej subiektywne, ale to już nie ode mnie zależy ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomysł raczej nie potrzebny, ważne tematy są w 1 czasem 2 działach ( ten 2 to jakieś promocje rejestratorów) przejrzenie tych 2 działów raz w tygodniu to raptem kilka minut, a jak ktoś na coś takiego nie ma czasu (to prawdopodobnie aż tak nie interesuje go tematyka domen, tego forum), to czemu miałby wchodzić w ten temat.

 

Nie jest to na tyle wielkie forum i nie dzieję się tu na tyle dużo aby trzeba było robić jakieś prasówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te tematy nie są w działach Wyceny, gdzie ciężko się odnaleźć. Wystarczy wejść do kilku działów i przejrzeć 1-2 strony wg liczby postów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te tematy nie są w działach Wyceny, gdzie ciężko się odnaleźć. Wystarczy wejść do kilku działów i przejrzeć 1-2 strony wg liczby postów.

 

Możliwe byłoby dodanie w takim razie chociaż sortowania po ilości wyświetleń/postów od największej do najmniejszej w tych kilku działach?

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież te w których ostatnio pojawiały się jakieś odpowiedzi są na samej górze.. więc nie widzę zapotrzebowania na taką możliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie działają te linki do tematów.

 

Dla mnie dobra opcja, dawno tu nie byłem. Ale to dobre posunięcie na takim jednym forum, też jest to wprowadzone i bardzo spoko.

 

Edit : Okej już wiem, że to tylko sugestia. :blush:

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×