Jump to content
pb

Za miesiąc Dzień Domeny

Recommended Posts

Dzień Domeny przypada 15 marca, a więc za miesiąc.

Mam domenę dziendomeny.pl, mam serwer... czy znajdzie się ktoś, kto (charytatywnie) zrobi jakąś prostą stronę na tę okazję?

Fajnie by było to też jakoś umedialnić, ale to pewnie marzenie ściętej głowy. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Domeny przypada 15 marca, a więc za miesiąc.

Mam domenę dziendomeny.pl, mam serwer... czy znajdzie się ktoś, kto (charytatywnie) zrobi jakąś prostą stronę na tę okazję?

Fajnie by było to też jakoś umedialnić, ale to pewnie marzenie ściętej głowy. ;-)

 

Media lubią takie rzeczy, więc jeśli uda się postawić tam stronę, to istnieje duża szansa na powodzenia całej akcji. Mogę pomóc w umedialnieniu <_<

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Media lubią takie rzeczy, więc jeśli uda się postawić tam stronę, to istnieje duża szansa na powodzenia całej akcji. Mogę pomóc w umedialnieniu <_<

 

Super! :-)

To już tylko brakuje ochotnika do strony. Jest na forum paru dobrych webmajstrów, ale nie chcę nikogo osobiście nagabywać. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ze strona nie problem predzej problem z trescia ...

 

Krótka historia nazw domenowych, globalnie i w Polsce, trochę ogólnych informacji, jakieś statystyki.

Na pewno ktoś ma takie rzeczy na podorędziu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że znajdą się tam m.in. porównawnania kosztów rejestracji i odnowień w Polsce i w innych krajach ? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie znajdzie się to, co na niej umieści webmajster, którego jak na razie nie ma. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Domeny przypada 15 marca, a więc za miesiąc.

Mam domenę dziendomeny.pl, mam serwer... czy znajdzie się ktoś, kto (charytatywnie) zrobi jakąś prostą stronę na tę okazję?

Fajnie by było to też jakoś umedialnić, ale to pewnie marzenie ściętej głowy. ;-)

A kiedy jest dzien emaila, dzien smsa, dzien serwera? Przesada z wymyslaniem takich "świąt". <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okazja jest ciekawa i jeśli udałoby się ten dzień dobrze wypromować w mediach to może warto by było zrzucić się oficjalnie po 'kilka' złotych aby zachęcić kogoś do szybkiego i bardziej profesjonalnego przygotowania takiej stronki, która mogłaby być także w przyszłości wykorzystywana do prezentowania problemów i możliwości tego rynku. Czasu jest bardzo mało więc nie ma co zwlekać.

Kto wie - może docelowo stronka taka mogłaby być platformą promująca rozwój tego biznesu w kraju ... ?

Może di zechciało by tą stroną zarządzać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
może warto by było zrzucić się oficjalnie po 'kilka' złotych aby zachęcić kogoś do szybkiego i bardziej profesjonalnego przygotowania takiej stronki, która mogłaby być także w przyszłości wykorzystywana do prezentowania problemów i możliwości tego rynku. Czasu jest bardzo mało więc nie ma co zwlekać.

 

Ok, spróbujmy: kto jest zdolny i chętny do szybkiego zrobienia ładnej strony za symboliczną opłatą? ;-)

 

Fakt, trochę późno zaczęliśmy, trochę przysnąłem (domenę mam już z miesiąc) – ale Dzień Domeny w Polsce będzie obchodzony dopiero pierwszy raz, nie wszystko musi być idealnie. Za rok na pewno będzie lepiej i profesjonalniej. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzień Domeny w Polsce będzie obchodzony dopiero pierwszy raz, nie wszystko musi być idealnie. Za rok na pewno będzie lepiej i profesjonalniej. ;-)

 

Dokładnie tak.

Jeśli polski rynek domen nie jest rozwinięty to trudno oczekiwać by serwis był od razu w pełni profesjonalny <_<

W przyszłości będzie jeszcze mnóstwo czasu by dopracować docelową formułę.

Ważne by robić kroki w słusznym kierunku.

Może kiedyś na tej bazie powstanie spółka, która zechce promować domeny i zajmie się profesjonalnym doradztwem inwestycyjnym w tej branży ?

Ale się rozmarzyłem ;)

A nawet jeśli tak będzie, to nad inną domeną takiego portalu też będzie warto się zastanowić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ile by taka symboliczna opłata wynosiła? <_< Mógłbym spytać znajomego studenta grafiki komputerowej, który wykonałby tą stronkę w 1000% profesjonalnie tylko musiałbym wiedzieć mniej więcej ile;)

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale się rozmarzyłem <_<

 

No więc właśnie, skupmy się na temacie.

 

A w temacie: Zróbmy coś lepszego niż to (nie mówiąc o tym), a już będzie dobrze. ;-)

 

@levandowsky: jeszcze nie wiadomo co ma na stronie być, a ty już chcesz kosztorys... :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można postawić na bazie jakiegoś gotowego CMSa np. Joomla.

Jak ktoś grafike przygotuje to jej pocięcie i zrobienie stronki to nie jest wielki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb: no nie chciałem być nachalny, chciałem pomóc ;)

 

Jeśli chodzi o treść to może niech każdy opracuje jedno zagadnienie, którym najbardziej się interesuje i które może ciekawie opisać? <_<

Dzięki temu jedna osoba nie miałaby tyle pracy. Webmaster zająłby się samą stroną, treść by miał gotową.

 

No ale to tylko luźny pomysł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy znajdzie się ktoś, kto (charytatywnie) zrobi jakąś prostą stronę na tę okazję?

Się robi. Dzisiaj przed snem postaram się okazać.

 

PS. Ostrzegam, że nie jestem grafikiem tylko koderem, więc wodotrysków nie będzie ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Media lubią takie rzeczy, więc jeśli uda się postawić tam stronę, to istnieje duża szansa na powodzenia całej akcji. Mogę pomóc w umedialnieniu <_<

 

Skoro masz duże doświadczenie z mediami to może podpowiesz co by najbardziej przykuło ich uwagę a przy okazji pozwoliło nam przekazać treści, z którymi chcemy dotrzeć do docelowych odbiorców ?

Do kiedy wszystko musi działać by zdążyli się z tym zapoznać i przygotować odpowiednie materiały ?

Wierzę, że uda się też wyeliminować zagrożenia ...

 

A może upewnimy się najpierw z jakim przekazem chcemy dotrzeć i do kogo ?

Tylko z czysto informacyjnym ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Się robi. Dzisiaj przed snem postaram się okazać.

 

PS. Ostrzegam, że nie jestem grafikiem tylko koderem, więc wodotrysków nie będzie ;-)

 

Super! Grafików też na forum mamy, tylko jak na razie nie wyskakują przed szereg. ;-)

 

A ja od paru godzin próbuję skierować domenę na serwer, ale gdzieś tkwi problem – albo w dns'ach, albo w panelu Active24. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super! Grafików też na forum mamy, tylko jak na razie nie wyskakują przed szereg. ;-)

 

A ja od paru godzin próbuję skierować domenę na serwer, ale gdzieś tkwi problem – albo w dns'ach, albo w panelu Active24. :-P

 

wczoraj tez mialem problem z panelem w active, i ze zmiana dnsow - trzeba przeczekac

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro masz duże doświadczenie z mediami to może podpowiesz co by najbardziej przykuło ich uwagę a przy okazji pozwoliło nam przekazać treści, z którymi chcemy dotrzeć do docelowych odbiorców ?

Do kiedy wszystko musi działać by zdążyli się z tym zapoznać i przygotować odpowiednie materiały ?

Wierzę, że uda się też wyeliminować zagrożenia ...

 

A może upewnimy się najpierw z jakim przekazem chcemy dotrzeć i do kogo ?

Tylko z czysto informacyjnym ?

 

Informacje podane na stronie muszą być łatwe i przystępne dla przeciętnego zjadacza Internetu. Żadnych mądrych i trudnych sformułowań - niestety tak działają media. Treść musi zrozumieć każdy. Z drugiej strony nie można przesadzić :) Informacje muszą być interesujące, trzeba podać konkretne przykłady - jaka domena była pierwsza, lista najstarszych domen, które wciąż funkcjonują w Internecie też kiedyś pojawiła się na di.pl - na pewno będzie ciekawym dodatkiem na taką stronę. Na okrasę trzeba podać jakieś największe transakcje na rynku domen - to działa na wyobraźnię i przyciąga.

 

wczoraj tez mialem problem z panelem w active, i ze zmiana dnsow - trzeba przeczekac

 

Jeśli problem gdzieś leży to nie w panelu, tylko w docelowych DNSach ;) Jeśli domena jest kierowana na inne DNSy oczywiście. Widzę natomiast, że PB nie zadbał o IDNa, o którego jednak zadbał Michał ;) Jeśli strona nie będzie miała IDNa to będzie co najmniej nieprofesjonalnie..

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgłosił bym się do tego, ale nie chciał bym zawalić terminu (a to już 15) bo trochę mam jeszcze do dokończenia projektów...

Jak petia przedstawi ten swój projekt, a grafika będzie okropna to ew. z tą grafiką się pomyśli :)

 

I proszę, nie stawiajcie tego na niczym darmowym - takie coś się nie pokaże w mediach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie za bardzo wiem jak pomoc tej inicjatywie... Nie znam sie na robieniu stronek. Moze ruch sie przyda?

 

to może na ten jeden dzien kazdy przekierowalby troche swojego ruchu na tą stronę - podanie takiej informacji dziennikarzom byloby woda na promocyjny mlyn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×