Jump to content
mlm

Nawet supporty nie znają odpowiedzi na to pytanie

Recommended Posts

Witam was,

 

Od razu napiszę, że sprawa może nie być lekka do rozwiązania ale też nie piszę, że będzie lekka ;)

 

Jestem abonentem domen sejf.eu i latarka.eu

 

Domeny są zarejestrowane na aftermarket ale ich serwery zostały zmienione na sedo i tam też są na stronie parkingowej.

 

Niestety gdy wchodzę z moich komputerów na te dwie konkretnie domeny to od około miesiąca lub dłużej wyświetla się komunikat "nie można wyświetlić strony".

 

Sytuacja jest o tyle dziwna i kuriozalna, że support zarówno ten z sedo jak i aftermarket pisze, że im domeny się wyświetlają poprawnie. Jeden i drugi support pisał do mnie abym pousuwał ciasteczka, cache itp.

 

Przeskanowałem więc ccleanerem, usunąłem bezpośrednio w narzędziach przeglądarek historie i niestety nie wiele to dało, bo na żadnej z przeglądarek do dzisiaj- nie wyświetlają mi się strony parkingowe tych domen.

 

Jestem ciekawy, czy działa wam wyświetlanie stron parkingowych wyżej wymienionych domen wyświetlają się poprawnie i co widzicie na każdej z tych stron ? Widać odnośniki "skontaktuj się w sprawie kupna domeny" ?

 

 

No i najważniejsze, jak mogę rozwiązać problem aby wchodząc z moich komputerów mógł zobaczyć co wyświetlają te domeny ??? :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprawdź na whois.eu od kiedy domeny działają - wcześniej możliwe że am ich nie zarejestrowało a wisiały jako wolne,

możliwe że przekierunkowanie było nie ustawione.

 

Innych możliwości chyba nie ma.

 

Ja korzystam z parkingcrew i problemów z reklamami nie było.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sprawdź na whois.eu od kiedy domeny działają - wcześniej możliwe że am ich nie zarejestrowało a wisiały jako wolne,

możliwe że przekierunkowanie było nie ustawione.

 

Innych możliwości chyba nie ma.

 

Ja korzystam z parkingcrew i problemów z reklamami nie było.

 

Sejf.eu domene zarejestrowałem 2 lipiec 2012

Latarka.eu domenę zarejestrowałem 30 czerwiec 2012

 

 

PS:

Czy komuś wyświetla strony ?

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

c06f1c388f836196.jpg

 

200b1efb69144abe.jpg

 

Rozwiązanie: W ustawieniach połączenia internetowego zmień DNS na TP, Open DNS, lub Google. Zmień DNS-y połaczenia i naprawione.

Edited by master17
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

c06f1c388f836196.jpg

 

200b1efb69144abe.jpg

 

Rozwiązanie: W ustawieniach połączenia internetowego zmień DNS na TP, Open DNS, lub Google. Zmień DNS-y połaczenia i naprawione.

 

Dzięki ale inne domeny z końcówką eu wyświetlają mi się poprawnie... Więc myślę, że to nie w tym może być problem ?

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki ale inne domeny z końcówką eu wyświetlają mi się poprawnie... Więc myślę, że to nie w tym może być problem ?

 

A zmieniałeś kiedyś DNS-y połaczenia internetowego? Myślisz - nie w tym problem, a nawet nie próbowałeś.

 

Sprawa pierwsza - połacz się ze stronami swoimi na serwisach proxy:

 

http://bramka.proxy.net.pl/

 

http://www.bramka-proxy.pl/

 

http://bramka-proxy.pisz.pl/

 

http://bramkaproxy.eu/

 

- i proszę o odpowiedź, czy wyświetla sejf i latarka na podanych 4 stronkach proxy :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zmieniałeś kiedyś DNS-y połaczenia internetowego? Myślisz - nie w tym problem, a nawet nie próbowałeś.

 

 

Sprawa pierwsza - połacz się ze stronami swoimi na serwisach proxy:

 

http://bramka.proxy.net.pl/

 

http://www.bramka-proxy.pl/

 

http://bramka-proxy.pisz.pl/

 

http://bramkaproxy.eu/

 

- i proszę o odpowiedź, czy wyświetla sejf i latarka na podanych 4 stronkach proxy :)

 

Na pierwszej, trzeciej i czwartej stronie licząc od góry- wyświetlają się domeny ;)

Możesz łopatologicznie napisać, co mam zrobić aby to naprawić ? Za bardzo się nie znam na kompach itp...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, a czy to też może być problemem, że z niektórymi stronami długo się łączę ?

 

Tak. Domyślne DNS wybiera dla Ciebie twój dostawca internetu, ty możesz je ręcznie zmienić. Wybór kiepskich DNS może powodować, że na stronki się długo oczekuje. Wybór DNS takich marek, jak: TP, Google, Open DNS (ich adresy DNS są w sieci w sieci), może poprawić krótki czas oczekiwania na wczytanie się stron.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nie chciałbym czegoś spieprzyć bo potrzebuję dziś neta dlatego dam to zadanie mojemu koledze, który przyjdzie jutro do mnie a on w przeciwieństwie do mnie zna się lepiej ode mnie na czynnościach stricte informatycznych.

 

PS:

Master17, możesz śmiało wysyłać cv do supportu :D

Jak się spotkamy na jakimś MeetDomainers to nie zapomnij przypomnieć mi, że wiszę Ci piwko długo ważone... ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi wyświetla obie na parkingach sedo. Jak na mnie błąd jest w Twoim komputerze. Zalecam format :D

A jak złapiesz gumę w samochodzie, to zalecam złomowanie.

 

Oczywiście jak koledzy napisali - DNSy do zmiany i po sprawie. Wpisz sobie googlowskie DNSy: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozesz jeszcze sprawdzic jedna rzecz.. a nawet dwie..

1. sprobuj skorzystac z innej/alternatywnej przegladarki o ile masz taka albo mozesz miec na kompie (FF, Chrome)

2. zrob czystke w postaci ipconfig /flushdns - czyli sklikasz Start -> Run -> wpisujesz cmd i naciskasz enter -> w lini polecen wpisujesz: ipconfig /flushdns

 

oczywiscie opcja ze zmiana DNS zadziala

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. zrob czystke w postaci ipconfig /flushdns - czyli sklikasz Start -> Run -> wpisujesz cmd i naciskasz enter -> w lini polecen wpisujesz: ipconfig /flushdns

 

oczywiscie opcja ze zmiana DNS zadziala

 

Ale polecenia Flushdns prawdopodobnie nie ma na Win 7 i Win 8, jest tylko na Win XP (tak twierdzi microsoft.com) - i wtedy zabawa byłaby taka:

- usunąć, skasować, połaczenie internetowe,

- dodać na nowo skasowane połaczenie internetowe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale polecenia Flushdns prawdopodobnie nie ma na Win 7 i Win 8, jest tylko na Win XP (tak twierdzi microsoft.com)

 

Na wszystkich ponizej systemach da sie wyczyscic pamiec cache DNSow:

Windows 98/NT/2000/XP

Windows Vista / Windows 7

Mac OS X Flush DNS

Linux Flush DNS

http://www.whatsmydns.net/flush-dns.html

 

demo:

 

Windows 8 rowniez ma taka mozliwosc:

http://www.addictivetips.com/windows-tips/clear-windows-7-cache/

 

For Windows 8: On Start Screen, enable All Apps (right-click in empty area, and then select All apps from bottom of the screen). Now right-click Command Prompt tile, and select Run as administrator to launch CMD utility with administrative privileges.

cmd.png

Now, type ipconfig /flushdns and hit Enter.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie i Panie a może lepiej- Panie i Panowie :)))

 

problem jak był, tak i jest- nic nie pomogło :wacko:

 

Przypomnę, że mam router. Okazało się, że nie było w ustawieniach routera wpisanych żadnych dns-ów. Jest teraz u mnie znajomy i wpisał mi właśnie w ustawienia mojego routera dns-y Tpsa, wyczyścił pamięc cache dns i nadal domeny mi się nie wyświetlają...

 

Powiedźcie jeszcze ( to pytanie od mojego znajomego ), dlaczego zmiana dns-ów miałaby pomóc, skoro inne domeny z końcówkami eu normalnie się ładują a problem dotyczy tylko tych dwóch domen? sejf.eu i latarka.eu

 

 

Czekam na dalsze wskazówki, widzę, że wszyscy mamy tu niezłą zagadkę ... ??? <_<

 

PS:

To samo się dzieje na moim laptopie...

 

Master17- jesteś ??? Co powiesz teraz ? ;)

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawracasz kijem Wisłę - bo my mówiliśmy, wpisz w ustawienia Windowsa, a nie tylko routera.

 

A powiem tak:

- moja rada, dodatek FOXY PROXY do Firefoksa, gdy włączysz połaczenie PROXY i ci się wyświetli. Jak na bramkach proxy ci się wyświetlało, to i na połaczeniu PROXY również. Do FOXY PROXY walnij PROXY TP.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmień na routerze MTU na 1492. Pomoże na 99%, odpowiedź masz już podaną u mnie w poście, wystarczy że pogooglujesz trochę na ten temat i sobie poradzisz.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, więc tak: Zmiana wartości MTU na 1492 nie pomaga.Wpisanie w ustawienia Windowsa i routera nowych dns-ow TPSA, google też nic nie pomogła.

Przypuszczam, że mogę coś mieć nie tak z routerem, czyli mógł jakoś zablokować wyświetlanie tych dwóch domen.

Użytkownik limo poradził mi, żeby wpiąć kabel od neostrady bezpośrednio do kompa a nie przez router i tak też zrobię tylko najpierw muszę kupić nowy kabel bo ten co mam jest za krótki aby sięgnął do gniazdka.

W każdym bądź razie i tak dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Mówiłem, że nawet support nie znał odpowiedzi na tą zagadkę więc się nie dziwcie bo ja się też nie dziwię :)

 

W najgorszym przypadku jesli nie pomoże bezpośrednie podłączenie się przez kabel, to na te dwie domeny będę wchodził przez bramki proxy i już ^_^

Mam jeszcze nadzieję,że te dns-y też potrzebują jakiegoś czasu żeby się przestawiły ...

Niby błacha sprawa ale jak wkurzająca :wacko:

 

PS:

Po zmianie dns przynajmniej zauważyłem, że szybciej ładują mi się strony- chociaż to a może i "aż to" :)

Edited by mlm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro wczesniejsze rady nie pomagaja to jedyne co mi przychodzi jeszcze do glowy, to blokowanie przez cos w stylu adblocka.

Jesli z jakiegos korzystasz, to zmien paczke filtrow, albo wylacz i sprawdz czy rozwiazuje to problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×