Jump to content
Sign in to follow this  
nembutal

hosting az.pl - dodawanie domeny zewnętrznej

Recommended Posts

Są 3 kroki:

1. dodanie domeny w cpanel hostingu az.pl

2. Panel klienta az.pl:

Proszę przejść do zakładki Hosting (poziome menu) -> podmenu Hosting. Na liście hostingów przy hostingu, na którym dana domena ma być dodana, proszę wybrać opcję "Dodaj domenę do DNS" (kolumna Operacje).

3. ustawienie serwerów DNS na DNS az.pl w panelu gdzie utrzymywana jest domena

 

O ile kroki 1 i 3 wydają mi się znajome z innych hostingów to za cholerę nie rozumiem co to jest ten krok 2. Nie można nawet zobaczyć nigdzie tej listy domen "dodanych do DNS" (co jest już problemem samym w sobie).

Ktoś potrafi prosto wyjaśnić?

Edited by nembutal

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

O ile kroki 1 i 3 wydają mi się znajome z innych hostingów to za cholerę nie rozumiem co to jest ten krok 2. Nie można nawet zobaczyć nigdzie tej listy domen "dodanych do DNS" (co jest już problemem samym w sobie).

Ktoś potrafi prosto wyjaśnić?

 

To jest specyfika AZ.pl . Kiedyś było tak:

 

2) napisz list do Admina o domenie zewnętrznej - on odpisywał ci: już Panu skonfigurowałem.

Dzisiaj listy domen dodanych do serwera nie wyświetla, ale to jest postęp, bo możesz to zrobić sobie samodzielnie, bez korespondencji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak AZ się trzyma:

 

- domeny są drogie, ale nie wszystkim to przeszkadza,

- fajny, webski kreator stron,

- nie sposób się oprzeć - w promocji hosting po 25 złotych.

 

Moim zdaniem, firma jest fajna. Czasami potrzeba jednak do nich zadzwonić, wtedy mówią, proszę problem opisać w e-mailu.

Taka specyfika, że czasami potrzeba porozmawiać e-mailowo, lub telefonicznie.

 

A gdzie indziej rozdają domeny za 0 złotych i hostingi za 25 ? Plus inne promocje, jak rabat 50 złotych, do wydania na usługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

 

Krok 2 ( jednorazowa operacja ) wymagany jest tylko dla domen zarejestrowanych u innych Rejestratorów w przypadku, gdy domeny te mają być utrzymywane na serwerach DNS AZ.pl - krok ten parkuje (konfiguruje) domeny na serwerze DNS AZ.pl. Lista domen spoza AZ.pl, a w zasadzie możliwość zarządzania konfiguracją DNS tych domen dostępna jest w cPanel funkcja "DNS Edycja rekordów" na koncie hostingowym do którego została dodana domena.

 

W przypadku utrzymywania domen na własnych serwerach DNS nie ma potrzeby wykonywania kroku 2.

 

Jeśli mogę w czymś jeszcze pomóc, proszę o informacje:)

 

Pozdrawiam

 

Kamila Sitek

 

Asystentka Dyrektora AZ.PL

Edited by ksitek
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×