Jump to content
Guest Anubis

Bałagan w AZ

Recommended Posts

Guest Anubis

Witam

 

Czy ktoś ostatnio boryka się z jakimiś problemami z przechwytywaniem w AZ.pl?

 

Kilka dni temu wrzucałem w AZ.pl listę domen do przechwycenia. Pojawił się komunikat odnośnie kilku domen że nie są usunięte w NASK i nie można ich zgłosić do przechwycenia. Zwykle ufałem mechanizmowi w ich firmie jednak tym razem coś mnie tknęło by sprawdzić WHOIS dla tych domen. Okazało się, że komunikat jest fałszywy, a domeny wygasały (i wygasły).

 

Zgłosiłem ten błąd telefonicznie. Czy został naprawiony? Nie mam pojęcia.

 

Jednak to nie koniec. Dzisiaj zalogowałem się do panelu klienta by sprawdzić czy coś się złapało przez weekend. Wchodzę w "Domeny zlecone do przechwycenia" i się okazało, że domeny które dodałem przed weekendem z wyższym priorytetem, zniknęły z listy. Nie było ich też zarówno w "Przechwycone" ani w "Nieprzechwycone". Sprawdziłem WHOIS i jedna z domen jest już zarejestrowana (w AZ!)), druga została złapana przez mniej popularnego łapacza, a trzecia wylądowała w Dropped. Reszta jest jeszcze możliwa do przechwycenia i została już poprawnie (i ponownie) dodana przeze mnie do zamówień.

 

Polecam sprawdzać na dniach dokładnie maile i komunikaty z AZ gdyż wyraźnie panuje tam jakiś bałagan w ostatnich dniach.

Edited by Anubis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem chyba w piątek (albo w czwartek) taki problem, że trzy (z trzech dodanych do przechwycenia) domen pojawiły się w moim panelu administracyjnym (zakładka "przechwycone") ale z notatką "nie zrealizowano". Pierwszy raz miałem z czymś takim do czynienia i napisałem do nich co jest grane. Odpisali, że mieli jakieś kłopoty techniczne, a wszystkie trzy domeny zostały dla mnie przechwycone -_-

 

Dzisiaj (chyba około 13-ej) chciałem dodać na gorąco jedną domenę do przechwycenia (która była na liście wygasających o godz. chyba 13.05 czy jakoś tak), niestety system tak długo mielił, aż w końcu wyskoczył "error 500" co widuję w az.pl kilka razy w tygodniu minimum, no i nie udało się dodać tej domeny do przechwycenia :(

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem w czwartek od rana problemy z dodawaniem do przechwycenia. Błąd systemowy czy coś takiego... Później zniknięcie z 'przechwyconych' mimo przechwycenia, ale ostatecznie wszystko zakończyło się poprawnie. W tym czasie też padł dns.pl i w ogóle trudno było cokolwiek robić z domenami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od 29.11.2012 czekam na zmianę DNS dla 200 domen, tzn usunąłem je z parkingu, przekierowałem na az.pl (co potwierdza whois) i ustawiłem przekierowania maskowane dla każdej z nich - nie działa. BOK przekazał to programistom i poproszono mnie o czekanie na odpowiedź. Więc czekam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć

gdzie na stronie az.pl jest informacja

o wysokości prowizji za sprzedaż domen na giełdzie domen az.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli się nie mylę: "3% opłaty administracyjnej dla AZ.pl." za http://domeny.az.pl/regulamin-gieldy-domen.html

 

Witam

dokładnie informacja o opłacie administracyjnej znajduje się w Regulaminie Giełdy Domen.

Promocja "0zł opłaty administracyjnej i prowizji na Giełdzie Domen AZ.pl" zakończyła się 31.12.2012r.

http://www.az.pl/domeny-regulaminy-promocje-domeny_pid_261.html

 

Pozdrawiam

 

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranking uzytkownika na stronach ofertowych domen nie jest aktualizowany wcale ( oznaczone symbolami -gwiazdka, kwadrat,kolko) jak rowniez ilosc wystawionych domen na gieldzie

Macie wiele innych " kwiatkow "na gieldzie i nie tylko ale nie bede o nich na razie wspominal bo na pe

Sprawdzalem z kilkoma znajomymi ktorzy posiadaja domeny w az.pl lecz maja to samo .ilosc domen w profilu uzytkownika podana jest sprzed parunastu tygodni . premium i aftermarket aktualizuja wszystkie dane na biezaco , Panstwo az.pl podwyzszac prowizje za sprzedaz domen na gieldzie do 5,5% to raczej taak ale aktualizacja danych niestety nie. Zreszta tak jak ze wszystkim , aktualizacja regulaminu w trakcie promocji itd (prawda Pani Kamilu ?).

wno sznownym panstwu nie zalezy na ich wyeliminowaniu . Swiadczy to jedynie o waszym podejsciu do uzytkownikow .

warto zajmowac sie haselkami w wyszukiwarce wolnych domen typu

domena .de- Achtung ! domena niemiecka

.asia Zdobadz rynki azjatyckie itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranking uzytkownika na stronach ofertowych domen nie jest aktualizowany wcale ( oznaczone symbolami -gwiazdka, kwadrat,kolko) jak rowniez ilosc wystawionych domen na gieldzie

Macie wiele innych " kwiatkow "na gieldzie i nie tylko ale nie bede o nich na razie wspominal bo na pe

Sprawdzalem z kilkoma znajomymi ktorzy posiadaja domeny w az.pl lecz maja to samo .ilosc domen w profilu uzytkownika podana jest sprzed parunastu tygodni . premium i aftermarket aktualizuja wszystkie dane na biezaco , Panstwo az.pl podwyzszac prowizje za sprzedaz domen na gieldzie do 5,5% to raczej taak ale aktualizacja danych niestety nie. Zreszta tak jak ze wszystkim , aktualizacja regulaminu w trakcie promocji itd (prawda Pani Kamilu ?).

wno sznownym panstwu nie zalezy na ich wyeliminowaniu . Swiadczy to jedynie o waszym podejsciu do uzytkownikow .

warto zajmowac sie haselkami w wyszukiwarce wolnych domen typu

domena .de- Achtung ! domena niemiecka

.asia Zdobadz rynki azjatyckie itd.

Witam serdecznie Drogich Forumowiczów !

 

 

Przede wszystkim dziękuję za przekazane uwagi, bowiem wszlelkie uwagi są dla Nas bardzo pomocne.

Chciałabym poinformować, że skrypt aktualizujący dane nie odświeżał rankingów :( zostało to już poprawione i wgrane, a widoczne zmiany pojawią się w dniu jutrzejszym.

 

Przepraszamy za utrudnienia.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szanowna Pani upłynął tydzień od Pani obietnic lecz dane nie zostały wprowadzone . Profil uzytkownika i wszystkie dane o ilości

wystawionych przez niego domen na gieldzie , ilości domen przechwyconych, ilosci domen kupionych nadal nie są zaktualizowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie wogóle nigdzie się nie wyświetla, czy przechwytuje czy nie, dobrze że meile dostaję i czytam info czy przechwyciło, jak nie przechwyci to meila też nie mam :D

odkąd AZ zmieniło w zeszłym roku wygląd strony to na węch połowe operacji przeprowadzam. Musze się logować wylogowywać, żeby zobaczyć szczegóły ofert specjalnych itp. Informacje w pomocy to porażka.

Przy okazji pytanie dlaczego "konta wieczyste" można utworzyć rejestrując domeny pojedyńczo? bo z formularza hurtowego pozwala założyć tylko jeden hosting i to momentami losowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

 

Dziękujemy za zgłoszenie, opisany przypadek użytkownika "bwm" wyjaśniamy z programistą.

 

Odnośnie wpisu użytkownika "deros" chciałabym poinformować, że jeżeli mowa o kroku 1 , to w tym miejscu dodajac hosting wieczysty dodaje sie on do domeny głównej, która byla wyszukiwana. Reszte kont wieczystych można dodac w koszyku pojedynczo.

Nie przewidywaliśmy bowiem sytuacji, w której ktos hurtowo będzie rejestrowal domeny wraz z wieczystymi kontami (np. 50 domen ) :)

 

 

W przypadku dodatkowych pytań, służę pomocą.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale przydałaby się wzmianka, o tym w pomocy, gdzie jest opisane konto wieczyste, jak również jakaś wzmianka o tym, że można zaparkować inne domeny na hostingu wieczystym ;)

 

Ale, do przechwytów to mogłaby być jakaś mała informacja, że nie przechwyciło.

Dziś miałem informacje, że przechwyciło 2 z 5 zleconych (te dwie mam informację w zamówieniach że mam do opłaty) z 3 nie wiem co się stało więc sprawdziłem we whois.pl i faktycznie 2 złapała konkurencja ;) a jedną AZ.pl i pytanie za 100 pkt, gdzie ta domena? podejrzewam, że z pewnością na giełdzie bo więcej osób zgłosiło przechwycenie. Ale czy nie da się tego gdzieś napisać? czy muszę sam szukać co się dzieje z domenami? bo przy przechwytywaniu pięciu domen to jeszcze spokojnie;) ale nie wyobrażam sobie takiego szukania przy 100 domenach.

 

Czy na giełdzie można edytować jakoś ustawienia? tzn. ustawiłem domenę na giełdę niestety bezterminowo z opcją nie przedłużam abonamentu... i tu leży problem, bo jednak wolałbym przedłużyć, ale bez usunięcia domeny z giełdy jest to bezsensu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ale przydałaby się wzmianka, o tym w pomocy, gdzie jest opisane konto wieczyste, jak również jakaś wzmianka o tym, że można zaparkować inne domeny na hostingu wieczystym ;)

 

Ale, do przechwytów to mogłaby być jakaś mała informacja, że nie przechwyciło.

Dziś miałem informacje, że przechwyciło 2 z 5 zleconych (te dwie mam informację w zamówieniach że mam do opłaty) z 3 nie wiem co się stało więc sprawdziłem we whois.pl i faktycznie 2 złapała konkurencja ;) a jedną AZ.pl i pytanie za 100 pkt, gdzie ta domena? podejrzewam, że z pewnością na giełdzie bo więcej osób zgłosiło przechwycenie. Ale czy nie da się tego gdzieś napisać? czy muszę sam szukać co się dzieje z domenami? bo przy przechwytywaniu pięciu domen to jeszcze spokojnie;) ale nie wyobrażam sobie takiego szukania przy 100 domenach.

 

Czy na giełdzie można edytować jakoś ustawienia? tzn. ustawiłem domenę na giełdę niestety bezterminowo z opcją nie przedłużam abonamentu... i tu leży problem, bo jednak wolałbym przedłużyć, ale bez usunięcia domeny z giełdy jest to bezsensu!

Drogi użytkowniku " deros"

 

Proszę o wskazanie nazwy domeny o którą prosiłam w korespondencji priv, wówczas powyższy przypadek wyjaśnimy indywidualnie:)

 

 

P.s. ustawienia na Giełdzie można edytować w zakładce giełda domen > moje oferty > więcej > nie przedłużam abonamentu, oddam po kosztach.Po odhaczeniu opcji "nie przedluzam" możliwe będzie odnowienie domeny.

 

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Droga Pani nie ma u mnie w panelu nic takiego. Na giełdę mogę wejść po wylogowaniu, a jak się zaloguję to przenosi mnie do Panelu gdzie mam wszystkie swoje domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Booooże! AZ jest takie daremne, że głowa boli... Chciałem wziąć udział w aukcji pewnej domeny, klikam "Zalicytuj" przenosi mnie do zamówienie na koszt 24,60zł, ponieważ aukcja ma status, aukcji SPECJALNEJ... Opłaciłem to, bo zależało mi na domenie. Wybrałem płatność online za pomocą Dotpay żeby przelew doszedł od razu, płatność przyjęta i wszystko super. Po 15min dostaję mejla, że kasa została zaksięgowana, więc znowu loguję się do panelu AZ, szukam domeny, licytuję. JEB!! znowu to samo, znowu każą zapłacić 24,60, bo to aukcja specjalna, wiec kombinuję, co się tu dzieje?! Szukam w zamówieniach, a tam ciągle nieopłacone... Piszę do typa, na czacie online, a on odpisuje, że nie zajmuje się tym i żebym próbował się jutro kontaktować w godzinach 8-18;/// Aukcja kończy się o 12 rano, a ja nie będę miał dostępu do komputera ani internetu więc zależało mi na tym, żeby zalicytować od razu. Zajebista firma, tylko pogratulować. W panelu jestem na minusie 24,60, a domena przejdzie mi koło nosa. Ciekawe, czy oddadzą kasę, którą im wysłałem na rzecz aukcji SPECJALNEJ.

 

 

Jestem mega wściekły na tą daremną firmę. Mają jeden wielki burdel! No, nie popuszczę tego. Mogłem mieć wymarzoną domenę i dupa. Nie polecam tej firmy, omijajcie szerokim łukiem, takie krzaki powinno się wyrywać.


Pozdrawiam,

Kacper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem podobną sytuację, z tym, że ja szybko się nie poddawałem i dołączałem na wszystkie sposoby... Przy którejś opcji przelewu się udało, później zwrócili za wszystkie dołączenia za które kasa została pobrana. Drugim razem niestety nie zdążyłem i straciłem możliwość licytacji w aukcji domeny na której mi zależało. Otrzymałem rekompensatę. Jak widać AZ.pl nie zależy na bieżącym naprawianiu błędów... A potem dzwonią zdziwieni dlaczego wytransferuje się wszystkie domeny po upłynięciu 5 dni... Ten panel nadaje się tylko do śmietnika. Błędy, brak intuicji od zawsze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

może mi ktoś napisać co AZ wyprawia? domena, o którą pytam informacji nie dostałem, i pewnie nie dostanę przez 5 dni... za to wchodzę do panelu i widzę cuda...

Dodanie do przechwycenia domeny 001.bydgoszcz.pl (Oczekujemy na wpłatę)
  • Nie realizowane
-
  • 2013-04-24 10:07:41
  • -
0.00 pln 0.00 pln

Brak

 

Skąd takie coś się u mnie wzięło?

nie logując się na AZ da się złożyć zamówienie :o

i to na Twór z nie tej planety?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×