Jump to content
pb

Świąteczne zmiany w premium.pl!

Recommended Posts

wszystko ok, tylko jednego nie lapie. Zakladajac ze jako jedyny dodalem domene do przechycwnia i znalazl sie ktos inny kto byl zainteresowany kupnem tej domeny za te 500 zl to czy ja mam mozliwosc licytowania sie z takim gosciem? czy tylko dostaje informacje ze ktos sobie kupil ta domene za500 zl a ja zostaje z niczym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

wszystko ok, tylko jednego nie lapie. Zakladajac ze jako jedyny dodalem domene do przechycwnia i znalazl sie ktos inny kto byl zainteresowany kupnem tej domeny za te 500 zl to czy ja mam mozliwosc licytowania sie z takim gosciem? czy tylko dostaje informacje ze ktos sobie kupil ta domene za500 zl a ja zostaje z niczym?

 

Niech mnie pb albo Interson poprawi, ale zawsze było tak, że jeśli dodasz domenę jako jedyny do przechwycenia to nie ma w ogóle aukcji (więc nie będzie żadnej możliwości wykupu takiej domeny) tylko domena jest od razu dla Ciebie zarejestrowana, raczej nie zmienili tego.

 

Tutaj widać jak wygląda taka aukcja "po nowemu" - https://premium.pl/nowe-media.pl (3 osoby, możliwość wykupu za 3 x 500 zł netto = 1500 zł netto po kliknięciu w przycisk). Ale jest też adnotacja:

 

Aukcja została ograniczona jedynie do osób, które złożyły wcześniej zamówienie przechwycenia domeny. Pozostali zainteresowani mogą skorzystać z opcji Kup Teraz, która dostępna jest do 24 godzin przed zakończeniem aukcji lub do czasu osiągnięcia 50% tej kwoty w drodze licytacji.

 

Czyli tej domeny nie będzie można już kupić (przez Kup Teraz), a tylko wylicytować jeśli zostanie mniej niż 24 godziny do zakończenia aukcji lub (w przypadku tej domeny) licytacja przekroczy 750 zł netto. W sumie bardzo sensowne - zarówno pierwsze jak i drugie. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

dezerter, jedna osoba przechwyciła domenę = nie ma aukcji. Minimalna cena KT to 1000 PLN. Inna sprawa że gdy spadnie naprawdę dobra domena (a takie przechwytuje ~10 osó B) przykładowo pendrive.pl został zlicytowany za 5 305 zł, optymalniej byłoby od razu kliknąć KT wynoszące 5000 PLN (a ma być to niby karna opłata), dodając do tego bonusowe punkty można powiedzieć że Premium zmienia warunki gry ;)

 

Pamięta ktoś ile osób licytowało skupzlota.pl? Domena osiągnęła cenę 15 500 PLN a wątpię czy liczba licytujących przekroczyła 31...

Edited by Adelard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punktów bonusowych nie można wykorzystywać przy Kup Teraz. W przypadku tej aukcji, przy cenie 1100 zł brutto (894 zł netto, ponieważ była to ostatnia oferta przed terminem 24-godzin), ktoś musiałby skorzystać z opcji Kup Teraz w wysokości 11 000 netto (13 530 brutto). Jak widać pominięcie domeny na liście do przechwycenia może być w części przypadków bardzo drogie.

 

To oczywiście tylko przykład, ponieważ wtedy działały na giełdzie inne zasady oraz nie wiemy ile byłoby zamówień na domenę, gdyby aukcje były zamknięte. Mimo wszystko tak wygląda przykład, który podałeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] Minimalna cena KT to 1000 PLN. [...]

 

To chyba nie jest jakiś wielki problem skoro obecnie spada bardzo niewiele domen (bez opcji), które opłaca się zakupić na aukcji za 1000 zł lub jego wielokrotność.

 

Moim zdaniem dzięki takiemu posunięciu będzie można wylicytować w kwotach kilkadziesiąt - kilkaset zł (a takie są najczęstsze kwoty licytacji i są to często i tak bardzo opłacalne zakupy) o wiele korzystniej domeny niż przy poprzedniej, dużo tańszej możliwości dołączania do aukcji przez osoby, które nie dodały domen do przechwycenia.

 

Czyli z punktu widzenia kupujących / licytujących jest to pozytywna zmiana. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

IV. Przechwytywanie

 

Osoby, które nie dodały domeny do przechwycenia, będą miały jedynie możliwość skorzystania z opcji Kup Teraz w cenie obliczonej wg wzoru (ilość zamówień * 500 zł netto).

 

 

Czy osoby dodające domeny do przechwycenia odpowiednio wcześniej też będą mogły korzystać z KupTeraz?

 

 

Odnośnie procentowego liczenia dzierżawy, to dla mnie byłoby nie do przyjęcia ujednolicenie % dla wszystkich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamięta ktoś ile osób licytowało skupzlota.pl? Domena osiągnęła cenę 15 500 PLN a wątpię czy liczba licytujących przekroczyła 31...

 

Adelard, pomijasz ważny element tego mechanizmu. Z opcji Kup Teraz nie można skorzystać, gdy do końca aukcji zostało mniej niż 24 godziny. Praktycznie wszystkie większe kwoty rozgrywają się nawet nie tyle w ostatnim dniu, co w ostatniej godzinie. Tym samym osoba, która chce skorzystać z tej opcji musi często zaryzykować kwotą kilkadziesiąt razy wyższą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adelard, pomijasz ważny element tego mechanizmu. Z opcji Kup Teraz nie można skorzystać, gdy do końca aukcji zostało mniej niż 24 godziny. Praktycznie wszystkie większe kwoty rozgrywają się nawet nie tyle w ostatnim dniu, co w ostatniej godzinie. Tym samym osoba, która chce skorzystać z tej opcji musi często zaryzykować kwotą kilkadziesiąt razy wyższą.

 

Nie wiem jak jest w Premium.pl, ponieważ nie często udaje mi się tam coś przechwycić, ale w AM było tak, że za dołączenie do aukcji użytkownicy dostawali bonus z kwoty tego, który "przychodził na gotowe". Czy w Premium.pl część z tej kwoty trafia do userów, którzy wyselekcjonowali domenę dodając do przechwycenia, przez co spóźnialski nie musi tracić czasu na przeglądanie spadów. Czy jest może tak, że userzy robią brudną robotę przeglądając spady i całość KupTeraz zgarnia premium.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie procentowego liczenia dzierżawy, to dla mnie byłoby nie do przyjęcia ujednolicenie % dla wszystkich domen.

 

Mi także takie rozwiązanie średnio pasuje, zdecydowanie wolałbym, aby dodatkowo była możliwość ustawiania kwoty za dzierżawę indywidualnie dla każdej z domen. Ostatecznie wszystko zależy bowiem od wartości domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy osoby dodające domeny do przechwycenia odpowiednio wcześniej też będą mogły korzystać z KupTeraz?

 

 

Odnośnie procentowego liczenia dzierżawy, to dla mnie byłoby nie do przyjęcia ujednolicenie % dla wszystkich domen.

 

Tak, opcja Kup Teraz jest dostępna dla wszystkich. Co do dzierżawy to przyjęliśmy (szukając złotego środka), że cena dzierżawy jest proporcjonalna do ceny Kup Teraz (co wydaje się logiczne, chociaż łatwo sobie wyobrazić sytuacje, w których tak nie jest). Dlatego bardziej skłonni jesteśmy do umożliwienia wyłączania dzierżawy dla konkretnych domen (wtedy zainteresowany może złożyć zapytanie), niż do umożliwienia ustawiania różnych cen. Najbliższe tygodnie pokażą, jakie będą potrzeby użytkowników, ponieważ rozwiązań problemu widzę przynajmniej kilka.

Edited by Interson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi trochę przeszkadza pokazywanie listy netto i brutto przy np: 100 domenach z ceną KT dostaję oczopląsu i gubię się na liście. Może opcja gdy najedziemy na cenę netto to pokaże się brutto, albo pogrubienie.

Reszta na wielki plus.

 

premiumlista.png

 

Uploaded with ImageShack.us

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duży +

 

Sprzedaż na raty:

 

Brakuje mi osobnego potraktowania domen z różną ceną KT. Otóż jeśli nie przeszkadza mi ustawienie ilości rat na 20 przy domenach z ceną KT powyżej 10k to sytuacja gdy ustawiając taką opcję równocześnie muszę się liczyć z "dziubaniem" domeny za 2k w 20 ratach jest zniechęcająca [EDIT] a równocześnie zadowalałyby mnie w tej sytuacji np. 2 raty.

 

[EDIT 2]

Ten formularz można rozgryźć na dwa sposoby:

- zrobić osobne opcje dla domen z danych zakresów cenowych

- dodać do istniejącego formularza obok check-boxu (2, 5, 10, 20 rat) i obok listy z % kolejną listę rozwijaną pt. "Wyłącz dla domen z ceną KT:" i teraz np. przy opcji "2 raty" wybieramy z listy rozwijanej "do 1000".

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drodzy forumowicze! :wub:

 

Mam wielką przyjemność poinformować Was o najnowszych zmianach w premium.pl. Są to zmiany, na które wiele osób czekało i dołożyliśmy wszelkich starań, by wszystkie oczekiwania spełnić w stu procentach. Poniżej skrót najważniejszych zmian:

 

I. Zmiana cen na giełdzie na ceny netto

 

Dotychczas wszystkie operacje na giełdzie odbywały się w kwocie brutto, zaś wartość netto była wyliczana od tej kwoty na podstawie obowiązującej stawki VAT. W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem polskimi domenami ze strony firm zagranicznych, wraz z wprowadzeniem nowego systemu fakturowania, wprowadziliśmy na giełdzie ceny bazowe odzwierciedlające wartość netto domeny, oraz towarzyszącą im informację o cenie brutto zależnej od stawki podatku VAT obowiązującej dla danego podmiotu. Więcej informacji o wynikających z tego zmianach znajdziesz tutaj: https://premium.pl/article/view.html?id=60

 

 

Jak to się ma do odpowiednich przepisów prawnych? Bo rozumiem, że dotyczy to wszystkich, tak? Czyliz arówno osób fizycznych nie będących przedsiębiorcami, jak i firmy?

 

http://www.firma.gofin.pl/17,2,119,100011,ceny-netto-i-brutto-w-umowach.html

 

Dla konsumentów tylko ceny brutto

Przedsiębiorcy w relacjach z konsumentami mają obowiązek posługiwania się cenami brutto, stosownie do ustawy o cenach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów stoi na stanowisku, że posługiwanie się cenami netto w umowach zawieranych z konsumentami stanowi praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów polegającą na uchybieniu obowiązku udzielenia konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji. Konsumentem jest osoba fizyczna dokonująca czynności prawnej w celu niezwiązanym bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to się ma do odpowiednich przepisów prawnych? Bo rozumiem, że dotyczy to wszystkich, tak? Czyliz arówno osób fizycznych nie będących przedsiębiorcami, jak i firmy?

 

Na przyszłość polecam zajrzeć do serwisu aby wiedzieć o czym się pisze. ;-) Przy każdej cenie jest wyraźnie podana wartość brutto. W kroku płatności jest ZAWSZE podana kwota brutto, jaka zostanie odliczona z salda. Rzetelność, uczciwość i przejrzystość zawsze była i nadal jest dla nas priorytetem.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

W kroku płatności jest ZAWSZE podana kwota brutto, jaka zostanie odliczona z salda.

 

Jest nawet napisana słownie kwota brutto. ;)

 

Mam pytanie - czemu ma służyć np. na tej ofercie https://premium.pl/taniupominek.pl (nie moja domena) są takie pola "Wyłączone opcje (włącz):", ale po kliknięciu na to przenosi do ustawień własnych opcji dzierżawy i rat. Po co to jest na czyichś domenach? Również po wylogowaniu z serwisu (jako niezalogowany) jest ta opcja, która kieruje wtedy na logowanie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso, obstawiam że jest to najzwyklejsze niedopatrzenie i to powiadomienie nie powinno się wyświetlać w ogóle (o ile nie jesteś właścicielem danej domeny).

 

Nie do końca rozumiem jeszcze nowe zasady przechwytywania i w przeciwieństwie do Thomaso nie potrafię dopatrzyć się w nich żadnego zysku dla użytkowników serwisu (w przeciwieństwie do premium które może mieć z tego spory profit o ile ktoś nie wytrzyma presji i kliknie KT ;))

 

Kiedy Premium wprowadzi DNSSEC? Może dla Polaków to nieprzydatna nowość ale zachodni klienci chcą korzystać z tej funkcjonalności - a to wymaga przeniesienia .pl do OVH :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thomaso, obstawiam że jest to najzwyklejsze niedopatrzenie i to powiadomienie nie powinno się wyświetlać w ogóle (o ile nie jesteś właścicielem danej domeny).

 

Jutro poprawimy.

 

Nie do końca rozumiem jeszcze nowe zasady przechwytywania i w przeciwieństwie do Thomaso nie potrafię dopatrzyć się w nich żadnego zysku dla użytkowników serwisu (w przeciwieństwie do premium które może mieć z tego spory profit o ile ktoś nie wytrzyma presji i kliknie KT ;))

 

Jeśli cofniemy się w czasie i przestrzeni do wątku, w którym parę osób narzekało na możliwość dołączania do aukcji, to korzyści widać gołym okiem - brak podbijania/przebijania przez użytkowników, którzy nie dodali domeny do przechwycenia. Zmiana została zaprojektowana przede wszystkim z myślą o użytkownikach i po przestudiowaniu ich uwag do poprzedniego systemu aukcji domen przechwyconych. Osobiście widzę sporo korzyści dla użytkowników i mało dla serwisu, no ale każdy ma inny punkt patrzenia. ;-)

 

Co do dnssec to jest to funkcja absolutnie marginalna, dotychczas widziałem 2, może 3 podpisane domeny. Nawet NASK swoich nie podpisał. Tak że dopóki popyt nie sprawi, że koszty wdrożenia będą co najmniej neutralne, nie myślę nawet o opłacalności - raczej tej funkcji nie wprowadzimy.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przyszłość polecam zajrzeć do serwisu aby wiedzieć o czym się pisze. ;-) Przy każdej cenie jest wyraźnie podana wartość brutto. W kroku płatności jest ZAWSZE podana kwota brutto, jaka zostanie odliczona z salda. Rzetelność, uczciwość i przejrzystość zawsze była i nadal jest dla nas priorytetem.

No więc zajrzałem i widzę:

 

bruttobrutto.png

 

i nie rozumiem, któa cena jest która :o

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×