Jump to content
pb

Świąteczne zmiany w premium.pl!

Recommended Posts

Po szczegółowym zapoznaniu się, generalnie wszystkie wprowadzone w ramach Mikołajkowej aktualizacji zmiany w Premium.pl uważam za jak najbardziej udane.

Mam jednak jeden postulat, który dla mnie jest niezmiernie istotny - chciałbym prosić, aby obok obecnie dostępnej możliwości ustawienia ceny miesięcznej dzierżawy wyrażonej jedną wartością procentową od cen Kup Teraz dla wszystkich domen, była również możliwość dodatkowego ustawienia cen dzierżawy dla poszczególnych domen wyrażonych kwotowo i niezależnie od ceny Kup Teraz. Myśle, że wprowadzenie takiej zmiany nie byłoby dla developerów Premium.pl dużym problemem i nie zajęłoby zbyt wiele czasu, a w sposób znaczący rozwinęłoby możliwości związane z dzierżawą.

Pamiętam o podniesionym w tym temacie argumencie, że "przecież dbanie o aktualność cen Kup Teraz w portfolio jest już i tak czasochłonne", ale jeśli ktoś nie ma na to czasu, aby dla wybranych domen ustawić oprócz cen Kup Teraz również cenę miesięcznej dzierżawy (czyli wypełnić jedno dodatkowe pole) lub przyjął inny model biznesowy, w którym nie jest to istotne, to zawsze może przecież pozostać przy wartości procentowej od ceny Kup Teraz dla wszystkich swoich domen.

 

Gdyby udało Wam się wprowadzić możliwość własnego definiowania ceny dzierżawy, byłby to dla mnie (i myśle, że nie tylko) bardzo duży prezent na Nowy Rok 2013 :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgłoś w kanale sugestii, postaram się uzyskać jakieś zmiany w tym zakresie, które nie będą kolidowały z odgórnymi założeniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma. Będą. Nie wiemy kiedy. Wyjaśniłem to już w rozmowie prywatnej i nie wydaje mi się, żeby pisanie o tym w każdym temacie miało w czymkolwiek pomóc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgłoś w kanale sugestii, postaram się uzyskać jakieś zmiany w tym zakresie, które nie będą kolidowały z odgórnymi założeniami.

 

Zgłosiłem sugestię, z góry dziękuję za poświęcony czas i wszelkie starania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Nie ma. Będą. Nie wiemy kiedy. Wyjaśniłem to już w rozmowie prywatnej i nie wydaje mi się, żeby pisanie o tym w każdym temacie miało w czymkolwiek pomóc.

Myślę, że gdy tylko dzisiejsze zmiany lekko okrzepną, a więc gdzieś za tydzień.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej napisałem, otrzymałeś więcej informacji w rozmowie prywatnej. Jak warto zauważyć, odbyła się ona nieco później. Jak sam widzisz zmian dochodzi naprawdę sporo, nie da się wprowadzić ich wszystkich na raz. Jednocześnie zmiany, o które prosisz, są od 2 tygodni praktycznie gotowe do wdrożenia, a jednak nadal brakuje tych kilku godzin, aby uznać całość za gotowe do wgrania.

 

Wymuszanie zmian może mieć tylko taki efekt, że będą po prostu słabsze. Mniej dopracowane, mniej rozwinięte, gorzej spełniające oczekiwania. Skoro wstrzymujemy się z ich wdrożeniem, to jest ku temu powód, a powodem jest oczywiście chęć zachowania odpowiedniej jakości.

 

Tydzień, dwa, może i więcej. Nie jestem w stanie powiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Interson

 

Piszesz że od 2 tygodni są praktycznie gotowe do wdrożenia, a dalej że wprowadzenie ich "na już" spowoduje że będą mniej dopracowane, mniej rozwinięte itp.

 

Następnie że brakuje kilku godzin by uznać całość za gotową do wgrania, a a dalej że "tydzień, dwa, może i więcej".

 

Ciekawe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Interson

 

Piszesz że od 2 tygodni są praktycznie gotowe do wdrożenia, a dalej że wprowadzenie ich "na już" spowoduje że będą mniej dopracowane, mniej rozwinięte itp.

 

Następnie że brakuje kilku godzin by uznać całość za gotową do wgrania, a a dalej że "tydzień, dwa, może i więcej".

 

Ciekawe.

 

To jak zabawa z nitrogliceryną - niby jest, ale trudniej przenieść (trzeba zachować ostrożność przynajmniej ;-)), rozsądny człowiek woli to zrobić bezpieczniej, nic bez pośpiechu, aby czasem nie było mieszanki wybuchowej ;-) Trudno mi nie zrozumieć Intersona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wytłumaczenie jak sprawa będzie wyglądała w przypadku gdy:

Moja firma nie jest plątnikiem VAT (wystawiam rachunki), klient kupi domenę w premium i wybierze opcje z fakturą.

Jak wówczas ja rozliczę się z premium? Jaka kwota trafi na moje konto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wytłumaczenie jak sprawa będzie wyglądała w przypadku gdy:

Moja firma nie jest plątnikiem VAT (wystawiam rachunki), klient kupi domenę w premium i wybierze opcje z fakturą.

Jak wówczas ja rozliczę się z premium? Jaka kwota trafi na moje konto?

 

Dla firm niebędących płatnikamki VAT przygotowaliśmy specjalny typ konta, jednak każdy kto nie określił tego przy rejestracji (opcja jest dostępna od niedawna) musi zgłosić chęć zmiany do supportu. Dla Twojego konta już to ustawiłem (teraz). Od tego momentu, kupujący ma wybór czy chce otrzymać fakturę od premium.pl, czy rozliczyć się z Tobą bezpośrednio - w tym drugim przypadku nie jest doliczany VAT. Jeśli wybierze fakturę od premium.pl, wówczas na saldo otrzymasz kwotę netto pomniejszoną o prowizję (np. przy zakupie za 1000 zł netto / 1230 zł brutto i prowizji 2% - otrzymasz na saldo 980 zł) i wgrywasz do panelu rachunek na taką kwotę (980 zł) wystawiony dla premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Dla Twojego konta już to ustawiłem (teraz) ...

Dzięki. Przyznam się, że na tego typu rozwiązanie w rozliczaniu czekałem od długiego czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla firm niebędących płatnikamki VAT przygotowaliśmy specjalny typ konta, jednak każdy kto nie określił tego przy rejestracji (opcja jest dostępna od niedawna) musi zgłosić chęć zmiany do supportu. Dla Twojego konta już to ustawiłem (teraz). Od tego momentu, kupujący ma wybór czy chce otrzymać fakturę od premium.pl, czy rozliczyć się z Tobą bezpośrednio - w tym drugim przypadku nie jest doliczany VAT. Jeśli wybierze fakturę od premium.pl, wówczas na saldo otrzymasz kwotę netto pomniejszoną o prowizję (np. przy zakupie za 1000 zł netto / 1230 zł brutto i prowizji 2% - otrzymasz na saldo 980 zł) i wgrywasz do panelu rachunek na taką kwotę (980 zł) wystawiony dla premium.pl.

 

W którym momencie klient ma możliwość takiego wyboru sposobu rozliczenia w przypadku dzierżawy domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybór pojawia się:

- w przypadky dzierżawy z poziomu oferty: od razu po kliknięciu "Dzierżawa" na stronie oferty

- w przypadku dzierżawy inicjowanej przez właściciela domeny: od razu po kliknięciu "szczegóły" na liście ofert dzierżawy

W obu przypadkach typ rozliczenia można jeszcze zmienić przed ostatecznym potwierdzeniem (na ekranie podsumowania i płatności).

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanie: jak sprzedaję domenę na raty np. 5 rat po 200 PLN to fakturę VAT wystawiam co miesiąc na około 200 PLN brutto, czy już w pierwszym miesiącu wystawiam fakturę za sprzedaż łączną jako całość 1000 PLN (minus prowizja), a spłata następuje co miesiąc w ratach ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Mam pytanie: jak sprzedaję domenę na raty np. 5 rat po 200 PLN to fakturę VAT wystawiam co miesiąc na około 200 PLN brutto, czy już w pierwszym miesiącu wystawiam fakturę za sprzedaż łączną jako całość 1000 PLN (minus prowizja), a spłata następuje co miesiąc w ratach ?

 

Dołączam się do pytania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sprzedajesz na 5 rat po 200 zł netto, to co miesiąc wystawiasz fakturę (zawierającą pozycję) na 190 zł netto (200 minus prowizja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzierżawa czy raty będą mogły być na zbiorczej fakturze wystawianej dla premium.pl na koniec miesiąca czy trzeba będzie co miesiąc wystawiać osobną fakturę dla nich a osobną dla sprzedaży?

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po sprzedaży domeny - co konkretnie napisać na fakturze wystawionej dla Premium (tak, żeby nie świecić później oczami przed urzędnikami z US, przy ewentualnej kontroli)?

Temat był tu już wałkowany wielokrotnie (co na fakturze itp) i raczej zgadzano się co do tego, że nie piszemy "sprzedaż domeny", bo de facto nie można sprzedać czegoś, czego się nie posiada itd. Pb zalecał: cesja usługi utrzymywania domeny (i tak też pisałem na fakturach przy sprzedażach bezpośrednich). Natomiast z BOK Premium otrzymałem na w/w pytanie odpowiedź: pisać "sprzedaż domeny ........ .pl" (co nie do końca mnie przekonuje, stąd niniejszy wpis). Z kolei na fakturach od premium figuruje - bodajże - sformułowanie (np): prowizja za zbycie nazwy domeny (nawiasem mówiąc to sformułowanie wydaje się być bardziej bezpieczne od "sprzedaż domeny", bo jest mniej jednoznaczne, a więc pozostawia większe pole manewru w kwestii interpretacji).

Wobec powyższego - proszę o (jeśli to możliwe) jednoznaczną odpowiedź na w/w.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sprzedaż" jest ok, można też napisać np. "Nabycie nazwy domeny asdfghjkl.pl", tak nazywa się pozycja na fakturach od premium.pl oraz na załącznikach do faktur miesięcznych generowanych przez system (jak już masz profil zaufany i wystawiasz faktury w cyklu miesięcznym, to wystarczy że napiszesz "sprzedaż domen wg załącznika" bez rozdrabniania się na poszczególne pozycje). Jeśli napiszesz "Cesja usługi utrzymania domeny" to też będzie ok. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Sprzedaż" jest ok, można też napisać np. "Nabycie nazwy domeny asdfghjkl.pl", tak nazywa się pozycja na fakturach od premium.pl oraz na załącznikach do faktur miesięcznych generowanych przez system (jak już masz profil zaufany i wystawiasz faktury w cyklu miesięcznym, to wystarczy że napiszesz "sprzedaż domen wg załącznika" bez rozdrabniania się na poszczególne pozycje). Jeśli napiszesz "Cesja usługi utrzymania domeny" to też będzie ok. ;-)

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mogę polecić od strony prawnej to osobiście za sprzedaż domeny piszę na fakturze: "Zbycie prawa do nazwy domeny internetowej np. XYZXYZ.pl"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak często weryfikujecie wgrywane dokumenty sprzedaży w celu uwolnienia zablokowanych środków?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że niepostrzeżenie zostały wdrożone "proste formularze oferty", należy tylko przekierować domenę na adres np.:

https://sklep.premium.pl/targimoto.pl

Brak jest jakiejkolwiek możliwości wpływu na wyświetlane pola w formularzu chyba, że coś przeoczyłem w panelu?

 

Inna zmiana in minus, na którą premium raczej nie miało do końca wpływu - to zniknęcie widgeta "promowane oferty" ze strony głównej home.pl po ostatniej zmianie layout'u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×