Jump to content
pb

Świąteczne zmiany w premium.pl!

Recommended Posts

zalogowalem sie w sklepie premium aby zlozyc oferte i ostatni krok jaki pojawil sie to

 

Krok 6 z 6: dokonaj wpłaty.

 

Po uiszczeniu kaucji Twoja oferta zostanie przesłana do sprzedającego.

Kwota do zapłaty: XXX,00 PLN.

 

 

nie wiem, czy to jest dobre rozwiazanie....zycie pokaze, ja tymczasem rezygnuje z wplaty...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko przy pierwszej ofercie. Dalszy proces negocjacji przebiega bez wpłat. Na koniec następuje dopłata lub automatyczny zwrot na konto (jeśli po odrzuceniu w ciągu 24h nie nastąpi inna propozycja). Dzięki temu 100% ofert ze sklepu jest gwarantowana.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście inwestorzy nadal mogą negocjować między sobą bez kaucji. Sklep służy głównie do transakcji z KK i jak już wspominałem można z niego zrezygnować, jeśli zasady tam przyjęte są dla kogoś problemowe. Przepraszam za post pod postem, mobilna wersja nie wspiera edycji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chcialem zobaczyc jak przebiega taki proces zakupu przez KK,

mam nadzieje ze bedziecie monitorowac proces skladania ofert przez KK...czyli ilu nie zdecyduje sie na krok 6...lub bedzie zwlekalo z wplata w prcesie negocjacji a nie juz finalizacji transakcji....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekaw kto przeleje 30k przez operatora płatności stronie, która jest tak prosta, że aż za prosta. Strona, której trzeba przelać kwotę inną niż za książkę czy zabawkę nie posiada nawet logo. Może jest to ułatwienie funkcjonalne, ale jeżeli chodzi o zaufanie to jako KK miałbym chyba opory mimo solidnej stopki.

 

Inne zmian, które były na wczorajszej prezentacji zdecydowanie na plus.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rafał, na pewno masz rację. Myślę, że nawet standardowo wyglądający sklep musi posiadać wiele elementów budzących zaufanie, nad którymi będziemy intensywnie pracowali. Za krótki czas będzie można zobaczyć wydanie, które nie będzie generowało żadnych wątpliwości co do wiarygodności.

 

Z drugiej strony myślę, że od kilku lat zbyt skrajnie podchodzimy (inwestorzy) do KK, momentami uznając ich za przechodnia na targu, którego koniecznie musimy zaczepić i mamy 30 sekund na dokonanie sprzedaży. Domeny to nie produkt, który masowo ściągamy z półek hipermarketu. Jeśli przychodzi ktoś, kto chce za nią zapłacić 30 tysięcy, to przede wszystkim będzie mu zależało na jak najwygodniejszym przejściu tego stresującego procesu. Nie ważne czy będzie to premium.pl, czy sklep.premium.pl - i tak zweryfikuje właściciela serwisu. Jako operator sporej giełdy domen wiemy, że mnóstwo klientów końcowych po wejściu na giełdę domen nie ma zielonego pojęcia od czego zacząć, a co dopiero na czym skończyć. Często kończy się to po prostu tym, że odkładają decyzję na później i.. nie wracają.

 

W pocie czoła pracujemy nad tym, żeby inwestorzy mogli inwestować, a klienci końcowi kupowali domeny w odpowiednich cenach, nie korzystając z dostępności ofert d2d. Z powodu zbyt dynamicznego rozwoju rynku role te zostały silnie zaburzone, negatywnie oddziałując nie tylko na wizerunek inwestorów, ale przede wszystkim na cenach domen.

 

Chcemy więc przywrócić transakcje na właściwe tory i zamiast agresywnego ataku tysiącami ofert w skrajnie niskich cenach, będziemy komunikowali do klienta argumentami, które w najbliższym czasie będą silnie związane ze sklepem premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko przy pierwszej ofercie. Dalszy proces negocjacji przebiega bez wpłat. Na koniec następuje dopłata lub automatyczny zwrot na konto (jeśli po odrzuceniu w ciągu 24h nie nastąpi inna propozycja). Dzięki temu 100% ofert ze sklepu jest gwarantowana.

 

Mam pytanie - jakiej wysokości jest taka kaucja i czy jest ona stała czy zależy od kwoty składanej oferty?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaucja to dokładnie pierwsza oferta w negocjacjach/aukcji. Sprzedający ma od razu środki na koncie.

 

Dobry pomysł na to, aby zapobiec nieopłacaniu ofert tylko, że nie wiem czy to dobrze działa, bo sprzedałem podczas konferencji we Wrocławiu domenę (a wtedy już był raczej ten nowy system ze sklepem) i ona nie jest do tej pory opłacona.

 

Stąd moje pytanie o wysokość wpłaconej kaucji i jaki procent był to złożonej oferty.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz o sprzedaży samemu-sobie? Jeśli nie, to mógł kupić inwestor (przez giełdę, bez kaucji). W przypadku negocjacji, jeśli nie została zaakceptowana pierwsza oferta, kupujący musi dopłacić brakującą kwotę. Najlepiej napisz do obsługi albo do mnie na PW, a sprawdzimy czy gdzieś leży faktycznie problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówisz o sprzedaży samemu-sobie? Jeśli nie, to mógł kupić inwestor (przez giełdę, bez kaucji). W przypadku negocjacji, jeśli nie została zaakceptowana pierwsza oferta, kupujący musi dopłacić brakującą kwotę. Najlepiej napisz do obsługi albo do mnie na PW, a sprawdzimy czy gdzieś leży faktycznie problem.

 

Mówię oczywiście o prawdziwej sprzedaży, nie żadnej testowej, ale faktycznie - domena mogła być kupiona przez giełdę, a nie sklep, wtedy kaucja nie obowiązuje. Nazwę domeny wysłałem na PW.

 

EDIT: @Interson dziękuję za wyjaśnienia. Do osób czytających - domena była sprzedana na giełdzie, a nie w sklepie, więc wszystko zadziałało poprawnie, była sprzedana po prostu w standardowym systemie giełdy czyli bez kaucji i wtedy jest termin 5 dni na opłacenie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kaucji też pisałem na forum. Z taką opcją funkcjonowała nazwa.pl na początku (nie wiem jak teraz), ale przez to nie negocjuję żądnych domen, choć co pewien czas pojawia się ciekawe.

 

Zapomniałem właśnie napisać o tym w poprzednim poście. Często klienci potrzebują czasu na zgromadzenie gotówki i gromadzenie jej w ciemno jest bez sensu. Ponadto nazwa.pl przetrzymała moje środki ponad miesiąc a domeny nie otrzymałem, o czym też już pisałem.

 

Jeżeli znajdę funkcją, którą usuwa kaucje w panelu premium.pl to od razu z niej skorzystam. Jestem przekonany, że to znacznie obniży liczbę ofert. Nie wspomnę o dodatkowych problemach księgowych. W wolnej chwili postaram się dać więcej argumentów potępiających tę zmianę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnośnie ostatnich zmian w premium: zauważyłem, że z wyników wyszukiwania zniknęły domeny prezentowane w formie ofert sprzedaży, wyszukiwarka wyrzuca tylko te dostępne do sprzedaży na aukcjach. Wpisuję np. jakąś swoją domenę wystawioną na sprzedaż (oferta sprzedaży) - i nie ma jej w wynikach wyszukiwania (dotychczas - przed wdrożeniem sklepu - była). To przejściowe, czy tak już będzie? Bo jeśli tak już będzie - to chyba nie jest zmiana na lepsze? Jeśli potencjalny KK wejdzie na giełdę premium i korzystając z wyszukiwarki wpisze interesującą go frazę, zgodną np. z jakąś moją ofertą sprzedaży - nie kupi mojej domeny, bo nie wyświetli mu się ona w wynikach wyszukiwania. Rozumiem, że teraz, aby dotrzeć do konkretnej domeny, trzeba wpisać pełną nazwę w pasek adresu wyszukiwarki, bo z poziomu premium już się na domenę nie trafi? Czy można jakoś przywrócić poprzedni stan rzeczy (bo może to tylko kwestia zmiany jakichś ustawień w panelu, o których nie wiem)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TLDs - zapewne błąd, zgłoś do obsługi.

Zgłoszę. Dodam, że trochę namąciłem w swojej wypowiedzi, w skrócie chodzi o to, ze wyszukiwarka w ogóle nie zawęża wyników wyszukiwania do wpisanej frazy, tylko (domyślnie) wyrzuca wszystkie domeny dostępne na aukcjach (w kolejnej zakładce wszystkie dostępne w ofertach sprzedaży itd).

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli masz na myśli po prostu te zakładki, że w jednych są aukcje, w drugich oferty, trzecich przechwytywanie, funkcje? Tak to jest zrobione przynajmniej od pół roku. Być może nawet od roku, bo nie mogę sobie przypomnieć czasu wprowadzenia. Podyktowane było wydajnością przy wyszukiwaniu (przeczesywanie 4 różnych indeksów generowało duże spowolnienie i obciążenie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli masz na myśli po prostu te zakładki, że w jednych są aukcje, w drugich oferty, trzecich przechwytywanie, funkcje? Tak to jest zrobione przynajmniej od pół roku. Być może nawet od roku, bo nie mogę sobie przypomnieć czasu wprowadzenia. Podyktowane było wydajnością przy wyszukiwaniu (przeczesywanie 4 różnych indeksów generowało duże spowolnienie i obciążenie).

 

Chodzi o wyszukiwarkę na stronie głównej po lewej stronie - białe tło (napis szukaj domeny) - obok lupa.

Po wpisaniu np. frazy "ksiegowa" jeszcze tydzień temu pojawiały się moje domeny i podobne, a teraz pokazują się wszystkie zmieszane domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A więc tak jak wcześniej mówiłem - pewnie błąd, który zostanie szybko usunięty po zgłoszeniu do obsługi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o wyszukiwarkę na stronie głównej po lewej stronie - białe tło (napis szukaj domeny) - obok lupa.

Po wpisaniu np. frazy "ksiegowa" jeszcze tydzień temu pojawiały się moje domeny i podobne, a teraz pokazują się wszystkie zmieszane domeny.

No właśnie o to mi chodzi: okienko z napisem szukaj domeny i lupką po prawej stronie. Jak wpiszę np. kredyt - nie wyrzuca wyników dla "kredyt", tylko po prostu wyświetla WSZYSTKIE domeny wystawione na aukcjach, w innej zakładce wszystkie w ofertach itd. Jeszcze niedawno wyszukiwarka działała prawidłowo, dodam jeszcze, że domyślnie pokazywała wyniki dla danej frazy z zakładki "giełda domen" (czyli wyświetlało w pierwszej kolejności oferty sprzedaży domen wystawionych na giełdzie), a dopiero potem samemu można było wybrać np. aukcje, domeny do przechwycenia itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licytacja na aukcji domeny prosto ze strony sklepu (a tak się stanie jeśli wejście na domenę będzie prowadzić do sklepu i wtedy pierwsza z ikonek będzie prowadziła do aukcji) moim zdaniem jest aktualnie dość ciężka, bo:

- trzeba się osobno logować na premium.pl i sklep.premium.pl - jeśli jestem zalogowany na premium.pl to nie ma to znaczenia, bo na sklep.premium.pl pokazuje mnie i tak jako Gość (chyba, że się osobno zaloguję na sklep.premium.pl),

- jest również mechanizm kaucji, a dokładniej pobiera od razu pieniądze za pierwszą ofertę złożoną na aukcji - czyli wygląda na to, że jak jest najwyższa oferta 900 zł na aukcji, a zalicytuję swoją pierwszą ofertę 1000 zł to te 1000 zł przyblokuje mi serwis na poczet aukcji, mi pobrało akurat dużo mniejszą kwotę, bo 11 zł netto za przebicie oferty 1 zł netto na aukcji, ale nie wiedziałem o tym - jest napisane tylko w 5. kroku:

 

Czy potwierdzasz chęć złożenia oferty o maksymalnej wartości 11 PLN netto (13,53 PLN brutto) na domenę ....pl?

Rozliczenie transakcji: Faktura VAT od premium.pl (+23% VAT)

 

Nie ma słowa o kaucji tu, przychodzi tylko mail:

 

Zleciłeś zamówienie o nazwie "Kaucja na poczet pierwszej oferty w aukcji ....pl" w cenie 13,53 PLN.

 

a konto jest mniejsze o te 13,53 PLN (zamrożone środki, które widać w Finanse -> Podsumowanie konta).

 

- na sklepowej stronie aukcji jest tylko krótka informacja:

Trwa licytacja, w której bierzesz udział:

Prowadzisz

 

Zakończenie aukcji przewidziane jest na 25.02.2013 21:30.

 

i to wszystko.

 

Jest tylko okno do wprowadzenia kwoty, nie widać ani listy innych ofert ani innych kwot, które już padły na aukcji. Licytację w ostatnich minutach aukcji mógłbym w takiej sytuacji jako bardzo trudną, a zaufanie do licytacji, na której nie widać ofert innych oferentów (mogłyby być chociaż Licytujacy1, Licytujacy2 itd. jak jest na Sedo jeśli już unikać pokazywania profili kupujących na premium.pl) jako niskie.

 

Oczywiście sam mogę wejść na premium.pl i znaleźć taką domenę na listach czy w wyszukiwarce, ale chodzi mi o to, że dla kk licytacja może być tu dość trudna. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, trochę zaufanie przy obecnym kształcie spadnie ze strony KK - tak sądzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×