Jump to content
Sign in to follow this  
Sodeko

przechwycona przez am w panelu - Przechwycona w innym serwisie :

Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem , zlecilem do przechwycenia domene ktorej byłem pewien ze nikt nie bedzie przechwytywał , dzisiaj patrze i jest w nieprzechwyconych powód:

 

xxxxxxx.pl Przechwycona w innym serwisie :

 

Domena nie miala opcji i od wczoraj jej obecnym registrarem jest Dropped, data rejestracji:

godziny wieczorne 27.12.12.

 

Jak to mozliwe ? Mial ktos podobna sytuacje ?

 

Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś zlecił do przechwycenia, Dropped przechwycił, ale jeszcze nie została opłacona, więc rejestratorem jest nadal Dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś zlecił do przechwycenia, Dropped przechwycił, ale jeszcze nie została opłacona, więc rejestratorem jest nadal Dropped?

 

Nigdy nie uzywam teog lekkiego przechwytywania, wiec jak daje lekkie przechwycenie , ktos da normalne to on przechwytuje a ja juz nie jest dolaczony do licytacji ?

 

Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że tak właśnie jest - lekkie przechwytywanie to nie przechwytywanie, tylko próba rejestracji gdy domeną nie byli zainteresowani inni użytkownicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekkie to tylko próba rejestracji. Ale AM dawało kiedyś możliwość dołączenia do aukcji przechwyconych, jeśli łapało ją 2 lub więcej użytkowników to masz jeszcze szansę na wygranie licytacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekkie to tylko próba rejestracji. Ale AM dawało kiedyś możliwość dołączenia do aukcji przechwyconych, jeśli łapało ją 2 lub więcej użytkowników to masz jeszcze szansę na wygranie licytacji.

 

nie widze takie mozliwosci :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie widze takie mozliwosci :/

 

Żeby zobaczyć czy możesz dołączyć do aukcji musisz wpisać tę nazwę domeny w wyszukiwarce na głównej stronie AM (ale całą nazwę domeny, a nie tylko frazę). Przykładowo jak wpiszesz np. bystrzak.pl to jeśli jest aukcja to będziesz od razu na nią przeniesiony, wtedy po prawej stronie masz możliwość dołączenia do aukcji takiej domeny. Jeśli nie pojawi się nic to znaczy, że nie toczy się aukcja i nie możesz dołączyć. Dołączenie do aukcji kosztuje 100 zł.

 

Kiedyś była osobna zakładka z możliwością dołączania do aukcji i z listą wszystkich takich domen, ale niedawno były zmiany i została ona już usunięta.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie ma tej domeny wiec chyba byla to jedyna osoba ktora dodala domene do przechwycenia

 

Na 100%.

 

Ty dałeś lekkie przechwytywanie, a ktoś dodał zwykłe i wtedy przechwycenie domeny dla tej osoby miało większy priorytet niż Twój i domena trafiła do niego. Komunikat "przechwycona w innym serwisie" jest błędny, ale o ile pamiętam to praktycznie od zawsze (od samego startu) komunikaty AM (a wcześniej dropped.pl) po przechwyceniu domen mogły czasem rozmijać się z prawdą i nie należało się tym nigdy sugerować tylko sprawdzać whois. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie... nie piszcie głupot!

 

W AM i AZ (w Premium nie ma lekkiego przechwytywania nad czym ubolewam) nieważne czy lekkie czy zwykłe przechwytywanie, jak domena dodana jest do przechwycenia przez więcej niż jedną osobę to jest aukcja. I tutaj mamy tylko kwestię ceny startowej i pierwszeństwa oferty, mianowicie są następujące warianty:

 

A - lekkie B - zwykłe

B - 60 PLN

A - 0 PLN (możliwość licytacji)

niezależnie od czasu dodania domeny, zawsze zwykłe jest pierwsze z ceną startową 60 PLN

 

A - zwykłe B - lekkie

A - 60 PLN

B - 0 PLN (możliwość licytacji)

niezależnie od czasu dodania domeny, zawsze zwykłe jest pierwsze z ceną startową 60 PLN

 

A - zwykłe, B - zwykłe

zależnie kto dodał wcześniej, cena startowa 60 PLN

 

A - lekkie, B - lekkie

zależnie kto dodał wcześniej, cena startowa 30 PLN

 

 

EDIT:

Sodeko koniecznie pisz ticketa do AM w tej sprawie. Miałem takie dwa przypadki. Jeden to błąd systemu i po chwili dodali domenę do mojego konta pobierając odpowiednią kwotę. Drugi taki, że zapomnieli przedłużyć domeny innemu użytkownikowi (afera z przedłużeniami jakiś czas temu) i po przechwyceniu oddali mu ją licząc, że nikt się nie kapnie dając mylny komunikat "Przechwycona w innym serwisie", co jest przecież bardzo proste do sprawdzenia i podważenia.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto było się odezwać:

 

Witam,

 

Uprzejmie informuję, że domena xxxxxxxx.pl została dodana do Pana konta w cenie niskiego priorytetu przechwycenia. Domena została wcześniej przechwycona na Pana zamówienie, jednak w wyniku pewnego problemu nie została od razu dodana do Pana konta, zostało to już naprawione.

 

 

 

Pozdrawiam,

Krzysztof Szura

 

Moje konto zostało obciążone a domena dodana do konta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto było się odezwać:

 

 

 

Moje konto zostało obciążone a domena dodana do konta :)

 

Gratki :)

 

To teraz pochwal się co to była za domena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×