Jump to content
apze

Sugestie dla NASK

Recommended Posts

Witam,

 

w tym wątku proponuję wpisywać swoje pomysły, za i przeciw na zmiany w polityce NASKu dotyczącą rejestracji i utrzymywania domen.

 

Więc może zacznę ;)

 

- udostępnienie we whois pod czas stanu daty rejestracji

 

 

trwa postepowanie wyjasniajace dotyczace domeny XXXXX.pl

registrar: NASK

ul. Wąwozowa 18

02-796 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 3808300

info@dns.pl

 

utworzona: 2007.02.22 14:47:54

opcja: istnieje rezerwacja na nazwe domeny

 

 

- standardowo zmiana cen odnowien dla partnerów na 30zł - moim zdaniem to optimum :)

 

- nie wiem czy są minusy tego aby udostępniać dziennie na dns.pl liste wygasłych rezerwacji? Z jednodniowym wyprzedzeniem, tak aby był równe szanse na polowanie.

plusy: więcej zarejestrowanych domen oraz koniec spekulacji i rezerwacji po 30 razy tej samej domeny przez domeniarzy .

Osoba prywatna lub firma, która rejestruje jedną domenę dla siebie pilnuje oplat. Rezerwacje "w koło" są w większości przez domeniarzy.

 

- włączenie whois na porcie z blokadami:

1. Brak informacji o abonencie. Zapobiega tworzeniu bazy danych abonentów. brak możliwości kradzieży danych o abonentach.

2. Z ogólnym godzinnym limitem na odpytanie tej samej nazwy domeny np 10 zapytań na godzine o tę samą nazwe obojętnie z którego IP. Zapobiegnie to łapaniu domen po przez whoisa. A zerowa szansa jest na to, że tego samego dnia w tej samej godzinie 10 osób odpytuje tę samą domenę - chyba że to spad. Potem komunikat "informacje dostepne na whois.dns.pl" Tak aby nie zmienial się gdy domena przejdzie w stan "wolna" przez kilka minut.

Lub

Przypomne, że wszystkie dane będą i tak dstępne na dns.pl

Jest w tym jakaś wada?

 

 

 

 

Proszę bez OT i pytań jak co działa - od tego jest forum pytań i problemów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slyszalem, że NASK dba o to aby dane klientow nie wyplywaly z whois i dlatego wylaczono whois na porcie 43 :) i bardzo pieknie dalne klientow indywidualnych nie sa pokazywane sa nawet jesli register ma do nich dostep, ale jak firma rejestruje domene to dlaczego dane musza byc widoczne we whois? czy firma jest klientem drugiej kategorii? Rozumiem, ze Ustawa o ochronie danych osobowyc dotyczy tylko osob prywatnych, ale dlaczego nie dac takiego wyboru firma? Przeciez z danych kontaktowych firm tez mozna zrobic niezla ksiazke telefoniczna czy tez rozsylac im spam czy to w formie elektornicznej czy tradycyjnej z roznymi ofertami itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites
- włączenie whois na porcie z blokadami:

 

jak już wczesniej deklarowałem w marcu będzie WHOIS na porcie 43 bez danych abonenta, ale z datą/czasem rejestracji, z danymi registrara, info o opcji.

 

Slyszalem, że NASK dba o to aby dane klientow nie wyplywaly z whois i dlatego wylaczono whois na porcie 43 :rolleyes: i bardzo pieknie dalne klientow indywidualnych nie sa pokazywane sa nawet jesli register ma do nich dostep, ale jak firma rejestruje domene to dlaczego dane musza byc widoczne we whois? czy firma jest klientem drugiej kategorii? Rozumiem, ze Ustawa o ochronie danych osobowyc dotyczy tylko osob prywatnych, ale dlaczego nie dac takiego wyboru firma? Przeciez z danych kontaktowych firm tez mozna zrobic niezla ksiazke telefoniczna czy tez rozsylac im spam czy to w formie elektornicznej czy tradycyjnej z roznymi ofertami itp.

 

registrar ma dostęp bo jest formalnie umocowany do działania w imieniu i na rzecz klienta.

 

co do firm - to dane firm są dostępne publicznie... owszem, można zrobić książkę telefoniczną, więc mamy ograniczniki na WHOIS...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do uwagi apze zeby udostępnienie daty/czasu w whois podczas gdy trwa postepowanie wyjasniajace to OK - dobry pomysl - kupujemy go ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak już wczesniej deklarowałem w marcu będzie WHOIS na porcie 43 bez danych abonenta, ale z datą/czasem rejestracji, z danymi registrara, info o opcji.

registrar ma dostęp bo jest formalnie umocowany do działania w imieniu i na rzecz klienta.

Ciesze sie ze glos ludu zostal w koncu wziety pod uwage.

 

co do firm - to dane firm są dostępne publicznie... owszem, można zrobić książkę telefoniczną, więc mamy ograniczniki na WHOIS...

Tu nie chodzi o ograniczniki zapytan itp. itd. bo zrobienie w automatorze "skryptu" do kopiowania danych z whoisa firm tj. telefonow, adresow itp. to kwestia powiedzmy kilku tygodn,i gora dwoch miesiecy jak wyciagne wiekszosc danych firm. Token jak juz wspominalem nie jest tu zadnym problemem do tego wiekszosc klientow jest oznaczonych swoim ID wiec jeszcze bardziej jest to ulatwione. Wydaje mi sie ze danie wyboru tego typu jak czy chcesz aby dane firmy byly widoczne w whois: tak, nie nie jest czyms tragicznym... dane firm sa publiczne, ale de facto ustawodawca ogranicza sie do dokumentow tj. korespondencji, podawania takich danych na stronie firmowej, w korespondencji papierowej z klientamiitd. co wprost nie znaczy, ze w whois musza byc takie dane, a ten kto bedzie takie dane chcial uzyskac jesli nie beda widoczne zawsze mozne odpowiednia droga je uzyskac tak jak to ma miejsce z klientami indywidualnymi.

 

Zastanawiam sie czy ja mam caly czas upierac sie na to i tak bedziemy sie bawili przez pol rozku albo rok? Wydaje mi sie ze to co przedstawilem jest sensowne. Mysle, ze takie firmy, ktore przysylaluy na rozne adresu oferty specjalne wpisania do europejskiego katalogu jakiegos tam z poleceniem przelewu i jednoczesna umowa np. za 1 euro za pierwszy rok i potem 1000 euro rocznie gdzie umowa byla na 3 lata a szczegoly pisane drobnym drukiem braly dane miedzy innymi z whois i nie sadze, ze skoro ze 100 firm udalo im sie naciagnac 2 to nie oplacalo by im sie zaplacenie 1000 zl za wykonanie odpowiedniego skryptu do czytania tokena lub nawet zatrudnienia pracownika do wpisywania znakow z tokena ;). Tak czy owak moim skromnym zdaniem taka opcja jest niezbedna ja juz teraz dostaje kilkanascie telefonow z tygodniowo z ofertami kredytownp. 43 z WBK, ubezpieczen i innych ... mam dosc prawde mowiac.

 

Co do uwagi apze zeby udostępnienie daty/czasu w whois podczas gdy trwa postepowanie wyjasniajace to OK - dobry pomysl - kupujemy go ;)

10k mozecie przelac na moje konto :lol: mam podac numer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem saint dla czego się upierasz. Dane szczególowe i tak są dostępne na dns.pl

 

 

 

@endrju Data rejestracji w postępowaniu to na prawde dobry pomysł, zwiększenie szans zwykłym śmiertelnikom na zlapanie i odciążenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe, że kiedy kilka dni przed obniżką cen opcji postulowałem NASKowi ujawnienie czasu wygaśnięcia domeny, to odpowiedź była zdecydowanie na NIE, a argumentem było to, że do tej pory serwer NASK obciążają tylko łapacze domen, ale gdy czas uwolnienia domeny (choćby przybliżony) będzie jawny, wtedy potencjalnie wszyscy rejestratorzy rzucą się na domenę i obciążenie serwerów NASK będzie w tym krytycznym momencie dużo większe niż jest teraz.

 

Nie wiedzieć czemu, w ciągu kilku dni stanowisko NASK zmieniło się o 180 stopni, a teraz jeszcze godzina ma być widoczna nawet podczas postepowania wyjaśniającego ;) A przecież podstawowy fakt pozostaje bez zmian: znana godzina wygaśnięcia doberj domeny = o wiele więcej rejestratorów będzie odpytywać serwer NASK o tej godzinie niż teraz. Gdzie tu jakikolwiek sens?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak już wczesniej deklarowałem w marcu będzie WHOIS na porcie 43 bez danych abonenta, ale z datą/czasem rejestracji, z danymi registrara, info o opcji.

registrar ma dostęp bo jest formalnie umocowany do działania w imieniu i na rzecz klienta.

Ciesze sie ze glos ludu zostal w koncu wziety pod uwage.

 

co do firm - to dane firm są dostępne publicznie... owszem, można zrobić książkę telefoniczną, więc mamy ograniczniki na WHOIS...

Tu nie chodzi o ograniczniki zapytan itp. itd. bo zrobienie w automatorze "skryptu" do kopiowania danych z whoisa firm tj. telefonow, adresow itp. to kwestia powiedzmy kilku tygodn,i gora dwoch miesiecy jak wyciagne wiekszosc danych firm. Token jak juz wspominalem nie jest tu zadnym problemem do tego wiekszosc klientow jest oznaczonych swoim ID wiec jeszcze bardziej jest to ulatwione. Wydaje mi sie ze danie wyboru tego typu jak czy chcesz aby dane firmy byly widoczne w whois: tak, nie nie jest czyms tragicznym... dane firm sa publiczne, ale de facto ustawodawca ogranicza sie do dokumentow tj. korespondencji, podawania takich danych na stronie firmowej, w korespondencji papierowej z klientamiitd. co wprost nie znaczy, ze w whois musza byc takie dane, a ten kto bedzie takie dane chcial uzyskac jesli nie beda widoczne zawsze mozne odpowiednia droga je uzyskac tak jak to ma miejsce z klientami indywidualnymi.

 

Zastanawiam sie czy ja mam caly czas upierac sie na to i tak bedziemy sie bawili przez pol rozku albo rok? Wydaje mi sie ze to co przedstawilem jest sensowne. Mysle, ze takie firmy, ktore przysylaluy na rozne adresu oferty specjalne wpisania do europejskiego katalogu jakiegos tam z poleceniem przelewu i jednoczesna umowa np. za 1 euro za pierwszy rok i potem 1000 euro rocznie gdzie umowa byla na 3 lata a szczegoly pisane drobnym drukiem braly dane miedzy innymi z whois i nie sadze, ze skoro ze 100 firm udal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do uwagi apze zeby udostępnienie daty/czasu w whois podczas gdy trwa postepowanie wyjasniajace to OK - dobry pomysl - kupujemy go ;)

 

 

Witamy ,

 

 

po wojażach Panie Andrzeju :D

 

A skoro NASK nieco "otworzył" się na sugestie rynku to może

"kupcie" jeszcze ten pomysł z publikacją wygasajacych domen

( mam cichą nadzieje , że dożyje tego dnia ;) )

i dorzućcie jeszcze do tych "cudów na marzec" cenę odnowienia

- no może byc od kwietnia (ewentualnie)- w kwocie 40 Pln netto

czyli 80% bonusa dla registrarów , tak na próbe do końca roku

i uspokoi sie odpytywania .

Opcja + new reg. = (+ -) odnowienie i jedziemy do 1,5 mln

do końca roku !

Poprostu .pl sie "zaopcjują" i ruszą funkcjonalne i regionalne :lol:

 

Podkreślam ,ze to moje osobiste zdanie co do scenariusza wydarzeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie wiem saint dla czego się upierasz. Dane szczególowe i tak są dostępne na dns.pl

 

Dziendobry nazywam sie XY z banku/towarzystwa ubespieczoniowego/firmy telekomunikacyjnej/firmy uslugowej itd. Z czy rozmzawiam z Panem - AB? - Nie - Aha bo ja chcialam/ chcialem przedstawic Panu oferte (tu dluga lista czego to nie oferuja) - Nie jestem zainteresowany Wasza oferta. Skąd macie moj numer? - Z internetu - A gdzie konkretnie? i czy macie zgode na wykorzystwanie go do celow marketingowych lub przedstawiania oferty handlowej? - Nie wiem. Ale, ale ... my nie musimy ... bo, bo ... (i tu zaczyna sie mieszanie) - Prosze wiecej nie dzwonic - Tak juz zaznaczam w komputerze - Dowidzenia - (odpowiedzi brak sluchawka odlorzona

 

Jesli mail bym wypisac tu liste firm/bankow itp., ktore do mnie dzwonia kazdego dnia w roznych sprawach to chyba na jednej stronie nie starczy miejsca ... poza tym mimo, ze przez telefon zapewniaja mnie, ze nie beda dzwonic wiecej robia to pernamentnie kilkadziesiat razy w ciagu miesiaca.

 

Poza tym chodzi mi o danie mi opcji albo pokazac w whois albo tak jak z klientami indywidualnymi wcale czy to na stronie czy na whois na porcie 43.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taki, że ludzie nie będą obciążać serwera jeszcze bardziej przez "ściąganie" całego whois i sytuacja będzie bardziej sprawiedliwa dla ogółu.

Nie będą obciążać tak bardzo serwera WHOIS, to fakt. Ale znając czas zwolnienia domeny będą o wiele bardziej obciążać (o tej godzinie) serwer EPP. A rzekomo działania NASK miały zmierzać przede wszystkim do odciążenia tegoż.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie będą obciążać tak bardzo serwera WHOIS, to fakt. Ale znając czas zwolnienia domeny będą o wiele bardziej obciążać (o tej godzinie) serwer EPP. A rzekomo działania NASK miały zmierzać przede wszystkim do odciążenia tegoż.

Lepiej żeby registrarzy się klonowali i podwyższali łączną ilość zapytań?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witamy ,

po wojażach Panie Andrzeju ;)

 

A skoro NASK nieco "otworzył" się na sugestie rynku to może

"kupcie" jeszcze ten pomysł z publikacją wygasajacych domen

( mam cichą nadzieje , że dożyje tego dnia ;) )

i dorzućcie jeszcze do tych "cudów na marzec" cenę odnowienia

- no może byc od kwietnia (ewentualnie)- w kwocie 40 Pln netto

czyli 80% bonusa dla registrarów , tak na próbe do końca roku

i uspokoi sie odpytywania .

Opcja + new reg. = (+ -) odnowienie i jedziemy do 1,5 mln

do końca roku !

Poprostu .pl sie "zaopcjują" i ruszą funkcjonalne i regionalne :lol:

 

Podkreślam ,ze to moje osobiste zdanie co do scenariusza wydarzeń.

 

Niektóre rejestry publikują tą listę. Publikacja jej w Polsce na pewno zwiększy liczbę rejestracji. Na samą myśl o tym, że dziś gdzieś tam w .pl spadło 10 domen, które są warte rejestracji i nikt (lub przynajmniej ja) nie wie o tym ciarki mi przechodzą. Marnotractwo :D

Jestem za.

 

 

Gdyby NASK pełnił w połowie rolę dropped czyli publikował np co godzinę listę wszystkich spadów skończyło by się też pytanie po dnsach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej żeby registrarzy się klonowali i podwyższali łączną ilość zapytań?

Klonowaniu się rejestratorów mają zapobiegać inne obostrzenia (czy skutecznie - zobaczymy).

 

W odpowiedzi na mój email z propozycją ujawnienia godziny wygaszenia domeny, NASK pisał w styczniu iż gwałtowne skoki ruchu na serwerze w godzinie zwolnienia się dobrej domeny miałyby o wiele gorszy wpływ na stabilność systemu niż stały, ale przewidywalny ruch (odpytywanie przez cały dzień). Co jest zrozumiałe (a przynajmniej wtedy było).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale skoro mamy najdrosze domeny w sensie utrzymania to zapewne stac Nask na takie maszyny, ktore beda w stanie obslugiwac taki ruch ... ostatecznie moga zrobic kolejkowanie jak kupbilet.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo, to koszt serwerów liczy się w liczbach bezwzględnych, a nie według średniej pensji w danym kraju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do uwagi apze zeby udostępnienie daty/czasu w whois podczas gdy trwa postepowanie wyjasniajace to OK - dobry pomysl - kupujemy go ;)

 

 

To moze w ramch tych "zakupow pomyslow" jeszcze jeden a mianowicie kiedy NASK zacznie stosowac takie same reguly do wszytskich domen ?;)

Bez roznicy domena zarejestrowana w NASK i u partnera .Dlaczego na chwile obcena domeny zarejestrowane w NASK sa inaczej traktowne ?

Czy nie byloby czytelnie, ze domena ktora expiruje w NASKu spada tak samo jak inne i jest zawieszan jak inne ? Kiedy ten pomysl zostanie kupiony ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To moze w ramch tych "zakupow pomyslow" jeszcze jeden a mianowicie kiedy NASK zacznie stosowac takie same reguly do wszytskich domen ?;)

Bez roznicy domena zarejestrowana w NASK i u partnera .Dlaczego na chwile obcena domeny zarejestrowane w NASK sa inaczej traktowne ?

Czy nie byloby czytelnie, ze domena ktora expiruje w NASKu spada tak samo jak inne i jest zawieszan jak inne ? Kiedy ten pomysl zostanie kupiony ?

Bardzo dobry pomysł, ja także tego nie rozumię. Domeny powinny być traktowane tak samo. Powysyłać faktury do wszystkich zaległych domen i po miesiącu wszystkie usunąć. Potem było by z górki i na bierząco ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo dobry pomysł, ja także tego nie rozumię. Domeny powinny być traktowane tak samo. Powysyłać faktury do wszystkich zaległych domen i po miesiącu wszystkie usunąć. Potem było by z górki i na bierząco ;)

 

Było już o tym mówione – „klienci NASK płacą więcej (200 zł netto – przyp. pb), dlatego też ich domeny są objęte szczególną pieczą” (cytat niedokładny). Wg mnie ma to sens i wcale nie oczekuję wielkich zmian w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadam ogólnie:

 

1. sam czas rejestracji nie rozwiązuje problemu - stąd oprócz tego mamy: niższą cenę opcji, żądamy kaucji/gwarancji bankowej zamiast weksla na "dzień dobry", domeny spadają w ciągu 15 minut od (czas ekspiracji + 15 dni) - dlatego nasze działania są "cztero-torowe" - sama data/czas nie pomogłaby nam w takim stopniu jak połączenie tego z w/w rozwiązaniami

 

2. cieszy mnie troska o serwery NASK, ale statystycznie wychodzi że znając datę rejestracji zamiast odpytywać średnio przez 12 godzin, wystarczy średnio 7.5 minuty aby złapać domenę - ale nie zamierzam tłumaczyć się więcej dlaczego NASK ułatwił życie ludziom :rolleyes:

 

3. w WHOIS na 43 nie będzie danych Abonenta...

 

4. zasad usuwania domen obsługiwanych w NASK nie planujemy zmieniać

 

5. lista spadających domen - jest to coś godnego przemyślenia...

 

6. co do marnowania się ciekawych nazw to atrakcyjna jest lista domen o które ludziska pytają a domen tych w DNS nie ma (NXDOMAIN) to każdy może dogadać się z dostawcą Internetu i poprosić o zestawienie z jego sieci listy odpytań o domenę które nie istnieją - wiem że w UK tak się praktykuje - poproście więc Aster, TP, Netie czy kogoś innego dużego o takie dane - może wam to sprzedadzą... oczywiście mówimy tutaj o dużych dostawcach Internetu i to tylko z Polski - bo wtedy takie dane statystyczne będą miały wartość...

 

7. i żeby nie zmieniać "reguł w trakcie gry" to nie obniżamy w tym roku ceny za renew...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5. lista spadających domen - jest to coś godnego przemyślenia...

Świetnie!

 

W ogóle to rejestr .pl jest chyba jednym z najbardziej otwartych na sugestie userów na świecie za co jestem pełen podziwu. Ciekawe czy jakikolwiek inny rejestr też jest tak kontaktowy elastyczny :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
cieszy mnie troska o serwery NASK...

Powiedzmy, że od stanu serwerów NASK bardziej martwi mnie to, iż stanowisko NASK ulega tak przeróżnym i szybkim zmianom. Jednego dnia NASK opowiada się przeciwko ujawnieniu godziny, argumentując iż byłoby to szkodliwe dla serwerów (i przedstawiając argumenty na poparcie tegoż), a już za kilka dni godzina owa zostaje ujawniona, i znów argumentem jest to że teraz owo ujawnienie będzie dla serwerów korzystne. Proszę wybaczyć, ale niewątpliwie świadczy to o pewnej nieprzewidywalności działań NASK. Oczywiście, NASK ma prawo ujawniać i ukrywać dowolne informacje we WHOIS, ale zmienianie zdania w taki sposób budzi niepokój, iż są to decyzje podjęte dość chaotycznie. Czy rzeczywiście są - nie wiem, po prostu z zewnątrz tak to wygląda.

 

Natomiast abstrahując od tej kwestii, ujawnienie godziny jest przede wszystkim korzystne dla mnie :rolleyes: Zresztą dlatego własnie takie rozwiązanie zaproponowałem już 26 stycznia. Łapiąc (i sprawdzając równocześnie) kilkadziesiąt domen dziennie, mam ze zrozumiałych względów mniejsze szanse niż rejestrator-łapacz, który zaczaja się na tylko jedną domenę. Znając godzinę i mogąc o tej godzinie sprawdzać tylko tę jedną, konkretną domenę, staniemy znowu naprzeciwko siebie jak równy z równym (a raczej jak pięciu równych z równym :P ), czyli szanse na złapanie przeze mnie domeny wzrosną.

 

BTW, czy uruchamiając ponownie WHOIS na porcie 43 z informacjami o stanie domeny, NASK nie boi się powtórki ataku botnetów (które, jak powszechnie wiemy, używane były przede wszystkim do przechwytywania domen poprzez ciągłe sprawdzanie ich statusu, a nie do wyciągania danych abonentów)?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3. w WHOIS na 43 nie będzie danych Abonenta...

Nie chodzi tylko o dane na 43, ale takze na stronie dnsu... wydaje mi sie, ze wystarczy dac taka opcje: Chcesz aby twoje / twojej firmy dane byly widoczne w bazie whois? ( ) Tak ( ) Nie. Zalatwia to sprawe w calosci.

 

5. lista spadających domen - jest to coś godnego przemyślenia...

Oby na mysleniu sie nie skonczylo ...

 

7. i żeby nie zmieniać "reguł w trakcie gry" to nie obniżamy w tym roku ceny za renew...

A w ktorym jesli moge zapytac? w 2012? Nie przesadzajmy bo zostaniemy ogrodnikami... zapewne zrobicie najmniej 50 promocji na rejestracje domen? Obnizenie ceny renew jest potrzebne i aby bylo sprawiedliwie zrobil bym jedna cene dla odnowien wszystko jedno jakiej domeny np. 40 pln czy 35 pln i i wtedy nie bedzie takich sytuacji, ze ludzie sobie zakladaja sami opcje na domeny bo powiedzmy sobie prawde nie do konca to by bylo oplacalne dla wszystkich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się, czy nie można byłoby zmniejszyć okresu po rejestracji domeny u partnera NASK, w którym nie można dokonać transferu domeny (obecnie 21 dni), bądź chociażby znieść tak długi okres "zamrożenia" domeny wymagany pomiędzy transferami tej samej domeny. W końcu 21 dni to kawałek czasu, w trakcie którego wiele może się wydarzyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×