Jump to content
thomaso

blonnik.pl

Recommended Posts

Jak ktoś wspomniał kilka postów wyżej. Cena KT jest bardzo niebezpieczna. Może zdarzyć się, że na rynku pojawi się nagle PLAY w telewizji, lub news że SATURN wchodzi do Polski. Być może na domenie .com której .pl mamy odpowiednik ruszył właśnie duży portal i przyniesie nam ruch. Sytuacji można mnożyć. Cena domeny powinna być zależna od tego jaka jest sytuacja na rynku i jakie grono podmiotów może być nią zainteresowane. Zawsze aktualna.

Powinna być moim zdaniem na każdej giełdzie cena wyjściowa jak np: na Sedo czy NDX Market. Tak by zawsze przy przystaniu na ustawioną wcześniej cenę sprzedawca miał szansę na weryfikację i ostateczną akceptację.

 

Pomijam fakt, że np w AM, Sedo i ND można posiadać domeny zewnętrzne i ustawienie KT na domenę, która przez przypadek przed chwilą wygasłą lub została sprzedana może przynieść niemiłe konsekwencje. Zaraz ktoś napisze, że należy monitorować to na własną rękę, ale przy kilku rejestratorach, kilku TLD w portfolio i tysiącach domen takie synchronizacje należałoby robić co dziennie, a to jest niemożliwe.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena KT jest bardzo niebezpieczna

 

To fakt. Jednakże wystawienie domeny w cenie KT znacznie zwiększa jej szanse na sprzedaż.Jakiś czas temu czytałem raport SEDO w którym porównywano sprzedawalność domen "bez" i "z" ceną KT. Domeny z KT mają o wiele większe wzięcie i znacznie lepiej się sprzedają. Ludzie często dokonują zakupów pod wpływem impulsu a cena KT umożliwia im zakup domeny od ręki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena KT jest bardzo niebezpieczna.

 

No chyba trochę jednak przesadziłeś z tym niebezpieczeństwem. Jeśli domena sprzeda się w cenie kup teraz i jest ona nisko ustawiona, ale dużo powyżej ceny zakupu to też przecież zarabia się i tak bardzo dużo na sprzedaży domeny tylko potencjalnie mniej niż "by mogło być", czyż nie? ;) A nawet nie wiadomo czy by się zarobiło więcej kiedykolwiek.

 

Niebezpieczne to może być najwyżej ustalenie ceny kup teraz jakoś dużo poniżej ceny zakupu domeny np. omyłkowo na 1 zł + VAT albo tak jak napisałeś - ustalona cena dla domeny, której się już nie ma i ktoś kupuje przez "kup teraz", wtedy jest duży problem, bo nie można przekazać takiej domeny.

 

Cena kup teraz może nie nadaje się do ustalenia dla wszystkich domen, ale dla większości zwykłych branżowych domen (nie jakichś specjalnie "brandable") raczej da się ją ustalić - na pewno ułatwia to mocno negocjacje i zbliżenie się oczekiwań sprzedawcy i nabywcy, a dość wysoko ustalona cena może być nawet (moim zdaniem) sygnałem, że sprzedawca zna wartość domeny i ofert po 10-100 zł nie ma już sensu mu składać - takich ofert dla domen z "kup teraz" właściwie nie ma, a dla ofert "do negocjacji" są bardzo częste.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijam fakt, że np w AM, Sedo i ND można posiadać domeny zewnętrzne i ustawienie KT na domenę, która przez przypadek przed chwilą wygasłą lub została sprzedana może przynieść niemiłe konsekwencje. Zaraz ktoś napisze, że należy monitorować to na własną rękę, ale przy kilku rejestratorach, kilku TLD w portfolio i tysiącach domen takie synchronizacje należałoby robić co dziennie, a to jest niemożliwe.

 

Jest na to rada. Można ustawiać ceny KT na Sedo / ND tylko dla domen wybranych, które są potencjalnie atrakcyjne i zrozumiałe dla inwestorów spoza Polski np. angielskie keyword'y. Wtedy oczywiście nie ustawiamy stałej ceny na polskich giełdach dla tych domen. Monitorowanie wygasających nie jest takie trudne, czy czasochłonne, no chyba, że portfolio ma wiele tysięcy sztuk... ale wtedy można sobie pozwolić na mały "outsourcing" - przygotowanie takiego zestawienia przez studenta, a wtedy czas poświęcony na wprowadzenie odpowiednich zmian zimniejsza się do kilku - kilkunastu minut / dziennie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie gratulacje :) Thomaso powinien być przykładem dla wszystkich, którzy nawet nie startując w latach bonanzy, chcą odnosić sukcesy w domainingu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego, co pamiętam to kupiłem ją od Ciebie na aukcji w 2010. ;)

błonnik.pl | 225 PLN | 15.04.2010 | Aftermarket.pl

 

Źródło: CenyDomen.pl

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niesamowita sprzedaż, duże gratulację. Przyznam, że oczy niezłe zrobiłem jak zobaczyłem kwotę :))

Faktycznie odważna cena kup teraz, ale kto z Nas nie próbował dawać w KT zaporowych cen, licząc właśnie na taki strzał :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

błonnik.pl | 225 PLN | 15.04.2010 | Aftermarket.pl

 

Źródło: CenyDomen.pl

 

DD

 

Ciekawsza byłaby kwota transakcji Pan_Grzegorz => Thomaso ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Graty. Nie pomyślałbym, żeby ustawić taką cenę kt, a co dopiero, że się sprzeda za tyle :-)

 

Juz wielokrotnie o tym pisalem, iz imho tego typu rozterki (brak wiary w potencjal i wartosc domen z wlasnego portfolio) m.in bardzo negatywnie wplywaja na rozwoj polskiego, wtornego rynku domen .

Dzieki Bogu, Thomaso nie ma problemu z wycena wartosci rynkowej swoich domen .

Gratulacje !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juz wielokrotnie o tym pisalem, iz imho tego typu rozterki (brak wiary w potencjal i wartosc domen z wlasnego portfolio) m.in bardzo negatywnie wplywaja na rozwoj polskiego, wtornego rynku domen .

 

Wydaje mi się, że wielu wzoruje się na Tobie. Może daj dobry przykład :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawsza byłaby kwota transakcji Pan_Grzegorz => Thomaso ;)

Transakcja wiązana, cena jak za średnią domenę między domainerami, ani Thomaso ani ja nie mogliśmy się spodziewać że domeny znajdą nabywcę w tak krótkim czasie po tak atrakcyjnej cenie. Mało tego podejrzewam, że gdybym dzień wcześniej powiedział do Tomka: "Weź podnieś cenę za te domeny tak ze 20 tys. bo jutro ktoś kliknie kup teraz i jeszcze weźmie com.pl." to jedyne co bym usłyszał to pytanie: "Matka wie, że ćpiesz?".

Jak widać połączenie dużej determinacji i zasobnego portfela kupującego z odważną ceną "kup teraz" dało efekt w postaci ładnej ceny za średnie domeny. Choć trzeba pamiętać, że dla tego konkretnie klienta były to najlepsze generyki z możliwych i żadne domy.pl, czy kredyty.pl by ich nie zastapiły. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że wielu wzoruje się na Tobie. Może daj dobry przykład :P

 

Przed czterema dniami 13.000 € , tak ja blonnik 7-literowa (jest w trakcie transferu do Premium) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tym oto sposobem nastała fala masowego ustawiania cen KT... :) I wszyscy żyli długo i szczęśliwie, ja tam byłem miód i wino piłem... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed czterema dniami 13.000 € , tak ja blonnik 7-literowa (jest w trakcie transferu do Premium) ;)

Ja już wylistowałem wszystkie 7znakowe z Twojego portfolio i będę sprawdzał po whois. Ale może mi i kilku innym osobom, które pewnie zrobiły to samo zaoszczędzisz czasu, przyznasz się? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×