Jump to content
thomaso

blonnik.pl

Recommended Posts

Qurcze, ostatnio z braku czasu, nie mam zbytnio czasu na śledzenie forum jak kiedyś.

 

Więc tak jak niektórzy grają w lotto ( tylko przy dużych kumulacjach ), tak i ja, wchodzę na forum wtedy, gdy widzę ładne sprzedaże :--)

 

Tym samym składam gratulacje dla Thomaso, a dla wszystkich życzę wszystkiego dobrego w nowym 2013, oby wbrew cyferkom :-))) stał się dla wszystkich rokiem pełnym sukcesów i nadzieji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

choinki*pl

 

Domena naprawdę świetna (rynek sprzedaży choinek jest ogromny).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem zawrotu głowy od cen sprzedanych domen w tym wątku :)

Sprzedającym gratuluję nosa domenowego i osiągniętych zysków, a sobie życzę chociaż jednej transakcji podobnych lotów w tym roku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że nie ma czego gratulować.

Na miejscu thomaso żałowałbym teraz, że nie ustawiłem KT 2 x tyle, czyli 50k, bo i tak by pewnie kupili...

 

Pozdro! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypada odezwać się w takim wątku.

Niezła domena -rewelacyjna kwota -zdeterminowany (może tylko zdecydowany) kupujący ;)

Dobra sprzedaż. Gratulacje thomaso.

 

Theo już nie potrzebuje gratulacji :P

choinki na czasie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że nie ma czego gratulować.

Na miejscu thomaso żałowałbym teraz, że nie ustawiłem KT 2 x tyle, czyli 50k, bo i tak by pewnie kupili...

 

Pozdro! ;)

 

Rozumiem ze to byl sarkazm i uznam to za zart :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednego nie mogę zrozumieć - przecież za dwie tony węgla można dostać cały wóz

;)

Im dłużej tu siedzę, tym bliżej mi do Sokratesa bo wiem, że nic nie wiem ...

Gratuluję wszystkim zadowolonym.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juz wielokrotnie o tym pisalem, iz imho tego typu rozterki (brak wiary w potencjal i wartosc domen z wlasnego portfolio) m.in bardzo negatywnie wplywaja na rozwoj polskiego, wtornego rynku domen .

Dzieki Bogu, Thomaso nie ma problemu z wycena wartosci rynkowej swoich domen .

Gratulacje !

 

Zawsze twierdziłem, że jeśli my nie docenimy swoich domen, to klient za nas tego nie zrobi. ;)

Edited by SELES
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed czterema dniami 13.000 € , tak ja blonnik 7-literowa (jest w trakcie transferu do Premium) ;)

 

13.000 € i parking? :P

Szczerze mówiąc nie przypominam sobie żadnej firmy z PL(poza upadającymi producentami bombek) która może zapłacić więcej :)

Taka choinka to przecież trochę PVC i kilka drutów, firmy które są w branży nie ograniczają się zwykle do choinek tylko ogólnie robią ozdoby.pl(te chyba nie przekroczyły 10 k na aukcji).

 

Pogratulować Theo, chyba nikt by tego nie sprzedał drożej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka choinka to przecież trochę PVC i kilka drutów, firmy które są w branży nie ograniczają się zwykle do choinek tylko ogólnie robią ozdoby.pl(te chyba nie przekroczyły 10 k na aukcji).

 

Polecam artykuł: www.dziennikzachodni.pl/artykul/709399,kto-wymyslil-choinki-nie-wiemy-ale-pochodza-z-naszych,id,t.html

 

By poznać tajniki produkcji, odwiedziliśmy niewielką gminę Koziegłowy, niedaleko Częstochowy.

Miejsce, gdzie szyld "produkcja choinek" wisi na co drugim domu (w urzędzie miasta zarejestrowanych jest ponad 100 producentów).

...

Różne źródła podają, że w Koziegłowach rocznie produkuje się około pół miliona sztucznych drzewek.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko się zgadza, co nie zmienia faktu, że domenę kupił inwestor :)

Jak myślisz, ile może zapłacić taki KK ?

 

Nie wiem kto kupił, może nie zmienił jeszcze DNSów? W każdym razie oglądałem przed świętami reportaż o tych Koziegłowach i po nim oraz zacytowanym artykule uważam, że osiągnięta cena jest na chwilę obecną adekwatna do potencjału domeny, z trendem wzrostowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak myślisz, ile może zapłacić taki KK ?

To zależy od determinacji z jaką ten przedsiębiorca zechce uzyskać dominująca pozycję na rynku.

A cały wart był ponoć w Polsce, w 2011 roku 250 milionów złotych.

źródło

Wydawać by się mogło, że jest bardzo rozdrobniony ale niektórzy próbują przejąć jego znaczną część.

...Ever-Green Polska, zajmującej się produkcją i importem roślin ozdobnych oraz drzew choinkowych. Jej plantacje rozrzucone są na terenie całego kraju i mają powierzchnię 150 hektarów, a na każdym hektarze rośnie 6 – 8 tys. drzewek

Pomijając kwestie ekologiczne, pomysł jest nawet niegłupi.

Kupujemy relatywnie tanie działki leśne, sadzimy drzewka, raz w roku, przed świętami zatrudniamy nieco więcej osób do pilnowania plantacji, wycinki i sprzedaży a resztę roku jest tzw. święto lasu ... zwrotnikowego :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomijając kwestie ekologiczne, pomysł jest nawet niegłupi.

Kupujemy relatywnie tanie działki leśne, sadzimy drzewka, raz w roku, przed świętami zatrudniamy nieco więcej osób do pilnowania plantacji, wycinki i sprzedaży a resztę roku jest tzw. święto lasu ... zwrotnikowego :)

 

Świerk w pierwszych latach życia rośnie stosunkowo wolno. W wieku 10 lat osiąga około 100 cm.

 

Pewnie i tak by ukradli wszystkie sadzonki zanim byś sprzedał 1 choinkę :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×