Jump to content
Sign in to follow this  
ryskadow

Czy używacie Windows 8 lub Windows Phone8

Widndows 8  

18 members have voted

  1. 1. Czy posiadasz Windows 8

    • tak
    • nie
    • zamierzam kupić
    • nie przewiduje zakupu
    • nie używam produktów Microsoftu
  2. 2. Czy posiadasz telefon z Windows Phone

    • tak, z Windows Phone 8
      0
    • tak, z Windows Phone 7.5 - 7.8
    • nie zamierzam kupować
    • zastanawiam się nad zakupem


Recommended Posts

witam,

 

Od tygodnia posiadam Windows 8 na firmowym laptopie z dyskiem SSD.

Poprzednio mialem windows 7, i moje pierwsze odczucia są dość dobre, jest bardzo szybki, faktycznie wstaje w kilka sekund.

 

Od wielu lat pisze oprogramowanie na PCty wiec zainteresowala mnie mozliwosc pisania softu pod WindowsStore.

Dla developera jest wiele plusów, przede wszystkim w jednym miejscu mam mozliwosc zarzadzania aktualizacjami i jednoczesnie mozliwosc sprzedazy wersji probnych, darmowych.

 

Zeby lepiej poznac c# i windows store bede chcial napisac mala aplikacje dla domainerow, i stąd ankieta, aby zobaczyc ilu moze byc docelowych klientow (nawet na aplikacje darmowe).

 

Jak macie jakies wlasne doswiadczenia z windows8, windows phone8 to piszcie. Co wg Was nie dziala,

z jakimi bledami mozna sie spotkac przy uzywaniu tego systemu.

 

 

Ryszard

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest bardzo szybki, faktycznie wstaje w kilka sekund.

 

 

Ja mam Windows XP, faktycznie wstaje w kilka minut. Jestem fanem Ubuntu Linux, ale marzy mi się nowy komputer z najnowszym Windowsem - moja filozofia, to jeden, dwa Linuksy, plus Windows. A na kompa z najnowszym Windowsem, muszę najpierw sobie uskładać. I obowiązkowo kompa składam samodzielnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

 

Zbyt wielkiego zainteresowania aplikacjami tego typu nie ma - glownie prostymi/malymi.

 

C# o ile jest w miare strawnym jezykiem, to niestety .NET jest mulowaty, a juz zupelnie nie nadaje sie do pisania malych aplikacji. Poza tym, MS wciaz nie moze sie zdecydowac na jakis standard i co chwile wprowadza nowe wynalazki, a juz popularne olewa (np. silverlight). Ale jesli juz chcesz, to zainteresuj sie WPF - latwo bedziesz mogl przeniesc projekt na Windows 8 (Modern UI) i nie ograniczysz sie do jednej wersji systemu.

 

Windows 8 jak na razie nie jest zbyt popularny i nie zanosi sie, by w najblizszym czasie mialo sie to zmienic. Widac to chociazby po statystykach sprzedazy (a przeciez jest promocja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×