Jump to content
ksitek

Sugestie dotyczące AZ.pl, co można ulepszyć?

Recommended Posts

Przydałaby się możliwość dodawania do przechwycenia domen będących w każdym statusie. W chwili obecnej nie można zlecić przechwycenia domeny, która nie wygasa (a np. wiemy, że niebawem ktoś ją spuści), ani też domeny zarezerwowanej (które często też nie są opłacane).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Was serdecznie!

 

Śledzimy potrzeby naszych Klientów i dopasowujemy się do Waszych potrzeb,

wkrótce zaskoczymy Was nową ofertą :)

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Błąd, o którym pisałem tuż po zmianie designu. Przy zmianie DNS dla 100 domen pojawia się na końcu:

404 Not Found
nginx/1.0.15

Mimo, iż operacja wykonuje się poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Zgodnie z Regulaminem Gieldy pk.:

7.6. Po wykonaniu Warunkowej umowy sprzedaży, Sprzedający ma obowiązek na prośbę Kupującego wystawić fakturę lub rachunek dokumentujący transakcję dla potrzeb rozliczeń

7.7. Usługodawca nie pośredniczy w procesie wystawiania faktury lub rachunku dokumentującego transakcję między Sprzedającym a Kupującym.

informuję , iż AZ.pl jedynie pośredniczy w tej transakcji, wystawia fakture proforma jako posrednik udostepniajacy swoja platforme dla kupujacych i sprzedajacych, jednak nie jest to dla AZ przychod, gdyz kwota wplaty pomniejszona o prowizje ( na ktora wystawiamy faktury vat obciazajace sprzedajacego ) jest przekazywana na rachunek sprzedajacego.

Mam nadzieje,ze wystarczajaco wyjasnilam Pana wątpliwości.

Nie, u nas to nadal wisi, bo nie mamy fakturę od sprzedawca (BTW warto pokreślić, że musi być FV PL, żeby kwota netto i brutto się zgadza z WASZĄ faktura pro-forma).

 

Poza tym kontrahentem u nas jest az.pl i az.pl ma saldo w naszym KH... - bo akurat ta firma wystawił nam pro-forma (co oczywiście nie jest dokumentem księgowym) i otrzymał płatność , ale jest podstawą umowy wg innych ustaw.

 

PS: Warto IMHO pomyśleć i tym, żeby to tak zmienić, że sprzedawca ma "uploadować" dokumentu do panelu, i jeśli tak nie robi, nie dostanie kasę - wtedy az.pl może spokojne wystawić FV, bo ma przychód, bo nie wypłaci kasę drugiej strony.

 

PPS: I jeszcze coś :)

Tu chodzi o 20 PLN brutto/netto - już sam nie wiem...

 

Przelewałem co najmniej 10k do az.pl w tym roku, i czasami warto pamiętać o tym, że czasami dobry klient może się tak wk... o małe ważne rzeczy, że wybiera konkurencji...

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

seomi Twój tekst wygląda jakby był napisany po pijaku lub z jakiegoś translatora...

 

Seomi nie urodził się w Polsce. Uważam, że z j. polskim świetnie sobie radzi. Zarówno pisanym, jak mówionym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kurde tego to nie wiedziałem i nigdy mi się to tak nie rzuciło w oczy w jego postach... sorry ;)

 

Spokojnie, ja też kiedyś nie wiedziałem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seomi nie urodził się w Polsce. Uważam, że z j. polskim świetnie sobie radzi. Zarówno pisanym, jak mówionym.

Dzięki za wsparcia! :)

 

Ogólnie postaram się unikać pisać długie posty, bo wiem, że są pełne błędów językowych :( - za co przepraszam.

 

Być może, że to zbyt impulsywne napisałem, ale to nie zmieni faktu, że nie rozumiem, jak az.pl sp z o.o. może mieć taki bałagan (bo to w końcu nie jakiś firemka na Cyprze :)), ale jeden z największych i najstarszych rejestratorów w Polsce.

 

I niestety nasza spółka jest taką mała, że sam prezes musi się denerwować o 20 PLN... (albo olewać to i potem martwić się o następnej kontrola).

 

PS: I ten zakup na giełdzie dobre pamiętam, bo nie rozumiałem,

 

dlaczego z saldo 1000+ PLN netto trzeba wpłacić na tej domeny osobne

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

dość śmieszny ten email z aukcjami domen premium ;d

Skorzystaj z okazji!
Licytuj najcenniejsze nazwy!


Nazwa domeny flirt24.pl bid.png zajete.com.pl bid.png mojeurodziny.pl bid.png wieziennictwo.pl bid.png 100lica.pl bid.png

 

Takie pytanie do az. czy moglibyście sie nie ośmieszać;)? Jeśli piszecie o domenach premium to dajcie chociaż 1 taką.. a z tego nad rejestracją 1 bym pomyślał(wieziennictwo.pl) chociaż mało komercyjna, reszty nawet za darmo bym nie chciał.

 

Już strzał w kolano z tym dzwonieniem przy wydaniu kodów authinfo, a tu kolejna porażka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowy wygląd, nowa twarz Az, nowe problemy, dlaczego po wejściu w zakładkę "moje domeny" mam tylko szary prostokąt ? zamiast listy domen

 

Już jest ok był to chyba rozlazły na prawie cała stronę komunikat o ciasteczkach

Edited by itithebest

Share this post


Link to post
Share on other sites

gdzie jest Pani Iza????

na fejsbuku? naszej-klasie? na urlopie? :P

 

***

 

Chyba nie podoba mi się ta nowa czcionka, którą ContentFox zidentyfikował jako 15 px "dobra_boldbold" :lol:

 

u1fw.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też dostajecie maile zaczynające się od:

 

 

Witamy,

Zauważyliśmy, że usługi których szukałeś i znalazłeś na www.az.pl są nadal dostępne do rejestracji!

Sfinalizuj swoje zamówienie, jeżeli cały czas jesteś zainteresowany rejestracją wybranych usług.

Aby ułatwić Ci to zadanie, wysyłamy Ci listę wybranych przez Ciebie usług wraz z linkiem do finalizacji zamówienia.

 

TU LISTA DOMEN

 

Gratulujemy doskonałego wyboru!

Zespół Obsługi Klienta AZ.pl
domena@az.pl, hosting@az.pl, (+48) 422 999 111

 

Pomimo że usuwam wszystko z koszyka, dostaję takie irytująco-wk...ące maile.. i to co 6 godzin! %$@%$!

 

Może AZ poszłoby po rozum i wyłączyło taki spamerski alertownik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no i czas oczekiwania na kod authinfo w moim przypadku wynosi już ponad 24h.

Co więcej wystarczy mi opcja mailowego wydania kodu bez dzwonienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

już nie mogę edytować.

Kod własnie dostałem , i dowiedziałem się że przez pomyłke 2 raz do mnie dzwonili, następne pobrania kodów powinny być już tylko i wyłącznie mailowe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie AZ ma straszną biurokrację i wysokie koszty przedłużenia. Ogólnie nie jestem za bardzo zadowolony z ich usług, jak mogę to korzystam z innych rejestratorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam taką uwagę, że AZ.pl pomimo tego, że nie jest jakąś małą firmą, która może zniknąć w każdej chwili, a do tego chwali się swoim licznym zespołem pracowników, to nie ma na stronie ŻADNYCH informacji o tym, jak można dostać u nich pracę, a gdy pofatygowałem się osobiście do ich biura, żeby spytać o bezpłatny staż, to kazali mi wysłać emaila i nawet nie wzięli ode mnie dokumentów, które specjalnie przyniosłem. Po tym, gdy na moje 25. urodziny przysłali mi fajną koszulkę, długopis i parasol, to spodziewałem się zupełnie innego potraktowania mnie jako osoby, która chce dla nich za darmo pracować.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowała się tam .PL domeny, wysoką jakość usług od razu się podobało, design, interfejs lub pracy pracowników, wszystkie wyraźnie, nawet sami zaproponowali zwrot VAT. Hosting cPanel wzbudza zaufanie, polecam jego przyjaciołom z Rosji. Mały minus w dość wysokiej ceny przedłużenia domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mały minus w dość wysokiej ceny przedłużenia domen.

Bo AZ to tylko domenowy wehikuł: rejestrujesz w promocji (najlepiej takiej 90%) i za parę dni wyprowadzasz się, do AM, gdzie dostajesz bonusik za każde 10 przetransferowanych. Ups, chyba za dużo powiedziałem. :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od co najmniej przedwczoraj wyniki zwracane z hurtowego formularza rejestracji pokazują cuda. Wklejam listę 99 domen, z których na pewno (sprawdzone u kilku innych rejestratorów) wolnych jest 50. W AZ, raz jest wolnych 28, za chwilkę 43 a po minucie 67. Zróbcie coś z tym, proszę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo AZ to tylko domenowy wehikuł: rejestrujesz w promocji (najlepiej takiej 90%) i za parę dni wyprowadzasz się, do AM, gdzie dostajesz bonusik za każde 10 przetransferowanych. Ups, chyba za dużo powiedziałem. :P

no to powiedziałeś za dużo, bo w obecnej promocji warunkiem skorzystania z promocji jest utrzymanie domen w Az przez rok i ich przedłużenie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to powiedziałeś za dużo, bo w obecnej promocji warunkiem skorzystania z promocji jest utrzymanie domen w Az przez rok i ich przedłużenie...

Bo to promocja na transfery jest, więc to oczywiste jest, a nie oferta na zwykłe rejestracje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×