Jump to content
ksitek

Sugestie dotyczące AZ.pl, co można ulepszyć?

Recommended Posts

Po zalogowaniu w az.pl na środku widnieje białe okno z możliwością wpisania domeny. Można sprawdzić domenę we whois, czy jest dostępna do rejestracji, przeszukać w scenadomen.pl, ale brakuje najważniejszego - wyszukania domeny w panelu. Jeżeli domyślne jest sprawdzanie statusu, to w przypadku gdyby domena była zajęta i jednocześnie w posiadaniu osoby sprawdzającej status wówczas możnaby przekierować do zarządzania domeną.

Brakuje mi w tym polu szybkiej możliwości odszukania swojej domeny. Obecnie trzeba przejść do Moje Domeny i dopiero wpisać w wyszukiwarkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja bym zasugerował AZ wzięcie się do roboty, a nie za głupoty...

Promocja klikasz i jaki efekt? że kieruje Cię na tę samą stronę...

Głupkowate dzwonienie z kodem authinfo, zdecydujcie się, albo wracacie do cesji, albo wydajecie kody bez problemu.

Może zamiast linku do regulaminu promocji to dałoby się zrobić rozwijanie regulaminu.

Niech AZ poprawi działanie rejestracji bo nie można czasem zarejestrować domen które się ma w rezerwacji wyskakuje komunikat domena nie mozliwa do rejestracji...

No gratuluję... nie można zarejestrować domen zarezerwowanych lub testowanych w AZ, najlepiej je kupić od rejsetratorów, którzy potem te rezerwy przechwytują czyli DD i Premium, gratuluję głupoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma możliwość zarejestrowania domeny .pl

Co bym nie wpisał to "Domena niedostępna do rejestracji: sdfsdfsdfsdfseiuhrieuyhrieuhr.pl"

 

Chciałbym jeszcze zwrócić jeszcze uwagę, że mam duży problem z zalogowaniem się przez HTC w AZ. Ta rozwijalna zakładka do logowania mi się nie rozwija/otwiera...

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam serdeczenie

 

W dniu dzisiejszym 25.09.2013r. w godzinach 04:00-07:00 system Registry był niedostępny ze względu na konieczność przełączenia z centrum podstawowego na zapasowe- informacja z Nask.

 

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod authinfo mógłby zostać użyty do transferu wewnętrznego. Pytanie kupujęcgo domenę o ID w az.pl na potrzeby wewnętrznego transferu jest słabym rozwiązaniem w mojej ocenie. Dokonując często cesji w az.pl wiem, że sprawia to problem, zwłaszcza tym mniej biegłym w temacie, którzy gdzieś tam usłyszeli, że do zmiany abonenta czy transferu wystarczy authinfo.

Myślę, że transfer pomiędzy panelami, gdy posiada się kod domeny mógłby odbyć się angażując jedną stronę transakcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Dziękuję Panie Rafale za sugestię, przekazałam ją już do działu wdrożeń i rozwoju :)

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie możecie rzucić przy przedłużaniu hostingu jakimś rabatem za lojalność? Byłoby naprawdę miło zważywszy na fakt, że można to zrobić taniej ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyskakujący baner dotyczący promocji 30% na wszystko, z której i tak nie można skorzystać jest naprawdę drażniący, bo za każdym razem trzeba go zamykać :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wklejając listę dziesiątek domen do hurtowej zmiany DNS, może pojawić się w niej jedna, która nie jest utrzymywana w az.pl. Az.pl nie infromuje o tym. Zatem do formularza wklejam listę np 50 domen, sądzę że delegacja została zmieniona dla wszyskich, a tak nie jest. Az.pl nie informuje, że nie zmieniło delegacji dla domeny, która na liście znalazła się przypadkowo.

Warto poinformować klienta, że az.pl nie wszystko z wklejonej listy domen wzięło pod uwagę przy wykonywaniu czynności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wszystkie uwagi, propozycje i sugestie przekazywane są do Działu Wdrożeń i Rozwoju.

Dziękujemy za dotychczasową pomoc w ulepszeniu naszej Strony i Panelu Klienta oraz liczymy na dalsze wskazówki:)

 

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś odnowiłem jedną domenę .com

 

Do zamówienia automatycznie dokleiła się informacja "Przedłużenie ukrycia danych dla europatuin.com" za 5zł netto. Nie można było usunąć tej usług wybierając znak X obok zamówienia mimo, że próbowałem kilka razy nawet usuwając całe zamówienie i tworząc je ponownie. Jestem słoik mojego ulubionego dżemu do tyłu ;|

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Po eksporcie domen do csv:

a ) są krzaczki w kategoriach, np.:

Nieruchomości

b ) nie ma kolumny z ceną

 

2. Okienko "zaloguj" - chyba lepiej by było, gdyby nie znikało po wyjechaniu poza ramkę...

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witamy serdecznie

 

Dziękujemy za kolejne sugestie.

 

Pozdrawiamy

Zespół AZ.pl

Edited by ksitek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy finalizacji zamówienia suma jest w kwocie brutto, natomiast saldo panelu w netto. Często suma odstrasza, gdy jest większa niż dostępne saldo wyrażone w netto ponieważ czasami wartość zamówienia to np 1200zł, a kwota na saldzie to 1000zł. Pozostaje złudzenie, iż należy dopłacić 200zł. Na każdym kroku zamówienia widziałbym ułatwienie w postaci kwot zarówno brutto i netto.

 

Jeszcze; jeżeli nazwa domeny posiada małą literę "i" to zlewa się ona z małą literą "L". Zbyt mocno pogrubiono nazwy domen w formularzu zamówienia i obecna czcionka nie zdaje egzaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Drodzy użytkownicy pragniemy poinformować was, że wprowadziliśmy kolejne ulepszenia naszego systemu.
Mianowicie dokonaliśmy zmian w przebiegu procesu przypomnienia hasła do logowania do Panelu Klienta,
dodatkowo w Panelu Klienta można ustawić opcję zabezpieczenia zmiany hasła poprzez kod sms,( zakładka bezpieczeństwo)
na stronie głównej button "zaloguj" nie znika już jak wcześniej;), a aby go zamknąć wystarczy kliknąć w prawym górnym rogu "x" .
udoskonaliliśmy również wspomnianą wcześniej listę domen eksportowanych do csv.

 

Dziękujemy za wasze sugestie i oczywiście czekamy na więcej pomocnych uwag.

 

Pozdrawiamy

Zespół AZ.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

kolejne drobne zmiany ;)

Wklejając listę dziesiątek domen do hurtowej zmiany DNS, może pojawić się w niej jedna, która nie jest utrzymywana w az.pl. Az.pl nie infromuje o tym. Zatem do formularza wklejam listę np 50 domen, sądzę że delegacja została zmieniona dla wszyskich, a tak nie jest. Az.pl nie informuje, że nie zmieniło delegacji dla domeny, która na liście znalazła się przypadkowo.

Warto poinformować klienta, że az.pl nie wszystko z wklejonej listy domen wzięło pod uwagę przy wykonywaniu czynności.

W powyższej sytuacji pojawia się komunikat informujący o tym, że domena ".. " nie znajduje się w Panelu Klienta:)

 

 

Po zalogowaniu w az.pl na środku widnieje białe okno z możliwością wpisania domeny. Można sprawdzić domenę we whois, czy jest dostępna do rejestracji, przeszukać w scenadomen.pl, ale brakuje najważniejszego - wyszukania domeny w panelu. Jeżeli domyślne jest sprawdzanie statusu, to w przypadku gdyby domena była zajęta i jednocześnie w posiadaniu osoby sprawdzającej status wówczas możnaby przekierować do zarządzania domeną.

Brakuje mi w tym polu szybkiej możliwości odszukania swojej domeny. Obecnie trzeba przejść do Moje Domeny i dopiero wpisać w wyszukiwarkę.

W tym przypadku jeśli wyszukiwana domena jest w danym Panelu, zostanie wyświetlona poniżej na liście domen.

 

O dalszych ulepszeniach będę Was informowała na bieżąco.

 

Miłego Mikołajkowego Dnia!

Pozdrawiam

Kamila Sitek

AZ.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przechwytywanie opcji.

 

Niszowy biznes, może az.pl nie zarobi nawet. Jednak dla użytkownika przydatne.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję poprawić to : "Zacznij od wyboru domeny. Możesz skorzystać z promocji zaznaczając dodanie Hostingu Wieczystego. Przejżyj dostępne domeny, zapoznaj się z ofertą hostingową lub skorzystaj z wyjątkowych Promocji."

 

Komunikat wyświetla się po najechaniu na domenę wolną do rejestracji.

Edited by blazej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można hurtowo opróżnić koszyk zamówień w AZ? Szlag może trafić przy usuwaniu po 1 domenie..

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Była wcześniej taka możliwość, ale chyba teraz nie ma (no chyba, że niedowidzę). Też mnie to wkurza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można hurtowo opróżnić koszyk zamówień w AZ? Szlag może trafić przy usuwaniu po 1 domenie..

 

 

Była wcześniej taka możliwość, ale chyba teraz nie ma (no chyba, że niedowidzę). Też mnie to wkurza.

 

Za momencik Wam pokażę czemu tak jest...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×