Jump to content
ksitek

Sugestie dotyczące AZ.pl, co można ulepszyć?

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejny problem w AZ...

 

Jeśli z jakiegoś powodu rejestracja domeny nie powiedzie się AZ i tak pobiera pieniądze z salda w panelu partnera. Co ciekawe sami nie poczuwają się do zwrotu.

Jak na razie upominanie się o zwrot nie przyniosło efektu.

 

Pobrali pieniądze za rejestrację domeny i jej nie zarejestrowali. Domena już przepadła bo widzę, że ktoś już inny ją zarejestrował.

A co jeśli bym się nie zorientował? Czy AZ sięgnęło już DNA i posuwa się do aż takich praktyk ?

 

Radzę Wam przejrzeć swoje historie operacji i porównać to z saldem czy aby u Was też pieniądze nie znikają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ to już zombie :)

 

BTW Pani Kamila Sitek wsiąkła i chyba się nawet nie zdążyła pożegnać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są na jak nalepszej drodze by było o nich głośno w mediach - może dzięki temu temat domen trafi do szerszego grona osób :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Są na jak nalepszej drodze by było o nich głośno w mediach - może dzięki temu temat domen trafi do szerszego grona osób :)

Może tak, tylko w jakim (niestety nie po raz pierwszy) kontekście :(

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie wątek o AZ na forum dla domainerów powinien nie istnieć - w tym momencie nie jest to rejestrator przyjazny dla domainerów, którzy kupują, sprzedają, rejestrują, przechwytują, przenoszą czasem wiele domen dziennie. Pal sześć ceny przechwytywania, bo jeśli nam zależy na jakiejś domenie, to cena nie ma znaczenia, ale uzyskanie kodu authinfo w taki sposób w jaki obecnie proponuje AZ skutecznie mnie od nich odrzuca.

 

EDIT: a nawiązując do tematu wątku to można zmienić go na "Sugestie dotyczące AZ.pl, co jeszcze można zepsuć?".

Edited by mirekm
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś odnowiłem jedną domenę .com

 

Do zamówienia automatycznie dokleiła się informacja "Przedłużenie ukrycia danych dla europatuin.com" za 5zł netto. Nie można było usunąć tej usług wybierając znak X obok zamówienia mimo, że próbowałem kilka razy nawet usuwając całe zamówienie i tworząc je ponownie. Jestem słoik mojego ulubionego dżemu do tyłu ;|

Można to usunąć przez: Operacje->Wyłącz ukrywanie danych.

Tylko, że właśnie tak zrobiłem dla jednej domeny, później opłaciłem ją kartą, tak 36h temu, w systemie widać, że proforma opłacona, ale domena nadal nieopłacona. Dodzwonić do nich dzisiaj się nie da, a domena (.com) wygasa mi za kilka godzin :( Ciekawe czy czytają tickety w niedzielę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo wolno działające serwery.

 

Prywatne strony - maleńskie w swojej wielkości - ładują się kosmicznie długo. Ikonka "ładuję" pojawia się dopiero po kilku sekundach, a potem trwa "ładowanie" strony w przeglądarce internetowej.

Juz o mocniejszych stronach nie wspomnę co by to było gdyby ruch na takiej stronie pomnożyć przez chociażby 1000osób dziennie?

 

Nie mam pojęcia na czym polega ich polityka serwerowa - ale na pewno nie na zdobywaniu klientów.

Dośc częste awarie - tłumaczone konserwacjami ... zle działające ( bądź woogóle ) skrypty joomla!

 

porażka - osobiście nie polecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może ktoś mi pomoże, bo na pytanie zadanie wczoraj wieczorem "az.pl" jeszcze odpowiedziało - swoją drogą jak na poważną firmę, to takie średnie tempo.

 

Mam tam ok. 20 domen, część zacznie wygasać (niektóre chcę przedłużyć) i przysłali na maila info o przedłużeniu z ceną dla "pl" 99 PLN netto. Tymczasem w ich cenniku jest cena (bez promocji) 79 PLN, w promocji 71,10 PLN, a dla wariantu liczby domen 20+ odpowiednio 69 i 62,10 PLN - swoją drogą nie ma czytelnie napisanej informacji czy netto, czy brutto.

Pytanie za 99 PLN :), jaka cena jest aktualna: te 99 PLN (121,77 brutto) z maila, czy ceny z ich cennika?

 

Może ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia w tej kwestii i coś wie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg przepisów prawnych jeśli klient widzi różne ceny tego samego produktu to ma prawo domagać się niższej ceny. Oczywiście pod warunkiem, że ta niższa cena nie dotyczy jakichś pakietów, promocji wiązanych z innymi warunkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg przepisów prawnych jeśli klient widzi różne ceny tego samego produktu to ma prawo domagać się niższej ceny. Oczywiście pod warunkiem, że ta niższa cena nie dotyczy jakichś pakietów, promocji wiązanych z innymi warunkami.

 

No właśnie, wiedząc o tym chcę zapłacić niższą kwotę, ale jest jeszcze techniczna strona płatności, żeby nie naliczano większych kwot. I dlatego czekam na reakcję z "AZ".

 

Swoja drogą bardziej doceniam rejestratora w którym mam większość domen, gdzie wszystko jest jasne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×