Jump to content
tommy5

Zarejestrowalem *.pl, ktos *.com.pl i bedzie rozprawa w sadzie.

Recommended Posts

Witam,

 

Zarejestrowalem domene X.pl w promocji Home.pl (rezerwacja 2008.01.10 i rejestracja 2008.01.11).

Za miesiac, tj. w poprzednim tygodniu dostalem wiadomosc wyslana z mojej strony:

 

.......

 

wiadomosc otrzymalem z adresu kontakt@X.com.pl

(spolka przedstawia sie jako X SA)

(whois dla domeny X.com.pl podaje date rejestracji 15.01.2008)

 

 

.......

 

 

Odpowiedzialem, ze proponuje 1 tys. zl, do tej pory nie dostalem odpowiedzi.

 

Dzis dostalem pismo z NASK o udostepnieniu moich danych osobowych w zwiazku z sadem polubownym.

 

Wiec prawdopodobnie dojdzie do rozprawy. Ja po prostu zarejestrowalem 100 domen w promocji,

a to byla akurat 5 literowa domena i ladnie brzmiaca, wystepujaca w slowniku (nazwisko), mam w tych dniach zarejestrowanych duzo domen 5 literowych.

Spolka podejrzewa mnie o wiedze o tym, ze oni sprawdzali te nazwe pare dni temu i ja zarejestrowalem zaraz potem X.pl.

Jak sie moge bronic ??

 

edit: usunalem tresc korespondencji, gdyz istnieje obawa, ze czyjes prawa moga zostac naruszone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy mają TM. Jeśli nie, to w następnym grzecznym mailu napisz, że mogą Cię pocałować w dupę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawdź czy mają TM. Jeśli nie, to w następnym grzecznym mailu napisz, że mogą Cię pocałować w dupę.

Tu nie chodzi o narudzenie TM, tylko o zbieznosc w czasie sprawdzania przez nich, a rejestracje przeze mnie domeny X.pl

Jak widzicie, jak wynika z postu od nich, sprawdzali pare dni wczesniej, potem chcieli ja zarejestrowac, a ja ich ubieglem.

A tak wogole domena X.com.pl jest zarejestrowana za osobe fizyczna, nie na spolke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciężko powiedzieć nie znając nazwy domeny, czy jest to nazwa zastrzeżona itd. osobiście nie znam się na tym (kilka osób z forum jest bardziej kompetentnych). ale sprawa jest ciekawa i życzę Ci, żebyś nie oddał jej "za darmo", ew. wygrał sprawę przed sądem polubownym :-)

dla mnie takie działanie jest śmieszne, widzieli, że domena wolna, to trza było brać. a .com.pl zarejestrowali kilka dni to tym, jak ty wziąłeś .pl :-)

przepraszam, ale nie kumam tego i życzę Ci wszystkiego najlepszego! :-)

 

edit: o widzę, że Tobi ładnie to powiedział :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o narudzenie TM, tylko o zbieznosc w czasie sprawdzania przez nich, a rejestracje przeze mnie domeny X.pl

Jak widzicie, jak wynika z postu od nich, sprawdzali pare dni wczesniej, potem chcieli ja zarejestrowac, a ja ich ubieglem.

A tak wogole domena X.com.pl jest zarejestrowana za osobe fizyczna, nie na spolke.

 

Ale to nie jest Twój problem. Jeśli uważają, że ktoś ukradł im domenę sprzed nosa bo miał wtyki w home, to niech się dochodzi z home. Powodzenia :rolleyes: A jeśli było to parę dni, to zaraz widać, jakie mają pojęcie o domenach. Parę dni to lata świetlne w tym biznesie. Może ktoś chce Cię po prostu nastraszyć sądem, żebyś oddał mu domenę. W takim przypadku podtrzymuję swoją poprzednią poradę :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zycz im powidzenia... wydaje mi sie, ze wlasnie wtopili 7k na sad polubony. Mozesz spokojnie napisac np. ze masz klienta o takim nazwisku lecz zapisy umowy zobowiazauja cie do zachowania poufnosci lub cos w ten desen. Widac, ze ktos tu tworzy teorie spisku... H. zwykle jest malo skore do wspolpracy, ale moze ci sie uda uzyskac oswiadczenie na temat bezstronnosci i braku wycieku informacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To zycz im powidzenia... wydaje mi sie, ze wlasnie wtopili 7k na sad polubony. Mozesz spokojnie napisac np. ze masz klienta o takim nazwisku lecz zapisy umowy zobowiazauja cie do zachowania poufnosci lub cos w ten desen. Widac, ze ktos tu tworzy teorie spisku... H. zwykle jest malo skore do wspolpracy, ale moze ci sie uda uzyskac oswiadczenie na temat bezstronnosci i braku wycieku informacji.

Świetny pomysl z tym klientem :rolleyes:

 

A co do pocalowania w dupe @Tobi to bez TM też można odebrać domenę więc nie wprowadzaj w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetny pomysl z tym klientem :rolleyes:

 

A co do pocalowania w dupe @Tobi to bez TM też można odebrać domenę więc nie wprowadzaj w błąd.

Nie zamierzam oszukiwac, ze mam klienta, zarejstrowalem gdyz nazwa wydala mi sie ladna, w dodatku w google fraza wystepuje ponad 16mln razy, to mna kierowalo. Nie wiedzialem, ze tak duze sa koszta sadu polubownego.

 

Wiec na jakiej podstawie moga mi odebrac te domene ?

 

Sprawdzalem na tych stronach:

http://uprp.pl/patentwebaccess/DatabaseChoose.aspx

http://oami.europa.eu/CTMOnline/RequestMan...ation=CTMOnline

Nic nie zostalo znalezione.

 

 

Ja z rynkiem domen mam od niedawna czynienie, pierwsza domene zarejestrowalem w grudniu 2007, a nastepne w styczniu, z uwagi na promocje 100 domen za 99gr.

 

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetny pomysl z tym klientem :D

 

A co do pocalowania w dupe @Tobi to bez TM też można odebrać domenę więc nie wprowadzaj w błąd.

 

No dobrze, może uogólniłem ale gołym okiem widać, że ktoś chce podebrać domenę strasząc sądem. Pewnie żadnej sprawy i tak nie będzie :rolleyes: A o pocałowaniu w dupę zawsze można napisać, przynajmniej satysfakcja będzie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
No dobrze, może uogólniłem ale gołym okiem widać, że ktoś chce podebrać domenę strasząc sądem. Pewnie żadnej sprawy i tak nie będzie :rolleyes: A o pocałowaniu w dupę zawsze można napisać, przynajmniej satysfakcja będzie :D

Faktem jest ze w czwartek dostalem pierwsza wiadomosc od nich, a NASK wyslal mi pismo, ze w piatek zostal zlozony wniosek o udostepnienie moich danych osobowych, przez Pana XXX. Wyslalem, we wtorek odpowiedz na 200zl zaproponowane, z moja propozycja 1tys. (nie wiedzac jeszcze o dzialaniu tego Pana) ale do tej pory nie dostalem odpowiedzi.

Jestem niewinny, tylko trzeba to jeszcze udowodnic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może chciałbyś odsprzedać tę domenę? :rolleyes:

Mysle, ze to jest juz bez znaczenia czy ja sprzedam czy nie, moje dane zostaly juz udostepnione i to ja dostane (najprawdopodobniej) wezwanie do sadu.

Kompletnie nie mialem do czynienia z sadem, mam do Was pytanie, CI ktorzy mieliscie do czynienia z sadem polubownym w sprawie domen, jak sie mam przygotowac itp ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem niewinny, tylko trzeba to jeszcze udowodnic.

:rolleyes: W Polsce mieszkasz czy w jakimś dziwnym kraju? To oni mają cokolwiek udowadniać, a nie ty. Masz wtyki? Dostałeś informację od znajomego, że ta firma chciałaby zarejestrować tą domenę? Skoro nie to czym się przejmować? Wniosek o sądu mogą sobie składać ale przeciwko home.pl, które i tak napewno wygra, bo ich twierdzenie jest niedorzeczne, zwłaszcza, że nie mają żadnych dowodów.

 

Pozatym, skoro nie mają znaku zastrzeżonego to nic Ci nie zrobią. Ważne tylko żebyś na parkingu nie umieszczał reklam w działalności, którą oni prowadzą. Najlepiej zostaw tam pustą stronę i czekaj. Straszą Cię, bo sądzą, że w ten sposób łatwo zabiorą Ci domenę nie mając do niej praw.

 

Pozatym nie myl wniosku o wydanie danych osobowych z sądem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A może chciałbyś odsprzedać tę domenę? :rolleyes:

 

Domena jest juz pewnie zablokowana w NASK i nie mozna wystawic do niej cesji. Miałem przygodę z firmą, ktorej oodałem domenę bez bijatyki i sądu polubownego. Fakt faktem że był to TM. W chiwli gdu NASK udostepnił moje dane osobowe domena była zablokowana.

Podzielam zdanie że nie należy zbyt łatwo się poddawać - jeśli to nazwisko jest popularne np Nowak (też 5 liter :D ) to raczej nie ma szans na jej odebranie.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o narudzenie TM, tylko o zbieznosc w czasie sprawdzania przez nich, a rejestracje przeze mnie domeny X.pl

 

 

To nie ma znaczenia, ze akurat w tym samym czasie dwoje ludzi sposrod 6 mld na naszym globie upatrywalo sobie 2 takie same domeny a ty byles predzej!

 

Licza sie fakty takie jak:

- co to za keyword

- czy ma TM

- czy miales pod ta domena kontent lub parking na hasla mogace dzialac na szkode tej firmy

 

 

Zbieg okolicznosci w sadzie nie gra roli, tylko czyste dowody i fakty!

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie ma znaczenia, ze akurat w tym samym czasie dwoje ludzi sposrod 6 mld na naszym globie upatrywalo sobie 2 takie same domeny a ty byles predzej!

 

Licza sie fakty takie jak:

- co to za keyword

- czy ma TM

- czy miales pod ta domena kontent lub parking na hasla mogace dzialac na szkode tej firmy

Zbieg okolicznosci w sadzie nie gra roli, tylko czyste dowody i fakty!

 

Cala korespondencja z ta spolka jest w pierwszym poscie, jak wynika z niego, chodzi o zbieg czasu sprawdzania / rejestracji przeze mnie tej domeny.

Nazwa nie posiada TM. Strona jest pusta, jedynie formularz do kontaktu z wlascicielem domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymaj cala korespondencje z nimi, jesli rzeczywiscie nie maja prawa odebrac Ci domeny bedziesz mogl podac ich do sadu za zastraszanie i falszywe oskarzenia.

 

Pozdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie łam się. Ja uwazam, ze firmie tej doradzał nie tyle prawnik co informatyk w "swetrze"..

 

Wpakują się w koszty, Tobie zabiorą trochę czasu i nic nie ugrają.. A to marne 1000zl.. Ech..

 

Szkoda, ze ja takich maili nie dostaję :rolleyes::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ech, ja kiedyś też dostałem kiedyś pismo z NASK. Ono jeszcze o niczym nie świadczy.

Jeśli się dogadasz z firmą to pismo możesz do kosza wywalić, bo to tylko informacja, że udsotępnili drugiej stronie Twoje dane.

 

Koszty sprawy zapewne masz w tym piśmie podane.

O 1000 zł nawet nie ma się co targować bo koszty są mniej więcej takie, więc szkoda tylko czasu.

 

Ja jak dostałem pismo to zadzwoniłem do prawnika tej firmy i powiedziałem, że chce się dogadać.

Poszła za 1000zł bez żadnej sprawy i wszyscy byli zadowoleni - ale moja domena to był TM !!!

 

W Twoim przypadku jeśli to nie jest TM i jest to nazwisko to mogą sobie pomarzyć :-)

Bo nie ma takiej możliwości żeby udowodnili, że rejestracja domeny-nazwiska to działanie przeciwko komuś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O 1000 zł nawet nie ma się co targować bo koszty są mniej więcej takie, więc szkoda tylko czasu.

Hmm... gdzie takie koszty?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwi mnie brak odpowiedzi od tej spolki, w sprawie mojej propozycji 1000zl.

 

Niektórzy tak mają, wolą wydać xx tysięcy na kancelarie, adwokatów, arbitraż, niż potraktować człowieka po ludzku i zapłacić mu skromne odstępne. Ja w przypadku TM (niestety, zdarza mi się takie rejestrować, ale nieświadomie; może powinienem częściej sprawdzać, ostatnio się okazało że chcąc zarejestrować literówkę, zarejestrowałem TM) nigdy nie chcę więcej niż 500 zł. Ale niektórzy nawet nie pytają, tylko od razu psy spuszczają. Taki ich wybór.

 

Oczywiście w tej sprawie nie ma mowy o TM, ale widać że firma jest zacietrzewiona i nie będzie działać zdroworozsądkowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm... gdzie takie koszty?

 

Jak ja dostałem pismo to było napisane o kosztach.

Obie strony musiały wnieść opłatę kilkaset złotych za przystąpienie do mediacji w Sądzie Polubownym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takich sytuacjach aż się prosi by powstało coś takiego jak Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen Internetowych, które przekazałoby taką sprawę swojemu prawnikowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×