Jump to content
tommy5

Zarejestrowalem *.pl, ktos *.com.pl i bedzie rozprawa w sadzie.

Recommended Posts

Witam,

 

Zarejestrowalem domene X.pl w promocji Home.pl (rezerwacja 2008.01.10 i rejestracja 2008.01.11).

Za miesiac, tj. w poprzednim tygodniu dostalem wiadomosc wyslana z mojej strony:

 

chciałem poinformwać, że naruszył Pan/Pani nasze prawa rejestrując domenę www.X.pl; rejestracja nastąpiła w złej wierze i oddajemy sprawę do >sądu polubownego; jednocześnie oddajemy spawę do prokuratury (wycek informacji poufnych ze strony www.home.pl); zbieg okoliczności (czas >sprawdzenia dostępności i rejestracji) jest tutaj zbyt duży

[dla bezpieczenstwa usunalem wszystkie informacje identyfikacyjne].

 

wiadomosc otrzymalem z adresu kontakt@X.com.pl

(spolka przedstawia sie jako X SA)

(whois dla domeny X.com.pl podaje date rejestracji 15.01.2008)

 

Odpowiedzialem bardzo milo, ze nie nastapil zaden wyciek informacji z home.pl, ze nie mam zadnego zwiazku z home.pl (poza posiadaniem u nich domen) z propozycja czy moze uda sie porozumiec bez sadu.

 

Szanowny Panie

naszą intencją nie jest zastraszanie i walka w sądzie; planowaliśmy mieć

komplet domen związanych z nazwą X

ponieważ tak nazywa się nasza spółka; niestety brakuje nam domeny z

rozszerzeniem .pl, która jak się okazało została zarejestrowana kilka dni

po sprawdzeniu jej dostępności przez nas; nie chcemy wnikać w mechanizmy

działania witryny home.pl, jesteśmy w stanie oszczędzić Panu i sobie

dodatkowego kłopotu i kosztów postępowania - proponujemy 200zł za

odkupienie domeny.

[dla bezpieczenstwa usunalem wszystkie informacje identyfikacyjne].

 

Odpowiedzialem, ze proponuje 1 tys. zl, do tej pory nie dostalem odpowiedzi.

 

Dzis dostalem pismo z NASK o udostepnieniu moich danych osobowych w zwiazku z sadem polubownym.

 

Wiec prawdopodobnie dojdzie do rozprawy. Ja po prostu zarejestrowalem 100 domen w promocji,

a to byla akurat 5 literowa domena i ladnie brzmiaca, wystepujaca w slowniku (nazwisko), mam w tych dniach zarejestrowanych duzo domen 5 literowych.

Spolka podejrzewa mnie o wiedze o tym, ze oni sprawdzali te nazwe pare dni temu i ja zarejestrowalem zaraz potem X.pl.

Jak sie moge bronic ??

 

 

 

Jesli faktycznie napisali w tym pismie tak jak cytujesz " nastąpiła w złej wierze " to ten fak przesadza o tym, ze to debile i maja matolow a nie prawnikow W polskim prawodastwie dot domen nie na czegis takiego to raz ! Dwa sad polubowny a dokladnie jego podmitowe pole dzialnia odnosi sie do SAMEGO FAKTU rejestracji domeny nie do tego czy jestes geyem, murzynem czy zjadasz te domeny i jak je wykorzystujesz lub jak je rejestrujesz ! To jest a przynajmiej powinno byc bez znaczenia.Powtarzam fak rejstracji moze byc naruszeniem a nie okolicznosci rejestracji .Piszesz dalej ze oni wzieli twoej dane z NASKU .I co z tego ? Sprawdz sobie czy domena zostala zablokowana do czynnosci np. sprawdz czy mozna zalozyc na nia opcje .Nie zakladaj opcji bo szkoda kasy :rolleyes: bo i tak w momencie podpisania zapisu na SB opcja bedzie anulowana .Jesli chcesz a ja lubie takich przemadrzalych dupkow w firmach i ich prawniczkow to napisz na do mnie na PW pogadamy i powim ci jak masz z nimi zatanczyc ! Mam male doswiadzczeni w tej materii tak wiec jak slysze o takim rozboju to mi sie krew gotuje i chetnie ci pomoge ich przywrocic do pionu palantow !

Poza tym piszesz ponizej ze juz maja twoje dane i tak ciebie podadza do sadu .To tez nie tak :D Ale jak mowie chcesz napisz na pw dam ci tel i pogadamy jak z nimi zatanczyc tak zeby wiedzieli ze domeny to wartosc a ludzi ktorzy je rejestruja to nie jakies pacholki tylko czasmi goscie o wiedzy w temacie wiekszej niz ci wszyscy madrale :D Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej chili twoja pozycja jest słaba, bo oni zaatakowali i sie zastanawiasz, gdzie to jesteś winien. Albo odpuść sprawę jak nie czujesz się na siłach (względnie zadzwoń i zapytaj co proponują), albo uwierz, ze masz rację, na co wszystko wskazuje i odrzuć wszelkie obawy, to ich problem. Przygotuj do sądu mocne argumenty, nie o niewinności,a le o szantażu, złej woli, i że masz prawo do tej domeny i masz swój własny pomysl na nazwę, a co najistotniejsze NIDGY nie używałeś jej w złej wierze i NIE MA żadnych racjonalnych podstaw do takich roszczeń, są natomiast podstawy do nieuczciwego traktowania drugiej strony przez powoda (żadnych słów o twojej niewinności). (a co do ofert to oni powinni je przedstawiać, a ty co najwyżej zaakceptować). W sądzie rację ma ten kto wierzy w siłę swoich argumentów i umie je prezentować, tam nie idzie o sprawiedliwość, tylko o umiejętności i siłę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuje jeszcze raz za rady i wsparcie :rolleyes:. Jak bedzie rozprawa to sie przygotuje, widocznie propozycja 1000 okazalaby sie za duza.

Pozdrawiam wszystkich

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a ja, na Twoim miejscu, poinformowałbym jeszcze o tej sprawie Home.pl,

tzn., przedstawiłbym im cytat z listu tej firmy do Ciebie, w którym właśnie ów Rejestrator został pomówiony :rolleyes:.

Home.pl, została pomówiona o "przecieki", co szkaluje jej imię. Wkur ...bym się, gdybym był Rejestratorem.

Czujesz, że masz słabszą pozycję naprzeciw "giganta" SA? Szukaj sojuszników :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim nie przejmuj sie tym, z tego co piszesz nie popelniles zadnego przestepstwa, i jak to dobitnie wyrazil kilofek - SP nie zajmuje sie rozstrzynieciami dotyczacymi okolicznosci rejestracji danej nazwy a faktem rejestracji. Zycze Ci abys sie nie poddawal czasami bo argumenty ktorych oni uzyli w korespondencji "ze se sprawdzalimy" a ty zarejestrowales sa poprostu smieszne. Osobiscie wydaje mi sie, ze pobranie danych od NASKu jest tylko "picem na wode", albo sa tak glupi i nie rozumieja po co powstalo cos takiego jak SP, co to jest i w co sie pchaja. A moze nazwa jest taka kozacka, moze to oni wiedza o czyms co ma niedlugo wybuchnac i chca latwo przejac domene aby nastepnie ja odsprzedac ;-). Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"..nu bierz..bierz...sąd sądem a sprawiedliwosc musi byc po naszy stronie..."

 

..i tego sie trzymaj bo masz wygrane,cokolwiek by nie mówili.Bez TM mogą co najwyzej prosic o to by odsprzedac,firmy czesto tak postepują majac podmiot fizyczny za niezorganizowana mała sile...ale nie te czasy..

Trzymam kciuki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę tworzyć nowego tematu, a chciałbym sie dowiedzieć:

1.Jeżeli nazwa zastrzeżona ma polskie litery, to zastrzeżona jest też nazwa bez polskich liter?

2.Czy kupno domeny z nazwą zastrzeżoną i nie używanie jej czymś grozi? (zastrzeżenia są czasowe, więc kiedyś się skończy!)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chcę tworzyć nowego tematu, a chciałbym sie dowiedzieć:

1.Jeżeli nazwa zastrzeżona ma polskie litery, to zastrzeżona jest też nazwa bez polskich liter?

2.Czy kupno domeny z nazwą zastrzeżoną i nie używanie jej czymś grozi? (zastrzeżenia są czasowe, więc kiedyś się skończy!)

 

 

1.Jeżeli nazwa zastrzeżona ma polskie litery, to zastrzeżona jest też nazwa bez polskich liter?
Bylo juz na forum ale moze przeoczyles .Zobacz siebie co oznacza termin "podobienstwo znakow" bedziesz mial odpowiedz na twoje watpliwosc

 

2.Czy kupno domeny z nazwą zastrzeżoną i nie używanie jej czymś grozi?

A jesli ukradniesz komus rower i nie jezdzisz na nim to jestes w porzadku czy to bez znacznia ?:blink:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie rozumiem tylko jednego dlaczego te wszystkie firmy nie mogą mieć domeny www.superfirmanowak.org.co.uk.net.pl ? przecież nikt im nie każe mieć krótkiej nazwy-idą na skróty- każdy by tak chciał- trza było se zarejestrować- kiedyś było kto pierwszy ten lepszy i było dobrze - jest tyle końcówek i możliwości a ci by chcieli mieć najlepiej 1 albo max 3 literową. Domena to dobro rzadkie ale nie rozumiem- jak nie ma to się tworzy inną- nie może być tak że każdy Nowak chce mieć domenę nowak.pl - bo jest tylko jedna. Ot co ale tu się liczy kasiora -jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bylo juz na forum ale moze przeoczyles .Zobacz siebie co oznacza termin "podobienstwo znakow" bedziesz mial odpowiedz na twoje watpliwosc

A jesli ukradniesz komus rower i nie jezdzisz na nim to jestes w porzadku czy to bez znacznia ?:))

Moze nie miałeś jeszcze do czynienia z zastrzeżeniem nazwy potocznych w użyciu słów, z wymienieniem praktycznie wszystkiego co jest z nimi związane. Można tu jako przykład podać nazwy gazet, które z pewnością możnaby użyć przy tworzeniu serwisów, szczególnie wtedy, kiedy dana gazeta jest tylko papierowa i nie istnieje w internecie. Przykładem czysto teoretycznym dla zobrazowania (ale to oczywiście nie jest ta domena i firma, która mnie interesuje) takiej nazwy jest np. "przeglądsportowy". Jeszcze raz powtarzam nie jest to ta domena, ktora mnie interesuje (zresztą jest zajęta) ale słowa "przegląd" i "sportowy" chetnie uzyłbym przy tworzeniu serwisu sportowego, a tu klapa. Nie można bo zastrzeżone. Nawet gdyby były wolne nie mozna i już. To paranoja. O żadnej kradzieży nie może być tu mowy. To oni raczej zastrzegając słowa potoczne moim zdaniem zrobili nadużycie. Nie jest to jakaś cocacola czy pepsi, ktorych właściciele te nazwy stworzyli i to jest ich własność, to rozumiem.

Hoh!

Jeszcze dodatkowe pytanie: Takie zastrzeżenia dotyczą tylko domen polskich czy .com i .eu też?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nie rozumiem tylko jednego dlaczego te wszystkie firmy nie mogą mieć domeny www.superfirmanowak.org.co.uk.net.pl ? przecież nikt im nie każe mieć krótkiej nazwy

W tej sytuacji mówisz tak, a jak popatrzysz z drugiej strony, to pewnie wiele razy zastanawiałeś się dlaczego nie chcą Twojej, krótkiej, domeny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szanowny Panie

naszą intencją nie jest zastraszanie i walka w sądzie; planowaliśmy mieć

komplet domen związanych z nazwą X

ponieważ tak nazywa się nasza spółka; niestety brakuje nam domeny z

rozszerzeniem .pl, która jak się okazało została zarejestrowana kilka dni

po sprawdzeniu jej dostępności przez nas; nie chcemy wnikać w mechanizmy

działania witryny home.pl, jesteśmy w stanie oszczędzić Panu i sobie

dodatkowego kłopotu i kosztów postępowania - proponujemy 200zł za

odkupienie domeny.

 

Nie rozumiem co to za bzdury. Ciekaw jestem jak udowodnią ze domena była przez nich sprawdzana kilka dni przed rejestracją :lol: W internecie przy nazwach nie chronionych prawem obowiązuje zasada pierwszeństwa a nie ""bo mi się należy, bo ja chciałem". Jak chcieli to mogli zarejestrować, w końcu to pare złotych. Pozatym co to kogoś obchodzi że chcą mieć komplet ? <_< Pobożnych życzeń sąd nie bierze pod uwagę :)

 

Już byli raz tacy cwaniacy, nie pamiętam czy to idealnie taki sam przykład ale chcieli odebrać armatura.pl bo mieli armatura.krakow.pl (tu masz kopie orzeczenia). Skończyło się na tym że musieli wypłacić 1500 pln na pokrycie kosztów postępowania, bo domeny nie dostali.

 

To nie pierwszy i nie ostatni list tego typu i nie pierwsza próba wyłudzenia domeny przez szantaż. Ja bym na twoim miejscu sie z nimi nie kontaktował wogóle, skoro oni cie straszą sądem to niech kontaktują sie z tobą przez prawnika (za którego później w przypadku rozprawy będą musieli zapłacić).

 

Jak wygrasz to i będą musieli odkupić tą domenę od ciebie, a wtedy powiedz cwaniakom 10K. Niech się nauczą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wygrasz to i będą musieli odkupić tą domenę od ciebie, a wtedy powiedz cwaniakom 10K. Niech się nauczą :D

 

 

A ja juz w tym momencie uznalbym kwote 1000 zl za nieaktualna. Uwazam, ze to jacys cwaniacy i niewiele wskoraja. Juz w tym momencie uznalbym, ze kwota 10k netto (+22% VAT) to minimalna kwota za jaka odsprzedalbym im domene.

 

Nalezy tu jeszcze pamietac o czyms bardzo waznym! To, ze ktos poszedl sobie do NASK i poprosil o udostepnienie danych to jedno. Kazdy z nas moze to zrobic. Abonent dostaje informacje od NASK o udostepnieniu danych firmie/osobie bo tak musza zrobic. Dlatego tez, jesli uwazasz ze nie mieli podstaw do uzyskania tych danych lub sprawa ucichla i nic sie dalej nie dzieje to pileczka jest po Twojej stronie - mozesz ich podac do sadu o pomowienia (wniosek do NASK musi zawierac informacje, ze naruszyles ich prawa aby mogli uzyskac Twoje dane).

 

Troche to dziwnie napisalem, ale po ponad dobie w podrozy lepiej napisac juz nie potrafie (a przepisywaem to dwa razy ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

CYTAT

Szanowny Panie

naszą intencją nie jest zastraszanie i walka w sądzie; planowaliśmy mieć

komplet domen związanych z nazwą X

ponieważ tak nazywa się nasza spółka; niestety brakuje nam domeny z

rozszerzeniem .pl, która jak się okazało została zarejestrowana kilka dni

po sprawdzeniu jej dostępności przez nas; nie chcemy wnikać w mechanizmy

działania witryny home.pl, jesteśmy w stanie oszczędzić Panu i sobie

dodatkowego kłopotu i kosztów postępowania - proponujemy 200zł za

odkupienie domeny.

 

 

Kolekcjonerzy się znaleźli. Mam nadzieję, że będą mogli na własnej skórze się przekonać, że kolecjonowanie domen to drogie hobby. Może niech przerzucą się na znaczki pocztowe :D

 

Tak poważnie.

Jeśli to nie jest TM to raczej nie masz się o co martwić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena w tym tygodniu zostala sprzedana za kwote 1 tys. zl (tak jak na poczatku chcialem).

 

Dziekuje wszystkim ktorzy zabrali glos w sprawie :D

Bardzo pomocne.

 

Uznaje sprawe za zamknieta.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena w tym tygodniu zostala sprzedana za kwote 1 tys. zl (tak jak na poczatku chcialem).

 

Szkoda, jestem pewien ze mozna ja bylo za wiecej oddac - tym bardziej, ze wychodzi na bezpodstawne uzyskanie Twoich danych osobowych z NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda, jestem pewien ze mozna ja bylo za wiecej oddac - tym bardziej, ze wychodzi na bezpodstawne uzyskanie Twoich danych osobowych z NASK.

 

Dokladie ja bym wyslal list polecony raptem moze z 7,50 pln do GIDO z informacja o takim procederze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladie ja bym wyslal list polecony raptem moze z 7,50 pln do GIDO z informacja o takim procederze.

Jak już to GIODO; narobiłby NASK'owi niezłych problemów.

Edited by go11

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy sprawa ruszyła do przodu, czy skończyło się jak to bywa na straszeniu,

Jak już wcześniej pisałem, sprawa zamknięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×