Jump to content
tmi

Zarabianie na ministronach z Adsense

Recommended Posts

Czy opłaca się w to wg was bawić?

Zarabiacie jakieś dobre pieniądze na tym?

Jakieś wskazówki doświadczonych osób mile widziane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od razu zaznaczę, że nie mam pojęcia, jak to jest w Polsce, ale na przykład w UK jest to całkiem dochodowy biznes. Wprawdzie sam w tym zbyt mocno nie siedzę (nie mam na to po prostu czasu), ale zrobiłem już dzisiątki mini i mikro stron dla dwóch moich klientów, którzy regularnie zamawiają kolejne. Tematyka tych stronek jest przeróżna: od odżywek dla sportowców, poprzez ubezpieczenia, podróże, wyroby drewniane do ogrodów (szopki, ławki, płoty itp.), artykuły wędkarskie na telefonach i gadżetach skończywszy. Niedawno stawiałem mini-sklep z... drogimi kaloszami oparty o oferty z amazona.

 

Wiem, że jeden z moich klientów nie ma stałej pracy i główne źródło jego dochodów, to właśnie mini strony z przeróżnych nisz. Jedna mała uwaga: ma ich około 500 i są dobrze wypozycjonowane. Z tego, co zdążyłem zauważyć (po tematyce stron, jakie dla niego zrobiłem) skoncentrował się głównie na wypadach wakacyjnych i turystyce (sporo stron z ofertami wyjazdów do parków rozrywki w USA), ubezpieczeniach (w tym także skierowanych wyłącznie do ludzi po 60-tce) i wędkarstwie.

 

Tyle ode mnie-mam nadzieję, że nieco to rozjaśni Ci temat :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ktoś może jakieś wskazówki co do pozycjonowania takich stron? trzeba mieć już duże zaplecze czy samo katalogowanie wystarczy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy czy wejdziesz w konkurencyjną branżę. Czasem wystarczy kilka linków, czasem trzeba postarać się o ich moc i zdywersyfikowanie.

Dobre katalogi niechętnie przyjmują takie strony, słabe katalogi to niska wartość linka i konieczność podlinkowania wpisów, żeby to się w ogóle zaindeksowało i miało "cośkolwiek" mocy.

Można pospamować na forach dofollow, dodać do prywatnych precli, zdobyć linki sidewide, pokomentować na blogach, każdy sposób dobry..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaraz się zacznie grzebanie we whois i innych zakamarkach netu :) Ale co mi tam. Kilka mniej znaczących przykładów chyba mogę podać :)

 

ladies-wellies.co.uk - wspomnniany sklep z kaloszami :)

proteinpowder-uk.co.uk

sunshine-holidays.org.uk

gardenturf.org.uk

fishingshops.org.uk

summerhousesuk.com

 

Strony niestety z czasem zostały mocno przebudowane przez właścicieli, więc nie wyglądają dokładnie tak, jak wyglądały, gdy je stawiałem. Poza tym w tym biznesie idzie się na ilość, a nie jakość i wodotryski :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ktoś może jakieś wskazówki co do pozycjonowania takich stron? trzeba mieć już duże zaplecze czy samo katalogowanie wystarczy?

 

 

zależy od konkurencyjności branzy, ale

 

1. nie można przesadzić z katalogowaniem

2. ministrona musi być dobrze zoptymalizowana

3. przydałby się stała, regularna aktualizacja treści

Share this post


Link to post
Share on other sites

katalogowanie zlecać jakiejś formie co ręcznie kataloguje czy skorzystać z jakiegoś programu dodawacza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja robie ręcznie do kilku wybranych najcześciej płatnych np wp.pl, i zlecam. dodawcze moim zdnaiem nie mają sensu, ale tak czy siak ja zawsze dodaje nie od razu, tylko po jakimś czasie. na początek tlyko kilka linków żeby google załapał.

 

mozesz też pobawić się w komentarze na blogach tematycznie powiązanych - nawet jeżeli jest na nich nofollow to i tak pomaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie najlepiej takie strony to pozycjonować samemu.

Należy dodawać do najlepszych precli , katalogów czy for ( najlepiej płatnych - co oznacza że są zadbane, moderowane i nie znikną po pół roku - np, cogito , sbart, artelis )

Takie wpisy linkować przez dodawanie do słabszych katalogów ( tutaj raczej niezbędne będzie albo zlecenie takiej usługi lub zakup odpowiedniego softu )

Czyli tutaj mamy trzy poziomy - wg mnie na słabsze frazy niszowe powinno to wystarczyć ( oczywiście plus odpowiednia optymalizacja samej strony )

Ważną sprawą jest również systematycznie dodawanie unikalnych artykuły związanych z daną tematyką, gdyż ciekawa treść strony zwiększy oglądalność przez ludzi ( a co za tym idzie nasz dochód ) .

 

Przy okazji podniesie wartość w "oczach" robotów G.

 



Share this post


Link to post
Share on other sites

zależy od konkurencyjności branzy, ale

 

1. nie można przesadzić z katalogowaniem

2. ministrona musi być dobrze zoptymalizowana

Z tym sie zgadzam.

3. przydałby się stała, regularna aktualizacja treści

Z tym już nie, bo wtedy to już nie jest (wg mnie) minisite, ale "portal rozwojowy".

 

Mamy ministrony, które zarąbią dobre od lat bez aktualizacji.

 

Preferuję strony z 50+ podstron, ale problem polega nad tym, że serwis/portal rozwojowy (zaktualizowany), które kosztuje np. 10x więcej niż "martwa" ministrona, zarabia tylko 5 razy więcej - więc ekonomiczne nie gra.

 

PS: I to optymistyczne - u nas jest raczej jest bliżej 2 - więc zarabia 2 razy więcej, ale kosztuje 10 razy więcej... :(

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań laika. Czy jak będę miał stworzoną ministronę i ustawię tam reklamy z adsense to czy jak ktoś kliknie w nią to zarobek będzie większy jak w przypadku gdy ktoś kliknął by w link sponsorowany na parkingu? Czy ogólnie stawki są mniej więcej takie same?

Zakładając, że dana reklama przekieruje na ten sam produkt/firmę? Zastanawiam się czy po prostu warto w to iść czy zostawić parking.

Domen mam sporo, ciekawie linkowanych, tematycznych i "ruchowych". Może ktoś mnie oświecić w tym temacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam kilka pytań laika. Czy jak będę miał stworzoną ministronę i ustawię tam reklamy z adsense to czy jak ktoś kliknie w nią to zarobek będzie większy jak w przypadku gdy ktoś kliknął by w link sponsorowany na parkingu? Czy ogólnie stawki są mniej więcej takie same?

Zakładając, że dana reklama przekieruje na ten sam produkt/firmę? Zastanawiam się czy po prostu warto w to iść czy zostawić parking.

Domen mam sporo, ciekawie linkowanych, tematycznych i "ruchowych". Może ktoś mnie oświecić w tym temacie?

Zarobek oczywiście większy i zależy od tego jaką treścią obsadzisz strony i jak dużo tych podstron będzie.

Ogólnie temat MFA został przewałkowany przez tysiące stron i forów na całym świecie i na pewno znajdziesz info jak zrobić zarabiająca ministronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem. A jakiego narzędzia najlepiej użyć do stworzenia takiej mini strony?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarobek oczywiście większy i zależy od tego jaką treścią obsadzisz strony i jak dużo tych podstron będzie.

Ogólnie temat MFA został przewałkowany przez tysiące stron i forów na całym świecie i na pewno znajdziesz info jak zrobić zarabiająca ministronę.

 

Wg mnie mylisz się. Typowe MFA z kilkoma podstronami to model który już odchodzi do lamusa. Pod Adsense większe strony z podstronami docelowymi pod wyszukiwanie a nie typowe pod fraze dla MFA.

Jeszcze jest jedna sprawa. Aby mieć sensowną konwersję w Adsense musisz stosować zabiegi które są na granicy łamania regulaminu i w większości to tylko kwesti czasu aż dostaniesz bana. Jest jeden blog amerykańskiego twórcy stron MFA który był guru w tej dziedzinie dopóki nie dostał... bana. Po prostu. Od tak. Juz go nie odbanowali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mnie tmi trochę zniechęciłeś... może lepiej pomęczę jeszcze ten parking? Tam trudniej o bana :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tymi banami szczerze to jest trochę mit. Jeżeli przeczytasz regulamin Adsense i będziesz trzymał się ich wytycznych to nie dostaniesz żadnego bana. U siebie na koncie nie raz też miałem "podejrzane zarobki", np. na 100 wyświetleń - 80 klików, zapobiegawczo tam nie banują. Swoje powody muszą znać. Jeżeli masz podczepione konto GA do stron to mogą poznać je szybciej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tymi banami szczerze to jest trochę mit. Jeżeli przeczytasz regulamin Adsense i będziesz trzymał się ich wytycznych to nie dostaniesz żadnego bana. U siebie na koncie nie raz też miałem "podejrzane zarobki", np. na 100 wyświetleń - 80 klików, zapobiegawczo tam nie banują. Swoje powody muszą znać. Jeżeli masz podczepione konto GA do stron to mogą poznać je szybciej.

 

Dobra to zapytam wprost: mam domenę, która mi od 16 listopada do 28 grudnia zarobiła na parkingu $78. I dlatego sobie pomyślałem, że może warto by było z taką domeną spróbować na mini stronie z jakimiś reklamami lub PP. Nigdy kompletnie nie bawiłem się w mini strony i cały temat kiepsko znam. I teraz nie wiem czy olać i zostawić na parkingu czy robić ministronę i testować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie mylisz się. Typowe MFA z kilkoma podstronami to model który już odchodzi do lamusa. Pod Adsense większe strony z podstronami docelowymi pod wyszukiwanie a nie typowe pod fraze dla MFA.

Jeszcze jest jedna sprawa. Aby mieć sensowną konwersję w Adsense musisz stosować zabiegi które są na granicy łamania regulaminu i w większości to tylko kwesti czasu aż dostaniesz bana. Jest jeden blog amerykańskiego twórcy stron MFA który był guru w tej dziedzinie dopóki nie dostał... bana. Po prostu. Od tak. Juz go nie odbanowali.

MFA nigdy nie odejdą do lamusa bo google za dużo na nich zarabia. Proste: szukasz niszy gdzie są reklamodawcy a nie ma gdzie wyświetlać reklam i robisz stronę.

Gdzie google umieści reklamy jak nie u Ciebie?

Do tego MFA nie musi mieć 10 podstron. Jak poszukasz w necie to znajdziesz takie MFA które stały się "stronami-autorytetami" w danej dziedzinie z tysiącami odwiedzin dziennie, które nadal zarabiają w głównej mierze na Adsense. Takim stroną nic nie grozi, dopóki są zgodne z regulaminem Google. A to czy ktoś zamierza używać BlackHatSeo zamiast podążać za wytycznymi googleadsense na swojej stronie to jego wybór.

Kończąc dodam, że mając domenę zarabiającą 80$ miesięcznie na parkingu, Vul musiałby się nieźle postarać aby zarabiać na niej mniej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zapytam jeszcze czy ja muszę tę domenę jakoś specjalnie pozycjonować i katalogować czy wystarczy zrobić na niej prostą mini stronkę, podpiąć adSense lub jakiś tematyczny PP? Domena sama w sobie jest ciekawie linkowana. Czy google wymaga jakiś dodatkowych ruchów reklamowych ode mnie w związku z umieszczeniem tam reklam? Bo powiem szczerze, że nie mam za bardzo czasu na to więc parking dla mnie jest po prostu wygodny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wczoraj przeglądałem oferte peakApp

Narzędzie do stworzenia najbardziej optymalnego układu reklam/tekstów na stronie

Może vul przetestujesz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zapytam jeszcze czy ja muszę tę domenę jakoś specjalnie pozycjonować i katalogować czy wystarczy zrobić na niej prostą mini stronkę, podpiąć adSense lub jakiś tematyczny PP? Domena sama w sobie jest ciekawie linkowana. Czy google wymaga jakiś dodatkowych ruchów reklamowych ode mnie w związku z umieszczeniem tam reklam? Bo powiem szczerze, że nie mam za bardzo czasu na to więc parking dla mnie jest po prostu wygodny.

 

Trzymaj się regulaminu oraz wytycznych Google (jak i Centrum Pomocy) i możesz być spokojny - niczego więcej od Ciebie nie wymagają. Nie musisz jej pozycjonować i katalogować. Google jednak może nie zaakceptować strony jak uzna, że jest na niej zbyt mało treści, bądź zbyt niski ruch (to raczej w przypadku stron a la kwejk).

Share this post


Link to post
Share on other sites

MFA nigdy nie odejdą do lamusa bo google za dużo na nich zarabia. Proste: szukasz niszy gdzie są reklamodawcy a nie ma gdzie wyświetlać reklam i robisz stronę.

Gdzie google umieści reklamy jak nie u Ciebie?

Do tego MFA nie musi mieć 10 podstron. Jak poszukasz w necie to znajdziesz takie MFA które stały się "stronami-autorytetami" w danej dziedzinie z tysiącami odwiedzin dziennie, które nadal zarabiają w głównej mierze na Adsense. Takim stroną nic nie grozi, dopóki są zgodne z regulaminem Google. A to czy ktoś zamierza używać BlackHatSeo zamiast podążać za wytycznymi googleadsense na swojej stronie to jego wybór.

Kończąc dodam, że mając domenę zarabiającą 80$ miesięcznie na parkingu, Vul musiałby się nieźle postarać aby zarabiać na niej mniej ;)

 

Ale nie MFA wg starej zasady czyli kiepski szablon, kiepskie treści, z wewnetrznym linkowaniem i kilkoma podstronami. Teraz takie shit stronki nie dają ruchu bo są skuteczne kasowane przez różnego rodzaju zmiany w algorytmach wyszukiwarki.

 

Jeśli chodzi o wytyczne Google to polecam się zapoznać z wątkiem jak Google zbanowało przykładowo styl.fm https://productforums.google.com/forum/#!topic/adsense-pl/WG5Jdcg__kY

 

Piszesz o zapoznaniu sie z wytycznymi. Mam nadzieje, że je czytałeś bo ja tak. Dowiesz się z nich, że możesz dostać bana za niską jakość treści przykładowo. Czyli subiektywnie możesz dostać bana za wszystko. Choćby za zdjęcie na stronie gdzie złamałeś prawa autorskie.

 

Co do przykładu z parkingu... To aby było tak jak piszesz nikt by nie parkował domen. Wszyscy by robili MFA i byliby szczęśliwi.

 

MFA w klasycznej postaci odchodzi do lamusa.

 

Przykładowo bloger z smartpassiveincome.com zarabia na stronie securityguardtraininghq.com (wg niego) ok $2k /miesiąc. Ale czy można nazwać tą stronę typowym MFA? Z pewnością nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×