Jump to content
tomekb

Parkowanie domen z home.pl

Recommended Posts

Witam , jestem laikiem w tych tematach ale chciałbym się czegoś nowego nauczyć więc proszę o pomoc i wyrozumiałość , zarejestrowałem parę domen na home.pl i kilka na aftermarket chciałem je zaparkować może nie do końca dla zysku,(bo na razie moje domeny nie są zbyt interesujące) ale żeby po prostu się tego nauczyć jeśli chodzi o AM to nie było z tym problemu założyłem konto w ParkingCrew i w Namedrive domeny z AM pojawiły się w PC i ND problem mam z zaparkowaniem domen zarejestrowanych w home.pl . W konfiguracji domeny w ustawienia zewnętrznych serwerów DNS zaznaczam funkcję Korzystaj z serwerów DNS innego operatora jest tam tabelka w której z tego co się dowiedziałem trzeba zmienić DNS zamieniłem na : ns1.fastpark.net ns2.fastpark.net reszta tabelek z dns3 i dns4 i IP 1 do 4 zostawiłem puste zapisałem zmiany,następnie wyskoczył komunikat Poprawnie zapisano zmiany konfiguracji domeny. i że może to wszystko potrwać 30 godzin, czekałem już 3 dni i na koncie Namedrive dalej nie widać tych domen z home.pl . Gdzie robię błąd ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najlepszym rozwiązaniem na przyszłość będzie nie rejestrowanie domen u takich rejestratorów jak home.pl czy domeny.pl :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję pięknie,,,, , właśnie tak zrobiłem zastanawiało mnie tylko to skąd ND wie że to moja domena .Pewnie jak dodałbym nie swoją domenę to system pokaże że już taka jest w ND dlatego pewnie trzeba pierwsze wpisać domene w ND a potem zmienić DNS u swojego rejestratora ...... czy dobrze myślę ???

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam .

Edited by tomekb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję pięknie,,,, , właśnie tak zrobiłem zastanawiało mnie tylko to skąd ND wie że to moja domena .Pewnie jak dodałbym nie swoją domenę to system pokaże że już taka jest w ND dlatego pewnie trzeba pierwsze wpisać domene w ND a potem zmienić DNS u swojego rejestratora ...... czy dobrze myślę ???

 

Tak, najpierw dodaj domenę w NameDrive, a potem DNS w Home.pl . Jeśli ktoś przed tobą miał domenę w NameDrive - wtedy musisz kliknąć: "Zweryfikuj własność domeny". Oni w ciągu 24 godzin odpiszą, że sprawdzili we whois, że domena jest twoja i ją dodali do twojego panelu.

Dzisiaj miałem sytuację - domena w Aftermarket - odpisali, że nie potrafią zweryfikować własności, ponieważ we whois są inne dane. Proszą o zmianę danych we whois, lub jako dowód screen ekranu u rejestratora, udowadniający, że ja jestem właścicielem domeny. Domenę z Aftermarket przeniosłem do Premium.pl i czekam do jutra na odpowiedź, czy teraz mogą odczytać moje dane z whois.

 

Uważaj na to, czy masz domeny w swoim panelu NameDrive, bo jak nie, to obcej osobie nabijesz grosiki tytułem ruchu.

 

A jeśli nie zarabiasz, to było podać ns1.aftermarket.pl, ns2.aftermarket.pl .

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, najpierw dodaj domenę w NameDrive, a potem DNS w Home.pl . Jeśli ktoś przed tobą miał domenę w NameDrive - wtedy musisz kliknąć: "Zweryfikuj własność domeny". Oni w ciągu 24 godzin odpiszą, że sprawdzili we whois, że domena jest twoja i ją dodali do twojego panelu.

Dzisiaj miałem sytuację - domena w Aftermarket - odpisali, że nie potrafią zweryfikować własności, ponieważ we whois są inne dane. Proszą o zmianę danych we whois, lub jako dowód screen ekranu u rejestratora, udowadniający, że ja jestem właścicielem domeny. Domenę z Aftermarket przeniosłem do Premium.pl i czekam do jutra na odpowiedź, czy teraz mogą odczytać moje dane z whois.

 

Uważaj na to, czy masz domeny w swoim panelu NameDrive, bo jak nie, to obcej osobie nabijesz grosiki tytułem ruchu.

 

A jeśli nie zarabiasz, to było podać ns1.aftermarket.pl, ns2.aftermarket.pl .

Dzięki za info , a jak parkuje w parkingcrew to zmieniam w home dns na ns1.parkingcrew.pl ns2.parkingcrew.pl ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ponownie , nie chciałbym zaśmiecać forum dlatego nie zakładam nowego tematu bo podejrzewam że pytanie może mieć coś wspólnego ze zmianą dns-ów . Wiem że istnieje taka możliwość że można podpiąć sobie swoją domenę pod swoją stronę www....., ale czy da się podpiąć ewentualnemu nabywcy tej domeny pod jego stronę www. bez podawania kodu authinfo np. na miesiąc , aby sobie sprawdził czy polepszyły mu się statystyki wejść na jego stronie .?

Share this post


Link to post
Share on other sites

można podpiąć sobie swoją domenę pod swoją stronę www....., ale czy da się podpiąć ewentualnemu nabywcy tej domeny pod jego stronę www. bez podawania kodu authinfo np. na miesiąc , aby sobie sprawdził czy polepszyły mu się statystyki wejść na jego stronie .?

 

Niech ci poda DNS-y (ns1. ns2. ) swojego serwera, na który zaparkował twoją domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że to zwykła duża hurtownia , która zajmuje się sprzedażą danej rzeczy, której moja domena mogła by spowodować że sprzedaż wzrośnie , jak każda firma ma stronę internetową i teraz czy możliwe jest podpięcie tej domeny pod ich stronę www np. na 2 miesiące w celu testów .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się da. Mając dostęp do konfiguracji DNS zmieniasz odpowiednio rekord typu A i ewentualnie MX jak kolo chce mieć pocztę w domenie :) Lub też ustawiasz jego NSy i on się martwi ustawieniem odpowiedniej konfiguracji DNS, ale nie jest to konieczne.

Tak wiem czarna magia, ;]

 

Masz w Home.pl to czemu nie czytasz pomocy w Home,pl tam wszystko masz wyjaśnione i możesz to zrobić ustawiając proste przekierowanie w prostym formularzu.

https://pomoc.home.pl/produkty/domeny/25

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akurat , tą domenę mam w Aftermarket.

Tak masz rację dla mnie to czarna magia , będę musiał zgłębić temat ,liczę na waszą pomoc. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To musisz wiedzieć na jaki IP ma wskazywać domena. Dowiedzieć się od klienta na jaki sobie życzy lub np. wykonać ping jego domeny, aby dowiedzieć się jaki ma IP (można tez użyć 1 z wielu stron w necie "konwertujących" domenę na IP).

 

I później w Aftermarket ustawić to IP w rekordzie typu A.

http://pomoc.aftermarket.pl/category/47/0/10/Zarz%C4%85dzanie-domenami-i-opcjami/Wpisy-DNS/

Poczytaj te materiały.. szczególnie punkt 5. Zmiany będą widoczne po ponad godzinie.

 

Nie mam żadnych domen w AM więc dokładniej nie pomogę :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×