Jump to content
Kangur

Stowarzyszenie

Recommended Posts

Z całym Szacunkiem Panowie, ale stowarzyszenie nie powstanie!

 

PS

Po głębszym zastanowieniu się, to nie wiem czy są wogóle jakieś racjonalne powody aby takie stowarzyszenie zakładać.

Mówię tutaj o celach stowarzyszenia, których nie dało by się realizować bez niego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z całym Szacunkiem Panowie, ale stowarzyszenie nie powstanie!

 

PS

Po głębszym zastanowieniu się, to nie wiem czy są wogóle jakieś racjonalne powody aby takie stowarzyszenie zakładać.

Mówię tutaj o celach stowarzyszenia, których nie dało by się realizować bez niego.

 

Szanowny kolego stowarzyszanie sie jest zjawiskiem satarym jak ludzkosc i wynika z atawizmu, ze grupa jest zawsze silniejsza niz pojedyncze jednostki !

Jednak nie ma zadnego przymusu zeby przynalezec do jakiejkolwiek struktury .W wolnym kraju nie musisz byc czlonkiem partii, nie nie musisz nalezec do kolka rozancowego lub stowarzyszenia o powstaniu ktorego tu dyskutujemy ! Uwazasz ze powstanie stworzyszenia jest bez sesu, masz do tego prawo ale nie masz prawa gadac farmazonow ze NIE powstanie bo ja ci gwarantuje ze POWSTANIE !!!.

A stwierdzenia o Twoich glebszych przemysliwaniach sa bez sensu !!Podaj pare racjonalnych powodow, przeslanek przemawiajacych na NIE .

Masz prawo realizowac sie i bez stowarzyszenia .Skoro uwazszasz ze jestes na tyle dobry ze dasz sobie rade sam .To co powstanie mowie o stowarzyszeniu bedzie pomagalo mniej zaradnym od Ciebie !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spotkanie będzie reprezentować trzech przedstawicieli stowarzyszenia wybranych poprzez demokratyczne głosowanie (czyli kilofek, pb i Michal;-) przedstawiciele złożą podpisy które jednocześnie będą fundamentem powstania pierwszego w Polsce stowarzyszenia właścicieli domen internetowych.

 

Zaczyna mi sie projekt podobać.

Zastanawiam się, czy aby nazwa jest poprawna: WŁAŚCICIELI, którymi do końca chyba nie jesteśmy. Abonentami, inwestorami, ale nie właścicielami. Trzeba wiele spraw gruntownie przemyśleć od nazwy stowarzyszenia, przez nazwę samego zawodu "domainera/domeniarza" tak aby potem nie dopłacać za byle przecinek.

 

Jest jeszcze coś takiego jak Lobby, chyba ustawa już jest gotowa...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczyna mi sie projekt podobać.

Zastanawiam się, czy aby nazwa jest poprawna: WŁAŚCICIELI, którymi do końca chyba nie jesteśmy. Abonentami, inwestorami, ale nie właścicielami. Trzeba wiele spraw gruntownie przemyśleć od nazwy stowarzyszenia, przez nazwę samego zawodu "domainera/domeniarza" tak aby potem nie dopłacać za byle przecinek.

 

Jest jeszcze coś takiego jak Lobby, chyba ustawa już jest gotowa...

 

A gdzie bylo napisane WŁAŚCICIELI ?

Z tego co jak kojarze to caly czas byla mowa o stowarzyszeniu INWESTOROW domen internetowych czy jakos tak ale oczywiscie nie nazwa jest tu sprawa kluczowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Może warto choćby na początku (do stworzenia statutu) częściowo wzorować się na http://www.internetcommerce.org/?

 

IMO najlepsza nazwa z formalnego punktu widzenia to:

Stowarzyszenie Abonentów Nazw Domen (SAND)

 

Problem w tym, że sand.pl jest wykorzystywana.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może warto choćby na początku (do stworzenia statutu) częściowo wzorować się na http://www.internetcommerce.org/?

 

IMO najlepsza nazwa z formalnego punktu widzenia to:

Stowarzyszenie Abonentów Nazw Domen (SAND)

 

Problem w tym, że sand.pl jest wykorzystywana.

 

Temat do dyskusji jesli chodzi o nazewnictwo stowarzyszenia ale ja zrozumialem, ze bardziej nam chodzi o skupienie sie w gronie ludzi ktorzy w domeny inwestuja !

Zeby nie powstalo mylne wrazenie ze chcemy zagospodarowac i skupic wokol siebie kazdego kto ma zarejestrowana domene .

Nawa ktora Michal zaproponowales moim zdaniem nie oddaje "klimatu" naszych zamierzen .Oczywiscie kazdy inwestor, domeniarz, domainer czy jak go tam zwal jest sila rzeczy abonentem domen ale odwrotnie juz nie ! Tak wiec jakos trzeba ten aspekt wziac pod uwage i sugerowalbym jednak isc w kierunku ze to stworzyszenie dla ludzi ktorzy inwestuja w te dziedzine a nie dla wszystkich ktorzy 'maja" domene .Moze zagmatwalem troche ale chyba przekazalem sens swojego stanowiska

Share this post


Link to post
Share on other sites
A gdzie bylo napisane WŁAŚCICIELI ?

Z tego co jak kojarze to caly czas byla mowa o stowarzyszeniu INWESTOROW domen internetowych czy jakos tak ale oczywiscie nie nazwa jest tu sprawa kluczowa

 

Kilofku a co Ty taki dziś agresywny? Patrząc po postach to samo stowarzyszenie powstaje w bólach i ale przez te mroki niedogadania się, widać juz jakieś światełko.

 

ngo.pl:

Przede wszystkim, można powiedzieć, że stowarzyszenie jest to pewien związek osób połączonych chęcią realizacji wspólnego celu. Co za tym idzie, w wypadu stowarzyszenia mamy do czynienia z pojęciem członkostwa w organizacji. Do założenia stowarzyszenia potrzeba co najmniej piętnastu założycieli i przyjmuje się, że jeżeli liczba członków stowarzyszenia spadnie poniżej tej liczby powinno ono ulec rozwiązaniu.

 

Potrzebujecie osobnego działu na forum "Stowarzyszenie" gdzie będą zakładane wątki dotyczące działalności stowarzyszenia. Stwórzcie tam listę chętnych ( min 15) i kiedy już będziecie mieli "członków" wtedy możecie w tym osobnym dziale dyskutować z zainteresowanymi na temat nazwy, składek i dodatkowego zakresu działalności stowarzyszenia np. płatna certyfikowana wycena domen :)

 

zb.eco.pl:

Przynależność do stowarzyszenia jest dobrowolna. Nikogo nie możemy zmusić by został jego członkiem. Stowarzyszenie samo decyduje o swoich sprawach. Czasami decyzję podejmują wszyscy jego członkowie, czasami wybrane przez nich organy. Stowarzyszenie jest zrzeszeniem trwałym, chodzi o to, że istnieje ono tak długo jak długo istnieje cel dla którego je powołano. Wszelkie zmiany osobowe jego członków nie mają wpływu na jego trwałość pod warunkiem, że liczba członków wynosi co najmniej 15 osób. Stowarzyszenie posiada również zdolność sądową i zdolność procesową, czyli posiada prawo do wszczęcia postępowania sądowego oraz brania udziału w już toczącym się postępowaniu. Zdolność sądowa i procesową ma również stowarzyszenie zwykłe (o którym niżej), gdyż przysługuje ona organizacjom społecznym, nawet jeśli nie mają osobowości prawnej (wynika to z przepisów kodeksu postępowania cywilnego).

 

W gronie zainteresowanych osób, łatwiej dojdziecie do porozumienia np. co do miejsca rejestracji stowarzyszenia i ewentualnych spotkań. Dziwię się że nie znalazł się jeszcze ktoś, kto zorientowałby się dobrze w dziedzinie stowarzyszeń, zaproponowałby konkretne miejsce spotkań, grafik a przede wszystkim skontaktowałby się z wybranymi kancelariami, by wybadać czy jest zainteresowanie wspołpracą prawników ze stowarzyszeniem, ponieważ temat domen jest dość szczególny i chyba nie każdy prawnik wie w ogole co to jest domena.

 

Stowarzyszenie Abonentów Domen Internetowych lub Stowarzyszenie Inwestorów Domen Internetowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilofku a co Ty taki dziś agresywny? Patrząc po postach to samo stowarzyszenie powstaje w bólach i ale przez te mroki niedogadania się, widać juz jakieś światełko.

 

No prosze cie gdzie ja agresywny ?:D Ja jestem spokojny czlowiek mnie na jezyk mozna nadepnac :)

Chcialbym zebysmy szli z kazdym postem do przodu w tym temacie bo serio mam obawy ze ugrzezniemy w szczegolach !

Dlatego proponowalem od poczatku spotkanie ! Jesli jedno bedzie malo to kolejne !.Mam wrazenie ze pisanie postow nie jest idalnym rozwiazniem formy dyskusji ale oczywiscie lepsze niz zadne .Prosze was ustalmy termi spotaknia nawet takiego roboczego .Przyjedzie kazdy kto bedzie mogl i mial czas i ochote ale takie spotkanie skroci nam czas "panowania tego mroku" i to switelko o ktorym piszesz bedzie szybciej widoczne

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Stowarzyszenie Inwestorów Domen Internetowych

sidi.pl - ktos sie rzucil na opcje dwa dni temu. :)

 

Kilofek, zaproponuj date spotkania.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie kto będzie chciał i mógł poświęcić się temu tylko dla idei ?

Jeśli ma się w to zaangażować profesjonalista i ma to robić dobrze, to powinno się go zmotywować także finansowo.

 

I żeby przypadkiem ktoś nie miał głupich skojarzeń - absolutnie nie myślę o sobie !

Bo żeby mieć pewność - ja się do tego nie nadaję i nie zamierzam się tym zajmować profesjonalnie.

Mam na szczęście świadomość własnych niekompetencji.

Dostrzegam jednak taką potrzebę i chętnie to wesprę w moim skromnym zakresie oraz dorzucę się składkowo.

 

Ale jestem przekonany, że za dobrą pracę należy się zapłata i wcześniej czy później od tego nie uciekniemy.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie było by móc sobie powiedzieć za jakiś czas, że było się jednym z tych którzy przyczynili się do powstania Stowarzyszenia Inwestorów Domenowych, które przecież może zrzeszać znaczną ilość wielbicieli domen. Stowarzyszenie muszą stworzyć ludzie wykształceni i inteligentni, nie z chęci zysku ale dla dobra domainingu w Polsce. Jak widać poniżej, założyć stowarzyszenie wcale nie jest łatwo i trzeba się do tego przyłożyć:

 

Należy napisać statut stowarzyszenia który trzeba przedstawić w sądzie rejestrowym . Statut powinien zawierać przynajmniej :

 

1. nazwę stowarzyszenia,

2. teren działania i siedzibę,

3. cele i sposoby ich realizacji,

4. sposób nabycia i utraty członkowstwa; prawa i obowiązki członków,

5. władze stowarzyszenia; sposób ich wyboru; kompetencje,

6. sposób reprezentowania stowarzyszenia,

7. sposób finansowania stowarzyszenia,

8. zasady dokonywania zmian statutu,

9. sposób rozwiązania stowarzyszenia.

 

Konieczne jest osobiste spotkanie ludzi zainteresowanych takim stowarzyszeniem, bo pisanie na forum tak jak miłość na odległość do niczego nie doprowadzi :)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie jestem zwolennikiem stowarzyszenia, ale widze ze macie problem ze znalezieniem domeny to moze podpowiem:

"Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen Internetowych"

i macie wolne domeny:

psidi.pl

psidi.org

psidi.org.pl

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

przygladam sie temu watkowi od poczatku i obawiam sie ze skonczy sie on jak watki 'domeniarz czy domainer' oraz I ogolnopolski zlot domeniarzy - czyli niczym...

Share this post


Link to post
Share on other sites
...widze ze macie problem ze znalezieniem domeny to moze podpowiem:

"Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Domen Internetowych"

Jak się odkrywa Amerykę po raz kolejny ? ;)

Jeśli nie wiesz o co pytam to przeczytaj pierwsze posty :)

 

Martwić może, że mało osób z 'wagi ciężkiej' jest zainteresowanych tym tematem a pojawia się sporo OT.

Może to wino faktycznie musi jeszcze poleżakować ... ?

Chyba, że Kilofek zbiera zespół na pw ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze moze być SI.DI.pl PSI.DI.pl i inne :) Chodź jako domeniarz wiem, że to badziewny adres :P

 

Nazwa nie jest na razie ważna.

 

Członkowie (15) to chyba nie problem, natomiast nie każdy przyjechałby do Warszawy. Myślę że nie przyjedzie więcej niż 6-7 osób z forum.

 

Ja jestem otwarty jednak na prawie się nie znam :P Po Warszawie z papierami nie będę latał gdyż jestem z drugiego końca Polski ;)

Ważniejsze niż doradztwo prawne są chyba inne cele jak wspomniał Kilofek. Głównie opinia i liczący się głos. Po założeniu resztę można załatwiać choćby na "konferencjach gadugadu".

 

Domaining jest takim biznesem, że składka mogła by być większa niż 200zł w skali roku. Nie po to aby wykorzystywać bez celu, ale na pewno się przyda choćby na sprawy papierkowe biurowe i inne drobne nieoczekiwane.

 

 

W tym wątku można śmiało pisać pierwsze ogólne założenia. Spotkać się bez podstaw nie ma sensu.

 

 

 

 

Gdy wątek się rozwinie podzielę go ładnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze moze być SI.DI.pl PSI.DI.pl i inne ;) Chodź jako domeniarz wiem, że to badziewny adres :P

 

Nazwa nie jest na razie ważna.

 

Członkowie (15) to chyba nie problem, natomiast nie każdy przyjechałby do Warszawy. Myślę że nie przyjedzie więcej niż 6-7 osób z forum.

 

Ja jestem otwarty jednak na prawie się nie znam :P Po Warszawie z papierami nie będę latał gdyż jestem z drugiego końca Polski :P

Ważniejsze niż doradztwo prawne są chyba inne cele jak wspomniał Kilofek. Głównie opinia i liczący się głos. Po założeniu resztę można załatwiać choćby na "konferencjach gadugadu".

 

Domaining jest takim biznesem, że składka mogła by być większa niż 200zł w skali roku. Nie po to aby wykorzystywać bez celu, ale na pewno się przyda choćby na sprawy papierkowe biurowe i inne drobne nieoczekiwane.

 

 

W tym wątku można śmiało pisać pierwsze ogólne założenia. Spotkać się bez podstaw nie ma sensu.

 

 

Gdy wątek się rozwinie podzielę go ładnie :P

 

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze kazdy z nas ma duzo albo za duzo obowiazkow i ciezko juz cokolwiek czasu wykroic ! Ale sa rzeczy wazne i wazniejsze dlatego mam moze dziwna ale taka propozycje .Wiem ze ciezko przynajmij na obecnym etapie rozmow na ten temat przyjechac kazdemu zainteresowanemu z innego kranca Polski do Warszawy ale chyba jest tak ze na miejscu np.w obrebie duzych miast mozemy sie spotykac i omawiac tematy zwiazane ze stowarzyszeniem.Czyli jak sobie to wymyslilem ?:) A no tak ze np chetni z okolic Krakowa czy Szczecina sami na walsna reke skrzykuja sie miedzy soba ustalaja sobie termin i miejsce spotkania .Niech bedzie to nawet 5 czy 7 osob .Po spotkaniu wybieraja jedenego ktory moze np przyjechac w pozniejszym ustalonym terminie do Warszawawy i przkazac reszcie co zosatalo ustalone w jego rejonie .Czyli zwyczajne budowanie takich struktu regionalnych z wylonieniem delegata ;)! Jesli pomysl zyska wasza akcepatcje prosze wszystkich zainteresowanych o kroki w tym kierunku .Ja ze swej strony moge zagwarantowac spotkanie w obrebie Warszawy podajc najlepiej moj numer telefonu .Prosze o kontak wszystkich ktorzy chcieliby i moga wziac udzial w takim warszawskim roboczym spotkaniu .Roboczym tzn. omawaiajcym i uszczegolawiającym nasze przyszle zamierzenia .

Jesli ktos mysli ze damy umrzec tematowi powstania stowarzyszenia i zapominimy o temacie to sie grubo myli !A jak mowilem jestem zwolennikiem rozmow a nie korespondencji .Podaje swoj numer proszac aby nie dzwonic po 1 w nocy i nie wczesniej jak o 9 ;). Jesli ktos z roznych przyczyn chce zeby do niego oddzwonic prosze o wyslanie smsa z numerem kontaktowym, chetnie oddzwonie .Numer 502 543 883 Czekam na info :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tutaj aurat pozwolę sobie wyrazić powątpiewanie, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Po pierwsze nie wiadomo kto jeszcze jest gotów się tego podjąć i z jakich terenów ?

Po drugie na początku takie regionalne rozmowy chyba niewiele dadzą skoro na forum niewiele osób się wypowiada.

Przyda się silna ręka ojca-koordynatora :)

 

Dlatego chyba jednak lepsze będzie spotkanie w Wawie a wcześniej ustalenie większej ilości szczegółów via net.

 

edit: Kilofek jako ojciec-koordynator to chyba trafne określenie ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj aurat pozwolę sobie wyrazić powątpiewanie, że jest to najlepsze rozwiązanie.

Po pierwsze nie wiadomo kto jeszcze jest gotów się tego podjąć i z jakich terenów ?

Po drugie na początku takie regionalne rozmowy chyba niewiele dadzą skoro na forum niewiele osób się wypowiada.

Przyda się silna ręka koordynatora ;)

 

Dlatego chyba jednak lepsze będzie spotkanie w Wawie a wcześniej ustalenie większej ilości szczegółów via net.

 

To prawda ze zainteresowanie jest wiecej niz male :)

Na sile nikogo sie nie da namowic bo to sprawa czysto dobrowolna .W kazdym razie podtrzymuje to co napisalem w sprawie organizacji spotaknia w Warszawie .

Prosze o kontak tel wszystkich zainteresowanych .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastawiam się dlaczego niektórzy tak chętnie krytykują NASK, decyzje sądowe, rozpisują się o braku świadomości dużych inwestorów i mniejszych przedsiębiorców, kłopotach z próbami wyłudzeń domen, niesolidnych informacjach medialnych, braku reprezentacji lub reprezentowaniu branży przez pana z domeny.pl i narzekają na wiele innych problemów, które powinny być zmienione a gdy pojawia się potrzeba konkretnego działania, chowają się za krzaki niczym partyzanci ?

Czyżby to było tylko takie czcze pisanie aby sobie ponarzekać ?

 

Wielu z nas wydaje całkiem spore pieniądze na domeny i jednocześnie nie deklaruje wydania z tej kwoty niewielkiej części na stowarzyszenie.

To przecież tak jakby kupić sobie drogi samochód i nie ubezpieczyć go. Lub wykupić akcje spółki i działać na jej szkodę.

 

Rozumiem, że nie każdy będzie gotów zająć się tym lub reprezentować innych bo jedni się do tego nie nadają a inni robiliby to ze szkodą dla własnych przedsiębiorstw ale czy nie znajdzie się choćby jeden bystry człowiek, który dostrzeże w tym szanse i korzyści dla siebie ?

Przecież takie zajęcie to duża szansa na własną karierę !

To bezpłatna promocja własnej osoby jako eksperta w rozwojowej branży, to kontakty z mediami i światem biznesu.

 

Może warto na tą sprawę spojrzeć z innej strony ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech ktos wypisze w 10 punktach dlaczego ktos mialby przystapic do tego stowarzyszenia bo wodę lejecie Panowie i kazdy jest chyba skołowany - spotkacie sie w kancelarii I CO ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×