Skocz do zawartości

ParkingCrew dziwna akcja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

0 wejść 2 kliki

Też coś takiego macie czasami?

PC chyba wycina sporą część ruchu bo po przenosinach z ND jest tego mniej niż połowę. Też zauważyliście mniejszy ruch w PC?

Załączone pliki

• Załączony plik  pc.png   86.41 KB   87 Ilość pobrań

Ekspert

Ekspert
  • Advert

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4331 postów

Odnośnie mniejszego ruchu - Tak. Pisałem do Axela w tej sprawie i tłumaczył to "dobrym filtrem odsysającym boty" itd. Ja widziałem CTR ponad 100% :) Tak więc różne rzeczy się dzieją w PC.

Dzięki mniejszej liczbie uniq mogą sobie pozwolić na większy CTR, bo - tego chyba szerzej nie trzeba tłumaczyć.

Tak samo na niektórych domenach można dostrzec lepsze stawki za pojedyncze kliknięcie - tym razem kosztem niewidocznych uniq można pominąć niektóre kliki i dodać je do tych widocznych dzięki czemu po zsumowaniu dwóch klików wygląda jakby pojawił się jeden większy, co błędnie utwierdza nas w przekonaniu, że pojedynczy PPC jest większy niż u konkurencji.

Przez takie zabiegi nie wiadomo ile nasza domena tak na prawdę ma uniq, co może odstraszyć kupującego. Jest bowiem różnica, gdy domena ma 10k uniq a 20k ;)

Najlepiej napuścić swojego bota, lub odwiedzać swoją domenę (nindżę bez ruchu) i sprawdzić ile z tych uniq zostanie pominiętych.

Suma sumarum najciekawsze i najważniejsze będą ogólne zarobki na całym portfolio.

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

No tak to wszystko jasne jak działa PC. Tak filtrują ruch z botów że zapomnieli fltrować kliki :P

Sodeko

Sodeko

bestseller.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
ja mam tak często, kilki warte $0 i to na domenach finansowych i nieruchomosci !

Jeśli interesujesz się autodetailingiem polub nas na Facebook KLIK

Kosmetyki samochodowe - Bestseller.pl

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

ja mam tak często, kilki warte $0 i to na domenach finansowych i nieruchomosci !

Ale to jest zrzut jeszcze przed update

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Powęszyłem trochę i tak jak pisał apze - PC filtruje ruch na tyle restrykcyjnie, że po przeniesieniu domen z ND ruch spadł mi o około 60%.

Wg mnie PC nastawia się na zarobki z "filtrowanego" ruchu którego nie zlicza -> te 2 kliki przy 0 wejściach to musiał być bug w ich zaplanowanym "odfiltrowywaniu".

Co ciekawe - mam trochę domen z ruchem z komórek. Przeniosłem ok 300 uq/dzien do PC tego ruchu i co? 0 wejść -> PC "filtruje" ruch z komórek mimo, że szablon jest dostosowany pod komórki. Oczywiście reklamy są i moi userzy w nie klikają z pewnością (bo w ND klikają) tylko, że do mnie nie trafia z tego złamany cent. Więc do kogo trafia? Tutaj niech każdy sobie dopowie...

Wg mnie to jest kantowanie i tyle.

scav

scav

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 283 postów

Powęszyłem trochę i tak jak pisał apze - PC filtruje ruch na tyle restrykcyjnie, że po przeniesieniu domen z ND ruch spadł mi o około 60%.

Wg mnie PC nastawia się na zarobki z "filtrowanego" ruchu którego nie zlicza -> te 2 kliki przy 0 wejściach to musiał być bug w ich zaplanowanym "odfiltrowywaniu".

Co ciekawe - mam trochę domen z ruchem z komórek. Przeniosłem ok 300 uq/dzien do PC tego ruchu i co? 0 wejść -> PC "filtruje" ruch z komórek mimo, że szablon jest dostosowany pod komórki. Oczywiście reklamy są i moi userzy w nie klikają z pewnością (bo w ND klikają) tylko, że do mnie nie trafia z tego złamany cent. Więc do kogo trafia? Tutaj niech każdy sobie dopowie...

Wg mnie to jest kantowanie i tyle.

Też zauważyłem podobną prawidłowość. Natomiast tak samo zachowuje się Bodis. Miałem pewną domenę, która była zaparkowana na NameDrive i posiadała 500uq/dzien po przenosinach do Bodis było to 2-5 uq/dzień. Postanowiłem sprawdzić skąd pochodzi ruch i zaparkowałem ją na swoim serwerze, tak aby mieć dostęp do logów. I faktycznie okazało się że były to wywołania do jakiegoś nieistniejącego pliku xml przez jakiś software. NameDrive każde odwołanie zliczał jako wejście, Bodis odsiał i pokazywał tylko naturalne wejścia na domene.

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Zazwyczaj w takich przypadkach jak piszesz CTR wynosi okolice 0%. Jak widzę takie domeny u siebie na koncie to od razu wiem, że to jakieś boty. Jeśli chodzi o PC to wydaje mi się, że oni zarabiają na "filtrowaniu" ruchu a w rzeczywistości go tylko ukrywają.

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4331 postów

Tak, scav pisze zupełnie o czymś innym.

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11616 postów
Przez ostatni tydzień mam RPC mniejszy kilkukrotnie niż był wcześniej, też to zauważyliście?

Hm... przy tej samej liczbie wejść, liczba klików i CTR wzrosły(!) dwukrotnie, a RPC zmalał 3-4-krotnie, więc efektywnie zarobki spadły. Zmiana zaszła nagle między 27. a 28.03.

Użytkownik pb edytował ten post 03 April 2013 - 10:18

keyword

keyword

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 805 postów

Przez ostatni tydzień mam RPC mniejszy kilkukrotnie niż był wcześniej, też to zauważyliście?

Hm... przy tej samej liczbie wejść, liczba klików i CTR wzrosły(!) dwukrotnie, a RPC zmalał 3-4-krotnie, więc efektywnie zarobki spadły. Zmiana zaszła nagle między 27. a 28.03.

Tez to zauwazylem. Wyglada na to, ze na PC skonczyl sie juz czas wabienia domainerow ponadprzecietnymi zarobkami i wszystko wraca do "normy" ;)

pb

pb

konto nieaktywne

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 11616 postów
Ok, to ja wracam do sedo. ;-)

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

No na to wygląda, że PC zdechło

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Ok już chyba wiem o co chodzi. PC ukrywa część ruchu i klików aby w efekcie wykręcić wizualnie jak najlepszy wskaźnik RPM dla domen. Tym się wszyscy posługują przerzucając domeny między parkingami. Przerzucamy domene do PC ma 2x większy RPM ale domena może zarabiać 2x mniej niż w poprzednim parkingu.

W załączniku dowód, że coś nie tak ze zliczaniem. Jest problem ze zliczaniem ruchu i klików. Taki nowy trend chyba w kantowaniu na parkingach.

Załączone pliki

• Załączony plik  pc.png   110.6 KB   61 Ilość pobrań

qba.guzik

qba.guzik

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 474 postów

Też ostatnio coś takiego zauważyłem u siebie. Ale tylko w ostatnich dniach.

Sprawdzałem w ciągu ostatniego miesiąca inne parkingi i mimo tego co piszecie, prawie każda moja domena najlepiej zarabia na PC.

css

css

Domeny to ciężki kawałek chleba...

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 742 postów

A ja dziś zauważyłem coś takiego (domena "adult")

qba.guzik

qba.guzik

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 474 postów

Takie kwiatki też już przerabiałem. ;-) 10 i 22 luty + omawiana wcześniej sytuacja w dniu 10 lutego. Tematyka android.

tmi

tmi

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2628 postów

Z parkingów które liczą wiele klików (albo ukrywają ruch) to jeszcze dobre jest Voodoo.com

Ostatnio testuje i jest dosyć pozytywnie, przykład w załączonym pliku

Załączone pliki

• Załączony plik  pc.png   12.18 KB   55 Ilość pobrań

thomaso

thomaso

Łowca okazji

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6449 postów

Jedno wejście 28 klików albo 0 wejść i kliki - przecież to od razu widać, że coś jest wycinane w statystykach, bo ani jedna ani druga sytuacja nie jest w ogóle realnie możliwa. :)

"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to" - Robert A. Heinlein

qba.guzik

qba.guzik

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 474 postów

@tmi

A jak się sprawuje polski ruch na Voodoo.com?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych