Jump to content
maryuse

"Ciasteczka" - info (od dzisiaj) to prawny obowiązek

Recommended Posts

 

Ale właściwie kogo dotyczy obowiązek informowania o ciastkach?

 

Jeżeli stosujesz na swojej stronie pliki cookies w celach związanych np. ze statystykami i monitorowaniem ruchu (np. google analytics), stosujesz jakieś reklamy z adserwerów (adwords, adkontekst, tradedoubler, arbomedia) należy wtedy o tym poinformować. Nie trzeba informować o plikach cookies gdy wykorzystywane są one w celach niezbędnych do poprawnego funkcjonowania strony, np. (zmiana stylu strony, dodanie produktu do koszyka) itd.

Edited by coolos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli stosujesz na swojej stronie pliki cookies w celach związanych np. ze statystykami i monitorowaniem ruchu (np. google analytics), stosujesz jakieś reklamy z adserwerów (adwords, adkontekst, tradedoubler, arbomedia) należy wtedy o tym poinformować. Nie trzeba informować o plikach cookies gdy wykorzystywane są one w celach niezbędnych do poprawnego funkcjonowania strony, np. (zmiana stylu strony, dodanie produktu do koszyka) itd.

 

 

Nie do końca się zrozumieliśmy. Na jakie regiony świata jest nałożony ten wymóg? Załóżmy, że hostuję dwie strony o tematyce erotycznej, gdzie polskie prawo nie do końca jest w tych treściach zprecyzowane, więc jedna jest hostowana w Kanadzie, druga w azji.

 

Bardziej mi chodzi o to czy jeśli serwery są poza strefą wpływów unii lub usa, to czy nadal ten przepis mnie obowiązuje? Czy może chodzi tu miejsce prowadzenia działalności.

 

Być może moje pytanie jest może trochę naciągane, ale nie znalazłem dokładnej informacji o tym. Nie zapominajmy, że internet to sieć globalna, gdzie można przeglądać zasoby każdego zakątka świata, a nie tylko europejskie i wątpię aby unia była w stanie nażucić swoje widzimisię każdemu krajowi na świecie, że mają być komunikaty o cookies.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byłbym bardziej za tym, a nie jakieś kretynizmy,

 

Oni tylko czekają na to, byś był za czymś, i wprowadzają kolejny nakaz lub zakaz. Zawsze cierpi na tym jakaś mniejszość, a większości zwykle to nie dotyczy lub pozostaje bierna, i zawsze znajdą się "zadowoleni", tym bardziej jak innym będzie to przeszkadzało. Jak raz zaakceptujesz, że władza urzędnika nad obywatelem jest "dobra", choćby przyświecał temu najbardziej słuszny cel, to wybrałeś kierunek więzienie. Albo jesteś za wolnością i rozumiesz konsekwencje, że świat nie jest idealny, wtedy nie robisz żadnych wyjątków, albo jesteś przeciw, co oznacza kierunek do socjalistycznego kołchozu. Czekam, aż wybierzesz kierunek do wolności, bo na razie to jeszcze wierzysz, że mogą być słuszne cele.

Edited by Andro
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Nie jestem, ale z dwojga złego wolałbym jakieś rozwiązania dla niepełnosprawnych niż głupotę, która nie służy niczemu i nikomu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawiły się spam-oferty w związku z cookies.

Kilka linijek z ustawy, obowiązek informacji, pomoc we wdrożeniu, sankcje.

 

Zamiast tych "porąbanych" informacji (dodajmy, że nie ustandaryzowanych) winien być znaczek czy info w stopce i tyle.

Kto chce to widzi, wie i wybiera.

 

Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto zobaczy, że strona wykorzystuje ciasteczka zrezygnuje z jej przeglądania.

 

Jeśli już coś takiego wprowadzili, to byłbym za komunikatem pojawiającym się zanim się wejdzie na stronę, coś na wzór stron dla dorosłych, aczkolwiek bez wątpienia bardzo uciążliwym i upierdliwym i dotyczącym ogromnej większości stron. Przecież, jak już jestem na stronie, to ona używa cookies i już komunikat trochę jak musztarda po obiedzie... Jakiś zabieg by naciągnąć ludzi na kary za niestosowanie się... ciekawe kto prze-lobbował... :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×