Jump to content
zabaco

Masowe podbijanie aukcji AM przez użytkownika Di.pl

Recommended Posts

@Zabaco... Masz jaja człowieku! Niewielu by się odważyło. Zasłużyłeś na dobrą wódeczkę...

 

pozdrowienia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zabaco... Masz jaja człowieku! Niewielu by się odważyło. Zasłużyłeś na dobrą wódeczkę...

 

pozdrowienia!

 

Nawet na dwie "flaszki" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z naszym regulaminem:

 

 

"Manipulacja ofertami w aukcji
Zabroniona jest manipulacja ceną bądź ofertami w aukcji, w szczególności licytowanie w aukcji własnej domeny. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników dopuszczających się manipulacji stanem aukcji, oraz obniżenia wynagrodzenia sprzedawców o kwoty powstałe w wyniku manipulacji."
Prosze zajrzec na swoje konta gdyz w wielu przypadkach przez ostatnie dni pojawily sie bonusy na kontach poszkodowanych (sytuacja kiedy ktos wygrywa aukcje, mimo podbijania usera, zostaje mu zwrocona roznica - na zasadzie gdyby nie bylo osoby podbijajacej) ;)
Co do naszych systemow - sprawdzamy wszystkie aukcje pod wieloma kątami - zaleznosci miedzy uzytkownikami itp rowniez - cyklicznie.
Przez ostatnie kilka dni wygenerowalismy liste podejrzanych aukcji/uzytkownikow i wszystkie mimo to sprawdzalismy recznie. Duza czesc okazała sie błędem zbyt czułego skryptu ale niestety odkrylismy kilka sytuacji nieciekawych.
Fakt iz mimo zmieniania adresów IP, danych itd - pozostaja inne slady po ktorych mozna dojsc do tego ze ktos podbija aukcje lub cos "kombinuje"
Dzieki nim zablokowalismy kilkanascie kont przez ostatni czas ( w tym niestety kilka osob znanych z forum ) i naliczylismy potezne kary ktore w wiekszosci powracily do uzytkownikow poszkodowanych.
Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Przez ostatnie kilka dni wygenerowalismy liste podejrzanych aukcji/uzytkownikow i wszystkie mimo to sprawdzalismy recznie. Duza czesc okazała sie błędem zbyt czułego skryptu ale niestety odkrylismy kilka sytuacji nieciekawych.

Przez ostatnie dni tzn od ukazania się tego tematu ?

Czy rekompensaty pokrywały całkowicie szkody wyrządzone przez "podbijaczy" ?

Czy takie działania są standardem czy tylko w przypadku jakiegoś zgłoszenia ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z naszym regulaminem:

"Manipulacja ofertami w aukcji

Zabroniona jest manipulacja ceną bądź ofertami w aukcji, w szczególności licytowanie w aukcji własnej domeny. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do blokowania kont użytkowników dopuszczających się manipulacji stanem aukcji, oraz obniżenia wynagrodzenia sprzedawców o kwoty powstałe w wyniku manipulacji."

Jeśli na podstawie tej wypociny nakładacie jakiekolwiek kary to macie wielkie poczucie humoru...

albo jesteście totalnymi ignorantami...

Kara i jej wysokość, jeśli ma być stosowana, winna być jasno i wyraźnie określona ( vide: kodeksy np. wykroczeń, karny, taryfikator mandatów, inne ). Skoro można było wprowadzić taryfikator do nieopłaconych aukcji, to należało również takowy wprowadzić do tego typu sytuacji.

A tutaj opieracie się na gdybologi stosowanej i przypuszczalności.

 

Nałożenie jakiejkolwiek kary na podstawie tego zapisu jest co by nie napisać, dużym przegięciem, żeby nie użyć słowa...bezprawiem.

 

Oczywiście chwali się Wam i to bardzo WSZELKIE CZYNNOŚCI podjęte przed publikacją tego wątku zmierzające do likwidacji tego i podobnych przypadków...

:) :) :)

 

Edit:

 

Noname...wybacz, chciałem serdecznie przeprosić...

Że, ja głupi nie zauważyłem taryfikatora dla tego typu sytuacji.

Przecież jest.

 

Kara za manipulacje ofertami w aukcji: POTĘŻNA KARA...

:)

 

Jako że nie jest to nic innego jak kara umowna to:

 

...Kara umowna należy do dodatkowych zastrzeżeń umownych, które nie znajdują zastosowania do danego kontraktu, jeśli nie zostały w nim przewidziane. Dla ważności i skuteczności takiego zastrzeżenia istotnych jest kilka elementów. Przede wszystkim musi być określona wysokość sankcji, która powinna być znana w chwili zawierania umowy. Może to nastąpić np. poprzez zastrzeżenie określonej kwoty lub przez procentowe odniesienie do wysokości wynagrodzenia czy wartości umowy...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potężne kary, zbyt czuły skrypt, zmienianie IP, inne ślady itd... A po ludzku pytam, co się zmieni i jak wyglądało będzie teraz bezpieczeństwo systemu. Jakie to są potężne kary i czy faktycznie ktoś może potwierdzić, że szkody zostały naprawione i za jaki okres są one naprawiane? Pytam zupełnie poważnie bo to nie działo się przez kilka dni tylko przez kilka miesięcy (już w grudniu było to widoczne jak na dłoni).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrycja...o udziale w aukcjach minusowców nie wspominając...Mimo wielu zapewnień i obietnic...nadal dno...

W AM to rozmawiają chyba tak:

MM : Wczoraj było ch...owo, dzisiaj jest ch...owo, jutro będzie ch...owo...

MP : No i wreszcie nadeszła ta obiecana

stabilizacja...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

skoro skrypt jest tak czuły i wszystko jest sprawdzane miejsce czemu miała miejsce taka sytuacja ?

 

i co planujecie zrobić aby takie sytuacje się nie ponawiały ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Długo nie zabierałem głosu, bo sprawa jest dla mnie obrzydliwa, ale teraz po wpisach osób z Premium i Aftermarket zaczynam się zastanawiać (nie po raz pierwszy z resztą) jak szeroki jest ten proceder, w ilu aukcjach stosowane są tego typu zagrywki ?

 

Przypomniał mi się założony dawno temu przeze mnie temat:

 

http://di.pl/topic/70419-w-ile-opublikowanych-sprzedazy-domen-wierzysz-procentowo/?hl=wierzysz

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw domagacie się kar, później je negujecie. Pierw jest oburzenie o nieprawidłowo działające skrypty lub ich brak, a gdy okazuje się, że skrypty wykrywają takie procedery to też coś musi nie pasować, (są zbyt czułe i właściciel AM "za bardzo się stara"). Oj jak trudno jest wszystkim dogodzić, zwłaszcza gdy każdy oczekuje od (tylko) człowieka idealnych zachowań.

 

Polecam każdemu prowadzić biznes, forum, infolinię czy po prostu spory kontakt z ludźmi (czyli rzeczywistością), co powinno poskutkować pokorą i zrozumieniem. Jako admin di.pl doskonale wiem, jak wiele pojawia się sugestii dotyczących di.pl i jak wiele razy powinęła mi się noga. Nie wiem czy w życiu z innego miejsca nauczyłbym się tyle zrozumienia dla innych patrząc po sobie i swoich kontaktach (problemach) ze społecznością di.pl. Nie jest możliwe zadowolenie wszystkich!

 

Nie odnoszę się do "bezprawia" w naliczaniu kar, ale tonu wypowiedzi i wygórowanych oczekiwań w stosunku do zwykłych ludzi oraz braku zrozumienia.

  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw domagacie się kar, później je negujecie. Pierw jest oburzenie o nieprawidłowo działające skrypty lub ich brak, a gdy okazuje się, że skrypty wykrywają takie procedery to też coś musi nie pasować, (są zbyt czułe i właściciel AM "za bardzo się stara"). Oj jak trudno jest wszystkim dogodzić, zwłaszcza gdy każdy oczekuje od (tylko) człowieka idealnych zachowań.

 

Polecam każdemu prowadzić biznes, forum, infolinię czy po prostu spory kontakt z ludźmi (czyli rzeczywistością), co powinno poskutkować pokorą i zrozumieniem. Jako admin di.pl doskonale wiem, jak wiele pojawia się sugestii dotyczących di.pl i jak wiele razy powinęła mi się noga. Nie wiem czy w życiu z innego miejsca nauczyłbym się tyle zrozumienia dla innych patrząc po sobie i swoich kontaktach (problemach) ze społecznością di.pl. Nie jest możliwe zadowolenie wszystkich!

 

Nie odnoszę się do "bezprawia" w naliczaniu kar, ale tonu wypowiedzi i wygórowanych oczekiwań w stosunku do zwykłych ludzi oraz braku zrozumienia.

Pozwolisz, że odniosę się do Twojej wypowiedzi.

Wiele razy na tym forum były podnoszone kwestie działalności AM. Były przychylne jak i negatywne opinie.

Ale moim skromnym zdaniem, tam gdzie w grę wchodzą pieniądze klientów, musi być przejrzyście, jasno i uczciwie.

Nie jest to wątek do oceny działalności AM, bo jak jest każdy widzi. Ale skoro nie przeszliśmy obojętnie wobec ewidentnego oszustwa naszego kolegi to trudno przechodzić obojętnie wobec podobnych zachowań AM.

Skoro wymaga się od nas zachowań fair to druga strona musi być nieskazitelnie czysta. A nie jest. I każdy o tym wie.

Nie twierdzę, że AM to samo zło, nie, bo wiele dobrego też zrobili dla naszego środowiska.

Ale uwierz mi, że wkuźwiają mnie zachowania typu...Ty musisz być wobec nas w porządku a my jak zechcemy to będziemy...bo tak to na obecną chwilę wygląda.

Kary i owszem, jestem jak najbardziej za, ale muszą być jasno określone. Każdy z nas powinien wiedzieć co go czeka za wałki, za nieopłacenie aukcji, itp. I owe kary powinny działać również w obie strony. Nie tylko w jedną...w stronę klienta.

Trudno zatem nie burzyć się wobec kar wziętych z rękawa. Wymyślanych na potrzeby chwili...

Bo nie tędy droga.

I tutaj się rodzi proste pytanie...Co z karami za nieopłacane aukcje, co z użytkownikami mającymi ileś tam minusów...Jaka jest ściągalność owych kar?

Przypuszczam że prawie żadna...

Nie wiem jak wyglądają owe skrypty do łapania wałków... ale widocznie nie działają tak jak powinny skoro do nich dochodziło i to nie tylko w tym przypadku ale w innych również. Jak działają owe skrypty skoro osoby z minusowym dorobkiem biorą udział w aukcjach.

Chwalenie się " sukcesem " posiadania takiego skryptu jest jak chwalenie się zdobyciem Mont Everestu siedząc przed telewizorem i oglądając transmisje ze szczytu.

Koledze Zabaco należą się wielkie podziękowania od każdego z nas osobna i wszystkich razem.

Nie tylko za zwrócenie uwagi na naszego kolegę, ale przede wszystkim za to że poruszył ten temat. Że poruszył temat wałków, bo jakoś do tej pory wszyscy o nich wiedzieli a nikt się za toi nie zabrał.

Bo to nie On powinien o tym pisać tutaj ale Ci którzy biorą od nas kasę za wystawienie aukcji, za sprzedanie domeny itp.

Tak, że przypisywanie sobie na tym gruncie jakichkolwiek sukcesów przez AM jest obrazą dla nas, klientów serwisu...

 

Edit:

Czy nie można by było wprowadzić obowiązku nicku aukcyjnego?

Jednego jedynego dla każdego konta od początku do końca jego istnienia?

Uważam, że nicki łatwiej skojarzyć i zapamiętać niż user coś tam...

Wtedy byłaby łatwiejsza wykrywalność ustawek, itp...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czesto dostajemy maile na nasza skrzynke z informacjami o podejrzanych sytuacjach - wszystkie sprawdzamy - czesto to zbyt duza czulosc rowniez samych uzytkownikow - mimo wszystko dziekujemy za wysylanie nam takowych zgloszen :)

 

Co do naszych skryptów - powtorze to co pisałem wczesniej - działają one cyklicznie - nie pod kazdym kątem można sprawdzać użytkownikow codziennie co nie zmienia faktu że i takie systemy u nas istnieją - i działają. Pod niektórymi aspektami aby dojść do powiązań między niektórymi kontami musi upłynąc troszke czasu zebysmy byli tego pewni.

 

O problemie podbijania sie nie mowi bo sa one jednostkowe w skali calej sprzedazy - i wyłapywane w wiekszości przypadków od razu - i wyjatkowo przez nas egzekwowane.

 

Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

O problemie podbijania sie nie mowi bo sa one jednostkowe w skali calej sprzedazy - i wyłapywane w wiekszości przypadków od razu - i wyjatkowo przez nas egzekwowane.

 

Pozdrawiam :)

jak to rozumiec ? czy ten akurat problem jako wyjatek jest egzekwowany czy tez przypadki podbijania sa wylapywane ale egzekwowane tylko wyjatkowo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro wymaga się od nas zachowań fair to druga strona musi być nieskazitelnie czysta.

Jednego jedynego dla każdego konta od początku do końca jego istnienia?

 

nie przesadzajmy, jeżeli coś nie poszło jak trzeba, to zaraz pojawiają się pomysły, by tworzyć ograniczenia, najpierw jedno, potem drugie, a na koniec nie da się w ogóle niczego zrobić, dużą zaletę AM jest to, że tych ograniczeń jest mało, i jak widać to służy AM, bo jest giełdą nr 1, także powinni tego się trzymać, każdy ma wybór, zapewne opłaty powinny być jasno określone, ale ta konkretna sprawa to nie jest powód do robienia burzy, bo AM stara się sprawę rozwiązać, chyba, że tak naprawdę chodzi o zupełnie inne sprawy,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aftermarket ma nas gdzieś i takie osoby są im na rękę, bo AM na tym zarabia. Wielokrotnie zgłaszałem aukcje, gdzie cena była podbita przez osoby, które czasem miały nawet i po kilkaset domen nieopłaconych i nic nie zostało zrobione. Dlaczego AM odnosząc na tym procederze korzyści nie policzył tego i nie zwrócił mi tych pieniędzy?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał przytoczył fragment regulaminu, na podstawie którego naliczane są kary. Według mnie sformułowanie "kwoty powstałe w wyniku manipulacji" jest jednoznaczne. Jeśli w aukcji była kwota 100 zł, a w wyniku podbijania przez sprzedawcę wzrosła do 1000 zł, to kwotą powstałą w wyniku manipulacji przez sprzedawcę jest 900 zł. Nie ma tu żadnej niejednoznaczności ani dowolności, i nie ma co doszukiwać się dziury w całym. Taką karę nałożymy na sprzedawcę i taki też bonus otrzyma osoba, która kupiła domenę w tej aukcji.

 

W szczegółach działa to następująco: Jeśli w aukcji stwierdziliśmy podbijanie przez sprzedawcę, to sprawdzamy, kto wygrał tę aukcję. Jeśli wygrał ją niewinny użytkownik, to sprawdzamy kto był druga osobą licytującą w aukcji. Jeśli był to sprzedawca, to mamy do czynienia z podbiciem. Sprawdzamy wtedy najwyższą ofertę kolejnej osoby, a jeśli takiej nie było, to cenę startową aukcji. Na tej podstawie wiemy, jak aukcja została podbita, i naliczamy odpowiedni bonus zwycięzcy aukcji.

 

Na przykład, weźmy taką hipotetyczną aukcję:

 

* Zwyzięzca aukcji: oferta 1000 zł.

* Podbijacz: oferta 950 zł.

* ...

* Podbijacz: oferta 100 zł.

* Inny użytkownik: oferta 90 zł.

 

Gdyby nie było podbijacza, oferty w aukcji wyglądałyby następująco:

 

* Zwycięzca aukcji: 100 zł (o 10 zł więcej niż poprzednia oferta).

* Inny użytkownik: 90 zł

 

Nastąpiło podbicie o 1000-100 zł czyli o 900 zł. Taką rekompensatę otrzyma zwycięzca aukcji, zabraną z konta sprzedawcy.

 

W ten sposób cała sprawa zostaje zamknięta uczciwie. Sprzedawca otrzymuje za domenę tyle, ile otrzymałby gdyby nie podbijał, a zwycięzca aukcji płaci za nią tyle, ile zapłąciłby gdyby sprzedawca nie podbijał. Nie rozumiem prawdę mówiąc narosłych wobec tego wątpliwości, ale jeśli jeszcze jakieś zostały, to chętnie je rozwieję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze odnosząc się do pytań powstałych w tym wątku:

 

* Sprawdzania aukcji dokonujemy zarówno na podstawie informacji od użytkowników, jak i samodzielnie, cyklicznie sprawdzając aukcje. Sprawdzanie polega m.in. na automatycznym wykrywaniu powtarzających się wzorców w licytacjach sprzedawców i kupujących. Wyniki automatycznego sprawdzania są następnie wyeryfikowane ręcznie, ponieważ wiele z nich to całkiem niewinne przypadki (zwłaszcza wobec istnienia takich funkcji jak "obserwacja sprzedawcy", jest całkiem możliwe że ktoś licytuje w wielu aukcjach jednego sprzedawcy). Weryfikacja polega na sprawdzeniu różnych dodatkowych parametrów, o których nie będę się tutaj rozpisywał z oczywistych względów bezpieczeństwa systemu. Dość powiedzieć, że jeśli dajemy komuś bana i naliczamy kary, to na podstawie dobrze udokumentowanych i zebranych faktów.

 

* Odpowiednie zapisy regulaminowe, na których się opieramy, istnieją od kilku już lat w niezmienionej formie.

 

* Nie zarabiamy na podbijaniu aukcji, ponieważ, jak opisałem powyżej, w reakcji na podbijanie dokonujemy przesunięcia nienależnie naliczonych środków z konta sprzedawcy na konto nabywcy.

 

* Jakiś czas temu na tym właśnie forum proponowałem wprowadzenie zapisów umożliwiających np. wpisywanie osób nieopłacających aukcji na listy dłużników (celem poprawienia ściągalności nałożonych za nieopłacenie kar), Wasza opinia była wówczas zdecydowanie negatywna.

 

@Korneliusz: O opisanych przez CIebie sytuacjach rozmawialiśmy już wielokrotnie, ale skoro potrzebujesz aby powtórzyć jeszcze raz to samo, proszę. System dokonuje automatycznego blokowania możliwości licytacji osób z ratingiem poniżej -10, co oznacza nieopłacenie dwóch aukcji. Natomiast system nie jest zdolny do przewidywania przyszłości, i stwierdzenia że jutro lub pojutrze dana osoba nie opłaci jakichś aukcji i jej rating stanie się minusowy. Jeśli ktoś złożył ofertę mając dodatni rating, a za kilka dni jego rating spadł, to jego konto zostaje zablokowane ale oferta zostaje, ponieważ ją złożył kiedy był do tego uprawniony. Nie możemy tej oferty ot tak sobie anulować, ponieważ równie dobrze może się okazać że rating spadł np. bo nie dotarł na czas przelew wysłany przez nabywcę - takie reklamacje zdarzają się wcale nierzadko. Gdybyśmy dysponowali systemem, jaki pokazano w filmie "Raport mniejszości", moglibyśmy przewidzieć przyszłość i profilaktycznie zablokować licytację przez użytkownika który w przyszłości czegoś tam nie opłaci, ale obawiam się że obecny stan technologii na to jeszcze nie pozwala ;) Nie możemy też sobie a muzom anulować złożonych kiedyś tam ofert bo dzisiaj dany użytkownik nam się nie podoba, byłoby to bardzo krzywdzące wobec kupujących i sprzedających.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weźmy tą aukcje jako przykład - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1371061

I co w takiej sytuacji ? Domena trafi do osoby która zaoferowała te 20zł ?

A niby czemu domena miałaby trafić do innej osoby niż wygrywający aukcję? To nie jest przecież w ogóle podbita aukcja tylko ustawiona.

Ustawione czy polecone komuś aukcje nie są przecież zabronione.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A niby czemu domena miałaby trafić do innej osoby niż wygrywający aukcję? To nie jest przecież w ogóle podbita aukcja tylko ustawiona.

Ustawione czy polecone komuś aukcje nie są przecież zabronione.

Oczywiście, że jest - user_119b5 to drugie konto Wojmasza. Użytkownik mdi zalicytował 20zł a jego oferta została przebita przez wiadomo kogo.

I co w takiej sytuacji ?

 

Według mnie w takiej sytuacji AM powinno zaoferować sprzedaż po cenie jaką zaoferowali pokrzywdzeni, ale oczywiście decyzja kupna powinna należeć do nich samych.

Edited by zabaco
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że jest - user_119b5 to drugie konto Wojmasza. Użytkownik mdi zalicytował 20zł a jego oferta została przebita przez wiadomo kogo.

I co w takiej sytuacji ?

 

Na moje oko to nawet jeśli ten user_119b5 wygrał aukcję to przecież opłacił normalnie domenę i tu sytuacja jest czysta.

Przy podbijaniu mówimy tutaj przecież o sytuacji, gdy aukcję wygrywa osoba postronna, a "lewe konto" podbija cenę, a nie o sytuacji gdy "lewe konto" wygrywa aukcję.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli podbijacz wygra aukcję, nie oferujemy w tej chwili domeny drugiemu licytującemu. Jest tak, ponieważ ponieważ wymagałoby to zdecydowanie zbyt dużej i nieuzasadnionej ingerencji w przebieg aukcji, a po drugie, od tego czasu licytujący skoro nie wygrał aukcji, mógł już kupić inne domeny i nie byłoby wskazane nagle narzucać mu kupna jakiejś dawnej domeny.

 

Poza tym, tak jak napisał thomaso, często podbijacze jak najbardziej opłacają wylicytowane domeny.

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Na moje oko to nawet jeśli ten user_119b5 wygrał aukcję to przecież opłacił normalnie domenę i tu sytuacja jest czysta.

Przy podbijaniu mówimy tutaj przecież o sytuacji, gdy aukcję wygrywa osoba postronna, a "lewe konto" podbija cenę, a nie o sytuacji gdy "lewe konto" wygrywa aukcję.

Jak sytuacja może być czysta w przypadku licytowania na swojej aukcji ? cel był jeden - podbić cenę by domena sprzedała się drożej. A to, że się nie udało nie jest niczym złym ?

 

Pozwolę się jeszcze odnieś do AM.

Jak widać w takim przypadku skrypty nie są w stanie wykryć wszystkiego. Ale odnoszę wrażenie, że na AM jest lekki bałagan, wystarczy zajrzeć w zakładkę "ogłoszenia - szukam domeny" - jeden wielki bałagan i nikt tego nie pilnuję. To samo było w dziale aukcji FM koło dwóch tygodni temu - jedno wielkie podbijanie aukcji przez dwóch tych samych użytkowników. (teraz trochę żałuję, że screenów nie zrobiłem, ale AM może to sobie sprawdzić).

Edited by zabaco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak sytuacja może być czysta w przypadku licytowania na swojej aukcji ? cel był jeden - podbić cenę by sprzedała się drożej. A to, że się nie udało nie jest niczym złym ?

 

Wg mnie skoro się nie udało nikogo naciągnąć to aukcja może być albo zakończona albo unieważniona (co nie robi żadnej różnicy, bo domena zostaje u tej samej osoby, a sprzedawca jest i tak stratny koszty wystawienia, promocji, prowizji - jest to i tak dość kosztowna zabawa dla niego).

 

Tak jak napisał Michau - zauważ, że byłoby to bardzo trudne do wyegzekwowania. Jeśli ktoś opłacił domenę zakupioną na aukcji to jest jej abonentem. Serwis AM może bez żadnych ograniczeń dysponować swoimi domenami (np. które przechwycił, bo od przechwycenia do opłacenia firma należąca do AM jest abonentem domeny) - może je proponować komu chce (np. drugiej osobie w licytacji) czy wystawiać na dowolnej liczbie wyprzedaży. Serwis AM nie może jednak dysponować bez ograniczeń domenami swoich klientów serwisu (musiałby takie domeny najpierw odebrać innemu abonentowi np. wojmaszowi - a regulamin porozumienia z NASK-iem chyba w ogóle takiej możliwości nie przewiduje, byłoby to raczej naruszeniem warunków porozumienia i spowodowało same problemy).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×