Jump to content
CzarnyElo

Czy przekierowanie domen przechwyconych na aukcję z ceną "Kup Teraz" dla KK jest fair w stosunku do nas?

Czy przekierowanie domen przechwyconych na aukcję z ceną "Kup Teraz" dla KK jest fair w stosunku do nas?  

18 members have voted

  1. 1. Czy przekierowanie domen przechwyconych na aukcję z ceną "Kup Teraz" dla KK jest fair w stosunku do nas?



Recommended Posts

Witam,

 

postanowiłem założyć nowy temat z ankietą dotyczący sprawy przekierowania domen przechwyconych na aukcję z ceną "Kup Teraz" w Premium.pl. Sprawa została podjęta w temacie "premium.pl - uwagi i sugestie", ale zginęła w gąszczu innych postów bez odpowiedzi przede wszystkim ze strony władz Premium.pl oraz innych inwestorów.

 

Premium.pl zmieniło system dołączania na plus w stosunku do poprzedniego, ale rozwiązanie w postaci przekierowania domen przechwyconych na stronę aukcji z ceną "Kup Teraz" w efekcie doprowadziło do jeszcze większego minusa... Uważam, że Premium tym rozwiązaniem uderza bezpośrednio w nas - inwestorów, promując zapominalskiego KK, który ma możliwość łatwego odkupienia domeny po tym jak zapomniał jej przedłużyć. Premium jako giełda domen, która przede wszystkim powinna być przyjazna nam inwestorom tym rozwiązaniem ewidentnie odbiera nam możliwość zarobku, zabierając go w bardzo łatwy sposób sobie. A to przecież nie Premium, tylko my żmudnie przeglądamy listy spadów godzinami i dodajemy te domeny do przechwycenia. Trzeba przyznać, że dla Premium, jako giełdy jest to wzorowe rozwiązanie, które generuje dochód bez żadnego nakładu pracy, a raczej wykorzystując czyjąś, a mianowicie naszą pracę.

 

Przykład takiej aukcji: https://premium.pl/biurohandlowe.pl

Jak widać dwie osoby dodały domenę do przechwycenia. Licytują się między sobą, cena jest ukryta dla osób nie biorących udziału w licytacji, czyli tych, którzy nie dodali domeny do przechwycenia. W każdej chwili każdy, a przede wszystkim zapominalski o przedłużeniu KK może ją kupić za 1000 PLN bez pytania, podziękowania, czy pocałuj mnie w d... ponieważ domena bezpośrednio przekierowuje na tą aukcję z ceną "Kup Teraz". Co z tego mają ww. inwestorzy, którzy po żmudnym przeglądaniu listy spadów dodali ją do przechwycenia? NIC! Całą pulę zgarnia giełda, a oni mogą dalej godzinami śledzić spady w celu poszukiwania okazji...

 

Wystarczy spojrzeć na konkurencję - Aftermarket, gdzie jest możliwość dołączenia do aukcji domeny przechwyconej, ale dla KK jest to utrudnione, wręcz niemożliwe. Domena przekierowuje na parking AM. Tylko taki KK, który zarejestruje się i wyszuka w serwisie opcji dołączenia będzie w stanie nam zagrozić, czyli może 1% (kumatych lub dociekliwych). Przy czym jak mu się to uda to mamy możliwość powalczenia z nim w licytacji. W Premium dla porównania ryzyko wynosi 100%, ponieważ wystarczy wpisać adres domeny w przeglądarce... Dlaczego w Aftermarket jest kilka razy więcej aukcji domen przechwyconych i ogólnie rzecz biorąc są one lepsze jakościowo i dzięki temu osiągają wyższe ceny końcowe? Nie dlatego, że Premium ma gorszy system do łapania, ale dlatego, że kilka razy więcej osób dodaje tam domeny do przechwycenia, nie dodając ich z ww. powodu w Premium. Mniej aukcji, niższe ceny - realna strata dla Premium, czy zapominalscy KK naprawdę to rekompensują? To pytanie do władz Premium.

 

Osobiście przyznam szczerze, że na szczęście nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja, aby w aukcji domeny przechwyconej w której biorę udział ktoś kupił daną domenę w cenie "Kup Teraz". Jednak z powodu tego przekierowania dodaję do przechwycenia w Premium tylko 5% domen spośród tych, które dodaję do przechwycenia u konkurencji (Aftermarket, AZ). Są to więc śladowe ilości, że mogę to pominąć. Zdarzyło się jednak, że to rozwiązanie wpłynęło mocno niekorzystnie na negocjacje cenowe z KK... Mianowicie niedługo po wylicytowaniu domeny przechwyconej w Premium odezwał się KK z zapytaniem o możliwość negocjacji ceny, którą miałem ustawioną na średnie XXXX. Odpisałem proponując jakiś rabat i dostałem odpowiedź, że niedawno ta domena była do kupienia kilka razy taniej, bo za 1000 PLN, skąd taka nagła podwyżka? Co miałem odpowiedzieć? Wyjaśniać i wtajemniczać KK w cały system przechwytywania i sposobu dołączania do aukcji w Premium? ... W efekcie nie doszliśmy do porozumienia...

 

Zapraszam do głosowania w ankiecie i merytorycznej dyskusji w tym temacie!

 

EDIT: Odpowiedź pojawiła się w czasie pisania tego tematu.

 

EDIT 2: Ankieta została zmieniona na uproszczoną Tak / Nie.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez na poczatku uznawalem ze ten system nie jest OK -ale moim zdaniem najwyzszy czas zeby gieldy zaczely zarabiac- a nie bez przerwy wlazic w tylek domeniarzom. Osobiscie dziwie sie ze prowizje sa wciaz tak niskie w stosunku np. do Sedo. Obecny system daje szanse zarabiac Premium.pl (z lapania trudno dzis gieldom wyzyc).

Skoro zalozyciel watku pisze ze dodaje w Premium do lapania tylko 5% domen tym lepiej dla mnie ;-) Mniejsza konkurencja, a punktow do wykorzystania trochę jest ;)

 

Odpowiadajac jeszcze co do AM, jest tam wiecej domen przechwyconych - glownie dlatego ze jest tam 7 firm lapiacych (w premium 2 lub 3?)a sporo domen wpada rowniez przez opcje zalozone w ostatnich godzinach przed wygasnieciem (premium nie zaklada opcji na domeny).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem przekierowanie domen na parking po przechwyceniu (zamiast na ofertę) sprawiłoby, że cały ten system "wykupu domen" będzie bezsensowny i nadawałby się wtedy tylko do kasacji, bo żaden z domainerów nie wykupi przecież domeny za cenę 1000+ zł netto skoro nie musi tego robić po dodaniu domeny do przechwycenia, a dla większej części obecnie spadających domen taka cena d2d (jeśli ktoś by nie dodał do przechwycenia, ale zauważył taką domenę po prostu na liście aukcji) jest duża i rzadko opłaca się kupować (podczas, gdy dla kk nie musi to być zaporowa cena i z takiej opcji prędzej skorzysta). I zgadzam się z @rok1978, że jeśli giełdy mają zarabiać to takie rozwiązania są po prostu nieuniknione. A zarabiająca giełda to przecież rozwijająca się giełda.

 

Osobiście przyznam szczerze, że na szczęście nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja, aby w aukcji domeny przechwyconej w której biorę udział ktoś kupił daną domenę w cenie "Kup Teraz".

 

A po tej ankiecie można by było mieć wrażenie, że w premium.pl takie wykupienie domeny przez "Kup Teraz" to codzienność. Te 5 dni, które domena wisi na aukcji to bardzo mało czasu, by podjąć decyzję o wydaniu większej gotówki na zakup domeny za 1000+ zł netto przez "Kup Teraz" i stąd niewielu KK by się na to zdecydowało (nawet jeśli duża część by widziała taką możliwość).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tez na poczatku uznawalem ze ten system nie jest OK -ale moim zdaniem najwyzszy czas zeby gieldy zaczely zarabiac- a nie bez przerwy wlazic w tylek domeniarzom. Osobiscie dziwie sie ze prowizje sa wciaz tak niskie w stosunku np. do Sedo. Obecny system daje szanse zarabiac Premium.pl (z lapania trudno dzis gieldom wyzyc).

 

To może warto podnieść prowizje za sprzedaż, ale zrobić większą reklamę giełdy ? chyba nikt by nie narzekał jakby była większa sprzedaż i trochę większa prowizja.. Uważam, że to byłby odpowiedni kierunek szukania większych zarobków z korzyścią dla każdego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To może warto podnieść prowizje za sprzedaż, ale zrobić większą reklamę giełdy ? chyba nikt by nie narzekał jakby była większa sprzedaż i trochę większa prowizja.. Uważam, że to byłby odpowiedni kierunek szukania większych zarobków z korzyścią dla każdego.

 

Nie narzekałbym. Ale jeden warunek. Nadwyżkę giełdy przeznaczają na profesjonalne usługi PR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Póki nie mamy nadwyżki do przeznaczenia na profesjonalne usługi PR, to odpowiem sam. ;-)

 

Odpowiedź jest prosta - to czy domeny przechwycone przekierowują na stronę z ofertą czy nie, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Od czasu zmiany formatu aukcji domen przechwyconych, dokonano zaledwie kilku zakupów przez KT, z czego w jednym przypadku był to domainer, w jednym user który wszedł bezpośrednio na domenę, a w pozostałych paru wejście nastąpiło z wyszukiwarki lub z innych źródeł. Brak przekierowania na ofertę nie miałby więc żadnego wpływu na ten wynik. Odwrócę więc pytanie: czy jeśli skasuję to przekierowanie, osoby które głosowały na nie w ankiecie będą dodawać 100% domen do przechwycenia w premium.pl? Czy położycie coś na szali, czy jedynie chcecie czegoś za nic (argument że "korzystamy z cudzej pracy" jest w tym przypadku żaden, bo wszystkie ww. domeny były wcześniej polecane w naszym newsletterze)? Jeśli oferujecie coś konkretnego w zamian, to możemy rozmawiać, jeśli nie, to pozwolicie że pozostanę przy tym, że premium.pl jest zarządzane centralnie, a nie przez tłumokarację (to od tłumu, nie od tłumoka). ;-)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz chyba przybiłem Przemkowi - lubię to - bo zgadzam się całkowicie z tym co napisał.

 

A co do tematu to niebawem zabraknie rejestratorów i giełd którym będzie można przedstawiać swoje zbyt roszczeniowe pomysły parabiznesowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

postanowiłem założyć nowy temat z ankietą dotyczący sprawy przekierowania domen przechwyconych na aukcję z ceną "Kup Teraz" w Premium.pl. Sprawa została podjęta w temacie "premium.pl - uwagi i sugestie", ale zginęła w gąszczu innych postów bez odpowiedzi przede wszystkim ze strony władz Premium.pl oraz innych inwestorów.

 

Premium.pl zmieniło system dołączania na plus w stosunku do poprzedniego, ale rozwiązanie w postaci przekierowania domen przechwyconych na stronę aukcji z ceną "Kup Teraz" w efekcie doprowadziło do jeszcze większego minusa... Uważam, że Premium tym rozwiązaniem uderza bezpośrednio w nas - inwestorów, promując zapominalskiego KK, który ma możliwość łatwego odkupienia domeny po tym jak zapomniał jej przedłużyć. Premium jako giełda domen, która przede wszystkim powinna być przyjazna nam inwestorom tym rozwiązaniem ewidentnie odbiera nam możliwość zarobku, zabierając go w bardzo łatwy sposób sobie. A to przecież nie Premium, tylko my żmudnie przeglądamy listy spadów godzinami i dodajemy te domeny do przechwycenia. Trzeba przyznać, że dla Premium, jako giełdy jest to wzorowe rozwiązanie, które generuje dochód bez żadnego nakładu pracy, a raczej wykorzystując czyjąś, a mianowicie naszą pracę.

 

Przykład takiej aukcji: https://premium.pl/biurohandlowe.pl

Jak widać dwie osoby dodały domenę do przechwycenia. Licytują się między sobą, cena jest ukryta dla osób nie biorących udziału w licytacji, czyli tych, którzy nie dodali domeny do przechwycenia. W każdej chwili każdy, a przede wszystkim zapominalski o przedłużeniu KK może ją kupić za 1000 PLN bez pytania, podziękowania, czy pocałuj mnie w d... ponieważ domena bezpośrednio przekierowuje na tą aukcję z ceną "Kup Teraz". Co z tego mają ww. inwestorzy, którzy po żmudnym przeglądaniu listy spadów dodali ją do przechwycenia? NIC! Całą pulę zgarnia giełda, a oni mogą dalej godzinami śledzić spady w celu poszukiwania okazji...

 

Wystarczy spojrzeć na konkurencję - Aftermarket, gdzie jest możliwość dołączenia do aukcji domeny przechwyconej, ale dla KK jest to utrudnione, wręcz niemożliwe. Domena przekierowuje na parking AM. Tylko taki KK, który zarejestruje się i wyszuka w serwisie opcji dołączenia będzie w stanie nam zagrozić, czyli może 1% (kumatych lub dociekliwych). Przy czym jak mu się to uda to mamy możliwość powalczenia z nim w licytacji. W Premium dla porównania ryzyko wynosi 100%, ponieważ wystarczy wpisać adres domeny w przeglądarce... Dlaczego w Aftermarket jest kilka razy więcej aukcji domen przechwyconych i ogólnie rzecz biorąc są one lepsze jakościowo i dzięki temu osiągają wyższe ceny końcowe? Nie dlatego, że Premium ma gorszy system do łapania, ale dlatego, że kilka razy więcej osób dodaje tam domeny do przechwycenia, nie dodając ich z ww. powodu w Premium. Mniej aukcji, niższe ceny - realna strata dla Premium, czy zapominalscy KK naprawdę to rekompensują? To pytanie do władz Premium.

 

Osobiście przyznam szczerze, że na szczęście nie zdarzyła mi się jeszcze taka sytuacja, aby w aukcji domeny przechwyconej w której biorę udział ktoś kupił daną domenę w cenie "Kup Teraz". Jednak z powodu tego przekierowania dodaję do przechwycenia w Premium tylko 5% domen spośród tych, które dodaję do przechwycenia u konkurencji (Aftermarket, AZ). Są to więc śladowe ilości, że mogę to pominąć. Zdarzyło się jednak, że to rozwiązanie wpłynęło mocno niekorzystnie na negocjacje cenowe z KK... Mianowicie niedługo po wylicytowaniu domeny przechwyconej w Premium odezwał się KK z zapytaniem o możliwość negocjacji ceny, którą miałem ustawioną na średnie XXXX. Odpisałem proponując jakiś rabat i dostałem odpowiedź, że niedawno ta domena była do kupienia kilka razy taniej, bo za 1000 PLN, skąd taka nagła podwyżka? Co miałem odpowiedzieć? Wyjaśniać i wtajemniczać KK w cały system przechwytywania i sposobu dołączania do aukcji w Premium? ... W efekcie nie doszliśmy do porozumienia...

 

Zapraszam do głosowania w ankiecie i merytorycznej dyskusji w tym temacie!

 

EDIT: Odpowiedź pojawiła się w czasie pisania tego tematu.

 

EDIT 2: Ankieta została zmieniona na uproszczoną Tak / Nie.

 

 

Kilka razy w jednym poście użyłeś słowa "inwestor". Czy Ty masz jakieś kompleksy?

W czym problem, żeby taki "inwestor" kliknął w "kup teraz" i kupił domenę za 1.000 zł. No chyba, że przeznaczył na "inwestycje" całe 100 zł :)

Masz żal do premium, że nie da Ci zarabiać? To może zajmij się czymś innym zamiast narzekać. Jest wolny rynek i nikt Cię nie zmusza do korzystania z ich usług.

Edited by heden.pl
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

dziękuję za podjęcie dyskusji w ww. temacie. Podsumowując głosy rozdzieliły się mniej więcej po połowie.

 

Możemy zaobserwować, że rekiny tego biznesu są na "Nie", czyli nie widzą nic złego w tym rozwiązaniu wprowadzonym przez Premium.pl. Powód jest prosty, rekiny obecnie bardzo rzadko cokolwiek przechwytują, ponieważ szczerze mówiąc od dłuższego już czasu przez opcje nie ma szans na przechwytywanie bardzo dobrych lub dobrych domen. Pozostały średniaki, które nie są w kręgu zainteresowań osób posiadających zacne portfolia. Na "Tak" czyli za szkodliwością takiego rozwiązania głos oddały płotki i narybek do którego zaliczam również siebie. Powód jest prosty, obecnie tylko płotki i narybek przechwytuje, a więc problem dotyczy tylko ich, nas.

 

Sprawę do oceny i analizy pozostawiam władzy Premium.pl. Jeżeli problem kogoś nie dotyczy to uważam, że nie powinien zabierać głosu lub jego głos nie powinien być brany nadto pod uwagę. Jeżeli giełda Premium.pl nie odnosi w wyniku tego rozwiązania korzyści finansowych i przekierowanie nie ma dla nich żadnego znaczenia to w czym problem, aby pójść na rękę tej części swoich klientów, którym problem ewidentnie doskwiera?

 

Odwrócę więc pytanie: czy jeśli skasuję to przekierowanie, osoby które głosowały na nie w ankiecie będą dodawać 100% domen do przechwycenia w premium.pl? Czy położycie coś na szali, czy jedynie chcecie czegoś za nic (argument że "korzystamy z cudzej pracy" jest w tym przypadku żaden, bo wszystkie ww. domeny były wcześniej polecane w naszym newsletterze)? Jeśli oferujecie coś konkretnego w zamian, to możemy rozmawiać, jeśli nie, to pozwolicie że pozostanę przy tym, że premium.pl jest zarządzane centralnie, a nie przez tłumokarację (to od tłumu, nie od tłumoka). ;-)

 

Ja ze swojej strony mogę zagwarantować dodawanie 100% domen do przechwycenia, co od pewnego czasu robię, stąd zauważyłem ww. problem... Jeżeli chodzi o polecanie w newsletterze Premium.pl to jest to niewielki odsetek spośród domen trafiających na aukcję przechwyconych. Nie chciałem zachwiać tym tematem zarządzania centralnego Premium.pl. Jako, że mam doświadczenie z tym, że Premium.pl jest otwarte na klientów i bierze pod uwagę ich opinie, propozycje napisałem po prostu co na sercu leżało ;)

 

Pozdrawiam!

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Sprzedano smakujzycie.pl - 1500,00 PLN netto (1845,00 PLN brutto)

:wacko:

 

Ojej! Przytulić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×