Jump to content
Sign in to follow this  
evolucja

Transfer domeny .pl

Recommended Posts

Mamy mały problem:

Transfer domen .pl nie może być rozpoczęty później niż 5 dni przed datą wygaśnięcia domeny.

 

Co zrobić? Jak ją najprościej przenieść do aftermarket.pl? Nie stać mnie na odnowienie w az.pl.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy mały problem:

 

Co zrobić? Jak ją najprościej przenieść do aftermarket.pl? Nie stać mnie na odnowienie w az.pl.. :(

Pomyśleć następnym razem wcześniej..

Nic nie da rady zrobić. Możesz sprawdzić czy kod: odnowienie20 jeszcze działa, wtedy będziesz miał 20% zniżki ale tylko do północy...

KOD RABATOWY: odnowienie20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nikt nie będzie o nią walczył. To adres małego projektu, z którego korzysta 5 zaufanych osób. Kilka dni offline mógłbym bez niej wytrzymać. Jaka opcja jest zatem najkorzystniejsza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno nikt nie będzie o nią walczył. To adres małego projektu, z którego korzysta 5 zaufanych osób. Kilka dni offline mógłbym bez niej wytrzymać. Jaka opcja jest zatem najkorzystniejsza?

Domena z pewnością zostanie przechwycona przez jakiegoś łapacza a następnie może przez kolejnego. Nazw łapaczy nie będę wymieniał ale każdy wie o kim mowa. Nie wiem ile kosztuje odnowienie w AZ ale załóż opcję na tę domenę przez jakiś zaprzyjaźniony profil, następnie ją zarejestruj na nowo a po pięciu dniach od rejestracji przenieś na swoje konto. Koszt całej operacji około 53 zeta przy cenach premium.

 

Ewentualnie możesz zaryzykować i poczekać aż spadnie łapaczom z rezerwacji licząc na to, że nikt od nich jej nie odkupi i zarejestrujesz za kilkanaście złotych po kilkudziesięciu dniach w sumie.

Edited by Pablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogę opcję założyć a AfterMarket? Zakładając, że domena wygasa 16 kwietnia, kiedy znowu będzie aktywna po spadnięciu i zarejestrowaniu na moim koncie? Innymi słowy: jak długo będzie nieaktywna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz założyć opcję w AfterMarket. Jeżeli domena będzie nieaktywna to tylko przez okres wygasania. Po tym czasie zrealizuje się opcja i domena będzie mogła być znowu dowolnie wykorzystana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli dobrze rozumiem, że całe "przenosiny" przy użyciu opcji wyjdą mnie 47zł, podczas gdy za normalne przedłużenie musiałbym zapłacić 60zł?

To nawet się cieszę, że jednak nie zrobiłem tego wcześniej :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko musisz pamiętać o tym, że nie można zakładać opcji na swoje domeny zgodnie z regulaminem NASK. Namów więc jakiegoś kolegę, tatę, mamę, czy kogo tam masz żeby Ci pomógł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakładając, że domena wygasa 16 kwietnia(...)

Wygasa 16 kwietnia, czy będzie usunięta 16-go?

 

Nie założysz opcji na domenę, która jest w trakcie wygasania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W trakcie wygasania można przetransferować domenę z jednoczesnym odnowieniem do innego rejestratora - płacąc za odnowienie+reaktywację wg cennika docelowegp serwisu.

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzisiaj domena została wyłączona. Niestety z tego co widzę "expiration date: 2013.05.01 14:00:21" czyli opcja zrealizuje się dopiero 1 maja? Kiepsko trochę..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×