Jump to content
pb

Alternatywne wykorzystanie literówek

Recommended Posts

Jadąc samochodem słuchałem jakiejś stacji radiowej. Mówili o facecie, który kupił sobie piec gazowy, ale okazało się, że piec nie działa jak trzeba. Firma nie chciała przysłać serwisanta aby sprawdził/naprawił piec. facet zarejestrował więc, jak sam mówi, "domenę bardzo podobną do domeny tej firmy, tak że potencjalni klienci przez pomyłkę na nią wchodzili" i umieścił tam opis swoich przejść. Efekt? W ciągu kilku dni firma wymieniła piec na nowiutki, działający, i jeszcze odkupiła rzeczoną domenę. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jadąc samochodem słuchałem jakiejś stacji radiowej. Mówili o facecie, który kupił sobie piec gazowy, ale okazało się, że piec nie działa jak trzeba. Firma nie chciała przysłać serwisanta aby sprawdził/naprawił piec. facet zarejestrował więc, jak sam mówi, "domenę bardzo podobną do domeny tej firmy, tak że potencjalni klienci przez pomyłkę na nią wchodzili" i umieścił tam opis swoich przejść. Efekt? W ciągu kilku dni firma wymieniła piec na nowiutki, działający, i jeszcze odkupiła rzeczoną domenę. :-)

potwierdzam tez to slyszalem. To bylo Radio Zet (na ich stronie nie moglem jakos odnalezc tej informacji:) Swietny pomysl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja już dawno myślaem z tym coś zrobić jak intelig.pl wzbudziło zainteresowanie PAPUG z PKO BP i mi wysłali pismo bym oddał, zrzekł się itp.

 

w sumie byłem z nich zadowolony oprócz tej opłaty 0,99 groszy ale zawsze jakiś gość się znajdzie co go wykiwali - nawet w porządnej firmie. I można coś zrobić ANTY !!!

 

Mój ojciec zawsze powtarza: Zła sława szybko się rozchodzi, a dobra nie chce iść wcale ... !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja już dawno myślaem z tym coś zrobić jak intelig.pl wzbudziło zainteresowanie PAPUG z PKO BP i mi wysłali pismo bym oddał, zrzekł się itp.
Trochę chaotycznie napisałeś, ale z tego co widać w whois nie oddałeś domeny
Rejestracja niemożliwa - zgłoszono spór dotyczący nazwy domeny intelig.pl. (intelig.pl)
. Jak potoczyła się sprawa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem bo olałem ich bo na nic mi się ta domena zdała. Jak miałem też wwwbgz.pl to BGZ napisał na mnie do prokuratury- szukali mnie po domu pod tym adresem , dali cynk na granicy. Dostałem wezwanie od SG w Kołbaskowie do prokuratury w Szczecinie na następny dzień- posedłem: pyta się mnie czy wiem o co chodzi- mowię że nie- dzwoni dostałem wezwanie na posterunek nad Odrą w Szczecinie- za tydzień- Jadę 200 km bo u rodzicow byłem w innym miejscu- bo mieszkam zagranicą- i w końcu wiem - wwwbgz.pl domeną- napisało BGZ- jednym okiem spojrzałem na akta- mieli wszystko wydrukowane- że niby zachodzi podejrzenie , że strona może służyć do czegoś- a tam było to może 2 tygodnie i umarło śmiercią naturalną. Wejść z 50 na 2 tygodnie może ale szum i w BGZ i w Inteligo itd. Nerwów mi tylko napsuli- straciłem kasę i nic. Na komendzie wyjaśniłem- i umorzyli bo nic nie przyszło nawet od tamtego momentu- wyjaśniłem że nie zamierzałem podszywać się pod bank- ale parę stówek straciłem. A papugę z PKO BP olałem.

 

A jeszcze jedno. Na komendzie to jakaś młoda babka netu nawet nie miała, żeby wejść na tą stronę- ale miala wszystko wydrukowane przez bank BGŻ albo prokuraturę. Taka to historia moja. Prawdziwa niestety. A papugę z PKO BP wyzwałem i lałem na niego tzn przez email.... Nie będę się kopać z koniem- duży może więcej. Mam gdzieś tą sprawę , bo nigdzie nie byłem.... przed żadną Izbą Informatyki czy coś tam -najlepiej mieć com domenę wtedy to policyjne państwo nic nie może ;-(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem bo olałem ich bo na nic mi się ta domena zdała. Jak miałem też wwwbgz.pl to BGZ napisał na mnie do prokuratury- szukali mnie po domu pod tym adresem , dali cynk na granicy.

Taka to historia moja. Prawdziwa niestety. A papugę z PKO BP wyzwałem i lałem na niego tzn przez email.... Nie będę się kopać z koniem- duży może więcej. Mam gdzieś tą sprawę , bo nigdzie nie byłem.... przed żadną Izbą Informatyki czy coś tam -najlepiej mieć com domenę wtedy to policyjne państwo nic nie może ;-(

 

Nieźle...Mam kilka takich literówek i tak się zastanawiam czy te kilka dolców więcej jest wartych nerwów i szarpania się przed sądem robiących ze mnie przestępce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jadąc samochodem słuchałem jakiejś stacji radiowej. Mówili o facecie, który kupił sobie piec gazowy, ale okazało się, że piec nie działa jak trzeba. Firma nie chciała przysłać serwisanta aby sprawdził/naprawił piec. facet zarejestrował więc, jak sam mówi, "domenę bardzo podobną do domeny tej firmy, tak że potencjalni klienci przez pomyłkę na nią wchodzili" i umieścił tam opis swoich przejść. Efekt? W ciągu kilku dni firma wymieniła piec na nowiutki, działający, i jeszcze odkupiła rzeczoną domenę. :-)

Zainspirowałeś mnie do kupna literówek firmy, która zrobiła mój piekarnik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie się bankom nie dziwię że tak ostro reagują, w końcu było wiele przypadków wykradania danych kont. Hmm a w tym roku mają zadebiutować min. 2 nowe banki na rynku i tu jest dylemat - rejestrować literówki czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W sumie się bankom nie dziwię że tak ostro reagują, w końcu było wiele przypadków wykradania danych kont. Hmm a w tym roku mają zadebiutować min. 2 nowe banki na rynku i tu jest dylemat - rejestrować literówki czy nie?

Nie rejestruj. Dzięki ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie można rejestrować tylko , że ja kierowałem na stronę, gdzie było coś tam związanego z zarabianiem kasy i potrzebowałem inwestora i przez to się zaczęło- myślę że jak będzie to parkowane i będą reklamy to nie grozi nic w sumie ale głowy to nie dam. Te joby w bankach- papugi , mecenasy mają kupę kasy i nic do roboty, to zawsze jakieś pismo mogą wypichcić od niechcenia ;-) nawet. Tylko domena com i to bandyckie państwo policyjne nie ma nic do gadania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko domena com i to bandyckie państwo policyjne nie ma nic do gadania.

 

nic nie stoi na przeszkodzie, aby rejestrowac .com-y! A skoro swiadomie rejestrujesz literowki tak powaznych instytucji jak banki, to musisz byc przygotowany na konsekwencje prawne swojego czynu (jesli jestes pelnoletni) a jesli nie, to przygotowac na to odpowiednio rodzicow

 

Sorry, ze tak gorzko pisze, ale zazwyczaj jest tak, ze jak sie dorobie na czyjejs krzywdzie (gdy te roszczenia sa uzasadnione) to jest OK i jest git, ale jak ktos mi na glowe wejdzie (bo slusznie broni swoich interesow), to jest wielkie halo, jaka to krzywda sie dzieje, bo nie daja czlowiekowi zarobic tych groszy na literowkach czy innych trademarkach

 

PS jest tyle innych ciekawych domen ;) musza byc literowki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem w tym, że ja nie robiłem nic z bankami tylko wykorzystyałem literówkę bo miała ruch- myślałem wtedy, że bdzie miała naturalny duży ruch i będzie targetowalna- robiłem coś takiego jakym miał reklamę tylko, że tam była moja strona reklamowa a nie kilka jak na parkingu. A bank jak to bank - siedzą za biurkiem sobie dobrze opłacne papugi - to jątrzyć mogą- a może by tak najpierw napisać do mnie zamiast do prokuratury- to nikomu do pustej główki nie przyszło. Tym bardziej, że tam byłó jak byk napisane , co trzeba robić -tylko się czytać im nie chciało i maila wysłać- lepiej odrazu do prokuratury na policję- niech się nimi zajmie. Acha jestem już dorosły ale rodzicow jeszce mam- poza tym podałem stary od 4 lat nieaktualny adres żeby uniknąć takich niespodzianek.... niestety szukali mnie na granicy , taka to ważna sprawa była.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×