Jump to content
Piotr Alwin

kolejna abstrakcja potrzebna..

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Jeżeli temat umieściłem nie w tym dziale, proszę o przeniesienie do odpowiedniego (aczkolwiek pisałem na wzór innego tematu z tego działu)

 

Potrzebuje wymyślić nazwę firmy a co za tym idzie zarejestrować domene abstrakcyjną. Dlatego zwracam się o pomoc - burza mózgów najlepsza.

 

Profil działalności:

 

Firma handlująca(oraz serwisująca) szerokopojętym sprzętem poligraficznym, introligatorskim do małych agencji reklamowych jak i dużych drukarni.

 

Firma współpracująca z różnymi firmamy międzynarodowymi.

 

Po spotkaniu z dr (od marketingu) otrzymałem takie wskazówki jak:

 

Powinny być: DROGBAM
Nie powinno być: UŚĆŹŹSZCZŁÓ

 

 

Rodzaj męski!

 

Oraz kolor loga granatowy w połączeniu z białym - symbolizujący profesjonalizm

 

 

dorzucę kawełek prezentacji na w/w temat może komuś się przyda albo pomoże w wymyśleniu nazwy dla mnie ;).

 

Pozdrawiam

post-13951-0-61508000-1366194643_thumb.jpg

post-13951-0-38773400-1366194645_thumb.jpg

post-13951-0-88060500-1366194646_thumb.jpg

post-13951-0-79293800-1366194647_thumb.jpg

post-13951-0-77947100-1366194648_thumb.jpg

post-13951-0-51780100-1366194650_thumb.jpg

Edited by Piotr Alwin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za darmo umarło.

 

Myślę, że trafiłeś w złe miejsce ze swoim pytaniem. Poza tym nie lepiej wydać parę złotówek na coś jednoznacznie kojarzącego się ze świadczonymi usługami niż wymyślać jakieś stwory językowe?

Piszesz też, że logo ma odzwierciedlać profesjonalizm, a nazwa to już nie musi? "Gówno" napisane nawet najwymyślniejszą czcionką będzie się nadal kojarzyć jednoznacznie.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę jest tak trudno wymyślić samemu "abstrakcyjną" nazwę ?

Od razu przypomniał mi się cytat z GL

Copywriterzy szukają pomocy przy namingu ...... Koniec świata

 

Np. poligrafo.pl masz wolną - częstuj się.

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

:blink::wacko:

Może poszukaj na giełdzie i ktoś Ci odda swoją domenę, co tam będziesz płacił 12zł za rejestrację i naciągał budżet firmy współpracującej z innymi - międzynarodowymi firmami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alwin, moja propozycja loga:

 

drogbam.png

 

Dodatkowo mogę przekazać (oczywiście za darmo) listę MILIARDA nazw pasujących do przedstawionego wzorca. Wystarczająco czy robimy oprócz tego burzę mózgów z obowiązkowym udziałem wszystkich użytkowników forum?

Edited by Adelard
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę jest tak trudno wymyślić samemu "abstrakcyjną" nazwę ?

 

Wymyślić abstrakcyjną i atrakcyjną zarazem, niestety trudno, szczególnie w tej branży. :)

(znam ten ból...pozostało mi kilka niewykorzystanych domen, może wystawię na giełdę)

 

Dobry pomysł na markę własną + logo nie musi kosztować mniej niż dobra generyczna domena.

 

Inaczej @Piotr nie założyłby wątku. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sugerujecie, że nie da się już czegoś wymyślić innego, wolnego ;) ? c'mon ...

to nie jest forum Matki Teresy.

Zresztą skoro możesz coś z palca to po co tyle szumu o nic ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy źle trafiłem nie wiem ... odeślę do wątku:

 

http://di.pl/topic/68241-wymyslenie-abstakcyjnej-fajnej-nazwy-firmy-com/

 

 

kiedyś ludzie byli życzliwsci ;)

 

jeżeli ktoś ma jakąś domenę pasującą do w/w profilu chętnię się potarguję ... nie wychodzę z założenia, że coś MUSI być za darmo ... Panowie ...

 

przykładowe nazwy firm z branży Avargraf, Akonda, Almatrend, Agraf .. etc ...

 

wklejacie jakieś durne filmy i piszecie o Najświętszej Matcce Teresie ... chyba pomyliłem FAKtycznie forum ... Miłego...

Share this post


Link to post
Share on other sites

wklejacie jakieś durne filmy i piszecie o Najświętszej Matcce Teresie ... chyba pomyliłem FAKtycznie forum ... Miłego...

 

Miałem wkleić propozycje domen, ale skoro pomyliłeś forum, to nie ma sensu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem wkleić propozycje domen, ale skoro pomyliłeś forum, to nie ma sensu.

Na razie większość postów w/n na to wskazuje ... jeżeli przyszło Ci coś do głowy to poproszę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy źle trafiłem nie wiem ... odeślę do wątku:

 

http://di.pl/topic/68241-wymyslenie-abstakcyjnej-fajnej-nazwy-firmy-com/

 

 

kiedyś ludzie byli życzliwsci ;)

 

jeżeli ktoś ma jakąś domenę pasującą do w/w profilu chętnię się potarguję ... nie wychodzę z założenia, że coś MUSI być za darmo ... Panowie ...

 

przykładowe nazwy firm z branży Avargraf, Akonda, Almatrend, Agraf .. etc ...

 

wklejacie jakieś durne filmy i piszecie o Najświętszej Matcce Teresie ... chyba pomyliłem FAKtycznie forum ... Miłego...

 

Kiedyś ludzie byli... tak może i życzliwsi. Mnie trochę (może i kolegów też) odstraszył twój awatar z założonymi rękami - niezbyt trafne posunięcie marketingowe. Wrzucam 5 przykładów. Jak się spodobają to proszę o przelanie 5% trzeciorocznych zysków firmy, jak będą straty, to czwartorocznych itd., ale nie mniej niż 2000 $. ;):P Jak się nie spodobają, to mogę coś zacząć szukać na poważniej ---> PW.

 

Aplarex

 

Od: Apla - powierzchnia pokryta dowolnym kolorem (farbą) o 100% nasyceniu. Inaczej pełne krycie powierzchni kolorem (farbą). Rex – król.

 

Introgrand

 

Połączenie introligatorstwa ze skojarzeniem z Grand Press - doroczną nagrodą przyznawaną od 1997 r. przez wydawany w Poznaniu ogólnopolski miesięcznik dziennikarski "Press" dla najlepszych polskich dziennikarzy prasy, radia i telewizji (za Wikipedią). Za razem „wstęp do czegoś wielkiego”.

 

Poligrand

 

POL – Polska, polig – poligrafia, grand – wielki

 

Rastopress

 

Od: Raster - symulacja obrazu wielotonalnego za pomocą obrazu jednotonalnego w postaci drobnego wzoru. Raster to jednotonalny obraz składający się z drobnych kropek (lub w szczególnym przypadku z linii), dający podczas oglądania z normalnej odległości wrażenie istnienia półtonów, gdy kropki te są już na tyle małe, że zlewają się z otaczającym je tłem. Jasność osiągniętych w ten sposób półtonów wynika ze stosunku powierzchni zajętej przez elementy rastra (plamki rastra) do powierzchni otaczającego te elementy niezadrukowanego jasnego (najczęściej białego) podłoża drukowego. Wartość tonalna rastra jest wyznaczana procentowo jako stosunek powierzchni pokrytej rastrem do powierzchni całkowitej.(http://www.idea-druk.pl/extra/slowniczek_pojec_uzywanych_w_poligrafii) Press - http://en.wikipedia.org/wiki/Press itd.

 

Setopress

 

Set – zestaw(y), to (ang.) – do, Press – jw., czyli „zestaw wydawniczy”, czy coś w tym stylu.

 

 

 

A tak między nami. Zamiast na wylegiwać się na leżaczku z założonymi rękami powinieneś poszukać 15 - 30 twoim zdaniem najlepszych nazw i zrobić ankietę, która się podoba/nadaje najbardziej wg forumowiczów - wtedy bym rozumiał "pomoc". W tym przypadku mam lekkie trudności...

 

---

Edit: Zapomniałem dodać, że w momencie pisania posta wszystkie domeny wolne tych nazw: *.pl, *.com i *.eu. Zaznaczam jeszcze, że nie sprawdzałem statusu prawnego nazw.

Edited by exallwave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×