Jump to content
Dick

sklep.premium.pl

Recommended Posts

Czas chyba założyć osobny wątek dla tego kanału sprzedaży :)

 

Sklep wydaje się ciągle być w wersji beta wiec mam nadzieję, że osoby bezposrednio zainteresowane jego rozwojem dorzucą tutaj swoje uwagi co do kierunków jego rozwoju i stwierdzonych błędów.

 

Zacznę od tego, że po wejściu na dany "sklep" oraz dalej "pokaż kategorie"; po kliknięciu na wybraną kategorię pokazują się domeny z całej giełdy a nie tylko z danego sklepu a podobno sklep miał ograniczać kontakt KK z rynkiem wtórnym.

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacznę od tego, że po wejściu na dany "sklep" oraz dalej "pokaż kategorie"; po kliknięciu na wybraną kategorię pokazują się domeny z całej giełdy a nie tylko z danego sklepu a podobno sklep miał ograniczać kontakt KK z rynkiem wtórnym.

Ubiegłeś mnie, bo chciałem mniej więcej napisać to samo. <_<

Odseperowanie KK od rynku wtórnego miało być największą zaletą sklepu premium, odcięciem klienta od możliwości weryfikacji cen podobnych domen itd. A tu okazuje się, że jedno kliknięcie przenosi go do sklepu premium, gdzie może przebierać w domenach jak na regularnej giełdzie. Rozumiem, że jest to korzystne dla premium.pl (prawdopodobnie więcej sprzedaży domen), dla wystawiającego domenę na sprzedaż - już niekoniecznie.

 

PS.

Widzę, że kwestia już nieaktualna - link do sklepu premium zniknął. <_<

Edited by TLDs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę to ten link "wróć do sklepu" pojawia się tylko wtedy, gdy było się wcześniej w danym sklepie, jak się wejdzie bezpośrednio pod jakąkolwiek domenę wystawioną w sklepie to tego linku w ogóle nie ma. Za to jak wejdę pod sklep np. najlepszeadresy.pl (przepraszam za reklamę) i potem w jakąś ofertę to link "wróć do sklepu" prowadzi mnie z powrotem do tego danego sklepu czyli tak jest raczej dobrze.

 

Za to zgadzam się z Dickiem, że "Pokaż kategorie" w sklepie nie działa w tej chwili dobrze, bo raz, że przenosi na serwis premium.pl (a nie sklep.premium.pl) a dwa, że można tam obejrzeć wszystkie oferty z giełdy, a nie oferty z danego sklepu.

 

EDIT: z moich uwag i sugestii - przydałaby się możliwość wyboru domyślnego sortowania domen w sklepie (teraz są zawsze wg daty dodania po wejściu pod adres sklepu czyli ostatnio dodane czy zarejestrowane domeny pokazują się jako pierwsze w kolejności, a niekoniecznie one muszą być najbardziej polecane czy godne uwagi i pokazywać się jako pierwsze). Wydaje mi się, że wybór byłby najlepszym wariantem - jednemu sprzedawcy pasowałyby najdroższe domeny na przodzie (sortowanie od najdroższych od najtańszych), drugiemu wg daty dodania, a trzeciemu nawet alfabetycznie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że są te ustawienia są za bardzo zindywidualizowane - mam na myśli zależne od konkretnych przypadków a nie stałe dla wszystkich stron "sklepowych".

 

np. link kategorie ze strony sprzedawcy "KupTeraz" prowadzi prawidłowo do zestawienia kategorii tego sprzedawcy i nawet po kliknięciu na daną kategorię w sklepie użytkownika "kupteraz" dalej widzi się tylko domeny z jego portfolio.

 

natomiast (przepraszam za prywatę) po kliknięciu na stronie sklepu (d2b.pl) w link "kategorie" użytkownik zostaje przekierowany na stronę giełdy. Całkowita rozbieżność?!

 

edit: literówki

Edited by Dick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dick - poprawiliśmy usterkę od razu po wczorajszym poście. Po pierwszym zgłoszeniu też tak się stało - błąd jednak powrócił. Teraz wszystko powinno być w porządku.

 

TLDs - link pojawia się tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy ktoś był wcześniej w sklepie premium.pl.

 

Thomaso - nie powinno być to problemem. Zgłoś taką propozycję w sugestiach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie po prostu brakuje najzwyczajniej linka do strony głównej premium.pl, co kilka razy przyprawiło mnie o ból głowy (jak z wiadomości od premium.pl trafiłem na sklep), udział w aukcji na subdomenie sklep.premium.pl jest bardzo dla mnie nie wygodny, zdecydowanie wolę interfejs giełdy ze strony głównej, podejrzewam że dla KK może być to dobre rozwiązanie. W emailingu przydałby się link (może tylko dla osób które posiadają więcej domen) do możliwości licytowania nie poprzez sklep ale przez giełdę ze strony głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W e-mailach nie powinno być linku do sklepu - możesz podesłać mi taką wiadomość na idzinski@interson.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://home.pl/domeny/rejestruj?domain=aparaty24.pl

 

Od dziś ponad 2 miliony klientów home.pl może kupować domeny z giełdy premium.pl za pomocą konta home.pl, bez jakichkolwiek przejść i kontaktu z giełdą domen. Wystarczy dodać domenę do koszyka, opłacić zakup, a domena po chwili zostanie przetransferowana do klienta końcowego. To jeden z kilku etapów dotarcia do KK, które zobaczycie w najbliższym czasie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana na dobre ale...

... cena się nie zgadza albo home.pl dolicza swoją prowizję. przykładowo moja domena: szofer24.pl w home.pl jest 300 pln drożej. Może to przez ratalny system?

Edited by adir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiana na dobre ale...

... cena się nie zgadza albo home.pl dolicza swoją prowizję. przykładowo moja domena: szofer24.pl w home.pl jest 300 pln drożej. Może to przez ratalny system?

 

Cena w home jest powiększona o prowizję dla home.pl - dzięki temu użytkownik premium.pl wystawiając domenę na sprzedaż zawsze wie ile otrzyma (cena minus standardowa prowizja premium.pl) niezależnie od kanału, którym sprzeda się domena. Myślę że jest to dużo lepsza alternatywa niż gdybyśmy mieli pomniejszać cenę sprzedaży o prowizję różniącą się w zależności od tego czy domena sprzeda się bezpośrednio w premium.pl, czy poprzez home lub innego partnera. Nie jest to też niczym dziwnym z punktu widzenia klienta końcowego, bo przy każdym produkcie jest tak, że cena w sklepie, a zwłaszcza w sklepie znanej marki (jak home.pl), różni się od tej, jaką można zapłacić na giełdzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przypuszczałem, że +10% to prowizja home.pl i to jest w porządku po prostu warto to zaznaczyć tutaj aby sprzedawca się nie zdziwił, że jest inna cena (szczególnie jakby klient do niego zadzwonił z danych whoisa). Oczywiście dla sprzedawcy najważniejsze jest sprzedać domenę i dodatkowe obciążenie kupującego prowizją home.pl jest spoko. Ale warto o nim po prostu wiedzieć :)

Miejmy nadzieję, że bezpośrednia sprzedaż w home.pl wpłynie pozytywnie na obrót domenami.

 

Sprzedaż domen w pakietach nie jest możliwa przez home.pl (naweet nie odsyła do premium.pl - nie wiem czy wcześniej odsyłało) po prostu "Domena jest niedostępna" . Ale jest to oczywiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pakiety, raty, dzierżawa, domeny z krótkim okresem ważności, aukcje i negocjacje - to będzie w kolejnych iteracjach, tymczasem w sprzedaży przez home.pl dostępna jest większość domen z giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dasz zrzut?

 

http://prntscr.com/15rr6w

Czy ta opcja jest widoczna jakoś po zalogowaniu?
Bo ja widzę po wejściu pod ten link tylko informację:

 

aparaty24.pl
Domena jest niedostępna

 

Nigdzie nie widzę, aby można kupić tę domenę z giełdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już działa i u mnie. Dziękuję Intersonowi za szybką i sprawną pomoc na PW i zlokalizowanie źródła problemu.

Myślałem, że jakaś poważna awaria, a był detal - przepraszam za zamieszanie. :)

 

http://prntscr.com/15rvnn

 

A sam pomysł naprawdę super, tego właśnie brakowało w wyszukiwaniu domen na home.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super rozwiązanie!

 

 

Pakiety, raty, dzierżawa, domeny z krótkim okresem ważności, aukcje i negocjacje - to będzie w kolejnych iteracjach, tymczasem w sprzedaży przez home.pl dostępna jest większość domen z giełdy.

W tej chwili dla domen bez ustalonej ceny pojawia się komunikat "Domena jest niedostępna", warto więc może póki co ustalić sobie ceny Kup Teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie nadal wygląda tak samo jak pierwotnie u thomaso - domena jest niedostępna (Chrome).

dlatego ze abonent domeny nie ma wlaczonej opcji sklep tylko giełda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rok - to nie ma znaczenia, sprzedajemy wszystkie domeny. Problem z cookies (bo to one są winne) zgłosiliśmy dziś do home.pl i powinny zostać szybko poprawione.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak to jest domeny do negocjacji pojawiają się w wynikach home, czy nie?

Jest zamiar wprowadzenia składania propozycji bezpośrednio z home.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×